Dnes je sobota, 23.jún 2018, meniny má: Sidónia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

7 jedál, o ktorých ste si mysleli, že sú zdravé: Opak je pravdou...

apríl 10, 2017 - 11:23
Zdravý životný štýl sa stal bežnou súčasťou mnohých ľudí. Tohto "ošiaľu" sa však chytili šikovní obchodníci, ktorí na produkty pridávajú zavádzajúce označenia zdravého jedla, pričom sa o ne vôbec nejedná. Rovnako sú na tom i potraviny v tomto zozname.

Cereálie 

Cereálie sú považované za súčasť zdravých a vyvážených raňajok. Avšak v skutočnosti v sebe obsahujú množstvo nezdravých ingrediencií. Pokiaľ denne konzumujete cereálie, môže to sposobiť nárast hladiny cukru vo vašom tele. 

Ovocné džúsy

Čerstvé ovocie nenahradí nič. Hoci pitím ovocných štiav prijímate antioxandaty a vitamíny, ale nie v požadovanom dennom množstve. 

Prečítajte si tiež: Týmto typom ovocia a zeleniny sa radšej vyhnite: Skúste ich zdravšiu alternatívu

Mrazený jogurt 

Ak ste si mysleli, že mrazený jogurt je zdravou náhradou za zmrzlinu, vyvedieme vás z omylu. V mrazených jogurtoch sa nachádza množstvo cukrov a tukov, pri ktorých by ste sa mali mať na pozore. 

Sushi 

Vo všeobecnosti je sushi jedným z najzdravších pokrmov. Avšak existujú aj varianty, ktoré majú od zdravého jedla ďaleko. Napríklad sushi, ktoré sa opeká v oleji. 

Müsli

Ďalší obchodnícky trik, ktorý láka na samé zdravé veci. Müsli z potravín však obsahujú stužené oleje a pridaný cukrov. Optimálna dávka tohto pokrmu za deň je štvrtina misky, avšak ľudia jej väčšinou zjedia oveľa viac. 

Bude vás zaujímať: Ako prežívajú Veľkú noc známe tváre z obrazoviek? Čím voňavejšie, tým lepšie...

Smoothies 

Nehovoríme však o domácich smoothie nápojoch, ale o šťavách, ktoré predávajú v potravinových reťazcoch. Obchodníci do nich pridávajú cukor či umelé konzervanty.

Kokosový olej 

Okolo kokosového oleja sa v minulosti strhlo obrovské šialenstvo. Nielen že ho ľudia využívajú v oblasti krásy, ale stal sa súčasťou i kuchyne. Avšak zdraviu prospešný je len v malom množstve. Na základe mnohých výskumov vedci prišli na to, že jeho mastné kyseliny môžu spôsobovať upchanie ciev. 

ZDROJ: DAILY MAIL 

- - Inzercia - -