Dnes je utorok, 02.jún 2020, meniny má: Xénia, Oxana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Návrhárka Lenka Slačková radí: Ako kombinovať džínsovinu?

august 16, 2019 - 08:30
Keď som začala pracovať s džínsovinou, často som sa stretávala s otázkami typu, k akému oblečeniu sa hodí najviac, prípadne na čo si dať pozor. Džínsovina je medzi staršou i mladšou generáciou veľmi obľúbený materiál aj preto, že si v ňom každý nájde "to svoje".

Naši rodičia poznali džínsovinu ako pravú stopercentnú bavlnu. A vďaka tejto kvalite naše maminy majú ešte stále v skrini nohavice s vysokým pásom. Vysoký pás zvýrazňuje ženské krivky a džínsový materiál na tomto strihu vynikne na nohaviciach i sukni. A ako ho najlepšie kombinovať?

Možností je neúrekom, záleží len na vás, či chcete zladiť elegantný styling do práce  alebo streetový outfit do ulíc. Ja mám rada ten streetový, cítim sa v ňom pohodlne a ponúka variabilné riešenia. Tak si poďme ukázať, ako naň. :-)

Obtiahnutá sukňa

Obľúbené sú predovšetkým obtiahnuté sukne s vyšším pásom. Špecifický melirový odtieň je jej veľkou výhodou, preto ju ľahko zladíte s každou farbou . K takto vybranej sukni si môžete obliecť tričko, blúzku i košeľu. Skvelou voľbou bude určite opasok, keďže zvýrazni vašu siluetu. Zaujímavé sú aj vybíjané opasky, ktoré vyzerajú kovbojsky, avšak na páse stále mimoriadne žensky.

Oversize bunda

Čoraz obľúbenejšia je oversize bunda u dievčat, ale i chlapcov. Dievčatá v oversize bunde vyzerajú  štýlovo, no treba vyzdvihnúť aj jej pohodlnosť. Džínsovú bundu možno kombinovať takmer ku všetkému, dokonca aj k letným šatám. Dlhšia džínsová bunda sa dá využiť aj ako šaty . Okolo pása stačí dať širší opasok, čím efektne zvýrazníte pás a džínsovú bundu razom premeníte na šaty.  

Potrhané nohavice

Mne osobne sa veľmi páčia džínsové nohavice, keď máju strapce alebo sú niekde roztrhané či pofarbené. No netreba zabúdať, že niekedy je menej viac.

Outfit s jednom odtieni

Džínsovina s džínsovinou býva dobré riešenie v tom istom odtieni. Pôsobí to štýlovo a čelistvo. No povedzme tmavé džínsové nohavice v kombinácii so svetlou džínsovou bundou pôsobia mierne chaoticky. Výsledný outfit vyšperkujte módnymi doplnkami, aby tmavé so svetlým pôsobili, že ide o zámer.

S džínsovinou sa treba hrať a kombinovať ju aj s uletenými kúskami. Džínsovina na to ponúka veľa možností. U mňa džínsovina funguje niečo ako SOS hlavne v situáciách, keď sa ponáhľam na stretnutie, respektíve neviem čo na seba. Vtedy to zachránim vždy džínsovou bundou. Ak ju zatiaľ nemáte, chytro do obchodu. Uvidíte, ako váš šatní oživí a pomôže s mnohými módnymi dilemami.

Malý džínsový manuál nájdete i vo videu:

Mom Jeans Trends 2018 & 2019 How to Combine Mom Jeans?

- - Inzercia - -