Dnes je sobota, 23.jún 2018, meniny má: Sidónia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

V Bratislave vyrástlo na jeden deň ekologické trhovisko

máj 19, 2017 - 08:22
Už štvrtý rok sa jedna z bratislavských ulíc premenila na miesto, ktoré chce naučiť ľudí myslieť ekologicky. Tradícia zeleného trhoviska Eco Village začala na Zelený štvrtok v roku 2014.

Aj tento rok sa tak biznis zóna na Plynárenskej ulici v Bratislave zaplnila stánkami s ekovýrobkami, medzi ktorými ste mohli nájsť aj drevené zubné kefky, zdravé sladkosti, domáce produkty z nugátu, vegetariánsku kuchyňu, bio domáce potreby, biokozmetiku, výnimočnú kávu a množstvo produktov, ktorých výroba aj využitie šetria životné prostredie. Ekologické trhovisko sa koná na Plynárenskej ulici v Bratislave od 10.00 hod. a prináša desiatky predajných stánkov, ale aj dobrú zábavu a bohatý sprievodný program.

Témou tohto ročníka je Začnime dnes a hovorilo sa nielen o recyklácii, ale aj o trvalo udržateľnej móde. Počas Eco Village nakúpite biokozmetiku, ekologické výrobky do domácnosti a ochutnáte poctivé koláčiky či výnimočnú kávu. Moderátorkou a ambasádorkou podujatia je Diana Hágerová, známa z televíznych obrazoviek. S podujatím ju však nespájajú len pracovné povinnosti, ale aj filozofia života.

Návštevníci môžu priniesť obnosené oblečenie, ktoré využije Ekocharita Slovenska, recyklácia bude dominantnou myšlienkou nábytku umelca Zdenka Šuttu – Chomus Manufacture. Vďaka spoločnosti JUB bude možné namaľovať si vlastnú eko tašku, ktorú si zadarmo odnesiete domov, v stánku Inštitútu stresu vám poradia, ako si trénovať harmonizujúci stav a zabojovať proti stresu. Pre tých, ktorí si radi vyrábajú vlastné dekorácie je pripravený stánok Praktickej Slovenky, kde si eko nadšenci môžu vyrobiť vlastné produkty z recyklovaných materiálov. V čase obeda návštevníkov rozhýbe pohybový workshop The Tribe. Lahodnú kávu naservíruje Urban Coffee, čerstvé ovocné šťavy Barbell Smoothie Bar, top hotdogy ponúkne stánok NYC Corner, vegetariánsku kuchyňu stánok GORANGA, o tradičné chute sa postará Buchtáreň či Podplamenník, dezerty prinesie PURISTA, smäd uhasí ŽiWELL.

Tento rok zelené trhovisko Eco Village podporila aj „zeleno“ zmýšľajúca telekomunikačná firma VNET a.s., ktorá v roku 2013 otvorila prvé ekologické dátové centrum na Slovensku. „Dátové centrá sú významní konzumenti elektrickej energie a v starších sa používajú technológie zaťažujúce životné prostredie. My sme sa, aj preto, rozhodli postaviť dátové centrum DC Digitalis, ktoré je šetrné k prírode bez toho, aby sme robili akékoľvek kompromisy na jeho kvalite a spoľahlivosti,“ hovorí Martin Drahoš, Business Unit Manager spoločnosti VNET.

Aj tento rok majú všetci návštevníci možnosť zapojiť sa do súťaže o bicykel. Stačí prísť a vyplnené kontaktné údaje vhodiť do žrebovania. Výherca bude vyhlásený 19. mája na facebookovom profile Eco Village.

- - Inzercia - -