img
Horoskop na 01.02.2015
Baran
Baran
Baran
Baran
Planéta aktivity, váš Mars, sa vo februári posúva znamením Rýb. Až koncom mesiaca sa presunie do vášho znamenia Barana. Dnešnú nedeľu buďte zamestnaní v súvislosti s rodičovstvom a témou lásky, zvlášť večer, keď bude veľmi vplývať na vašu fantáziu aj planéta Venuša. Cez deň môžete trpieť bolesťami chodidiel, hlavy alebo vysokým krvným tlakom. Ste náchylní na vyššie horúčky, ale rýchlo pominú.
späť
Býk
Býk
Býk
Býk
Ľudia narodení v Býkovi budú vždy, celoživotne, pod vplyvom planéty Venuša, ktorá vie v nich prebudiť i pekné správanie a pocity. Večer dnešnej nedele môže byť pre vás veľmi príjemný. Venuša má totiž veľmi príjemné energie s planétou fantázie, Neptúnom. Jablčný ocot pomáha uchovávať prirodzenú živú mikroflóru v tráviacom systéme. Napriek kyslej chuti ocot preventívne zabraňuje prekysleniu žalúdka. V tele totiž pôsobí ...
späť
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Dnešnú nedeľu musíte načerpať nové sily, otvoria sa vám nové šance. Energetický nápor bude pre vás dosť pozitívny. Februárové postavenie planét prinesie aj tému finančných prostriedkov. Planéta komunikácie, Merkúr, stále cúva Vodnárom, a to až do 12. 2. 2015. Opatrnejšie preto vo vyjadrovaní vlastných názorov. Kúpele s odvarom žihľavy a prasličky každý organizmus prečistia a spôsobia aj úbytok hmotnosti.
späť
Rak
Rak
Rak
Rak
Dnešnú nedeľu je váš Mesiac je v opozícii so Saturnom. To znamená aj to, aby ste sa nehádali so staršími ľuďmi. Je však aj v trigóne s planétami Venušou a Merkúrom. Užite si niečo pekné a ak máte, venujte sa aj svojím deťom. Doprajte im za vysvedčenie niečo pekné. Nemusia to byť len drahé predmety. Niekedy sú pekné a pochvalné slová to najväčšie. Možno si ich zapamätajú na celý život.
späť
Lev
Lev
Lev
Lev
S deťmi, ani dnešnú nedeľu, všetko nebude prebiehať hladko a bezproblémovo. Bez vás by čas mnohým pripadal fádny. Potrebujete odpočinok. Nedeľa dáva na to viac možností. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite. Večer planéty Neptún a Venuša budú dodávať príjemné pocity, ale aj sklon k vymýšľaniu a milostnému klamaniu. Mnohí budete mať aj väčšiu záťaž na váš najdôležitejší, ale aj najslabší orgán - srdce.
späť
Panna
Panna
Panna
Panna
Každá správa, ktorá vás stretne, pozitívna alebo negatívna, urobí zmenu vo vašom informačnom. Je šanca odstrániť negatívne informácie z energetického poľa, napr. sprchou. Prvý atribút riešenia problémov je, aby ste si uvedomili, čo sa s vami deje. Dnes sa dajú sa očakávať výpadky počítačových a rozvodných sietí a fúkať môže i silný vietor. Večer však preje romantickej láske. Venuša i Neptún vás naštartujú, ak im to ...
späť
Váhy
Váhy
Váhy
Váhy
Mali by ste mať aj aktívny prístup k vlastnému zdraviu - či už ide o jeho prevenciu alebo liečenie už zanedbaných neduhov. Dnešnú nedeľu pohltia väčšinu z vás banality. Príčinou zdravotných ťažkostí môžu byť aj nepríjemné životné zážitky, smrť rodičov, odchod otca z rodiny, prehnaná starostlivosť matky, nedostatok lásky... Venujte sa deťom, zaslúžia si to. Luna vysiela dnes energie rodiny.
späť
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Mesiac je dnešnú nedeľu v kvadráte s Marsom a Jupiterom. Vaše ľudské energeticko-informačné pole je poriadne preťažené. Škorpióni sú veľmi intuitívni jedinci, ktorí môžu vnímať situácie, ktoré im prinášajú planéty a využiť to vo svoj prospech. Nastane čas rekapitulácie. Zamyslite sa čo sa dá v tejto oblasti zlepšiť a zariaďte sa podľa toho. Vyvarujte sa dôležitým rozhodnutiam v citových otázkach.
späť
Strelec
Strelec
Strelec
Strelec
Vaše zbytočné výbuchy, aj keď sú z vášho pohľadu opodstatnené, zvlášť pri deťoch, k ničomu reálnemu nepovedú. Dávajte si dnešnú, nevyspytateľnú nedeľu, dobrý pozor na vyrieknuté slová. Dnešný deň prinesie pozitívne vplyvy, ale aj vleklé problémy. Zostaňte radšej pri zemi, nevzrušujte sa, udržte si prehľad. Teraz sa nenechajte sa zviesť z vašej naprogramovanej a overenej cesty vašim životom.
späť
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Dnešnú nedeľu je Mesiac v opozícii s vaším Saturnom. Pozor preto na citové reakcie starších ľudí. Nachádzate sa v období, počas ktorého často zvažujete, čo pre vás v živote predstavuje tie pravé hodnoty. Tento čas je sprevádzaný finančnou neistotou a snaha o zarábanie znamená prekážky a tvrdú prácu. Nebezpečnými záťažami však prechádzate bez väčších katastrof. Je to hlavne vďaka vašej pripravenosti na rôzne eventuality.
späť
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Ak plánujete dostať sa, medzi ľudí, kam chcete patriť, máte aj dnešnú nedeľu možnosť. Raz budete hore, raz dolu, no zakaždým to bude nad hladinou, vďaka vašej povahe. Mnohým na povrch budú vychádzať záležitosti, ktoré mali byť utajené. Budete aj v podvedomí silne napojení na minulé životy. Po zdravotnej stránke si dávajte pozor na žalúdok a metabolizmus, lebo vplyv Luny ho oslabuje.
späť
Ryby
Ryby
Ryby
Ryby
Dnešnú intuitívnu nedeľu, kedy je Venuša vo vašich Rybách si užijú hlavne umelci si užijú, ak svoje antény naladia citlivo na fantazijne kreatívne informácie, prichádzajúce z Univerza. Myšlienkový návrat do prvotných pozitívnych situácií vám pomôže nastoliť harmóniu, zvýšiť sebadôveru a nakoniec aj sebalásku. Od podvečera vám váš Neptún, spolu s venušou budú vtláčať túžbu po romantike, tak si ju užite.
späť
horoskop od moneo.sk
 

