img
Horoskop na 04.03.2015
Baran
Baran
Baran
Baran
Dnešné pôsobenie Mesiaca, ktorý najviac vplýva na denný všeobecný výklad, je najprv o vnímaní srdcom. Poobede sa treba postaviť pevnými nohami na zem. Zemská Panna, v ktorej už bude Luna, sa sústreďuje na detaily. Všetkým nám odkazuje, že život je o prežívaní drobných maličkostí, s ktorých sa vlastne skladá celý život. Ak sme spokojní v drobnostiach, vieme robiť aj veľké veci, o ktoré vám možno teraz ide.
späť
Býk
Býk
Býk
Býk
Dobrá nálada, ktorou treba aspoň občas obšťastňovať aj druhých, môže mať pokračovanie aj ďalšie dva dni. Trochu humornejšieho filozofovania nad bežnými vecami spestrí ovzdušie i na pracovisku. Pozor však, aby ste neboli ako veľká voda. Držte sa tých, ktorí sú vaša krvná skupina. Vy nemáte radi kritiku, preto druhých nekritizujte ani zo žartu! Vrátili by vám to, a to práve vtedy, keď by ste to nečakali.
späť
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Luna už dnes poobede vchádza do Panny, čo je pre vás nepríjemnejšie. Obe znamenia ste komunikatívne, ale zaujímajú vás odlišné veci. Ak ste akurát v práci, vedzte, že vaši kolegovia majú právo na svoj názor, aj keby ten váš bol najlepší pre vašu firmu. Dávajte si pozor hlavne na už spomínané Panny, Ryby a Strelcov s ktorými tvoríte kríž vo zverokruhu. Ak sa navzájom pochopíte, môžete dokázať spolu veľa.
späť
Rak
Rak
Rak
Rak
Niekto šťastie ráta na peniaze, iný viac uznáva duchovné hodnoty. Záleží na človeku a jeho úrovni vnímania sveta. Ak máte s tým doma problém, skúste kompromis. Slnko máte priaznivo postavené, preto by nemal byť problém u vás ustúpiť. Veď nakoniec sa pravda aj tak ukáže. Ak by ste ju nemali, aspoň sa nebudete hanbiť, pokiaľ teraz zachováte diplomatické jednanie. Večer by ste mali mať ale celkom príjemný.
späť
Lev
Lev
Lev
Lev
Na povrch môže vyjsť nejaký z vašich komplexov. Máme ich každý. Kto vraví, že nie, nechce ich vidieť. Vtedy môžu vzniknúť problémy v práci i v súkromí. Zamyslite sa nad tým, či svojim postojom a správaním netrápite vašich blízkych. Luna je od poobedia vo vašom druhom dome, čiže dome peňazí, ale aj všeobecných hodnôt. Štartujte preto vedome nasledujúce dni priaznivo, aj keď máte obchodníka Merkúra v opozícii.
späť
Panna
Panna
Panna
Panna
V dňoch pôsobenia Luny vo vašom znamení, dostávate tú vzácnu striebornú mesačnú niť, ktorá vás povzbudí emocionálne. Zúročte to tak po vašom! Využite vašu silu, ktorú dostávate aj od vášho patróna Merkúra, a to pre blaho všetkých. Nech vám v tom pomôže afirmácia: Úprimne prajem sebe i všetkým ostatným len to najlepšie! Nezabúdajte však na vnútorný úsmev a nehu k ľuďom okolo!
späť
Váhy
Váhy
Váhy
Váhy
Dnes sa budete asi chcieť s dôvernou osobou vážnejšie porozprávať o tom, čo vás trápi. Nikde sa však neponáhľajte, nerobte rýchle rozhodnutia. Dobre viete, že občas máte aj vy k tomu dispozície. Dnešná už odpoludňajšia Luna v Panne nás učí trpezlivosti, precíznej práci na detailoch a spoľahlivosti. Nebolo by zlé sa utiahnuť na chvíľu do samoty a dumať, ako ďalej. Teraz sú pre vás dôležité niektoré záležitosti v práci a ...
späť
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Zamyslite sa, čo je pre vás teraz najviac podstatné a dôležité. Nakoľko využívate svoj čas, svoje talenty a schopnosti? Viete štedro rozdávať to, čo ste sa naučili, alebo si to nechávate len pre seba? Ľudová múdrosť hovorí, že ak dáš, aj dostaneš. Pridávam, že treba dávať úprimne, od srdca. Kto zažil úprimnú radosť z dávania, bude v tejto milej činnosti určite pokračovať aj na budúce.
späť
Strelec
Strelec
Strelec
Strelec
Mesiac v Panne je pre vás prísnym a kritickým učiteľom. Učí nás vedieť sa sústrediť na detaily a postaviť sa pevnými nohami na zem. Je už na vás, či sa dáte dnešnými pocitmi tvarovať, a tým sa učiť niečo nové aj o sebe, alebo si ukryjete hlavu do piesku ako pštros. Je to pohodlnejšie a príjemnejšie, ale tak sa ďalej nepohnete. Ak teda chcete postúpiť ďalej, neurážajte sa, ak vám niečo vytknú, ale poďakujte.
späť
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Luna odíde z Leva do Panny, čo je pre vás vynikajúce. Dnes si budete možno chcieť porozprávať s priateľmi na tému, ktorá sa bude týkať duchovnejších vecí, ale zároveň pekne pristanete na zemi. Tak to má byť. Ak sú vaše ciele reálne, vaša pozícia medzi ľuďmi sa upevní a vy začnete systematicky zhmotňovať svoje sny na skutočnosť. Iste viete, že mnohé veci sa daria len v tíme, preto neodmietajte pomoc priateľov, ktorí vám chcú ...
späť
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Ľudia vášho razenia vedia intenzívne prežívať prítomnosť, len si netreba idealizovať budúcnosť. Radšej sa v dobrom nechajte prekvapiť, než si nasadzovať príliš ružové okuliare. Vám to však väčšinou nehrozí. Máte dvoch rozdielnych vládcov: planétu Urán, ale i prísneho Saturna, ktorý vás nasmeruje na triezvy pohľad na svet. Ráno je ešte pre vás kritické, poobede by ste sa mali upokojiť. Večer vám dobre padne chvíľa v dvojici.
späť
Ryby
Ryby
Ryby
Ryby
Priaznivé obdobie vplyvu Slnka u vás, vám od dnes poobedia môže trocha narušiť opozícia Luny v Panne. Ak ste v minulosti niečo nepríjemnejšie riešili, a pritom máte pocit, že ste mierne zlyhali, poučili ste sa? Niektoré veci sa totiž nedajú vziať späť. Venujte sa aj svojej domácnosti a hlavne svojmu milovanému, na ktorého pre návaly práce zabúdate. Luna svojim prísnym zrakom svieti práve najviac na dom partnerstva.
späť
horoskop od moneo.sk
 

