Dnes je sobota, 30.máj 2020, meniny má: Ferdinand
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Matúš Vallo navrhuje Mareka Gajdoša za nového náčelníka Mestskej polície Bratislava

január 24, 2019 - 08:33
Primátor Bratislavy Matúš Vallo predstavil verejnosti navrhovaného kandidáta na pozíciu nového náčelníka mestskej polície (MP), ktorým je Marek Gajdoš, verejnosti známy ako elitný vyšetrovateľ kauzy Gorila.

 „Otázku bezpečnosti v našom meste považujem za mimoriadne dôležitú a sľúbil som, že sa jej budeme náležite venovať. Som rád, že môžem predstaviť pána Mareka Gajdoša ako kandidáta na šéfa mestskej polície, ktorého predložím na schválenie na najbližšej februárovej schôdzi mestského zastupiteľstva. Mám minimálne tri dôvody, ktoré ma viedli k jeho navrhnutiu - profesná minulosť, morálna integrita a spoločný pohľad na zmysel a fungovanie mestskej polície, aby bola viditeľnou rukou mesta.“Povedal primátor.

 

Medzi základné povinnosti mestskej polície patrí zabezpečovanie verejného poriadku a ochrany životného prostredia, plnenie úloh zadávaných orgánmi samosprávy a tiež  prevencia a poskytovanie asistencie verejnosti. Po minuloročnej vražde Henryho na Obchodnej ulici nastal podľa Valla ten moment, kedy bolo zrejmé, že mesto sa nemôže ďalej spoliehať len na štátnu políciu, ale že v otázke bezpečnosti v meste musí aj mestská polícia dostať výrazne nový impulz. Nemôže si dovoliť prizerať sa, ako v Bratislave, dokonca v samotnom centre mesta, vznikajú „no go“ zóny, kde je lepšie vôbec neísť a ani tadiaľ prejsť. Hoci v Bratislave pôsobí najviac mestských policajtov spomedzi slovenských miest, pri prepočte na obyvateľov je v Bratislavena jedného mestského policajta až 1 589 obyvateľov, zatiaľ čo napr. v Košiciach je na neho 1 014 a v Žiline približne 927. 

Marek Gajdoš na margo prijatia návrhu primátora Valla uviedol: „Oceňujem zámery a snahu primátora a jeho tímu pri napĺňaní cieľa, ktorým je lepšia Bratislava, aby sa v nej obyvatelia cítili bezpečne, čo je naším spoločným cieľom a víziou, nielen zvýšením počtu policajtov, myslím tým aj posilnenie ich kompetencie s cieľom systematického zlepšenia fungovania mestskej polície pri poskytovaní asistencie verejnosti.“ 

Zároveň Gajdoš vymenoval konkrétne postupy a prostriedky, ktorými je túto víziu možné dosiahnuť.

gajdos_foto1.jpg

Matúš Vallo a Marek Gajdoš
Foto: 
kancelária primátora

- - Inzercia - -