img
Horoskop na 20.12.2014
Baran
Baran
Baran
Baran
Dnešnú sobotu dostanete návrh, za ktorý sa oplatí zabojovať. V decembri vás čaká aj veľmi aktívne sexuálne obdobie. Pamätajte si však, že sex nie je všetko. Ešte stále sa veľa planét nachádza v hornej polovici zverokruhu, čo je i pre vás pozitívne. Vaša vládnuca planéta sa bude nachádzať vo vašom 10. astrologickom dome sociálneho postavenia a kariéry až do 26.decembra. Zdravie a energia sa zlepšia.
späť
Býk
Býk
Býk
Býk
Dnešnú sobotu, čiže 20. decembra vytvorí vaša planéta Venuša kvadratúru s Uránom v znamení Barana. Vytvorí to veľkú a nečakanú hádavosť za maličkosti. I vianočné darčeky sa môžu stať predmetom sporu. Ženská, ale aj ľudská márnivosť môže pokaziť dnešný deň. Je potrebná mimoriadna opatrnosť v medziľudských vzťahoch. Stúpne totiž aj riziko stretnutia sa s podvodníkmi a ich lákavými ponukami.
späť
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Otvorte oči a snažte sa zhlboka dýchať príjemnú atmosféru. Slnko opustí váš 7. astrologický dom, dom partnerstva až zajtra, 21. decembra, ale Merkúr, vaša vládnuca planéta a Venuša sú v tomto dome už od 16.decembra, takže vás čaká príjemný a aktívny zvyšok decembra, hlavne čo sa týka lásky a všetkého s ňou spojeného. Toto postavenie planét bude veľmi pozitívne. Pocítite dôsledky zmien, o ktoré ste sa sami pričinili.
späť
Rak
Rak
Rak
Rak
Mesiac včera v noci vstúpil do znamenia Strelca o 22.55 hod. a je v konjunkcii so Saturnom a v kvadráte s Jupiterom. Vládca znamenia Strelca, v ktorom je i dnešná energia Luny, je Jupiter nachádzajúci sa v ohnivom živle a vplýva na cestovanie, poznávanie a dobrodružstvo. Ešte aj dnes cítite dôsledky napätia v zamestnaní. Mali by ste sa snažiť rozšíriť okruh svojich známych o zaujímavých ľudí, ktorí vás budú v mnohom inšpirovať.
späť
Lev
Lev
Lev
Lev
Mesiac ubúda. Planetárna konštelácia sa snaží uhladiť spory. V dobrej nálade nesľubuje modré z neba. Čo sa týka financií, chce to trpezlivosť. Nepríjemnostiam môžete predísť iba tak, ak nebudete preceňovať reči ľudí a budete pokojne reagovať na ich prípadné provokácie. Slnko je v znamení Strelca a je v konjunkcii s Merkúrom, ktorý je tiež v Strelcovi a obe planéty sú v trigóne s Jupiterom vo vašom znamení Leva.
späť
Panna
Panna
Panna
Panna
Časová tieseň je jedným z najhorších faktorov v tomto predvianočnom čase. Nenechávate život len tak bežať. Nemyslite negatívne, lebo v tomto období máte tú schopnosť, že do seba nasajete všetky energie, s ktorými prídete do styku. V citových otázkach možno zaváhate. Výsledok vašej práce je pre vašu spokojnosť veľmi dôležitý. Ak viete, kam svojou prácou smerujete, máte pocit zadosťučinenia.
späť
Váhy
Váhy
Váhy
Váhy
Dnešnú sobotu, čiže 20. decembra, vytvorí vaša planéta Venuša kvadratúru s Uránom v znamení Barana. Vrtošivosť, i týmto vplyvom môže byť veľmi zosilnená. Najlepším riešením, ako odstrániť podráždenosť, je práca spojená s fyzickou námahou. Chcete byť obletovaní. Ste, žiaľ nie takými ľuďmi, o ktorých by ste až tak veľmi stáli. Nekupujte to, čo sa vám páči na prvý pohľad. Buďte však opatrní pri utrácaní, držte sa ...
späť
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Dnešnú sobotu sa môžete úspešne venovať aktivitám, súvisiacim s rodinou a domácnosťou. Navštívte rodičov, ak nebývajú s vami, potešia sa. Nie je práve vhodné príliš často sa vracať do minulosti a žiť len zo spomienok. Inšpiráciu sa snažte využiť na udržiavanie rovnováhy a minimalizovanie extrémnych reakcií. Lezú vám na nervy povrchné typy ľudí, ktoré si vás vyhľadávajú, aby od vás pričasto niečo chceli.
späť
Strelec
Strelec
Strelec
Strelec
Problémy prestanú byť neriešiteľné a nájdete dosť síl v sebe, aby ste im dokázali čeliť. Náhoda vám pomôže presvedčiť partnera o svojich názoroch. Dnešnú sobotu vám niekto pripomenie dlh z minulosti. S peniazmi to vyzerá veľmi dobre v decembri. Hlavne do 21. decembra pokiaľ je vaša energia financií a Luna v znamení Strelca. Upravte svoju životosprávu a hneď sa budete lepšie cítiť.
späť
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Mesiac včera v noci vstúpil do znamenia Strelca a je v konjunkcii s vaším Saturnom a v kvadráte s Jupiterom. Môže to vo vás vyvolať rôzne citové rozpoloženie. Vaši rodinní príslušníci potrebujú viac vašej priazne a nehy. Pozerajte sa na veci v širších súvislostiach. Strážili ste si financie a dobre ste robili. Na rozdiel od ostatných, ktoré trápia dlhy, máte pokojné spanie a do budúcnosti hľadíte bez väčších obáv.
späť
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Vodnár
V týchto dňoch sa vám pravdepodobne ozvú nejakí starí známi a vy by ste ich mali vypočuť. Vec, ktorá sa vám doteraz zdala problematická, sa ukazuje ako riešiteľná. Budete mať dobrú rétoriku a vyjednávači talent. Vaše vnímanie lásky preorientujete na praktickú a komunikačnú úroveň. So ženami však dnes veľmi opatrne. Planéta Venuša ich provokuje k vrtochom. Ametyst podporuje jasné myslenie.
späť
Ryby
Ryby
Ryby
Ryby
Dnešnú sobotu budete mať dojem, že nechápete niekoho z rodiny. To je aj vplyv kvadratúry Venuše s planétou Urán. Nečakané zmeny nálad a požiadaviek, zvlášť žien, budú pre vás dosť nepríjemné. Práve teraz sa aj vy môžete niečomu priučiť. Objavte čaro trochu iného prístupu k ľuďom. Netrápte sa nad svojim životom a neporovnávajte ho s inými. Každý človek a následne preto aj každý život, je iný. Nepoznáte pozadie.
späť
horoskop od moneo.sk
 

