img
Horoskop na 19.12.2014
Baran
Baran
Baran
Baran
Po 17. decembri vás opatrnosť opustila a vy s radosťou miniete veľa peňazí. Dôležitá je i súdržnosť a porozumenie. Minulý mesiac mal váš 9. astrologický dom, spájajúci sa s etikou a morálkou, veľký vplyv a bude tomu tak aj tento mesiac. V hinduizme sa považuje 9. astrologický dom za veľmi šťastný, takže sa môžete tešiť na úspech, šťastie aj optimizmus. Planéta Jupiter je však ešte stále na ústupe, tak opatrne!
späť
Býk
Býk
Býk
Býk
Niektoré napäté planetárne prepojenia si dnešný piatok od vás žiadajú veľa úsilia na riešenie čohokoľvek. Veríte v spravodlivosť a ste radi, keď sa s ľuďmi jedná férovo. Teraz sa možno práve necítite v bezpečí. Vašu prezieravú aktivitu si jednoducho musí niekto všimnúť. Planetárna konštelácia sa snaží, ale aj vy sa snažte, uhladiť spory. Posledným predvianočným školským dňom je dnešný piatok 19. decembra.
späť
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Celý rok 2014 bol pre Blížencov aj sexuálne aktívnym rokom a v decembri sa táto aktivita ešte znásobí. Chráňte sa pri sexe. Vplyv 8. astrologického domu po celý mesiac naznačuje čas vhodný na splatenie dlhov, pôžičiek atď. To, čo práve plánujete, je zrejme oveľa bližšie partnerstvu a láske, než domu, bytu a hmote. Možno dnešný piatok budete na niektoré dôležité veci zabúdať, ale vyvážite to svojou zodpovednosťou a pracovným ...
späť
Rak
Rak
Rak
Rak
Melanchólie spotrebujú veľa energie. Váš Mesiac je teraz v konjunkcii so Saturnom, i preto bude vážnejší. Dnešný piatok sa môže stať, že vás poteší aj niekto z rodiny, alebo sa vyrieši dlhodobý spor. Deň strávite aktívne, ale myšlienkami budete zrejme, i vďaka Neptúnu, nejako neprítomní. Ak sa naučíte viac veriť svojej intuícii a ak budete realistickí, čo sa faktov týka, iste dokážete život aj teraz, lepšie uchopiť.
späť
Lev
Lev
Lev
Lev
Príťažliví ste stále, čo o to, ale planéta Venuša bude vo vašom prípade už oveľa viac rozhľadenejšia, než citlivá. Svoj život, si musíme každý odžiť sám s radami, alebo bez rád a cudzej pomoci. Svojej láske treba naznačiť, čo si želáte, a čo nie. Váš vzťah by mal byť v teraz otvorenejší a srdečnejší. Ak nekonzumujete dostatok bielkovín, vaše telo automaticky pozastaví rast a obnovu vlasov.
späť
Panna
Panna
Panna
Panna
Pretože máte silného pomocníka, vášho Merkúra, budete teraz viac diplomatickí ako akční. Ale to ste vlastne stále. Čokoľvek s ľuďmi budete riešiť, bude dôležité a do budúcnosti, s ohľadom na Saturn, tiež trvalé. Všetko, čo je potrebné po rovine vzťahov a citov vyriešiť, urobte teraz. Znamenie Panny veľkodušné srdiečko má, hoci sa trochu za to aj hanbí. V živote je treba ísť ďalej a aj vyššie.
späť
Váhy
Váhy
Váhy
Váhy
Teraz je planéta Venuša v s Plutom a obe planéty sú v znamení Kozorožca a v kvadráte s Uránom. Vy tam máte jeden taký aspekt, že by ste snáď mohli nadobudnúť dojem, že potrebujete seba nejako prikrášliť. O financiách premýšľate skôr negatívne, teda môžete mať dojem, že na jednej strane vy ste nejako pribrali, zatiaľ čo vaša peňaženka má super fungujúci diétu. To robí i sila Merkúru.
späť
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Okolo rodiny by ste mohli negatívne emócie negovať od 23. 12., kde to bude hlavne o staršiu generáciu, ale teraz sa riaďte po svojom. Snažíte sa byť nekonfliktní a prívetiví, pretože ste v stave, kedy vám na tom viac záleží. Človek by sa mal cítiť šťastne na mieste, kde trávi najviac času. Saturn z vášho znamenia čoskoro odíde do akčného Strelca, a vy budete mať ďalších niekoľko rokov konečne už pokojnejšie obdobie.
späť
Strelec
Strelec
Strelec
Strelec
Iba máličko spomaľte a akcie vystrieda verbálna zdatnosť a schopnosť diplomacie, ktorá u vás zase tak obvyklá vždy nie je. U Strelcov by vďaka Jupiteru malo byť zvýraznené toto adventné obdobie príjemnými udalosťami okolo domácnosti. I dnešný piatok by vám mali ľudia pomáhať, pretože pôsobíte rovnako rozhodne, ako spravodlivo a férovo. Skúste sa zamyslieť nad svojimi dôvodmi.
späť
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Do vášho znamenia sa presunie tiež Merkúr a to pre vás znamená, že sa z vás stane taká chodiaca kalkulačka. Nič hrozné, ale všetok intelektuálny potenciál vrhnete teraz do rozpočtu, do práce a plánovania na súčasnosť, budúci rok, po rovine hmotnej. Nové poznatky a nové zážitky duchovného charakteru z vás urobili človeka, ktorý sa snaží uviesť do rovnováhy duchovnej a praktickú stránku života.
späť
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Planéta Mars je v znamení Vodnára je v sextile s Uránom. Mesiac ubúda. Lomcujú s vami emócie a city vlastne už pomerne dlho, takže vás asi neprekvapí a nevykoľají, keď to vezme ešte koncentrovanejšie podobu. Radi by ste trávili čas nejakou nenáročnou činnosťou alebo zábavou, ale s ohľadom na planétu Urán je to nemožné. Niečo dopadne inak, než ste čakali. Dávajte si pozor na vaše reprodukčné orgány, urologický systém a ...
späť
Ryby
Ryby
Ryby
Ryby
Pod vplyvom tohto predvianočného obdobia udržujte si ľahkosť bytia. Láska a pekne strávené spoločné okamihy sú oveľa viac, než drahé dary a stoly prehýbajúce sa jedlom a alkoholom. Nepodliehajte netrpezlivosti, svoj cieľ dosiahnete včas, aj keď nie bez problémov. Blížiaci sa predvianočný víkend sa snažte vylepšiť náladu a niekomu vytvoriť dobrý pocit, či pekný adventný program.
späť
horoskop od moneo.sk
 

