Dnes je streda, 20.február 2019, meniny má: Lívia
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Psíčkari v hľadáčiku mestských policajtov

január 11, 2018 - 14:35
Policajti Mestskej polície hlavného mesta SR Bratislavy sa pravidelne v rámci výkonu služby zameriavajú aj na kontrolu povinností majiteľov psov a dodržiavania všeobecne záväzných nariadení, ktorými sa upravujú niektoré podmienky držania psov. Pri minuloročných kontrolách zistili 196 takýchto priestupkov, pričom v 122 prípadoch sa jednalo o voľný pohyb psov na verejných priestranstvách.
Aj dnes si mestskí policajti posvietili na bratislavských psíčkarov. Zamerali sa na štvrtý a piaty bratislavský okres. V rámci mestských častí Bratislava - Dúbravka, Karlova Ves, Lamač, Devínska Nová Ves a Záhorská Bystrica sa kontrole podrobilo celkom 36 psíčkarov, pričom v troch prípadoch bola uložená bloková pokuta. 
 
V mestskej časti Bratislava - Petržalka policajti skontrolovali 15 majiteľov psov, v dvoch prípadoch za porušenie príslušných všeobecne záväzných nariadení, ktorými sa upravujú niektoré podmienky držania psov boli psíčkari riešení v zmysle zákona. 
 
„V kontrolách zameraných na majiteľov psov nepoľavíme ani v tomto roku, pretože všetkým nám, ktorí žijeme v hlavnom meste by malo záležať a musí záležať na tom, aby bolo mesto čisté, aby sa deti mohli hrať na čistých pieskoviskách a aby chodníky a námestia neboli znečisťované psími exkrementami, ktoré nie sú v konečnom dôsledku pre mesto dobrou vizitkou“, povedal náčelník Mestskej polície Bratislava vrchný komisár Ing. Ivan Lechner.
Foto: pixabay.com

- - Inzercia - -