img

Horoskop na 07.02.2016
Baran
Baran
Baran
Baran
Cestu k sebe samému môžete teraz nájsť cez svojich priateľov. Človek sa totiž vidí často skreslene a nevníma ako ho vidí okolitý svet. Je tu však malý háčik, treba vedieť prijať aj nepríjemnejšie veci o sebe. Je to umenie, ale zbavením sa falošných predstáv o sebe si uvedomíte aj skutočnú hodnotu, skryté rezervy a možno objavíte zabudnutý talent. V konečnom dôsledku sa tak môže zmeniť váš život k lepšiemu.
späť
Býk
Býk
Býk
Býk
V tomto čase sa možno viacej ako inokedy chcete presadiť na poli kariéry. Je to trochu ťažšie, ale na druhej strane ak nepopustíte, podarí sa vám to. Treba však dať pozor, aby ste nešli ako sa obrazne vraví, cez mŕtvoly. Dnes je však pre väčšinu ľudí voľný deň, preto sa venujte svojmu telu. Ak sa dá, choďte na masáž, alebo sa dajte pomasírovať doma. Zavolajte vašim rodičom alebo starším príbuzným. Potešte ich nejakou dobrou ...
späť
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Ako ste na tom s cudzími jazykmi? V tomto čase je to už nutnosť, ak chce človek držať krok s dobou. Je jedno aký máte vek! Pozrite si nejaký zahraničný film, najlepšie s titulkami, aby ste viacej vnímali atmosféru danej krajiny. Mnohí ľudia sa tak učia jazyky, že si buď prehrávajú často ten istý film, alebo si púšťajú dokola pesničku, ktorú sa nakoniec naučia naspamäť. Skúsite to aj vy? Našepkáva vám to Slnko s Lunou.
späť
Rak
Rak
Rak
Rak
Voľní si v tomto období môžu pritiahnuť svoj protipól či partnera týchto kvalít, ktoré má znamenie Kozorožca: serióznosť, dodržiavanie pravidiel a princípov. Vy mu ponúknete starostlivosť a nežný cit, čiže naučíte ho nebáť sa lásky a nehy. Ak by to nekončilo sobášom, ostanete aspoň kamaráti, ktorí sa naučili vnímať svoje opozičné znamenie. Zadaní by sa mali viacej snažiť vnímať krásno vo vzťahu.
späť
Lev
Lev
Lev
Lev
Nevydávajte sa napospas chvíľkovým pocitom. Ak sa riadime viac pudmi, často prehráme, hoci by to tak nemuselo byť. Človek sa má vedieť povzniesť nad niektoré veci, ktoré ho rozčúlia. Občas je treba urobiť aj kompromisy, hoci sa nám do nich nechce. Vtedy sa skúste obrátiť na priateľa, ktorý vám vie povedať pravdu rovno do očí. Nesmiete sa však uraziť za jeho úprimné vyjadrenie. To isté platí o terapeutovi, ktorí si robí poctivo ...
späť
Panna
Panna
Panna
Panna
Luna vo Vodnárovi prináša rôznorodosť v pocitoch i správaní sa ľudí, ale aj väčší chaos. Treba sa podľa toho zariadiť. Záleží len na nás, či sa chceme učiť a postúpiť ďalej. Ak vás niekto oslovil s prosbou, skúste sa zamyslieť, či naozaj nemôžete niečo urobiť pre svojho blížneho, hoci sa vám to nebude chcieť. Prekonaním nechuti do práce získame veľa. Spokojný pocit, že ste pomohli inému človeku vám bude iste dobrou ...
späť
Váhy
Váhy
Váhy
Váhy
Užite si posledný fašiangový víkend! Venujte sa viac koníčkom i zábave. Luna je k vám priaznivo naladená, lebo je vo vzdušnom Vodnárovi, čo je všeobecne pre vás dom potešenia, tvorby a detí. Slnko je tiež v tomto znamení. Prinesie vám viac svetla do vzťahov s ľuďmi i vôbec do celého života! Pozrite sa preto pravdivo na seba a začnite nový týždeň úprimne a s láskou k všetkému živému okolo vás.
späť
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Svojou schopnosťou do hĺbky pristupovať k životu, často nahneváte tých, ktorí sú nezodpovední, no a tí vám môžu poza chrbát robiť podrazy. Len sa zamyslite, či by ste si nemali zobrať niekedy servítku, pred vaše síce úprimné, ale občas poriadne štipľavé poznámky. Lunu máte v kvadráte na vaše znamenie. Dajte si pozor na autority vo vašom živote, ktoré máte v súkromnom živote. Vzdajte úctu vašim rodičom, hoci neboli vždy ...
späť
Strelec
Strelec
Strelec
Strelec
Ak to myslíte s vašimi radami dobre, iste sa vám aj podarí vašim blízkym vysvetliť, že ak vidia za dobre mienenou radou mentorské poučovanie, tak sa mýlia. Pozvite ich dnes radšej do divadla alebo si zájdite do kina. Luna vo Vodnárovi je plná originality a optimistická. Bude sa hodiť aj niečo ľahšie, čo dvihne náladu všetkým naokolo. Niektorí sa dajú prehovoriť na fašiangovú zábavu. Veru, je posledná fašiangová nedeľa!
späť
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Áno, peniaze človek potrebuje, ale ak na nich bude lipnúť, môžu sa mu rozkotúľať. Zdravie máme však len jedno. Urobte niečo pre seba. Navštívte fitnes centrum alebo cvičte doma aspoň každý druhý deň. Ak tak budete pravidelne robiť aspoň dvadsaťjeden dní, stane sa cvičenie pre vás potrebou. Nezanedbávajte ani kultúru, spoločnosť a svojich dobrých známych. Napíšte im niečo pekné, len tak od srdca.
späť
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Keď vás niečo bolí, je dobre sa tomu orgánu prihovárať. Luna prechádza cca 29 dní všetkými dvanástimi znameniami. Dnes je mesačná energia vo vašom znamení, ktorú treba nasmerovať správne, aby vo vás nevyvolávala agresivitu, ale pomáhala vám k obnove síl. Skúste to aj vy. Možno teraz zahájite „odtučňovačku“ alebo sa budete v meditácii venovať svojim citlivým témam, o ktorých sa nechcete rozprávať s nikým iným, len so sebou ...
späť
Ryby
Ryby
Ryby
Ryby
Pozitívnu energiu, ktorú ste načerpali počas minulých dní, teraz zužitkujte. Nedajte sa znechutiť napätím a negatívnymi vplyvmi okolia. Preventívne si zájdite do plavárne, salónu krásy alebo si doprajte kvalitnú reflexnú masáž nôh. Keď budete večer zaspávať, budete radi, že ste niečo dobre pre seba urobili. Pite dosť tekutín, hlavne vody a čaju, napríklad zo žihľavy alebo čistca, ktorý pomáha prečistiť nielen trávenie, ale i ...
späť
horoskop od moneo.sk
 

