Dnes je sobota, 04.júl 2020, meniny má: Prokop
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Lana Del Rey prezradila, kto ju v živote najviac inšpiruje

máj 17, 2020 - 15:45
Americkú speváčku Lanu Del Rey podľa jej slov najviac inšpiruje tatér Mark Mahoney. Talentovaná rodáčka z New Yorku umelca stretla po tom, ako sa presťahovala do Los Angeles.

Hudobníčka to prezradila vo francúzskej rozhlasovej šou. "Je pre mňa tou najväčšou životnou inšpiráciou. Robí mi tetovania. V 90. rokoch tetoval aj Biggieho a Tupaca. Keď som ho stretla, bol veľmi cool, štedrý, vyrovnaný a milý. A to sú presne tie ľudské vlastnosti, ktoré hľadám," prezradila speváčka, ktorá si s Mahoneym zahrala aj v klipoch k singlom West Coast a Shades Of Cool z jej aktuálneho albumu Ultraviolence (2014).

Hudobníčka má okrem iného vytetované aj priezviská spisovateľov Walta Whitmana a Vladimira Nabokova a pribudli k nim aj mená speváčok Niny Simone a Billie Holiday. "Veľa koncertujem a cítim sa osamelo. Mám vytetované mená Nabokov a Whitman. Mám rada predstavu, že si so sebou na cesty niekoho beriem, pretože som tak sama. A teraz už beriem aj Ninu a Billie," dodala interpretka.

Lana Del Rey, občianskym menom Elizabeth Woolridge Grant, debutovala v roku 2008 EP nahrávkou Kill Kill, po ktorej vydala album Lana Del Ray a.k.a. Lizzy Grant (2010). Do povedomia verejnosti sa však dostala až v roku 2011 vďaka hitu Video Games, ktorý sa prebojoval do top 10 britského singlového rebríčka.

Držiteľka prestížnych ocenení

Skladba je súčasťou druhej štúdiovky Born To Die (2012), ktorá obsahuje aj single Blue Jeans, National Anthem, Dark Paradise, Born To Die alebo Summertime Sadness. Na konte má tiež ďalšie tri EP nahrávky - Lana Del Rey (2012), Paradise (2012) a Tropico (2013).

Speváčka už stihla získať dve Brit Awards, Q Award, Ivor Novello Award a nominovali ju na tri NME Awards či dve Grammy. 

Aj s týmto hitom sa Lana Del Rey vryla do povedomia verejnosti:

Lana Del Rey - Born To Die (Official Music Video)

- - Inzercia - -