Dnes je sobota, 26.máj 2018, meniny má: Dušan
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Prezident Kiska: Chlapček alebo dievčatko? Necháme si to zatiaľ pre seba (ROZHOVOR)

apríl 19, 2017 - 09:05
Prezident Kiska prekvapil celé Slovensko, keď oznámil, že s manželkou Martinou čakajú bábätko. Dlho túto šťastnú novinu držali v tajnosti. Možno len častejšie cesty prezidenta na východ mohli naznačovať, že majú veľké rodinné tajomstvo. Krátko pred Veľkou nocou sa Andrej Kiska pochválil krásnou správou, že sa v auguste stane už päťnásobným otcom. Ako to ovplyvní jeho prácu prezidenta?

Pán prezident, ako ste prijali správu od vašej manželky, že budete znova rodičmi? Aká bola vaša prvá reakcia? Plánovali ste dieťatko?

Dieťa je dar. Obaja sme sa veľmi tešili, keď sme zistili, že budeme mať malé bábätko. Samozrejme, vieme veľmi dávno, že budeme mať v lete nového člena rodiny, a poviem vám, že najťažšie bolo sa o tú radosť nepodeliť. Hovorili sme o ďalšom dieťati s manželkou často, ale na záver je to o pocitoch a rozhodnutí budúcej mamičky.

Prečítajte si tiež: Radostná novinka nášho prezidenta: Andrej Kiska bude päťnásobným otcom!

unknown.jpeg

Foto: 
Facebook/Adrej Kiska

Ako sa cíti vaša manželka, prvá dáma? Súviseli vaše častejšie návštevy v Poprade práve s touto šťastnou udalosťou, s tým, že ste chceli byť pri nej, pri svojej rodine?

Manželka sa cíti výborne, má bezproblémové tehotenstvo. Určite je to aj vďaka tomu, že v Poprade má relatívny pokoj a má okolo seba blízkych ľudí, rodičov, svokrovcov, svoje kamarátky. To by v Bratislave nemala. Od začiatku sme vedeli, že tak ako v mnohých iných rodinách aj ja budem chodiť na týždňovky. Deti boli vždy naša priorita a nechceli sme ich vytrhávať z prostredia, ktoré majú radi. Cez víkend, ak nemám pracovné povinnosti, sa im vždy snažím maximálne venovať. Veľa chodíme do prírody, na bicykel alebo plávať.

Ako prijali správu vaše deti? Veľké aj malé? Tešia sa na súrodenca?

Viktorko aj Veronika sa na súrodenca veľmi tešia, nepochybujem o tom, že nás čaká doma veľa zábavy. Viktorko nás po oznámení radostnej správy poprosil, aby sme ho štipli, či sa mu to nesníva. Syn Andrej má malú Miu a žije v Prahe. Dcéra Natália žije v Bratislave, ale počas týždňa často prejde niekoľko krajín. Žijú taký klasický uponáhľaný život mladých ľudí, ale samozrejme, o všetkom sú informovaní a tešia sa.

Môžete nám prezradiť, či to bude chlapček, alebo dievčatko?

Pohlavie aj meno vieme, ale zatiaľ si toto malé tajomstvo necháme pre seba. V pozícii prezidenta už veľa súkromia nemám, tak chvíľu chcem mať pocit, že aj s manželkou vieme niečo, čo iní nevedia. 

Celý článok si môžete prečítať v aktuálnom vydaní SLOVENKY č.16 

- - Inzercia - -