Dnes je štvrtok, 18.júl 2019, meniny má: Kamila
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

RANDE S HERCOM MILOM KRÁĽOM: Mám svoj svet aj svoju hlavu

máj 31, 2017 - 10:14
MILO KRÁĽ je človek, s ktorým sa oplatí pri rozhovore tráviť voľný čas. A strávite ho viac, než ste spočiatku chceli. Nie je to na škodu. Tento charizmatický herec má totiž dar pomenovať veci pravými menami, nezaobaľovať, neplytvať diplomaciou tam, kde nemá miesto. Len sa otvorene zhovárať a sledovať, ako pomaly mizne z vrecka tabak.

Počula som, že vraj už čoskoro prestanete fajčiť.

Je to jedna z možností a vraj je to zdraviu prospešné (smiech). Môj obľúbený tabak sem prestali dovážať, iný mi nechutí. Keď si na niečo zvyknem, nerád to potom mením. A tak je to nielen s cigaretami, ale skoro so všetkým.

Milo, vnímam vás ako veľkého individualistu. Pokojne ma opravte, ak sa mýlim, ale je to vaša charakteristická črta?

Individualista? Ťažko človek sám seba ohodnotí, nemám na seba objektívny pohľad. Možno máte pravdu, pravdupovediac som sa nad tým nikdy nezamýšľal a potrebujem pár minút, aby som sa s tým vyrovnal (smiech). Dlho som bol jedináčik, brat prišiel až po deviatich rokoch, no z toho, že vôbec prišiel, som bol nadšený a som tomu rád dodnes. Máme spolu kapelu, hráme, cestujeme po Slovensku, je skvelé mať takúto blízku dušu. A k tomu individualizmu, je pravda, že mám svoj svet, svoju hlavu. No nezostal som sám. Mám rodinu, čo je dobrý výkon na individualistu, nie? Teraz sa budem už len naďalej snažiť neznepríjemňovať iným životy svojím individualizmom a nebudem o sebe teda príliš dávať najavo (smiech).

Prečítajte si tiež: Krásna speváčka Kristína dokazuje, že okrem peknej tváričky má aj srdce!

A to je pre človeka, ktorý je súčasťou šoubiznisu dobré, alebo zlé?

Úprimne vám poviem, že neviem, či je to šoubiznis, v čom sa pohybujem. Mám pocit, že to nie je ani šou, ani biznis. Snažím sa nejako uživiť a popritom si zarobiť aj na niečo, čo mi urobí radosť.

Teda nakrúcate, aby ste poplatili účty a občas ostane aj na korenie života a dožičenie si radosti?

Presne tak. A potom si z tej radosti vydám cédečko.

Mohlo by vás zaujímať: Lucia Forman Habancová otvorene o svojom živote: Nenadávam na osud, vážim si každý deň

Telegramy, to je názov vášho nového albumu. Ale tie už sú dávno za nami, ja som z generácie, ktorá v živote telegram nedostala...

Práve preto. Prišlo mi to ako zaujímavý a dobrý názov. Mám tendenciu nerobiť veci, ako by sa mali, alebo ako by to bolo správne. Robím veci, ktoré sa mi páčia. A páčili sa mi Telegramy. Tak sa volá aj jedna inštrumentálka, ktorou album otvárame. Je to skladba, ktorú som robil pre predstavenie Svadobčania na Eiffelovke pre Divadlo LUDUS a album uzatvára pesnička Esemesková, čo je celkom dobrý a vtipný oblúk. 

Celý rozhovor si môžete prečítať v aktuálnom vydaní SLOVENKY č.22

- - Inzercia - -