Dnes je štvrtok, 18.júl 2019, meniny má: Kamila
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Poznáme tajomstvo krásnych mihalníc!

september 11, 2018 - 10:21
Špirála je prvá vec zo všetkých líčidiel, ktorú by si ženy zobrali so sebou na pustý ostrov. Na dokonale nalíčených mihalniciach si totiž dá záležať každá z nás. Viete ale, ako ich vytvarovať do najideálnejšieho tvaru a akú špirálu použiť?

Náplne do špirály sa zvyčajne vyrábajú z vody, tuku a farbiva, ale sú aj špirály, do ktorých sa pridáva keratín, aby sa posilnila štruktúra mihalníc a zvýšil sa ich objem. Ďalšou možnosťou sú vodovzdorné špirály, ktoré si ženy pochvaľujú najmä preto, že ich môžu používať pri športe a neroztečú sa. Dôležité však je, že tento druh špirál nie je vhodný pre ženy, ktoré majú alergie alebo veľmi citlivé oči. Vodovzdorné špirály sa tiež ťažšie odličujú a neodporúčajú sa dámam, ktoré majú jemné riasy.

Zväčšiť, alebo predĺžiť?

Každá žena očakáva, že špirála zvýrazní, zväčší alebo predĺži mihalnice. Ak si volíte správny druh špirály, mali by ste si vybrať aj vhodnú farbu. Kým voľakedy mali ženy na výber len čiernu alebo hnedú špirálu, dnes sú dostupné v najrôznejších odtieňoch. Základným pravidlom je, že ak máte napríklad zelenú farbu očí, nepoužívajte špirálu toho istého odtieňa, pretože farba očí zanikne. A čo vytúžený efekt? Špirála existuje zvyčajne v troch typoch, z ktorých si môžete vybrať:

1. Zvýrazňujúca špirála – pôsobí najprirodzenejšie a necháva mihalnice oddelené a zvýraznené.
2. Predlžujúca špirála – obsahuje plastické látky, ktoré sa zachytia len na končekoch mihalníc a opticky ich predĺžia.
3. Zosilňujúca špirála – pokrýva každú mihalnicu od korienka až po končeky čiastočkami, ktoré im dodajú objem, a preto vyzerajú hrubšie a hustejšie.

Vyberajte podľa tvaru!

Aj tvar kefky je pre dokonalý efekt veľmi dôležitý. Ten záleží pravdaže na tom, či máte riasy jemné, krátke, riedke alebo dlhé. Pritom platí, že je lepšie nanášať dve vrstvy špirály, ako jednu hrubú a hrudkovitú vrstvu. Špirála musí byť vláčna, pretože príliš hustá sa ťažko nanáša a opadáva z mihalníc.

1.Obojstranne sa zužujúca kefka – je vhodná pre riedke mihalnice. Z oboch koncov strán má kratšie štetinky a uprostred sa kužeľovito rozširuje. Zvýrazňuje mihalnice a zvyšuje ich objem. 

2.Oblúkovito zahnutá kefka – vytočí vaše mihalnice do oblúkovitého tvaru smerom nahor. 

3. Hrubá, ježatá kefka − je určená pre riedke mihalnice. Špirála pokryje každú riasu zvlášť, a preto je výsledný efekt zhusťujúci. 

4. Kefka v tvare skrutky – štetinky sú veľmi malé. Umožňuje zvýrazniť mihalnice tým, že ich namaľuje už od korienkov.

- - Inzercia - -