img

Horoskop na 18.04.2015
Baran
Baran
Baran
Baran
Neskoro večer je nov, ktorý má svoj dosah aj tri dni, čiže budete ho cítiť aj zajtra. Prejavuje sa nutkaním začať niečo nové a optimistické. Začiatkom budúceho týždňa odíde Slnko z vášho znamenia. Pokojne si premietnite v mysli a precíťte v srdci, čo sa dialo, keď vám svietilo na vašu cestu a vy ste sa mohli cítiť aspoň chvíľu ako králi. Je teraz načase niečo začať robiť. Ak hľadáte prácu, vydajte sa na cesty za ňou. Malo ...
späť
Býk
Býk
Býk
Býk
Doteraz ste neoplývali prílišnou aktivitou. Nikto vám to nezazlieva, veď všetko na svete má svoj čas. Ak ste boli v ústraní, dokonca to bolo aj vhodné. Riadili ste sa svojou intuíciou, a možno ste aj snívali, čo by bolo keby... Slnko vstúpi v pondelok do vášho znamenia. Čaká ho tam Merkúr i Mars, ktorí vám pomôžu, aby sa vám sny stali skutočnosťou. Veru, sny sa občas plnia do bodky. Preto si treba dávať pozor na to, čo si želáte.
späť
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Iste sa dobre poznáte v rôznych situáciách. Vyvarujte sa v tom to období nepremysleným rozhodnutiam. Keď už kliknete na „enter“, veľa vecí sa nedá vziať späť. Týka sa to hlavne oblasti komunikácie a obchodov. Zamerajte sa teraz viac na umenie a vzťahy so svojimi blízkymi. Tí vás poznajú. Vedia, že ak vybuchnete, je to len tá prebytočná energia, ktorú dávate von.
späť
Rak
Rak
Rak
Rak
V tomto období môžete zažívať určitú krízu. Vyvoláva ju kvadrát Slnka na vaše znamenie. Pociťujú to postupne všetci Raci. Buďte opatrní na vaše autority. Pamätáte si na obdobie, kedy ste si chceli ako deti presadiť svoje zlosťou? Niektorým to ostalo aj do dospelosti. Iné je ak sa hnevá dieťa, a iné ak dospelý človek. Uvedomte si, že tým môžete raniť aj nevinných. Ak ste mali problém s vašou matkou, odpustite jej.
späť
Lev
Lev
Lev
Lev
Vaše minulé cesty za poznaním, či aj vzdelávaním, môžete teraz zúročiť vo vašom zamestnaní. Niečo vás bude posúvať dopredu o stupienok vyššie. Hoci sa vám nebude chcieť, lebo sa objavia prekážky v postupe, skúste to preklenúť usilovnosťou. Dnes večer je nov. Povzbudí vás do nasledujúcich náročnejších dní, ktoré vy iste zvládnete.
späť
Panna
Panna
Panna
Panna
Chyťte si osud do svojich rúk! Minulé dni vás naučili, pozrieť sa hlbšie do seba a svojho doterajšieho života. Niektoré veci si asi budete chcieť ešte naštudovať. Je toľko vecí, ktoré túžite spoznať! Je pritom jedno, koľko máte rokov. Zájdite si do knižnice, alebo ak si radi značíte do kníh, urobte si radosť a kúpte si knihu o problematike, ktorá vás teraz najviac zaujíma.
späť
Váhy
Váhy
Váhy
Váhy
Ak si potrebujete odpočinúť od stresov v práci, najlepšie bude, ak sa vyberiete na výlet do prírody. Čím menej ľudí bude okolo vás, tým ľahšie si odpočiniete. Mobil si vypnite a nemajte pocit viny, že vás nezastihnú. Pri veľkom pracovnom tempe, ktorý sa nedá odložiť, pomáha aj malá pešia túra. Nevyhovárajte sa, že nemáte čas. Zaparkujte auto o ulicu ďalej, alebo vystúpte z autobusu o dve zástavky skôr.
späť
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Počas dnešného dňa novu v Baranovi by ste mali byť v pohode. Ak dávate väčší dôraz na tvorivosť, robíte dobre. Kreativita je dobrým liekom na stres, ktorého si dnešný človek zažije nadmieru. Večer sa utiahnite radšej do autonómie, hlavne ak nemáte úplne čisté svedomie. Každý deň robíme nejaké chyby. Ak si ich však uvedomíme, sme o hodný kus ďalej ako tí, ktorí sa považujú za neomylných.
späť
Strelec
Strelec
Strelec
Strelec
Deň je pre vás ako stvorený pre lásku, umenie a kreatívne práce či hry. Často nám v takých priaznivých dňoch ide i práca od ruky. Je pre nás vlastne zábavou. Ak to tak nie, skúste sa naladiť na tieto pozitívne slová, aby to bolo skutočnosťou. Hviezdy sú k vám naklonené všeobecne priaznivo, len sa za nimi treba načiahnuť. Večer si urobte pohodlie pri dobrej knihe, alebo choďte do divadla.
späť
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Berte nepríjemné aspekty dnešného novu ako výzvu, kedy sa môžeme pohnúť ďalej. Počas dňa vás bude trápiť Luna v Baranovi, ktoré je vašim karmickým znamením. Je to pre vás len informácia, aby ste sa nenechali vytočiť niektorými ľuďmi. Ak však budete duchaprítomní, môžete zažiť prekvapujúce chvíle, hlavne s opačným pohlavím. Zajtra už bude Luna v znamení Býka, s ktorým si vychádzate v pohode. Možno zatúžite po niečom ...
späť
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Pre vás bude nasledujúce obdobie poriadnou výzvou, aby ste zvládali veci, ktoré vás trápia hlavne doma. Zájdite si aj vy do knižnice, alebo si rovno kúpte knihu o feng šuej. Možno vám informácie, ktoré si prečítate pomôžu, aby ste si vylepšili bývanie a vzťahy s vašimi spolubývajúcimi. Večer môže byť pre vás zaujímavý, ak dokážete partnerovi tolerovať jeho chyby. Nezabúdajte, má ich každý!
späť
Ryby
Ryby
Ryby
Ryby
Ak sa vám v minulosti nechcelo do štúdia cudzích jazykov, skúste sa naštartovať teraz. Vhodná je pre vás komunikácia a čítanie psychologickej či duchovnej literatúry. Dnes vám dobre padne, ak sa zamyslíte nad svojimi hodnotami života. Keďže žijeme v hmotnom svete, tešia nás veci trvalejšieho charakteru. Preto možno investujete do bytu a konečne vyhodíte tú starú sedaciu súpravu.
späť
horoskop od moneo.sk
 

