img

Horoskop na 28.03.2015
Baran
Baran
Baran
Baran
Niektorí budú mať dnešnú sobotu divný pocit. Skúste ho potlačiť. Raz sme dole, raz hore a raz je veselo a inokedy je smutno. Barani by sa nemali nikdy vzdávať, ale väčšinou sa ani nevzdávajú. Ak sa im niečo nedarí, skôr nakričia na ostatných. Možno príde správa o niekom z okolia, kto má nejaký problém. Ak len trochu môžete, tak pomôžte, veď máte svoj mesiac, Slnko vo svojom znamení.
späť
Býk
Býk
Býk
Býk
Je posledná sobota pred Veľkou nocou. Budete treba pomáhať. Dnešné stretnutia vás povzbudia k zdravému sebavedomiu. Vzrastie aj vaša osobná príťažlivosť. Nežijeme vo vzduchoprázdne a stále sa niečo deje. Myslite pozitívne. I s problémami vám niekto rád pomôže, ak o to budete stáť. V partnerskom vzťahu nájdite oporu. Koža poukazuje na momentálny zdravotný stav ostatných orgánov. Zmeny na nej nepodceňujte.
späť
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Kto má túžbu si teraz, na jar, pred Veľkou nocou, domov skrášliť, mal by to urobiť. Je čas sa všetkých opýtať a pohovoriť si. Hlavne aby nikto nič dôležitého nenosil v sebe. A keby niečo trápilo vás, tak sa zverte. Zdieľaná starosť je polovičná starosť. A čo váš partner? Vie počúvať? Ste sexi, ste hraví, buďte tiež draví a choďte do akcie, aby ste prebudili jeho väčší záujem o vás, vaše problémy a potreby.
späť
Rak
Rak
Rak
Rak
Mnohí Raci budú dnes mať výčitky svedomia, že ste sa nezachovali správne smerom k rodine. Tieto sobotné energie, kvadratúra planét, Venuše a Neptúna vás, slobodných, môže zvádzať aj na naivné túžby v oblasti romantických nádejí. Dnes sa však ťažko zoznámite s princom na bielom koni, či muži so zlatovlasou princeznou. Dostanete však správu, ktorá sa bude týkať súrodenca, alebo iného blízkeho rodinného príslušníka.
späť
Lev
Lev
Lev
Lev
Dnešnú sobotu vplýva na ľudí i kvadratura planet, Venuše a Neptuna. Sexuálne harašenie, i preto, u niektorých jedincov bude pokračovať. Sexuálna energia je silná energia. Kto má za partnera Leva, mal by si ho strážiť. Alebo že by naopak Levy riešili, že im niekto zahýba? No to sa ale nezlučuje s ich hrdosťou. Tieto energie už Levy dobre poznajú. Dnes i pozor na pokuty pri cestovaní.
späť
Panna
Panna
Panna
Panna
V týchto dňoch sa bude klásť dôraz na váš osobný život a na vaše osobné postoje. Dnešnú sobotu sa vám môže stať, že na vás vytiahnu niečo, čo sa snažíte skrývať. Uzavrite v sebe tému, ktorá zamestnávala a znepokojovala vašu myseľ. Nájdite si nový smer a začnite nanovo plánovať. I tak sa prejavujú podnetné energie jari. Zatiaľ to tak necítite? Dnešná kvadratúra Luny a Uránu pôsobí nevyspytateľne.
späť
Váhy
Váhy
Váhy
Váhy
Planéta Venuša sa presunula do znamenia Býka. Zvýšia sa vám peňažné výdavky. Snažte sa čo najviac vyhýbať sa ľuďom, ktorí vám robia starosti. A choďte hoci i do prírody, najradšej na snežienky, podbeľ, či na Cesnak medvedí. Teraz si budete stále musieť viac strážiť svoje zdravie a svoju psychiku. A čo s tým, čo sa nevyvíja podľa vašich predstáv? Musíte sa zbaviť všetkých nepríjemných pocitov, ktoré vás občas prepadnú.
späť
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Keby sa aj dnešnú sobotu prezradilo nejaké tajomstvo, tak to príliš nedramatizujte. V budúcnosti sa na všetko sa zabudne, alebo sa to vyrieši. Kto chce niečo dosiahnuť, mal by uznávať dôležitosť svojho okolia. Človek sa totiž dostane len tam, kam ho pustia tí ostatní. Obličky a pohlavné orgány máte chúlostivejšie. Výraznejšie choroby sa však zjavujú až po neskorej štyridsiatke.
späť
Strelec
Strelec
Strelec
Strelec
Ak aj zažijete nejaký trapas, berte to s humorom. K smiechu sa pripoja aj ostatní a atmosféra sa uvoľní. Neberte všetko tak osobne. Radšej vás majú veselších. Roztopte zamrznuté vzorce správania. Trochu ohňa do žíl, či finančného rozmýšľania vám nezaškodí. Neprežeňte to s povinnosťami, aby sa vám neskomplikovalo trávenie. Spravte si radšej pleťovú masku, manikúru a úpravu vlasov. Nech ste ešte krajšie.
späť
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Snažte sa byť v dobrej forme. Niektoré rozhodnutia sú dlhodobého rázu. Vždy, práve vy, zvážte slová, ktoré chcete povedať. Najhorší nepriateľ, či najlepší priateľ každého človeka, je jeho vlastný jazyk. Pod vplyvom nových nápadov vám pomôžu aj vyššie sily. Zdravotné potiaže by vám mali ustúpiť. Prepadne vás mierny pocit rozladenia cez víkend. Nebuďte takí nároční. Aj ticho lieči.
späť
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Vplyv psychiky a vlastnej dušičky na telo je základ. Ste v strehu? Dobre robíte, niečo sa deje. Niekto pri vás urobí chybu. Nech vám dobre padne vyrozprávať sa zo svojich problémov s inými ľuďmi, priateľmi. Máte sklony vidieť veci černejšie. Zdravie sa dá podporiť. Očista pečene uľahčí aj vášmu žlčníku i v psychickom zmysle slova. Vajíčka so svojím obsahom biotínu pomáhajú lesku vlasov a pokožke.
späť
Ryby
Ryby
Ryby
Ryby
Cyklus ročných období má na ľudí veľký vplyv. Príde koniec problematického obdobia, a aspoň sčasti vám nastane začiatok pozitívnej etapy. Ste plní fantázie a milujete celý svet. Môžete pre každého z vášho okolia urobiť veľa dobrého. Tak to aj urobte, hoci i dnešnú predveľkonočnú sobotu. Skúste to s malou jarnou kytičkou snežienok, alebo darčekom. Už aj dobrý pocit, že ste niečo pekné urobili bude mať blahodarný účinok.
späť
horoskop od moneo.sk
 