Diabetikom prichádza na pomoc nová aplikácia

Zdielať tento článok

Predovšetkým dospievajúcim deťom trpiacim cukrovkou uľahčí život online aplikácia Sacharidy do vrecka.

Diabetikom prichádza na pomoc nová aplikácia

Občianske združenie Diabetikinfo.sk vytvorilo pomôcku najmä pre dospievajúcich diabetikov - online aplikáciu Sacharidy do vrecka. Vďaka nej si záujemcovia môžu jednoduchým spôsobom zistiť obsah sacharidov v jednotlivých potravinách a hotových jedlách. Ambíciou novej aplikácie je prispieť k väčšej samostatnosti dospievajúcich detí s diabetom 1. typu a pomôcť im viesť rovnocenný život s ich rovesníkmi.
 
Aplikácia je dostupná na stránke www.sacharidydovrecka.sk z akéhokoľvek počítača alebo mobilného telefónu s pripojením na internet. Je síce primárne určená pre dospievajúcich diabetikov, ale veľa cenných informácií si v nej nájdu aj ostatní. Novinkou je aj prepojenie aplikácie na recepty na stránke www.diabetikinfo.sk. Aplikácia v súčasnosti obsahuje asi dvetisíc položiek, medzi ktorými sú okrem základných potravín aj najčastejšie konzumované hotové jedlá a produkty rozdelené do jednotlivých kategórií. "Postupne budeme pridávať ďalšie potraviny podľa toho, o ktoré kategórie bude najväčší záujem medzi návštevníkmi stránky. Naším cieľom je, aby aplikácia poslúžila čo najširšiemu okruhu diabetikov a aby pre nich bola naozaj kvalitnou pomôckou“, vysvetlila zámer projektu predsedníčka OZ Diabetikinfo.sk Ľubica Pilková. 
 
Ochorenie diabetes mellitus 1. typu, ľudovo nazývané cukrovka, postihuje deti a mladých ľudí, ktorí často majú napríklad ukážkovú životosprávu a venujú sa športu. Od diabetu 2. typu sa líši tým, že ten sa začína prejavovať v dospelosti v dôsledku nezdravého životného štýlu. Prichádza bez varovania, bez jasnej príčiny a bez akejkoľvek možnosti sa pred ním chrániť. Diabetici sa musia naučiť rešpektovať pravidelný režim a nové pravidlá a najmä vedieť stanoviť výšku inzulínovej dávky v závislosti od aktuálnej hladiny cukru v krvi či vynakladanej fyzickej aktivity. Pacienti by tiež mali vedieť prispôsobiť výber jedla aktuálnej situácii a stavu. Nerovnováha medzi týmito zložkami môže spôsobiť zhoršenie momentálneho zdravotného stavu alebo rozvoj chronických komplikácií v budúcnosti. 
 
Podstatou režimu diabetika je teda prostredníctvom kombinácie faktorov inzulín, strava a pohyb dosiahnuť rovnováhu v organizme. Strava je pritom v tejto schéme kľúčovým faktorom. Pre diabetika je totiž podstatné poznať obsah sacharidov v jednotlivých potravinách, aby vedel, či a ako ich môže zaradiť do jedálnička a prispôsobiť tomu svoj denný režim a inzulínové dávky. Osobitnú kategóriu predstavujú práve deti s diabetom, ktoré postupom času musia prevziať zodpovednosť za svoj životný štýl. Práve v tomto období im chce OZ Diabetikinfo.sk podať pomocnú ruku. "Deti sa postupne dostávajú do fázy, kedy nemôžu alebo nechcú kvôli každej maškrte volať svojim rodičom. To nás priviedlo na myšlienku vytvorenia online aplikácie, ktorá vďaka súčasným moderným technológiám deťom umožní viesť samostatný život rovnocenne s ich rovesníkmi,“ uviedla Pilková. 
 
Autor: SITA
Foto: thinkstock.com
Kľúčové slová: 
zdravie

© 2015 STAR production s.r.o. | Odkazy Created by ActivIT