Dnes je streda, 24.apríl 2019, meniny má: Juraj
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Senior Friendly 2018: Ocenia subjekty, ktoré myslia aj na seniorov

október 16, 2018 - 11:23
Podporovať myšlienku aktívneho starnutia, motivovať a oceniť subjekty, ktoré vychádzajú v ústrety seniorom a prispievajú k tomu, aby sa im žilo lepšie, má za cieľ súťaž Senior Friendly, ktorej 3. ročník v Bratislave vyhlásil Klub Luna Senior Friendly a občianske združenie Bagar.

Zámerom podujatia je oceniť subjekty, ktoré ponúkajú výhody, služby, výrobky, aktivity a možnosti uplatnenia pre seniorov, ktorí sú čoraz početnejšou súčasťou spoločnosti. „Demografický vývoj a starnutie populácie nadobúdajú ešte naliehavejší rozmer pri predlžovaní veku odchodu do dôchodku, v súvislosti so situáciou na trhu práce a tiež s tým, že práve Slovensko je jednou z najrýchlejšie starnúcich krajín. Dôležité je meniť mentalitu spoločnosti aj seniorov samotných a presadzovať filozofiu aktívneho starnutia a jeho podpory,“ uviedol prezident združenia Bagar Miloš Nemeček.

Doterajšie dva ročníky priniesli podľa Nemečka veľký záujem a množstvo prihlášok. To umožnilo udeliť tri desiatky ocenení SeniorFriendly a čestných uznaní. Pri prihlasovaní boli najaktívnejšie samosprávy. „Ukazuje sa, že mestá, mestské časti a obce robia často pre starších občanov oveľa viac, než je ich základnou povinnosťou,“ konštatoval Nemeček s tým, že tento ročník súťaže sa sústredí najmä na ekonomickú a podnikateľskú sféru. Vysvetlil, že vo vyspelých krajinách je výrazne prítomná takzvaná strieborná ekonomika spojená s produktmi a službami pre seniorov ako aj vekový manažment zameraný na prácu so staršími zamestnancami. „Je najvyšší čas, aby sa toto smerovanie výraznejšie presadzovalo aj u nás,“ uzavrel.

Ocenenie sa bude udeľovať v štyroch kategóriách - samosprávy, vzdelávacie a zdravotnícke inštitúcie, veľké firmy a malé firmy vrátane živnostníkov. Zvláštna cena je určená pre osobnosti, ktoré pomáhajú napĺňať ciele projektu. Prihlásené projekty bude hodnotiť odborná porota.

Viac informácií o projekte a súťaži Senior Friendly je na stránke http://seniorfriendly.sk/ .

- - Inzercia - -