Dnes je sobota, 22.február 2020, meniny má: Etela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Rodina Saganovcov sa rozrastie

júl 03, 2017 - 10:11
„To asi nebude z palaciniek. Život je o láske!“ Takto oznámili Peter a Katka Saganovci svetu radostnú správu o tom, že čakajú prvého potomka.

Jazdca, ktorý je hádam najpopulárnejším slovenským športovcom vo svete, tak popri športových a manželských povinnostiach očakávajú aj ďalšie – rodičovské. Táto správa, ktorú Peter uverejnil na svojej fanúšikovskej stránke netradičnou formou, vzbudila veľký záujem a v krátkom čase ju lajkovali a zdieľali desaťtisíce jeho fanúšikov z celého sveta, ktorí mu aj gratulovali.

V rodine Saganovcov to bude už štvrté vnúča. Ako nám povedal Petrov otec Ľubomír, k vnučke a dvom vnukom pribudne ďalšia ratolesť. „Neviem, či to bude chlapček alebo dievčatko a je mi to jedno, hlavne nech je zdravé. A ani nechcem vedieť, nechám sa rád prekvapiť,“ povedal pre Slovenku. Na otázku, či Peter a Katka začínajú napĺňať jeho svadobné želanie, aby mali aspoň päť detí, reagoval s úsmevom: „No môžu mať aj desať. Ja budem len rád. Mám rád veľkú rodinu, budem sa veľmi tešiť.“

Keďže je Katka teraz v piatom mesiaci, príchod potomka sa očakáva niekedy koncom októbra. A len pár dní na to, 11. novembra oslávia druhé výročie svadby, ktorú mali v Dolnom Kubíne, odkiaľ Katarína pochádza. Dovtedy však Petra čaká Tour de France, ďalšie podujatia a aj majstrovstvá sveta, kde bude obhajovať dvojnásobný titul. Doteraz ho manželka Katka sprevádzala na pretekoch po celom svete, kde mu bola veľkou oporou. S pokračujúcim tehotenstvom bude musieť asi svoju prítomnosť na podujatiach obmedziť.

Posledný týždeň strávili Saganovci na Slovensku, kde Peter dolaďoval formu na spoločné majstrovstvá Slovenska a Česka v cestnej cyklistike, ktoré sa konali cez víkend v Žiari nad Hronom a Katka bola v ich dome v Žiline. Ich druhým domovom je Monako, ktoré im vyhovuje najmä kvôli klíme, keď Peter môže v okolí neobmedzene celoročne trénovať.

Peter sa aj so svojím bratom a ďalšími pretekármi nielen z jeho tímu Bora-Hansgrohe, presunie do Düsseldorfu, kde už v najbližšiu sobotu 1. júla štartuje individuálnou časovkou 104. ročník najprestížnejších pretekov sveta Tour de France. Peter tu bude už po šiesty raz za sebou obhajovať zisk zeleného dresu.

Veríme, že očakávanie potomka bude pre neho tým najlepším dopingom. 

- - Inzercia - -