Diabetikom prichádza na pomoc nová aplikácia

Zdielať tento článok

Predovšetkým dospievajúcim deťom trpiacim cukrovkou uľahčí život online aplikácia Sacharidy do vrecka.

Diabetikom prichádza na pomoc nová aplikácia

Občianske združenie Diabetikinfo.sk vytvorilo pomôcku najmä pre dospievajúcich diabetikov - online aplikáciu Sacharidy do vrecka. Vďaka nej si záujemcovia môžu jednoduchým spôsobom zistiť obsah sacharidov v jednotlivých potravinách a hotových jedlách. Ambíciou novej aplikácie je prispieť k väčšej samostatnosti dospievajúcich detí s diabetom 1. typu a pomôcť im viesť rovnocenný život s ich rovesníkmi.
 
Aplikácia je dostupná na stránke www.sacharidydovrecka.sk z akéhokoľvek počítača alebo mobilného telefónu s pripojením na internet. Je síce primárne určená pre dospievajúcich diabetikov, ale veľa cenných informácií si v nej nájdu aj ostatní. Novinkou je aj prepojenie aplikácie na recepty na stránke www.diabetikinfo.sk. Aplikácia v súčasnosti obsahuje asi dvetisíc položiek, medzi ktorými sú okrem základných potravín aj najčastejšie konzumované hotové jedlá a produkty rozdelené do jednotlivých kategórií. "Postupne budeme pridávať ďalšie potraviny podľa toho, o ktoré kategórie bude najväčší záujem medzi návštevníkmi stránky. Naším cieľom je, aby aplikácia poslúžila čo najširšiemu okruhu diabetikov a aby pre nich bola naozaj kvalitnou pomôckou“, vysvetlila zámer projektu predsedníčka OZ Diabetikinfo.sk Ľubica Pilková. 
 
Ochorenie diabetes mellitus 1. typu, ľudovo nazývané cukrovka, postihuje deti a mladých ľudí, ktorí často majú napríklad ukážkovú životosprávu a venujú sa športu. Od diabetu 2. typu sa líši tým, že ten sa začína prejavovať v dospelosti v dôsledku nezdravého životného štýlu. Prichádza bez varovania, bez jasnej príčiny a bez akejkoľvek možnosti sa pred ním chrániť. Diabetici sa musia naučiť rešpektovať pravidelný režim a nové pravidlá a najmä vedieť stanoviť výšku inzulínovej dávky v závislosti od aktuálnej hladiny cukru v krvi či vynakladanej fyzickej aktivity. Pacienti by tiež mali vedieť prispôsobiť výber jedla aktuálnej situácii a stavu. Nerovnováha medzi týmito zložkami môže spôsobiť zhoršenie momentálneho zdravotného stavu alebo rozvoj chronických komplikácií v budúcnosti. 
 
Podstatou režimu diabetika je teda prostredníctvom kombinácie faktorov inzulín, strava a pohyb dosiahnuť rovnováhu v organizme. Strava je pritom v tejto schéme kľúčovým faktorom. Pre diabetika je totiž podstatné poznať obsah sacharidov v jednotlivých potravinách, aby vedel, či a ako ich môže zaradiť do jedálnička a prispôsobiť tomu svoj denný režim a inzulínové dávky. Osobitnú kategóriu predstavujú práve deti s diabetom, ktoré postupom času musia prevziať zodpovednosť za svoj životný štýl. Práve v tomto období im chce OZ Diabetikinfo.sk podať pomocnú ruku. "Deti sa postupne dostávajú do fázy, kedy nemôžu alebo nechcú kvôli každej maškrte volať svojim rodičom. To nás priviedlo na myšlienku vytvorenia online aplikácie, ktorá vďaka súčasným moderným technológiám deťom umožní viesť samostatný život rovnocenne s ich rovesníkmi,“ uviedla Pilková. 
 
Autor: SITA
Foto: thinkstock.com
Kľúčové slová: 
zdravie

© 2015 STAR production s.r.o. | Odkazy Created by ActivIT