img
Horoskop na 01.08.2014
Baran
Baran
Baran
Baran
Ste vhodný pre letnú lásku? Spoznávate sa? Ste vhodný partner len pre toho, kto miluje zmeny a nebude vás nudiť. Ste romantický fantasta, schopný aj veľkej nehy. Viete sa ale aj bez výstrahy zmeniť na bojovníka. Ak ste dlho rozčarovaný, buď zahorknete, alebo čím skôr utečiete inde. Držte si peniaze a opatrnejšie vkladajte investície do aktivít o ktorých dopredu ešte veľa neviete.
späť
Býk
Býk
Býk
Býk
Ste vhodný pre letnú lásku? Spoznávate sa? Hoci ste zmyselný, vyznávať lásku vám nejde. Rád trávite čas so svojím vyvoleným miláčikom. Bez problémov sa s vami dá vyjsť, kým sa neurazíte, alebo si niečo nevezme do hlavy. Neverný bývate málokedy. Ste praktický, niekedy až priveľmi. Dodržiavajte dopravné a iné predpisy, lebo ostatní ich dnes budú porušovať oveľa častejšie.
späť
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Ste vhodný pre letnú lásku? Spoznávate sa? Šarmom a galantnosťou ľahko oklamete. V prvom citovom zápale uveríte aj sami, že toto je jediná, životná láska. Vaše milostné SMS, či vyznania sú často úžasné a nezabudnuteľné. Ste výborný spoločník. Na vaše city sa však nedá vždy spoľahnúť. Nedajte sa uniesť dnešným krátkodobým zážitkom. S priateľmi sa snažte vychádzať čo najlepšie a vyžadujte aj od nich stabilitu.
späť
Rak
Rak
Rak
Rak
Ste vhodný pre letnú lásku? Spoznávate sa? Často sa pre milovanú osobu obetujete. Snažíte sa partnera pripútať a manipulovať ho. Vaša láska, či už podvedome, alebo vedome, smeruje k trvalému partnerstvu, k rodine a deťom. Potrebujete veľa lásky a opory. Bývate romantický a náladový. Na organizmus pôsobí vynikajúco i sója. Má vysoký obsah horčíka. Ten je veľmi dôležitý pre udržanie si i psychickej pohody.
späť
Lev
Lev
Lev
Lev
Ste vhodný pre letnú lásku? Spoznávate sa? Vaše city sú silné a ohnivé. Ste nežný a pozorný, vášeň prežívate naplno. Partner musí byť atraktívny, pokladáte ho však za svoj majetok. Často bývate žiarlivý. Neznesiete pomyslenie, že ste podvádzaný, vtedy sa láska zmení na nenávisť. Dnešok môže charakterizovať aj vaša nevrlosť následkom zlého úsudku, nesprávny postoj k ľuďom pri jednaniach, nechuť k práci a výkonnosti v ...
späť
Panna
Panna
Panna
Panna
Ste vhodný pre letnú lásku? Spoznávate sa? Lásku aj život beriete z praktickej stránky. Všetko kontrolujete rozumom. Vaše city nebývajú prisilné a milostné vzplanutia sú ojedinelé. Často si milostný život komplikujete nedôverou, kritickosťou a nerozhodnosťou pri voľbe partnera. Ostaňte v dobrej nálade a dokážete veľké veci. Nezaťažujte si dnes radšej srdce, ľadviny a črevá.
späť
Váhy
Váhy
Váhy
Váhy
Ste vhodní pre letnú lásku? Spoznávate sa? Váhy bývajú romantické, vedia milovanú osobu okúzliť, ale aj zmyselné, emotívne a niekedy malicherné, čo môže narúšať milostný vzťah. Vyhľadávate harmonické dlhodobé vzťahy. Často ich udržujete aj potom, keď už milostné a vášnivé pocity a city vyprchali. Dnes by ste mohli rýchlo prísť o peniaze pre prílišné utrácanie. Ľahostajnosť a nedbalosť je blízka zlému úmyslu.
späť
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Ste vhodný pre letnú lásku? Spoznávate sa? Zamilovaný Škorpión je neodolateľný. Novonájdený objekt sa len ťažko vymaní spod jeho vplyvu. Miluje s veľkou vášňou, upútava opačné pohlavie svojou zmyselnosťou. Ak nenájde vysneného partnera a svoje pudy nezvládne, často sa stáva prelietavý. Nenechajte sa ovplyvniť silou vášho protestujúceho ega a sebectva.
späť
Strelec
Strelec
Strelec
Strelec
Ste vhodný pre letnú lásku? Spoznávate sa? Strelec je poháňaný túžbou prežiť svoje romantické fantázie. Osobná sloboda je pre neho všetko. Aj keď nadviaže trvalý vzťah, idealizmus a túžba spoznávať v ňom nikdy nevyhasne. V láske hľadá priateľa, s ktorým sa chce podeliť o svoje sny. Nasadili ste sporiaci režim, aby ste si mohli splniť niektoré svoje sny. Preto vás nečakané výdavky dnes dosť rozladia.
späť
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Ste vhodný pre letnú lásku? Spoznávate sa? Vecný Kozorožec, narodený v tvrdej zime, začína opatrne, priateľstvom. Rozmýšľa prakticky, zvažuje výhody a nevýhody a pomaly ho prehlbuje. Uprednostňuje trvalé vzťahy, navždy. Jeho city sú hlboké, no ťažko ich vyjadruje, brzdí sa rozumom. Kto sa odvážne postaví problémom, dôjde i dnešný piatok k väčšiemu úspechu ako očakával.
späť
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Ste vhodní pre letnú lásku? Spoznávate sa? Ťažko sa vciťujete do druhého. Prežívate síce silné milostné city, no bývate aj nevypočítateľný a náladový. Ak ste okúzlený, nadchnete sa skôr svojimi predstavami o partnerovi. V realite vytriezviete. Rozčarovaný ho opúšťate a odchádzate. Zámerné, alebo osudom podmienené zmeny sú typické pre život každého z nás. Vy viete vniesť nečakané momenty do života aj iným, nielen sebe.
späť
Ryby
Ryby
Ryby
Ryby
Ste vhodný pre letnú lásku? Spoznávate sa? Mávate menej odvahy a väčšinou pasívne vyčkávate, kým vysnívaný objekt sám nenadviaže kontakt. Vaše milostné zážitky sa odohrávajú najmä vo vašej bohatej fantázii. Vaše podvedomé vrúcne želanie je nájsť si partnera na celučký život. Pracovne teraz môžete pridať plyn. Nápadov i aktivity vám tento piatkový deň prinesie dosť.
späť
horoskop od moneo.sk
 