Diabetikom prichádza na pomoc nová aplikácia

Zdielať tento článok

Predovšetkým dospievajúcim deťom trpiacim cukrovkou uľahčí život online aplikácia Sacharidy do vrecka.

Diabetikom prichádza na pomoc nová aplikácia

Občianske združenie Diabetikinfo.sk vytvorilo pomôcku najmä pre dospievajúcich diabetikov - online aplikáciu Sacharidy do vrecka. Vďaka nej si záujemcovia môžu jednoduchým spôsobom zistiť obsah sacharidov v jednotlivých potravinách a hotových jedlách. Ambíciou novej aplikácie je prispieť k väčšej samostatnosti dospievajúcich detí s diabetom 1. typu a pomôcť im viesť rovnocenný život s ich rovesníkmi.
 
Aplikácia je dostupná na stránke www.sacharidydovrecka.sk z akéhokoľvek počítača alebo mobilného telefónu s pripojením na internet. Je síce primárne určená pre dospievajúcich diabetikov, ale veľa cenných informácií si v nej nájdu aj ostatní. Novinkou je aj prepojenie aplikácie na recepty na stránke www.diabetikinfo.sk. Aplikácia v súčasnosti obsahuje asi dvetisíc položiek, medzi ktorými sú okrem základných potravín aj najčastejšie konzumované hotové jedlá a produkty rozdelené do jednotlivých kategórií. "Postupne budeme pridávať ďalšie potraviny podľa toho, o ktoré kategórie bude najväčší záujem medzi návštevníkmi stránky. Naším cieľom je, aby aplikácia poslúžila čo najširšiemu okruhu diabetikov a aby pre nich bola naozaj kvalitnou pomôckou“, vysvetlila zámer projektu predsedníčka OZ Diabetikinfo.sk Ľubica Pilková. 
 
Ochorenie diabetes mellitus 1. typu, ľudovo nazývané cukrovka, postihuje deti a mladých ľudí, ktorí často majú napríklad ukážkovú životosprávu a venujú sa športu. Od diabetu 2. typu sa líši tým, že ten sa začína prejavovať v dospelosti v dôsledku nezdravého životného štýlu. Prichádza bez varovania, bez jasnej príčiny a bez akejkoľvek možnosti sa pred ním chrániť. Diabetici sa musia naučiť rešpektovať pravidelný režim a nové pravidlá a najmä vedieť stanoviť výšku inzulínovej dávky v závislosti od aktuálnej hladiny cukru v krvi či vynakladanej fyzickej aktivity. Pacienti by tiež mali vedieť prispôsobiť výber jedla aktuálnej situácii a stavu. Nerovnováha medzi týmito zložkami môže spôsobiť zhoršenie momentálneho zdravotného stavu alebo rozvoj chronických komplikácií v budúcnosti. 
 
Podstatou režimu diabetika je teda prostredníctvom kombinácie faktorov inzulín, strava a pohyb dosiahnuť rovnováhu v organizme. Strava je pritom v tejto schéme kľúčovým faktorom. Pre diabetika je totiž podstatné poznať obsah sacharidov v jednotlivých potravinách, aby vedel, či a ako ich môže zaradiť do jedálnička a prispôsobiť tomu svoj denný režim a inzulínové dávky. Osobitnú kategóriu predstavujú práve deti s diabetom, ktoré postupom času musia prevziať zodpovednosť za svoj životný štýl. Práve v tomto období im chce OZ Diabetikinfo.sk podať pomocnú ruku. "Deti sa postupne dostávajú do fázy, kedy nemôžu alebo nechcú kvôli každej maškrte volať svojim rodičom. To nás priviedlo na myšlienku vytvorenia online aplikácie, ktorá vďaka súčasným moderným technológiám deťom umožní viesť samostatný život rovnocenne s ich rovesníkmi,“ uviedla Pilková. 
 
Autor: SITA
Foto: thinkstock.com
Kľúčové slová: 
zdravie

© 2015 STAR production s.r.o. | Odkazy Created by ActivIT