img

Horoskop na 22.04.2015
Baran
Baran
Baran
Baran
Dnešná streda, i celkovo apríl, bude nabitý rôznymi aktivitami, ktoré sa budú týkať ako osobného, tak i pracovného života. Čaká nejaké dôležité rozhodnutie, ktoré ovplyvní to, čo sa bude diať vo zvyšku roka. Pamätajte si, že úprimnosť nemusí len zraňovať. S citom, pochopením a diplomaciou nie je také ťažké hovoriť pravdu do očí a pritom zachovať mierny tón a úsmev, ktorý slová osladí.
späť
Býk
Býk
Býk
Býk
Snažte sa, nech sa aj vaším pričinením energia v apríli, ale aj dnešnú stredu, výrazne upokojí. Harmónie v práci bude podporená aj harmóniou v domácnosti. Získate len to, čo sa vám podarí vypracovať vlastnými rukami a nápadmi. Potom si to budete viac ceniť. Aj večerným partnerským dialógom môžete vyriešiť veľa. Vaša planéta Venuša má zosúladené energie s múdrou a opatrnou planétou, Saturnom.
späť
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Mnohým Blížencom sa dnešnú stredu stane niečo, čo vás donúti veľa premýšľať a tiež určitým spôsobom prehodnotiť plány, ktoré ste pôvodne na apríl mali. Nemusíte panikáriť, zmeny budú k lepšiemu, len si na ne budete musieť trochu zvykať. Môžete mať trochu hlbšie do vrecka, ale s rozumnými výdavkami sa rozhodne nebudete musieť zadlžovať. Venuša i Luna sú vo vašom znamení, podporia vám mnohé okolnosti.
späť
Rak
Rak
Rak
Rak
Niekedy v pohybe nebráni rana, ale obväzy, hlavne tie psychické. Raci, teraz, apríli nečakajte rôzne výzvy, hoci dnešnú stredu sa rozhodne nudiť nebudete. Teraz bude pre vás výhodnejšie zaoberať sami sebou. Pokúste sa dnešnú miernou lenivosť, aspoň v tých najdôležitejších záležitostiach obmedziť, pretože výsledky väčšej aktivity vás veľmi príjemne prekvapia. Vaša Luna je totiž dnes v sextile s nepokojnou planétou noviniek, ...
späť
Lev
Lev
Lev
Lev
Levi, stálo by za to trochu spomaliť, prestať premýšľať o všetkom a všetkých a sústrediť sa trochu viac na seba. Táto časť apríla bude pre to celkom vhodná. Budete mať veľa príležitostí sa pozrieť na rôzne veci z rôznych uhlov a prispôsobiť svoj prístup k nim. Je čas chytiť príležitosť za pačesy a trochu to zmeniť. Opačné pohlavie vás bude veľmi priťahovať, ale tiež budete mať sklony k provokačným poznámkam.
späť
Panna
Panna
Panna
Panna
Človek sa nesmie nechať zahnať do kúta, má byť silný, a to vy dokážete. Mnohokrát sa prihodia udalosti, ktoré na nás majú vplyv, ale v skutočnosti nie sú osobné. V apríli, možno už i dnešnú stredu, sa osud na vás usmeje, ale musíte urobiť aspoň pár krokov dopredu a nie len stáť v mieste. Popoludní vám výhodné energie na múdru komunikáciu podporí i váš Merkúr v dobrej konštelácii, v trigóne, s Plutom.
späť
Váhy
Váhy
Váhy
Váhy
Váham bude dôverovať a túžiť pomôcť veľa ľudí, ktorí s vami spolupracujú, alebo sú vám nejakým spôsobom blízki. Nezneužívajte ich dobrú vôľu, keď uvidíte, že všetko zvládate bez problémov, s úsmevom poďakujte. Získate si ďalšie body do budúcnosti a ešte pevnejšie podporu. Zvyšok mesiaca, i dnešná streda, bude skvelá na rôzne nákupy. Podarí sa vám získať potrebné veci lacno a hlavne dobre.
späť
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Neriešte osud sveta, riešte seba. Škorpióni, budete mať oveľa viac energie ako v predchádzajúcich mesiacoch. Bude to samozrejme spôsobené aj vplyvom jari. Preto sa ju snažte čo najviac, i dnešnú stredu, využiť. Využite rýchlo to, čo sa nemusí často opakovať. V práci toho môžete zvládnuť veľa. Nezabúdajte ani na rôzne drobné radosti života. Toto obdobie sa nemá skladať len z veľkých plánov a cieľov.
späť
Strelec
Strelec
Strelec
Strelec
Strelci by mali ešte v apríli, a tiež aj dnešnú stredu, venovať oveľa viac pozornosti svojmu zdraviu a tiež nezanedbať starostlivosť o pleť. Bude to veľmi vhodný čas aj pre rôzne diéty, preventívne prehliadky a iné podobné veci. Môžu sa objaviť nejaké menšie hádky v rodine, zvlášť dnes. Snažte sa na nich príliš nezúčastňovať, lebo žiadna strana nemá úplnú pravdu a vy by ste to nakoniec schytali od všetkých.
späť
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Zmeny, ktoré urobíte i dnešnú stredu, budú mať dobrý vplyv na celok. Kozorožci, rešpekt a uznanie okolia získate vtedy, keď si konečne začnete vážiť sami seba a toho, čo ste už v práci a živote dokázali. Ak sa budete neustále podceňovať a upozorňovať na svoje chyby, okolie vás tak bude brať automaticky. K svojim povinnostiam pristupujte pozitívne, inak sa vám bude robiť veľmi zle.
späť
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Vodnárov čaká celkovo úspešný zvyšok mesiaca, i dnešná streda, aj keď na zázraky padajúce z neba čakať nemôžu. Ale kto má rád svoju prácu a vie priložiť v správnu chvíľu poriadne ruku k dielu, na nedostatok úspechu a tiež financií nariekať nebude. Slabšie to bude trošku po citovej stránke, zvlášť v dlhodobých vzťahoch. Všetko sa dá vylepšiť, pretože vy ste kováči svojich osudov.
späť
Ryby
Ryby
Ryby
Ryby
Viac ako inokedy si musíte uvedomiť, že ste zodpovední za svoje duchovno, ale aj za svoje telo a jeho zdravotný stav. Pomaly sa začne zovretie vesmírnych konštelácií uvoľňovať a vy začnete lepšie všetkému odolávať. Váš hlas by mal byť jedným z tých, ktorý rozhoduje o dôležitých záležitostiach. K deťom pristupujte s prísnou láskou. Musia pochopiť, že si v živote nemôžu robiť čo chcú, a že všetko má určité pravidlá a ...
späť
horoskop od moneo.sk
 