Diabetikom prichádza na pomoc nová aplikácia

Zdielať tento článok

Predovšetkým dospievajúcim deťom trpiacim cukrovkou uľahčí život online aplikácia Sacharidy do vrecka.

Diabetikom prichádza na pomoc nová aplikácia

Občianske združenie Diabetikinfo.sk vytvorilo pomôcku najmä pre dospievajúcich diabetikov - online aplikáciu Sacharidy do vrecka. Vďaka nej si záujemcovia môžu jednoduchým spôsobom zistiť obsah sacharidov v jednotlivých potravinách a hotových jedlách. Ambíciou novej aplikácie je prispieť k väčšej samostatnosti dospievajúcich detí s diabetom 1. typu a pomôcť im viesť rovnocenný život s ich rovesníkmi.
 
Aplikácia je dostupná na stránke www.sacharidydovrecka.sk z akéhokoľvek počítača alebo mobilného telefónu s pripojením na internet. Je síce primárne určená pre dospievajúcich diabetikov, ale veľa cenných informácií si v nej nájdu aj ostatní. Novinkou je aj prepojenie aplikácie na recepty na stránke www.diabetikinfo.sk. Aplikácia v súčasnosti obsahuje asi dvetisíc položiek, medzi ktorými sú okrem základných potravín aj najčastejšie konzumované hotové jedlá a produkty rozdelené do jednotlivých kategórií. "Postupne budeme pridávať ďalšie potraviny podľa toho, o ktoré kategórie bude najväčší záujem medzi návštevníkmi stránky. Naším cieľom je, aby aplikácia poslúžila čo najširšiemu okruhu diabetikov a aby pre nich bola naozaj kvalitnou pomôckou“, vysvetlila zámer projektu predsedníčka OZ Diabetikinfo.sk Ľubica Pilková. 
 
Ochorenie diabetes mellitus 1. typu, ľudovo nazývané cukrovka, postihuje deti a mladých ľudí, ktorí často majú napríklad ukážkovú životosprávu a venujú sa športu. Od diabetu 2. typu sa líši tým, že ten sa začína prejavovať v dospelosti v dôsledku nezdravého životného štýlu. Prichádza bez varovania, bez jasnej príčiny a bez akejkoľvek možnosti sa pred ním chrániť. Diabetici sa musia naučiť rešpektovať pravidelný režim a nové pravidlá a najmä vedieť stanoviť výšku inzulínovej dávky v závislosti od aktuálnej hladiny cukru v krvi či vynakladanej fyzickej aktivity. Pacienti by tiež mali vedieť prispôsobiť výber jedla aktuálnej situácii a stavu. Nerovnováha medzi týmito zložkami môže spôsobiť zhoršenie momentálneho zdravotného stavu alebo rozvoj chronických komplikácií v budúcnosti. 
 
Podstatou režimu diabetika je teda prostredníctvom kombinácie faktorov inzulín, strava a pohyb dosiahnuť rovnováhu v organizme. Strava je pritom v tejto schéme kľúčovým faktorom. Pre diabetika je totiž podstatné poznať obsah sacharidov v jednotlivých potravinách, aby vedel, či a ako ich môže zaradiť do jedálnička a prispôsobiť tomu svoj denný režim a inzulínové dávky. Osobitnú kategóriu predstavujú práve deti s diabetom, ktoré postupom času musia prevziať zodpovednosť za svoj životný štýl. Práve v tomto období im chce OZ Diabetikinfo.sk podať pomocnú ruku. "Deti sa postupne dostávajú do fázy, kedy nemôžu alebo nechcú kvôli každej maškrte volať svojim rodičom. To nás priviedlo na myšlienku vytvorenia online aplikácie, ktorá vďaka súčasným moderným technológiám deťom umožní viesť samostatný život rovnocenne s ich rovesníkmi,“ uviedla Pilková. 
 
Autor: SITA
Foto: thinkstock.com
Kľúčové slová: 
zdravie

© 2015 STAR production s.r.o. | Odkazy Created by ActivIT