Dnes je štvrtok, 16.júl 2020, meniny má: Drahomír
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Ružinov plánuje do konca roka zaviesť rezidenčné parkovanie

august 20, 2019 - 19:44
Ružinov ako ďalší v poradí chce zaviesť čiastočné rezidenčné parkovanie. Podobne ako Petržalka, plánuje do konca roka spustiť pilotný projekt rezidenčné parkovania na najstaršom ružinovskom sídlisku na Nivách.

Pri riešení parkovania chce mestská časť postupovať od hraníc so Starým Mestom smerom do Ružinova. Práve tieto časti Ružinova sú z hľadiska parkovania najkritickejšie.

Okrem pilotného projektu  je ambíciou starostu Martina Chrena  vytvárať aj nové parkovacie miesta. Len nedávno vyzýval obyvateľov, aby si vybavili rezidenstskú  kartu a parkovali v areáli technických služieb na Bazovej.  Parkovisko na Bazovej bolo sprístupnené aj vďaka primátorovi Matúšovi Vallovi a je vytvorené výhradne pre obyvateľov s parkovacím preukazom.

Mestská časť plánuje od jesene aj dopravný prieskum, ktorý má slúžiť ako podklad parkovacej a dopravnej politiky Ružinova. Vyplynúť z neho by malo aj to, ktoré lokality treba riešiť prioritne a kde by sa rezidenčné parkovanie malo zavádzať.

V Petržalke chcú pilotný parkovací systém spustiť už od od novembra. Platiť má v miestnej časti Dvory, ktorá je najbližšie k Starému Mestu.

Do prvej polovice budúceho roka by mal byť parkovací systém zavedený v celej Petržalke.

Pilotný  projekt rezidenčného parkovania v obidvoch mestských častiach  má preferovať obyvateľov s trvalým pobytom v mestskej časti. 

 

- - Inzercia - -