Dnes je streda, 21.marec 2018, meniny má: Blahoslav
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Rande s Marekom Fašiangom: Doma mi neprežijú ani kaktusy

marec 12, 2018 - 13:08
MAREK FAŠIANG je nielen sympatický, ale aj mimoriadne šikovný a podnikavý mladý muž, ktorý má rád svoju prácu a herectvo berie len ako hobby. Napriek tomu v súčasnosti hviezdi v seriáli Oteckovia. Pri rozhovore sme sa stretli v jednej z jeho šiestich kaviarní, kde nám v príjemnej atmosfére prezradil aj to, ako sa cítil v koži Harryho Pottera.

Televíznych divákov ste zaujali v postave otecka. Marek, ak sa nemýlim, vy deti nemáte.

Práveže so scénami s malou Julinkou, alebo Laurinkou v súkromí, nemám absolútne žiadny problém. Laurinka je zlaté dievčatko a vybudovať si k nej pozitívny vzťah, nehovorím, že priamo otcovský, je naozaj jednoduché. To dievča je v súkromnom živote ešte oveľa milšie ako na obraze. Takže z tohto pohľadu je to jednoduché. Rád ju sám od seba pohladím, vypočujem, zasmejem sa s ňou. Myslím, že aj ona ma má veľmi rada, sme kamaráti a parťáci. 

Znežneli ste pri tom?

To asi nie (smiech). No medzi nami, niekedy s tým už mám problém a bojujem s postavou Tomáša. Je to chlap, ktorý je vykreslený ako neskutočne kladná postava. Všetko si nechá, všetko chápe a večne sa ospravedlňuje... Priznám sa, že mi to už niekedy lezie na nervy.

Presne to som sa chcela spýtať, či už nemáte plné zuby tej seriálovej dobroty...

Niekedy áno. Sám sa pozastavujem nad scenárom a rozmýšľam nad tým, že v osobnom živote by som ani zďaleka takto nekonal. Ale zase je dobre, že je v Oteckoch aj takáto postava. Aj preto je seriál taký úspešný. Stretli sme sa v ňom štyria rôzni chlapi, štyri rôzne charaktery, a to je na tom to zaujímavé. Nie sme rovnakí, každý je niečím výnimočný a zrejme tam musí byť aj takýto nežný a sladký zádumčivý veterinár (smiech).

Apropo, veterinár. Marek, čo vy a zvieratá v súkromí? Ide to dokopy?

Mám ich rád, no doma žiadne nemám. Domov chodím prakticky iba prespať, čo by tam robilo chúďa zviera? Veď mne neprežijú doma ani kaktusy...

A čo sa stalo, odkedy ste populárny, no poli pracovných ponúk? Je ich zrazu viac?

Čo sa herectva týka, zatiaľ nie, neprišli žiadne vážne ponuky. Neberiem to ako tragédiu, som nová tvár, ľudia si na mňa musia zvyknúť, niekam ma zaradiť. Tak isto asi čakajú, ako viem pracovať so svojou postavou, či viem niečo zahrať, alebo iba tak stojím a krčím čelom (smiech).

A vaše subjektívne pocity sú aké, viete aj niečo zahrať?

Toto je ťažká otázka, na ňu by mali reagovať tí, ktorí to dokážu posúdiť. No už sa cítim pred kamerou istejší. Nakrúcanie bolo pre mňa niečo nové, minimálne prvý mesiac som si nebol istý, no prešiel nejaký čas a zmenilo sa to. Každým nakrúcacím dňom je môj pocit lepší, som istejší, prirodzenejší, myslím, že už nie som až taký strnulý, ako som bol na začiatku. Je to ako vo všetkom, keď ste v niečom nový, chvíľu vám trvá, kým sa adaptujete. Teraz sa už v mojej seriálovej postave cítim naozaj komfortne.

Nemali ste obavy, že vaše meno budú v umeleckej sfére porovnávať a konfrontovať s vašou maminou?

Myslíte, že by ma niekto mohol považovať za protekčného?

Foto: TV Markíza, arc

Viac sa dočítate v novom vydaní týždenníka Slovenka 10/2018!

- - Inzercia - -