Ladislav Mikloš (52), Malý Horeš

Zdielať tento článok

Ktorá by ma chcela so štyrmi deťmi?

Ladislav Mikloš (52), Malý Horeš

 

Skromného otca Ladislava sme stretli pred Spojenou školou internátnou Pavla Sabadoša v Prešove. Sem vedú jeho kroky každý piatok popoludní, aby vyzdvihol svojho štrnásťročného syna Rolanda, ktorý nepočuje a nehovorí, a cestoval s ním stotridsať kilometrov domov do dediny Malý Horeš v okrese Trebišov. V nedeľu si pravidelne cestu zopakujú.
„Cestujeme niekoľko hodín. Najprv autobusom z Malého Horeša do Trebišova. Potom z Trebišova do Košíc a odtiaľ do Prešova vlakom. Ale nesťažujem sa, chlapec sa má v škole dobre a prospieva,“ pragmaticky skonštatoval otec, ktorého práve riaditeľka tejto školy navrhla na titul Otec roka.
Ladislav Mikloš je milý sympaťák. Aj keď je už dva roky vdovcom, nerád sa ľutuje a len málokedy mu zmizne úsmev z tváre. V rodinnom domčeku žije so svojimi štyrmi deťmi a osemdesiatdvaročným otcom. „Najstarší Tomáš má osemnásť a je vyučený kuchár. Potom mám trojčatá – Rolanda, Ladislava a Lídiu. Všetci sú zdraví, len Roland sa narodil s postihnutím. Či sa mu to zlepší, neviem, ale verím, že sa v živote nestratí,“ dodáva.
Deťom sa venoval už za života svojej ženy. Zomrela na srdcové ochorenie a Ladislav s ňou bol doma do poslednej chvíle. On sám pracoval ako prekladový robotník vo Vranove nad Topľou, ale pred siedmimi rokmi pri oprave antény spadol zo strechy a komplikovane si zlomil nohu. Odvtedy je na invalidnom dôchodku a k patáliám s nohou sa pridala i astma. „Je to nepríjemné, nohu mi už niekoľkokrát operovali, ale stále ma pobolieva.“
Keďže pohybovo je obmedzený, najviac času trávi doma. „Starám sa o záhradu, pestujeme zemiaky, zeleninu, ovocné stromčeky a chováme sliepky. Rád varím a pečiem. Ešte kým žila manželka, začal som si zbierať recepty a teraz vypekám. Často robím pudingy, pečiem chlieb, bábovky a vždy skúšam niečo nové. Začal som robiť aj domáce cestoviny,“ pochváli sa. I keď ma málo peňazí, usiluje sa čo-to ušetriť: „Musím. Deti sú už v puberte a stále niečo chcú. Už mi aj hovoria: oco ty sa už v ničom nevyznáš, si zastaraný. Sú už múdrejšie ako ja,“ smeje sa. Kvôli nim prestal aj fajčiť. „Bola to moja jediná neresť. Do krčmy nechodím, len som veľa fajčil. Ale potom som si povedal, že ak nechcem dávať deťom len suchý chlieb bez masla, tak musím cigarety zahodiť, a tak sa stalo. Už niekoľko rokov nefajčím.“

Pán Laco je síce veselý, ale priateľov má málo, pretože všetok svoj čas venuje deťom. Nehľadá si ani ženu, ale ako tvrdí, zišla by sa mu. Veľmi rád by sa s niekým zoznámil, no skepticky dodáva: „Kto by už chcel vdovca so štyrmi deťmi ?“ Nuž, my Ladislavovi Miklošovi želáme, aby si v budúcnosti tú spriaznenú dušu našiel. Zaslúži si to. Autor: Ľudmila Grodovská, Eva Mikulová, Anna Bočková
Foto: Dušan Kittler, Eva Mikulová, Tv Markíza, archív

© 2015 STAR production s.r.o. | Odkazy Created by ActivIT