Ladislav Mikloš (52), Malý Horeš

Zdielať tento článok

Ktorá by ma chcela so štyrmi deťmi?

Ladislav Mikloš (52), Malý Horeš

 

Skromného otca Ladislava sme stretli pred Spojenou školou internátnou Pavla Sabadoša v Prešove. Sem vedú jeho kroky každý piatok popoludní, aby vyzdvihol svojho štrnásťročného syna Rolanda, ktorý nepočuje a nehovorí, a cestoval s ním stotridsať kilometrov domov do dediny Malý Horeš v okrese Trebišov. V nedeľu si pravidelne cestu zopakujú.
„Cestujeme niekoľko hodín. Najprv autobusom z Malého Horeša do Trebišova. Potom z Trebišova do Košíc a odtiaľ do Prešova vlakom. Ale nesťažujem sa, chlapec sa má v škole dobre a prospieva,“ pragmaticky skonštatoval otec, ktorého práve riaditeľka tejto školy navrhla na titul Otec roka.
Ladislav Mikloš je milý sympaťák. Aj keď je už dva roky vdovcom, nerád sa ľutuje a len málokedy mu zmizne úsmev z tváre. V rodinnom domčeku žije so svojimi štyrmi deťmi a osemdesiatdvaročným otcom. „Najstarší Tomáš má osemnásť a je vyučený kuchár. Potom mám trojčatá – Rolanda, Ladislava a Lídiu. Všetci sú zdraví, len Roland sa narodil s postihnutím. Či sa mu to zlepší, neviem, ale verím, že sa v živote nestratí,“ dodáva.
Deťom sa venoval už za života svojej ženy. Zomrela na srdcové ochorenie a Ladislav s ňou bol doma do poslednej chvíle. On sám pracoval ako prekladový robotník vo Vranove nad Topľou, ale pred siedmimi rokmi pri oprave antény spadol zo strechy a komplikovane si zlomil nohu. Odvtedy je na invalidnom dôchodku a k patáliám s nohou sa pridala i astma. „Je to nepríjemné, nohu mi už niekoľkokrát operovali, ale stále ma pobolieva.“
Keďže pohybovo je obmedzený, najviac času trávi doma. „Starám sa o záhradu, pestujeme zemiaky, zeleninu, ovocné stromčeky a chováme sliepky. Rád varím a pečiem. Ešte kým žila manželka, začal som si zbierať recepty a teraz vypekám. Často robím pudingy, pečiem chlieb, bábovky a vždy skúšam niečo nové. Začal som robiť aj domáce cestoviny,“ pochváli sa. I keď ma málo peňazí, usiluje sa čo-to ušetriť: „Musím. Deti sú už v puberte a stále niečo chcú. Už mi aj hovoria: oco ty sa už v ničom nevyznáš, si zastaraný. Sú už múdrejšie ako ja,“ smeje sa. Kvôli nim prestal aj fajčiť. „Bola to moja jediná neresť. Do krčmy nechodím, len som veľa fajčil. Ale potom som si povedal, že ak nechcem dávať deťom len suchý chlieb bez masla, tak musím cigarety zahodiť, a tak sa stalo. Už niekoľko rokov nefajčím.“

Pán Laco je síce veselý, ale priateľov má málo, pretože všetok svoj čas venuje deťom. Nehľadá si ani ženu, ale ako tvrdí, zišla by sa mu. Veľmi rád by sa s niekým zoznámil, no skepticky dodáva: „Kto by už chcel vdovca so štyrmi deťmi ?“ Nuž, my Ladislavovi Miklošovi želáme, aby si v budúcnosti tú spriaznenú dušu našiel. Zaslúži si to. Autor: Ľudmila Grodovská, Eva Mikulová, Anna Bočková
Foto: Dušan Kittler, Eva Mikulová, Tv Markíza, archív

© 2014 STAR production s.r.o. | Odkazy Created by ActivIT