Dnes je sobota, 30.máj 2020, meniny má: Ferdinand
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Vo Vrakuni zrušili stanicu mestskej polície

august 18, 2019 - 14:29
Pred dvomi rokmi bola do užívania odovzdaná nová stanica mestskej polície. Stalo sa tak na základe dlhodobého problému v oblasti neslávneho Pentagonu. Dnes už dočasné pracovisko neexistuje. Magistrát ho zrušil s odôvodnením, že sa minulo účinku.

O Pentagone sa toho popísalo už veľa. Asi by sme nenašli Bratislavčana, ktorý nepozná túto problematickú oblasť.  

Problém s drogami a sociálne neprispôsobivými skupinami obyvateľstva sa rieši dlhodobo. Kritické sú vchody na Stavbárskej číslo 40 a 42, kde sa koncentruje najviac narkomanov a neplatičov. 

Zdalo sa, že pred dvomi rokmi našiel magistrát v spolupráci s mestskou časťou najschodnejšie riešenie. Zabezpečiť permanentnú 24 hodinovú službu mestskej polície. 

Zriadili tu policajný voz, ktorý bol plne vybavený ako úradovňa. Nepretržitý výkon služby v okolí Pentagonu bol zabezpečený dvojčlennými hliadkami  a doplnkovými hliadkami so psami.

Magistrát pred pár dňami dočasnú policajnú stanicu zrušil. Odôvodňuje to tým, že sa minula účinku. Hlavné mesto ale ubezpečuje obyvateľov, že hoci sa karavan mestskej polície už pred Pentagonom nenachádza, mestská polícia posilnila výkon denných aj nočných hliadok v tejto lokalite.

- - Inzercia - -