Diabetikom prichádza na pomoc nová aplikácia

Zdielať tento článok

Predovšetkým dospievajúcim deťom trpiacim cukrovkou uľahčí život online aplikácia Sacharidy do vrecka.

Diabetikom prichádza na pomoc nová aplikácia

Občianske združenie Diabetikinfo.sk vytvorilo pomôcku najmä pre dospievajúcich diabetikov - online aplikáciu Sacharidy do vrecka. Vďaka nej si záujemcovia môžu jednoduchým spôsobom zistiť obsah sacharidov v jednotlivých potravinách a hotových jedlách. Ambíciou novej aplikácie je prispieť k väčšej samostatnosti dospievajúcich detí s diabetom 1. typu a pomôcť im viesť rovnocenný život s ich rovesníkmi.
 
Aplikácia je dostupná na stránke www.sacharidydovrecka.sk z akéhokoľvek počítača alebo mobilného telefónu s pripojením na internet. Je síce primárne určená pre dospievajúcich diabetikov, ale veľa cenných informácií si v nej nájdu aj ostatní. Novinkou je aj prepojenie aplikácie na recepty na stránke www.diabetikinfo.sk. Aplikácia v súčasnosti obsahuje asi dvetisíc položiek, medzi ktorými sú okrem základných potravín aj najčastejšie konzumované hotové jedlá a produkty rozdelené do jednotlivých kategórií. "Postupne budeme pridávať ďalšie potraviny podľa toho, o ktoré kategórie bude najväčší záujem medzi návštevníkmi stránky. Naším cieľom je, aby aplikácia poslúžila čo najširšiemu okruhu diabetikov a aby pre nich bola naozaj kvalitnou pomôckou“, vysvetlila zámer projektu predsedníčka OZ Diabetikinfo.sk Ľubica Pilková. 
 
Ochorenie diabetes mellitus 1. typu, ľudovo nazývané cukrovka, postihuje deti a mladých ľudí, ktorí často majú napríklad ukážkovú životosprávu a venujú sa športu. Od diabetu 2. typu sa líši tým, že ten sa začína prejavovať v dospelosti v dôsledku nezdravého životného štýlu. Prichádza bez varovania, bez jasnej príčiny a bez akejkoľvek možnosti sa pred ním chrániť. Diabetici sa musia naučiť rešpektovať pravidelný režim a nové pravidlá a najmä vedieť stanoviť výšku inzulínovej dávky v závislosti od aktuálnej hladiny cukru v krvi či vynakladanej fyzickej aktivity. Pacienti by tiež mali vedieť prispôsobiť výber jedla aktuálnej situácii a stavu. Nerovnováha medzi týmito zložkami môže spôsobiť zhoršenie momentálneho zdravotného stavu alebo rozvoj chronických komplikácií v budúcnosti. 
 
Podstatou režimu diabetika je teda prostredníctvom kombinácie faktorov inzulín, strava a pohyb dosiahnuť rovnováhu v organizme. Strava je pritom v tejto schéme kľúčovým faktorom. Pre diabetika je totiž podstatné poznať obsah sacharidov v jednotlivých potravinách, aby vedel, či a ako ich môže zaradiť do jedálnička a prispôsobiť tomu svoj denný režim a inzulínové dávky. Osobitnú kategóriu predstavujú práve deti s diabetom, ktoré postupom času musia prevziať zodpovednosť za svoj životný štýl. Práve v tomto období im chce OZ Diabetikinfo.sk podať pomocnú ruku. "Deti sa postupne dostávajú do fázy, kedy nemôžu alebo nechcú kvôli každej maškrte volať svojim rodičom. To nás priviedlo na myšlienku vytvorenia online aplikácie, ktorá vďaka súčasným moderným technológiám deťom umožní viesť samostatný život rovnocenne s ich rovesníkmi,“ uviedla Pilková. 
 
Autor: SITA
Foto: thinkstock.com
Kľúčové slová: 
zdravie

© 2014 STAR production s.r.o. | Odkazy Created by ActivIT