img
Horoskop na 28.02.2015
Baran
Baran
Baran
Baran
Deň venujte rodine. Nemali by ste zabúdať ani na citovú stránku svojho života. Tú dnešnú sobotu podporuje aj Luna v živle vody. Dostanete citlivejšiu náladu. Pozor na pripútanie vašej duše k nevedomým pôžitkom. Víkend je pre väčšinu ľudí čas určený na duchovné záležitosti, koníčky a relaxačné aktivity, ktorými môžete prispieť k rodinnej pohode, ale aj docieliť pozitívne zmeny.
späť
Býk
Býk
Býk
Býk
I z dnešných, hoci nepredvídateľných situácii, môžete len vyťažiť. Dnešnú sobotu, ale i zajtra, je čas na urovnanie toho, čo sa pokazilo. Nebuďte ovládaní strachom z nepoznaného. Uvedomte si, že ste súčasťou poznávacieho cyklu zvaného život. Dovoľte, nech dnešný sobotný, víkendový deň vám dodá viac energie do života. Obmedzte negatívne rozmýšľanie o sebe, o svojich cieľoch, či svojich problémoch.
späť
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Pre vás je typické, že hľadáte stále niečo nové, najmä v jedle. Mnohí z vášho znamenia nemajú problém prispôsobiť sa novému jedálničku. Majú radi experimenty, skúšajú taliansku, čínsku, či tureckú kuchyňu. Zároveň si však cítite potrebu harmónie v tele. Viete teda vhodne jedlo kombinovať. Ak máte pocity viny, pokorne ich prijmite a uvedomte si, že človek je omylný. Ospravedlňte sa, ak sa ešte dá.
späť
Rak
Rak
Rak
Rak
Dávajte si dnešnú sobotu pozor i na precitlivenosť a výbušné reakcie, ktoré môžete, i pod vplyvom Luny vo vašom znamení, cez deň, ale hlavne večer, mať. Môžu to spôsobiť i večerné energie niekoho iného, s ktorým väčšinou mávate napätý vzťah. Pri chudnutí sa niektorí nevhodne snažia zásadne zmeniť výživu proti svojej prirodzenosti, a preto sa im redukcia váhy nedarí. Niekedy siahajú po zdanlivo zdravých, ale pre nich úplne ...
späť
Lev
Lev
Lev
Lev
Budete mať pocit, že sa potrebujete trochu zastaviť. Započúvajte sa do rytmu svojho tela. Keby ste sa trochu snažili posunúť svoje rodinné záležitosti dopredu, podarilo by sa vám to. Ak budete pristupovať k prípadným prekážkam aktívne a pozitívne, potom všetko zvládnete. Častejšie prechladnutia a katary slizníc. Piť aj čaje čierne aj zelené, napríklad v kombinácií so zázvorom, ten tiež mierne zvyšuje krvný tlak.
späť
Panna
Panna
Panna
Panna
Relax sa vám po búrlivom týždni rozhodne zíde. Vaše zdravie je trochu ohrozené. Neustále sa učte meniť všetko, čo neslúži. Ženy v Panne pričasto obhajujú lenivých synov, či manželov. Zdravie naznačuje, že je vhodné si dať si do poriadku lymfatický systém. Viete prečo sa vám po jedle drieme? Mozgové bunky, ktoré človeka udržujú v stave bdelosti, vypína zvýšená hladina glukózy. Potrava sa premieňa na cukor a dostáva sa do krvi.
späť
Váhy
Váhy
Váhy
Váhy
Hodnotu priateľov si neuvedomujeme, pokiaľ nám nehrozí, že ich stratíme. Keď sa nám všetko dobre darí, myslíme, si že všetko zvládneme bez nich. Mnohé veci nie sú také, aké ich vidíte z vašej pozície. Otvorte oči a uvidíte veľa skrytého, čo čaká na svoje objavenie. Upravte si svoje víkendové stravovacie návyky, tak, aby vám jedlo stále prinášalo potešenie, ale nepriberali pritom na váhe.
späť
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Dnešnú sobotu sa, pod vplyvom Luny vo vodnom živle, ktorý je i váš, do vzťahov vnesú zmiešané pocity zamilovaných a rôzne rozmary a ľúbostné vrtochy. Starosvetské názory rodičov a svokrovcov vás môžu vyviesť z miery a starostlivosť o ich zdravotný stav pôsobiť obmedzujúco. Ak sa budete cítiť previnilo, keď budete dostávať dary alebo žiadať o pomoc, zablokujete svoju vnútornú energiu.
späť
Strelec
Strelec
Strelec
Strelec
Pre tých, ktorí žijú v milostnom trojuholníku, hrozí čoskoro prezradenie. Naopak nové vzťahy sa vyvíjajú mnohým dobre, i preto, že planéta Neptún v mnohých prebúdza túžby po krásnych chvíľach. Niečo vám naznačuje, že presadiť vlastné zámery bude ťažké. Môžete si tiež dnes preveriť, či ste sa niečomu nevenovali iba z nadšenia bez, niekedy potrebného rozlišovacieho a dôsledného vyhodnotenia všetkých súvislostí.
späť
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Pokiaľ v sebe už dlhšiu dobu dusíte nejaké nevyriešené problémy, čoskoro vyplávajú na povrch. Strach a vnútorné napätie je energia, ktorá poškodzuje, uzatvára, skrýva, hromadí a obmedzuje. Život je vždy aj výsledkom myšlienok. Mali by ste si nájsť nejaké hobby, vďaka ktorému sa budete vedieť lepšie odreagovať. Pri nespavosti pomôže levanduľa, a to tak v podobe aromatického oleja, ako aj relaxačného kúpeľa.
späť
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Niektorých požiadajú starší členovia rodiny, o niečo, pre nich dôležité, hoci pre vás nepodstatné, neodmietnite. I doma vás môže prekvapiť dlho odlúčený príbuzný alebo dobrý známy, ktorý sa odniekiaľ vrátil. Luna, ktorá je dnešnú sobotu v znamení Raka, vytvára práve takého energie. Tvorivé nápady využite, i keby ste dostali nečakanú návštevu, inak by hrozilo, že upadnú do zabudnutia.
späť
Ryby
Ryby
Ryby
Ryby
Dobro by sme mali zvýrazniť pozitívnymi myšlienkami, ktoré pomáhajú hlbokej transformácii. Do dnešnej sobotnej noci je ešte pozitívna energia Luny vo vodnom živle. Ak niekde dnešnú sobotu stretnete starého známeho, bude to pre vás osviežujúci moment. Všetko si dobre premyslite, veď je to hlavne vo vašom záujme. Cibuľa pomáha pri ochorení dýchacích ciest a kašli, znižuje cholesterol, a má protizápalové účinky.
späť
horoskop od moneo.sk
 

