Dnes je streda, 03.jún 2020, meniny má: Karolína
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Škandál okolo Epsteina: Do kauzy je zapletený aj princ Andrew a mladá Slovenka

august 30, 2019 - 16:21
Bol priateľom mocných, newyorským zbohatlíkom, ale aj sexuálnym predátorom, ktorý zneužil desiatky dievčat a mladých žien. K jeho blízkym priateľom patrili aj Bill Clinton a Donald Trump. Finančník Jeffrey Epstein pred pár dňami zomrel na následky „záhadnej samovraždy“. Do obrovskej kauzy je však údajne zapletený aj britský princ Andrew a Slovenka Naďa Marcinková.

Telo Jeffreyho Epsteina objavili pred pár dňami o pol ôsmej ráno newyorského času. Okolnosti smrti zatiaľ nasvedčujú, že išlo o samovraždu obesením. Miliardára našli podľa zahraničných médií v bezvedomí a zomrel po prevoze do nemocnice. Už minulý mesiac ho objavili napoly v bezvedomí v jeho cele so zraneniami na krku, preto ho previezli do blízkej nemocnice. Už vtedy sa špekulovalo, že si mohol zranenia demonštratívne spôsobiť sám, aby ho previezli inam. Nikto nechápe, ako mohol spáchať samovraždu v prísne stráženej väznici, v ktorej ho mali kontrolovať každých pätnásť minút. Epstein totiž zomrel deň po odtajnení kompromitujúcich dokumentov v jeho prípade.

Priatelil sa s významnými mužmi

Jeffreyho Epsteina zatkli 6. júla. Obvinili ho zo založenia kriminálnej siete a zneužívania neplnoletých dievčat. Sexuálne otrokyne mal dohadzovať vysoko postaveným mužom vrátane britského princa Andrewa a amerických kongresmanov. Nie je žiadne tajomstvo, že zosnulý finančník sa priatelil s americkým prezidentom Donaldom Trumpom i bývalým prezidentom USA Billom Clintonom. Keď Epsteina obvinili zo sexuálnych zločinov prvýkrát, veľkorysú dohodu o vine a treste mu vyjednal práve Trump. Kriminálnik po poslednom zatknutí v lete tohto roku všetky obvinenia odmietal a žiadal o kauciu. Tú mu však zamietli a v prípade dokázania viny mu hrozilo väzenie na štyridsaťpäť rokov. Možno aj preto sa koncom júla pokúsil o samovraždu.

Obavy o život

Pred pár týždňami sa zveril strážcom s obavou, že sa ho niekto asi pokúsil zabiť. Odvtedy bol umiestnený na samotke. Dozorcovia dohliadali, aby pri sebe nemal nič, čím by si mohol ublížiť. Preto jeho smrť vzbudzuje kontroverzné reakcie. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že sa Jeffrey Epstein stal nepohodlný pre svojich prominentných priateľov. Na druhej strane mu práve oni mohli pomôcť k miernejšiemu trestu. Epstein bol už predtým odsúdený, pretože sexuálne zneužíval a znásilňoval niekoľko desiatok dievčat v pubertálnom veku. Niektoré nemali ani pätnásť rokov. Tentoraz bol obvinený aj z organizovania obchodu so ženami, podľa obžaloby platil dievčatá za zháňanie ďalších mladých dievčat alebo ich priamo dohadzoval vplyvným priateľom. Tento rok v júli zadržala Epsteina newyorská FBI na letisku po návrate z Paríža pre podozrenie, že obchoduje s mladistvými dievčatami. Už v tej chvíli mala polícia súdne povolenie na domovú prehliadku jeho rezidencií. Pri prehliadkach v New Yorku a vo floridskom West Palm Beach našli množstvo fotografií veľmi mladých dievčat v sexuálnych pozíciách, sexuálne pomôcky a v jednom z domov dokonca zo stropu visela nafukovacia panna v životnej veľkosti. Polícia objavila aj nahrávky sexuálneho zneužívania a znásilňovania a videozábery z Epsteinových domov. Tie slúžili ako dôkaz, že Epstein organizoval obchod so ženami.

Princ Andrew zapletený do škandálu?

Nevídaný sexuálny škandál sa nepríjemne dotkol aj britskej kráľovskej rodiny. Do nepeknej kauzy mal byť zapletený aj britský princ Andrew, ktorý patril k blízkym priateľom Jeffreyho Epsteina. V dokumentoch, ktoré polícia odtajnila, spomína svedkyňa nekalých praktík aj jeho meno. „Pamätám si, že niekto navrhol, aby sme sa odfotografovali. Povedali nám, aby sme si sadli na gauč. Virginia a Andrew si sadli a položili jej do lona bábiku. Ja som si sadla na Andrewa. Potom vzali ruku bábiky a dali ju na Virginiin prsník a Andrew položil svoju ruku na môj,” tvrdí vo výpovedi jedna z obetí Joanna Sjoberg. Ako sa vyrovná s týmto škandálom kráľovná Alžbeta, je otázne. Britská kráľovská rodina sa zatiaľ nevyjadrila a od celej sexuálnej kauzy sa dištancuje. Pravda však je, že vyšetrovanie prípadu Epstein možno ešte odhalí ďalšie mená zainteresovaných celebrít a politikov, ktorí sa s Epsteinom dobre poznali. Zatiaľ sa v afére skloňovali aj mená hollywoodskych hercov ako Alec Baldwin a George Clooney. Isté je, že do škandálu okolo Epsteina je zapletená aj tridsaťtriročná Slovenka Naďa Marcinková. Bývalá modelka a dnes pilotka mala roky zháňať mladé dievčatá Jeffreymu Epsteinovi za účelom sexu.

Záhadná Slovenka

Košičanku Naďu Marcinkovú si mal ako pätnásťročnú kúpiť Epstein od rodičov ešte z bývalej Juhoslávie. Pedofilný boháč si už vtedy budoval vlastnú sieť maloletých dievčat, ktoré zneužíval ako sexuálne otrokyne. Mal však aj priateľky, ktoré mu veľmi mladé dievčatá mali dodávať, prípadne ich mali sprostredkovať pre jeho prominentných kamarátov. Súčasťou tohto pyramídového systému mala byť aj Marcinková, ktorá multimilionárovi zháňala vhodné dievčatá na znásilnenie. Ona sama sa niekedy do milostných hier zapájala a za každé dievča, ktoré boháčovi doviedla, mala nemalé peniaze. Slovenka Naďa sa posledné roky prezentovala ako bývalá modelka a pilotka, jej práca však bola aj iná a na hranici zákona. Dnes funguje aj ako inštruktorka lietania a v New Yorku prevádzkuje vlastnú firmu Aviloop. Takých „nápomocných“ dievčat a žien ako Naďa Marcinková mal Epstein viac. V blízkom čase zrejme vyplávajú na povrch naozaj nepekné informácie. Ale môže sa stať, že dobrí priatelia zvrhlého finančníka budú kryť jeho hriechy aj po jeho smrti...

- - Inzercia - -