Diabetikom prichádza na pomoc nová aplikácia

Zdielať tento článok

Predovšetkým dospievajúcim deťom trpiacim cukrovkou uľahčí život online aplikácia Sacharidy do vrecka.

Diabetikom prichádza na pomoc nová aplikácia

Občianske združenie Diabetikinfo.sk vytvorilo pomôcku najmä pre dospievajúcich diabetikov - online aplikáciu Sacharidy do vrecka. Vďaka nej si záujemcovia môžu jednoduchým spôsobom zistiť obsah sacharidov v jednotlivých potravinách a hotových jedlách. Ambíciou novej aplikácie je prispieť k väčšej samostatnosti dospievajúcich detí s diabetom 1. typu a pomôcť im viesť rovnocenný život s ich rovesníkmi.
 
Aplikácia je dostupná na stránke www.sacharidydovrecka.sk z akéhokoľvek počítača alebo mobilného telefónu s pripojením na internet. Je síce primárne určená pre dospievajúcich diabetikov, ale veľa cenných informácií si v nej nájdu aj ostatní. Novinkou je aj prepojenie aplikácie na recepty na stránke www.diabetikinfo.sk. Aplikácia v súčasnosti obsahuje asi dvetisíc položiek, medzi ktorými sú okrem základných potravín aj najčastejšie konzumované hotové jedlá a produkty rozdelené do jednotlivých kategórií. "Postupne budeme pridávať ďalšie potraviny podľa toho, o ktoré kategórie bude najväčší záujem medzi návštevníkmi stránky. Naším cieľom je, aby aplikácia poslúžila čo najširšiemu okruhu diabetikov a aby pre nich bola naozaj kvalitnou pomôckou“, vysvetlila zámer projektu predsedníčka OZ Diabetikinfo.sk Ľubica Pilková. 
 
Ochorenie diabetes mellitus 1. typu, ľudovo nazývané cukrovka, postihuje deti a mladých ľudí, ktorí často majú napríklad ukážkovú životosprávu a venujú sa športu. Od diabetu 2. typu sa líši tým, že ten sa začína prejavovať v dospelosti v dôsledku nezdravého životného štýlu. Prichádza bez varovania, bez jasnej príčiny a bez akejkoľvek možnosti sa pred ním chrániť. Diabetici sa musia naučiť rešpektovať pravidelný režim a nové pravidlá a najmä vedieť stanoviť výšku inzulínovej dávky v závislosti od aktuálnej hladiny cukru v krvi či vynakladanej fyzickej aktivity. Pacienti by tiež mali vedieť prispôsobiť výber jedla aktuálnej situácii a stavu. Nerovnováha medzi týmito zložkami môže spôsobiť zhoršenie momentálneho zdravotného stavu alebo rozvoj chronických komplikácií v budúcnosti. 
 
Podstatou režimu diabetika je teda prostredníctvom kombinácie faktorov inzulín, strava a pohyb dosiahnuť rovnováhu v organizme. Strava je pritom v tejto schéme kľúčovým faktorom. Pre diabetika je totiž podstatné poznať obsah sacharidov v jednotlivých potravinách, aby vedel, či a ako ich môže zaradiť do jedálnička a prispôsobiť tomu svoj denný režim a inzulínové dávky. Osobitnú kategóriu predstavujú práve deti s diabetom, ktoré postupom času musia prevziať zodpovednosť za svoj životný štýl. Práve v tomto období im chce OZ Diabetikinfo.sk podať pomocnú ruku. "Deti sa postupne dostávajú do fázy, kedy nemôžu alebo nechcú kvôli každej maškrte volať svojim rodičom. To nás priviedlo na myšlienku vytvorenia online aplikácie, ktorá vďaka súčasným moderným technológiám deťom umožní viesť samostatný život rovnocenne s ich rovesníkmi,“ uviedla Pilková. 
 
Autor: SITA
Foto: thinkstock.com
Kľúčové slová: 
zdravie

© 2016 STAR production s.r.o. | Odkazy Created by ActivIT
Tento web používa súbory cookies. Viac informácií TU.