Dnes je sobota, 22.február 2020, meniny má: Etela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Peter Sagan obhájil titul majstra sveta!

október 16, 2016 - 16:34
Majstrom sveta v cyklistických pretekoch s hromadným štartom mužov sa v katarskej Dauhe stal Peter Sagan, ktorý obhájil svoj titul z vlaňajšieho šampionátu v americkom Richmonde.

Skvelým finišom Sagan s prehľadom predstihol všetkých papierových favoritov spomedzi klasických šprintérov vrátane Brita Marka Cavendisha, ktorý získal striebro. Tretí skončil Belgičan Tom Boonen. Preteky mužskej kategórie elite, ktoré sa jazdili v úmornej horúčave, napokon zostali v nezmenenej dĺžke, čiže s poriadnou porciou 257,5 km. 

Sagan bol súčasťou silnej 25-člennej skupiny, ktorá sa vyprofilovala pri presune pelotónu z púštnej časti pretekov do Dauhy. V najlepšej skupine nechýbal ani ďalší slovenský reprezentant Michael Kolář, ktorý napokon obsadil 19. priečku s odstupom 13 sekúnd. Juraj Sagan prišiel do cieľa na 39. mieste s mankom 5:26 min. 

"Stále som v šoku, nemôžem tomu uveriť. Som mimoriadne šťastný. V pretekoch to vôbec nebolo jednoduché, mal som namále. Bol som posledným, ktorý chytil čelnú skupinu, čo bolo v konečnom dôsledku rozhodujúce. V záverečnom šprinte som pocítil silný protivietor a do poslednej chvíle som si hľadal pozíciu, keďže bol predo mnou Talian Nizzolo. Napokon som sa po pravej strane dostal pred neho, ale bolo to veľmi tesné. Ďakujem všetkým fanúšikom. Mal som najväčšiu skupinu prívržencov priamo tu v Katare. Ďakujem aj rodine, manželke Katke aj bratovi Jurajovi, ktorý tiež bol súčasťou týchto pretekov a keď mi šiel po vodu, nasadzoval život. Výbornú prácu v pretekoch pre mňa odviedol tiež Michael Kolář," uviedol Peter Sagan v rozsiahlej prvej reakcii pre UCI. 

- - Inzercia - -