Dnes je štvrtok, 09.júl 2020, meniny má: Lujza
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Svoju premiéru na Bratislavských módnych dňoch by MERCEDES-BENZ bude mať aj MamaLu

september 16, 2019 - 08:00
Už sa to blíži. Toľkokrát som si to predstavovala, z rôznych uhlov pohľadu, v rôznom veku a v rôznych situáciách. Najskôr ako dievča, keď som si na strednej škole do skicára čarbala modely - mala som zázračnú schopnosť zavrieť oči a predstavila som si ich už hotové, na modelkách kráčajúcich po móle. Počula som tiež aplauz , ktorý patril iba mne.

... neskôr ako mladé žieňa, keď som sa obtrela o modeling. Mslím si však, že úplne najreálnejšie tie predstavy boli, keď som párkrát predvádzala práve na BMD.

Pamätám si všetko do bodky - od castingov, cez fitting a generálku až po prehliadku. Ta bola zhodou okolností pre mňa tou najzlozitejšou časťou, keďže ako modelka som sa nikdy necítila úplne vo svojej koží. Každou bunkou som ale nasávala atmosféru zákulisia. Ten ruch, stres a dolaďovanie detailov.

Modely visiace na štendroch a čakajúc na svoju chvíľu. Závidela som prácu hlavným stylistom, vravela si, že to musí byť práca snov. Tvorivý proces v reálnom čase. No ešte stále nič v porovnaní s tým, ako som vzhliadala k dizajnérom. Priala som si byť v ich koži, a to oveľa viac než na móle a ak aj na móle, predstavovala som si záverečné defilé. Ako hrdo kráčam, vznášajúc sa na obláčiku z dobre vykonanej práce, prezentujúc seba, svoje dielo a kus svojho srdca. Verím, že tvoriť sa musí iba s láskou. Vtedy to funguje, vtedy to ľudia cítia a vtedy to má zmysel.

Prehliadka už v stredu

No a dnes, ako mama a čakateľka na rolu dvojmamy, chystám svoju prvú prehliadku. To, že moja premiéra bude práve v rámci Bratislavských módnych dní považujem za osud, že presne takto to malo byť. Za tú relatívne krátku dobu, odkedy je isté, že sa na BMD odprezentujem, som prešla rôznymi fázami. Pochybnosti, či to spolu s náročným začiatkom tehotenstva zvládnem, či je už správny čas, či moje kabelky zaujmú, či sú modely, ktoré som vybrala, tie správne. No to je dobre. Zdravé pochybnosti nás posúvajú vpred, ja dnes sedím a pozerám sa na takmer kompletnú kolekciu pripravenú na BMD. Rozhodla som sa pre to, čo je mi najbližšie. Sú to farby, potom kúsok netradičných kombinácií materiálov a tiež niečo tradičné. Všetky kúsky sú vyhotovené v tej najvyššej kvalite a navrhnuté najlepšie ako viem. 

Vďaka úžasnej podpore mojej rodiny, špeciálne mojej mamy, vďaka mojej dcére, ktorá je mojou nekonečnou inšpiráciou a vďaka tomu, že vo mne rastie nový život, cítim pevnú zem pod nohami i krídla. Keď zavriem oči, vidím jednu prekrásnu prehliadku, iskričky v očiach žien milujúcich originalitu a módu. A samozrejme aj seba ako to malé dievča. Veď ním v srdci stále som, no už dospelá, držiac za jednu ruku svoju dcéru a druhú ruku položenú pod srdcom, kráčajúc dojatú na svoje prvé defilé. A možno to bude celkom inak. Ale aj to bude v poriadku, pretože ako som už povedala: životu a sebe verím.

S Láskou, Lu

Lucke sa pomaly plnia sny. :-)

Leather bags, Slovakia...MamaLu fashion - story of us

Sledujte MamaLu aj na Instagrame.

- - Inzercia - -