Diabetikom prichádza na pomoc nová aplikácia

Zdielať tento článok

Predovšetkým dospievajúcim deťom trpiacim cukrovkou uľahčí život online aplikácia Sacharidy do vrecka.

Diabetikom prichádza na pomoc nová aplikácia

Občianske združenie Diabetikinfo.sk vytvorilo pomôcku najmä pre dospievajúcich diabetikov - online aplikáciu Sacharidy do vrecka. Vďaka nej si záujemcovia môžu jednoduchým spôsobom zistiť obsah sacharidov v jednotlivých potravinách a hotových jedlách. Ambíciou novej aplikácie je prispieť k väčšej samostatnosti dospievajúcich detí s diabetom 1. typu a pomôcť im viesť rovnocenný život s ich rovesníkmi.
 
Aplikácia je dostupná na stránke www.sacharidydovrecka.sk z akéhokoľvek počítača alebo mobilného telefónu s pripojením na internet. Je síce primárne určená pre dospievajúcich diabetikov, ale veľa cenných informácií si v nej nájdu aj ostatní. Novinkou je aj prepojenie aplikácie na recepty na stránke www.diabetikinfo.sk. Aplikácia v súčasnosti obsahuje asi dvetisíc položiek, medzi ktorými sú okrem základných potravín aj najčastejšie konzumované hotové jedlá a produkty rozdelené do jednotlivých kategórií. "Postupne budeme pridávať ďalšie potraviny podľa toho, o ktoré kategórie bude najväčší záujem medzi návštevníkmi stránky. Naším cieľom je, aby aplikácia poslúžila čo najširšiemu okruhu diabetikov a aby pre nich bola naozaj kvalitnou pomôckou“, vysvetlila zámer projektu predsedníčka OZ Diabetikinfo.sk Ľubica Pilková. 
 
Ochorenie diabetes mellitus 1. typu, ľudovo nazývané cukrovka, postihuje deti a mladých ľudí, ktorí často majú napríklad ukážkovú životosprávu a venujú sa športu. Od diabetu 2. typu sa líši tým, že ten sa začína prejavovať v dospelosti v dôsledku nezdravého životného štýlu. Prichádza bez varovania, bez jasnej príčiny a bez akejkoľvek možnosti sa pred ním chrániť. Diabetici sa musia naučiť rešpektovať pravidelný režim a nové pravidlá a najmä vedieť stanoviť výšku inzulínovej dávky v závislosti od aktuálnej hladiny cukru v krvi či vynakladanej fyzickej aktivity. Pacienti by tiež mali vedieť prispôsobiť výber jedla aktuálnej situácii a stavu. Nerovnováha medzi týmito zložkami môže spôsobiť zhoršenie momentálneho zdravotného stavu alebo rozvoj chronických komplikácií v budúcnosti. 
 
Podstatou režimu diabetika je teda prostredníctvom kombinácie faktorov inzulín, strava a pohyb dosiahnuť rovnováhu v organizme. Strava je pritom v tejto schéme kľúčovým faktorom. Pre diabetika je totiž podstatné poznať obsah sacharidov v jednotlivých potravinách, aby vedel, či a ako ich môže zaradiť do jedálnička a prispôsobiť tomu svoj denný režim a inzulínové dávky. Osobitnú kategóriu predstavujú práve deti s diabetom, ktoré postupom času musia prevziať zodpovednosť za svoj životný štýl. Práve v tomto období im chce OZ Diabetikinfo.sk podať pomocnú ruku. "Deti sa postupne dostávajú do fázy, kedy nemôžu alebo nechcú kvôli každej maškrte volať svojim rodičom. To nás priviedlo na myšlienku vytvorenia online aplikácie, ktorá vďaka súčasným moderným technológiám deťom umožní viesť samostatný život rovnocenne s ich rovesníkmi,“ uviedla Pilková. 
 
Autor: SITA
Foto: thinkstock.com
Kľúčové slová: 
zdravie

© 2014 STAR production s.r.o. Created by ActivIT