Dnes je sobota, 30.máj 2020, meniny má: Ferdinand
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Sima Martausová: Špeciálne turné s dievčenským zborom

júl 10, 2017 - 13:12
Sima, jej piati chlapi v kapele a 20 dievčat s krásnymi hlasmi. Najnovšie turné Simy Martausovej bude celkom iné ako čokoľvek doteraz! Spievať s ňou totiž bude aj Dievčenský spevácky zbor Slovenského rozhlasu.

Fanúšikovia si vypočujú najväčšie hity obľúbenej pesničkárky, ale aj celkom  nové skladby, v špeciálnych úpravách. Presný program turné je zatiaľ tajomstvom, no Sima prezradila, že doň zaradí aj svoju obľúbenú pieseň z prvého albumu „Kone“. 

 „Už dávnejšie som túžila, aby sme niekedy ľuďom na našich koncertoch mohli zahrať piesne aj v inom „šate“, preto keď sme plánovali tohoročné turné a zaznel nápad „čo takto zbor“, hneď som súhlasila. Teším sa, že to bude práve dievčenský zbor Slovenského rozhlasu a že ku mojim piatim chlapom pribudne aj 20 dievčat. Plánujeme nacvičiť zopár piesní, ktoré  už vyšli na albumoch, no budeme spievať aj zopár úplných noviniek, na ktoré sa veľmi teším,“ prezrádza Sima Martausová.

 Na turné sa tešia aj členky speváckeho zboru. Ponuka od Siminho tímu ich dirigenta príjemne prekvapila. „Teší ma, že rozhlasový zbor vnímajú ako teleso, ktoré má vysoký profesionálny kredit. Simina tvorba mi je dosť sympatická, sú to piesne ktoré majú príbeh. Nechcem veľmi „nabúrať“ koncepciu skladieb, no menšie úpravy urobíme, aby dievčatá, ktoré budú Simu sprevádzať, mali svoje miesto a význam,“ dodal dirigent a vedúci zboru Adrian Kokoš.

Program ešte len tvoria, no už teraz vedia, že spevácky zbor bude Simu sprevádzať v približne tretine skladieb. Sima má radosť najmä z toho, že do repertoáru zaradí aj svoju obľúbenú pesničky z prvého albumu „Kone“. „Túto pieseň mám veľmi rada a hoci som ju zložila už dávnejšie, chcela by som ju hrávať. Keď som vyberala piesne, kde by sa hodil zbor, jedna z prvých čo mi napadli, bola práve pieseň „Kone“. Možno budú aj nejaké malé prekvapenia, ale zatiaľ nechcem predbiehať. Ak to má byť prekvapenie, radšej si to ešte nechám pre seba,“ uzavrela s úsmevom Sima Martausová.

Turné štartuje Sima s Dievčenským speváckym zborom Slovenského rozhlasu na jeseň a prejde s ním celé Slovensko – od Bratislavy až po východ. 

 

- - Inzercia - -