Dnes je štvrtok, 18.júl 2019, meniny má: Kamila
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Herečka Zuzana Kánocz: Vychovávajme deti srdcom

máj 17, 2017 - 11:33
Herečka ZUZANA KANÓCZ je v súkromí mamičkou dvoch krásnych detí, na pľaci je to profesionálka, ktorá sa snaží každú svoju postavu pochopiť a zahrať ju čo možno najvierohodnejšie.

Profimedia

Vaša postava, ktorú ste stvárnili v seriáli Tajné životy, bola z psychologického pohľadu veľmi zaujímavá.

Áno, nebola to prvoplánová mrcha, ale tyran, ktorý sa hral na obeť. Bola to pre mňa veľká výzva, ale aj herecká pocta zároveň. Poviem vám, mala som z tej mojej Karin aj zimomriavky. Najmä z toho, ako dokázala v rámci svojej pomsty manželovi so všetkými manipulovať a pritom neuveriteľne ubližovať vlastnému dieťaťu.

Prečítajte si tiež: Detskí herci, ktorí sa zmenili na nepoznanie: Zo sestier Olsenových ide strach

Aká bola vaša herecká príprava na túto rolu?

V rámci hereckej prípravy sa rada pohybujem po miestach, ktoré by ma k uchopeniu charakteru mohli inšpirovať a napovedať, ako by moja postava zmýšľala, ako by konala, čo by cítila... Veľa mi to ako herečke dá, samozrejme ak je dobrý režisér, dokáže vás v mnohom usmerniť, pomôže vám pochopiť postavu. Pri Tajných životoch to nebolo až také ľahké, no v jednotlivých prestojoch medzi obrazmi som sedela v izbe azylového domu, pozerala sa navôkol... Cítila som neuveriteľný chlad, beznádej a clivotu. Vtedy som pochopila, akú beznádej musia prežívať ženy, ktorým sa otočili chrbtom najbližší a sú vytrhnuté z domova, prinútené prežívať a bojovať zo všetkých síl v takomto chladnom prostredí, kde sa im aspoň niekto pokúša pomôcť. A čo tam musia prežívať tie chúdence deti... Tisli sa mi slzy do očí.

A potom ste prišli domov a mali pocit, že svoje deti musíte tuhšie objať ako inokedy, však?

Áno, je to pravda. Bola som vďačná za to, čo mám, že mám deti aké mám, že majú skvelého otca a že som sa nedostala do takej hraničnej situácie ako mnohé iné ženy. Mám pocit, že aj náš štát pred nimi zatvára oči a nechce vidieť problematiku týraných žien. Toľko polien majú pod nohami tieto nešťastné ženy, a koniec-koncov aj tí, ktorí im chcú pomôcť.

Mohlo by vás zaujímať: Herec Majo Labuda: Odmietol ísť do naha a musel odísť z divadla!

Minulú nedeľu bol Deň matiek. Ako ho prežívate, odkedy ste sama matkou?

So svojou rodinou. Keď máme voľno, tak si vyjdeme na výlet, alebo na príjemnú prechádzku. Užívame si to, lebo viete, ako je to s nami hercami, nie vždy sa podarí, že máme obaja voľný víkend. No a Juraj nikdy nezabudne na kvietky, ktoré mi potom daruje náš syn. 

Celý článok si môžete prečítať v aktuálnom SLOVENKY č.20

- - Inzercia - -