Ladislav Mikloš (52), Malý Horeš

Zdielať tento článok

Ktorá by ma chcela so štyrmi deťmi?

Ladislav Mikloš (52), Malý Horeš

 

Skromného otca Ladislava sme stretli pred Spojenou školou internátnou Pavla Sabadoša v Prešove. Sem vedú jeho kroky každý piatok popoludní, aby vyzdvihol svojho štrnásťročného syna Rolanda, ktorý nepočuje a nehovorí, a cestoval s ním stotridsať kilometrov domov do dediny Malý Horeš v okrese Trebišov. V nedeľu si pravidelne cestu zopakujú.
„Cestujeme niekoľko hodín. Najprv autobusom z Malého Horeša do Trebišova. Potom z Trebišova do Košíc a odtiaľ do Prešova vlakom. Ale nesťažujem sa, chlapec sa má v škole dobre a prospieva,“ pragmaticky skonštatoval otec, ktorého práve riaditeľka tejto školy navrhla na titul Otec roka.
Ladislav Mikloš je milý sympaťák. Aj keď je už dva roky vdovcom, nerád sa ľutuje a len málokedy mu zmizne úsmev z tváre. V rodinnom domčeku žije so svojimi štyrmi deťmi a osemdesiatdvaročným otcom. „Najstarší Tomáš má osemnásť a je vyučený kuchár. Potom mám trojčatá – Rolanda, Ladislava a Lídiu. Všetci sú zdraví, len Roland sa narodil s postihnutím. Či sa mu to zlepší, neviem, ale verím, že sa v živote nestratí,“ dodáva.
Deťom sa venoval už za života svojej ženy. Zomrela na srdcové ochorenie a Ladislav s ňou bol doma do poslednej chvíle. On sám pracoval ako prekladový robotník vo Vranove nad Topľou, ale pred siedmimi rokmi pri oprave antény spadol zo strechy a komplikovane si zlomil nohu. Odvtedy je na invalidnom dôchodku a k patáliám s nohou sa pridala i astma. „Je to nepríjemné, nohu mi už niekoľkokrát operovali, ale stále ma pobolieva.“
Keďže pohybovo je obmedzený, najviac času trávi doma. „Starám sa o záhradu, pestujeme zemiaky, zeleninu, ovocné stromčeky a chováme sliepky. Rád varím a pečiem. Ešte kým žila manželka, začal som si zbierať recepty a teraz vypekám. Často robím pudingy, pečiem chlieb, bábovky a vždy skúšam niečo nové. Začal som robiť aj domáce cestoviny,“ pochváli sa. I keď ma málo peňazí, usiluje sa čo-to ušetriť: „Musím. Deti sú už v puberte a stále niečo chcú. Už mi aj hovoria: oco ty sa už v ničom nevyznáš, si zastaraný. Sú už múdrejšie ako ja,“ smeje sa. Kvôli nim prestal aj fajčiť. „Bola to moja jediná neresť. Do krčmy nechodím, len som veľa fajčil. Ale potom som si povedal, že ak nechcem dávať deťom len suchý chlieb bez masla, tak musím cigarety zahodiť, a tak sa stalo. Už niekoľko rokov nefajčím.“

Pán Laco je síce veselý, ale priateľov má málo, pretože všetok svoj čas venuje deťom. Nehľadá si ani ženu, ale ako tvrdí, zišla by sa mu. Veľmi rád by sa s niekým zoznámil, no skepticky dodáva: „Kto by už chcel vdovca so štyrmi deťmi ?“ Nuž, my Ladislavovi Miklošovi želáme, aby si v budúcnosti tú spriaznenú dušu našiel. Zaslúži si to. Autor: Ľudmila Grodovská, Eva Mikulová, Anna Bočková
Foto: Dušan Kittler, Eva Mikulová, Tv Markíza, archív

© 2015 STAR production s.r.o. | Odkazy Created by ActivIT