Dnes je sobota, 30.máj 2020, meniny má: Ferdinand
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

BRATISLAVA: Do Dunaja podľa hasičov uniklo 20 ton ropných produktov

jún 12, 2012 - 13:26
Do Malého Dunaja v bratislavskom prístave uniklo 20 ton ropných produktov, hasiči vytvorili tri zásahové úseky v bratislavskom prístave a jeden v Zálesí. Informovala o tom dnes na brífingu na mieste nehody hovorkyňa Hasičského a záchranného zboru Daniela Kapustová. Podľa jej slov sa hasiči snažia eliminovať únik látok, vytvorili norné steny na zásahových úsekoch, ktoré zachytávajú ropné produkty.

Na mieste úniku produktov do Malého Dunaja zasahuje 20 kusov techniky, tri člny, 45 príslušníkov hasičského zboru a siedmi hasiči zo špecializovaného útvaru G4S.
Podľa hovorkyne dnes nadránom špecialisti z G4S nahlásili hasičskému a záchrannému zboru únik 500 až 600 litrov ropných produktov v bazéne v zimnom prístave, o 4:45 volali, že potrebujú pomoc, pretože únik ropných produktov bol väčší. Hasičský a záchranný zbor vyslal na miesto techniku, ktorá po prieskume podľa hovorkyne zistila, že do vody uniklo 20 ton ropných produktov.
Polícia v súvislosti s únikom ropných produktov do Dunaja v Zimnom prístave v Bratislave začala trestné stíhanie vo veci trestného činu porušovania ochrany vôd a ovzdušia. Páchateľovi hrozí po preukázaní viny trest odňatia slobody na jeden až päť rokov. Informoval o tom bratislavský policajný hovorca František Peczár. Podľa jeho slov dnes približne o 7:30 prijali oznámenie na policajnú linku 158, že v bratislavskom prístave v prekládke minerálnych olejov v Malom pálenisku vytiekla do rieky neznáma kvapalina. Podľa predbežných informácií sa to stalo pri prečerpávaní látky do jedného z plavidiel, pričom bola poškodená hadica. Tekutina sa potom dostala do prekládkového bazéna, podľa polície jej uniklo približne 17-tisíc litrov. Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) rieši tento problém už od rána. Ustanovená bola pracovná skupina, informoval hovorca SIŽP Michal Štefánek. 

Autor: Sita
Foto: Sita/Diana Černáková

- - Inzercia - -