Dnes je streda, 24.apríl 2019, meniny má: Juraj
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Cestné prepojenie Saratovská zrýchli dopravu a zvýši jej plynulosť

október 18, 2018 - 10:57
Bratislavčania sa po rokoch dočkajú lepšieho dopravného prepojenia medzi Dúbravkou, Lamačom a Devínskou Novou Vsou.

„Saratovská je významným dopravným projektom v tejto časti mesta, pretože súčasný stav  v podobe Agátovej ulice je nevyhovujúci z pohľadu dopravnej kapacity novej mestskej štvrte Bory a závodu Volkswagen.  Spojili sme starostov a investorov a  robíme konkrétne kroky k tomu, aby sa výstavba Saratovskej začala čím skôr,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.  

Hlavné mesto chce predĺžiť Saratovskú ulicu podjazdom popod železničnú trať Bratislava - Kúty a následne zabezpečiť priame pripojenie predĺženej komunikácie na cestu II/505. Výstavbou cestného prepojenia Saratovská sa zrýchli doprava a zmenší sa hustota dopravy rozdelením na smery do Devínskej Novej Vsi a do Záhorskej Bystrice. Zároveň sa zjednoduší prístup  na a z diaľnice D2. Predĺženie Saratovskej ulice má tiež plniť funkciu prepojenia s terminálom integrovanej osobnej dopravy (TIOP) Bory, ktorý nedávno odsúhlasilo ministerstvo dopravy a výstavby.  

„Cestné prepojenie Saratovská má veľký význam pre celú lokalitu a bude primárne slúžiť obyvateľom okolitých mestských častí,“ hovorí Juraj Nevolník, výkonný riaditeľ v Penta Real Estate Slovensko. „Ako investor zabezpečíme projektovú dokumentáciu a pokryjeme všetky náklady potrebné k získaniu potrebných povolení. Následne bude celá projektová dokumentácia odovzdaná bezodplatne mestu,“ dodal Juraj Nevolník.

Aktuálne je projekt Saratovskej v procese získavania potrebných povolení k výstavbe. Už disponuje právoplatným územným rozhodnutím, pričom sa pripravujú podklady k získaniu stavebného povolenia. Pozemky pod cestou sú už taktiež vysporiadané. Výstavba by sa tak mohla začať hneď po získaní potrebných povolení.

„Volkswagen Slovakia, ako najväčší súkromný zamestnávateľ na Slovensku, víta každé rozumné zlepšenie infraštruktúry v okolí závodu, ktoré bude na prospech tak zamestnancom firmy ako aj obyvateľom okolitých mestských častí,“ uviedol hovorca Volkswagen Slovakia Michal Ambrovič.

Hlavné mesto v rámci projektu predĺženia komunikácie Saratovskej pripravuje aj samostatný projekt vybudovania električkovej trate k TIOPu Lamač a následne v druhej etape až po Volkswagen. Predĺženie Dúbravskej radiály až do Devínskej Novej Vsi výrazne zlepší  dopravnú situáciu v meste a podporí preferenciu ľudí využívať ekologickú a rýchlu koľajovú dopravu. Zároveň sa počíta s výstavbou cyklochodníka, čím sa zabezpečí prepojenie severu Bratislavy so zvyškom mesta aj pre cyklistov.

- - Inzercia - -