img
Horoskop na 30.09.2014
Baran
Baran
Baran
Baran
Niekedy tá vaša akčnosť môže druhým vadiť. Nechajte ostatných, aby sa rozhodli podľa seba. Beztak je tu na tomto svete svojim spôsobom každý sám, hoci žije medzi ľuďmi. Prechádzate teraz zložitým obdobím, tak ako každú jeseň. V tomto roku je to však pre vás trochu tvrdšie. Opatrní buďte na svojich priateľov a partnerov. Vaša štipľavá poznámka na adresu vašej polovičky skočí priamo do jej srdca, ktoré bude dlho bolieť.
späť
Býk
Býk
Býk
Býk
Luna vás už zajtra prebudí v harmonickom rozpoložení, lebo bude v priateľskom Kozorožcovi. Dnes je Mesiac ešte vo vašom dome transformácie. Na dianie okolo vás sa pozerajte ako triezvy pozorovateľ. Nepreháňajte to s kritikou, aj keď máte pravdu. Tá druhá strana to neskôr aj tak pochopí, hoci si to nahlas neprizná. Ak máte romantické sny, môžu sa sčasti stať neskôr skutočnosťou.
späť
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Najlepšie urobíte, ak sa hneď ráno obrníte voči nástrahám týchto dní, kedy je ešte Luna v Strelcovi. Podotknem len, že treba dať pozor, aby ste vedome neublížili druhým. Viete, že ten váš merkúrsky intelekt je dobrou zbraňou. Nezabúdajte však, že šibalstvá sa k vám môžu vrátiť ako bumerang. Opatrní buďte v partnerstve, tam hrozí že budete precitlivelí. V práci nevnucujte svoj vkus kolegom.
späť
Rak
Rak
Rak
Rak
Ak chce človek od života naraz veľa, môže ho to vrátiť späť. Začínať znova veci, ktoré by ste už nechceli ani vidieť? Škoda je zahodiť jedným šmahom nadobudnuté postavenie v práci, medzi priateľmi, či aj doma. Deje sa to zo začiatku nenápadne. Potom tvrdohlavo stojíme na svojom názore a nevidíme nič okolo, len seba. Neskôr prídeme na to, že sme nemali celkom pravdu...
späť
Lev
Lev
Lev
Lev
Dnešná Luna v Strelcovi je k vám priaznivo naklonená. Dodá vám radostnú iskru do vášho srdca a vy sa možno zasmejete nad tým, čo vás tak veľmi škrelo. Ak ste však dlho niečo odkladali a máte to poriadne premyslené, skúste to dnes predložiť na tanier dotyčnému. Musíte to ale naozaj cítiť vy sami, že je to správne, inak sa do toho nepúšťajte. Horoskopy sú na zamyslenie, nediktujú človeku ako žiť.
späť
Panna
Panna
Panna
Panna
Pocitovo i fyzicky sa zamerajte na oblasť, ktorú si vážite v živote najviac. Môže to byť práca alebo vzťahy doma. Ak niekto vyvolá hádku, buďte opatrní vo výbere slov. Máte teraz tendencie k sarkazmu a pohľad na dianie okolo vás spôsobom: Pre jeden strom nevidím celý les. Luna odíde zajtra ráno do Kozorožca, zmierni vám toto napätie a vy budete zase milé a spoľahlivé spoločníčky milé Panny.
späť
Váhy
Váhy
Váhy
Váhy
Tešíte sa s prítomnosti Slnka i Venuše vo vašom znamení. Viete dávať lásku plným priehrštím. Väčšinou to tak býva, že ľudia s tým rátajú a vy si musíte o pozornosť a lásku požiadať. Vaša tvorivosť i fantázia majú veľký rozmer. S tým asi ráta aj sama prozreteľnosť. Preto iste dnes prídete na to, ako potešiť blízkych tak, aby ste mali z toho niečo aj vy. Mesiac v Strelcovi vám našepká niečo originálne a dobrodružné.
späť
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Doprajte si viacej času na meditácie. Vrátite sa k svojej prapodstate a budete vládnuť pokojom a múdrosťou. Ak to tak nie je, skúste si to naprogramovať. Čerpajte sily z nekonečného zdroja múdrosti. Niekto predsa musí byť v týchto časoch aj nad vecou. Luna v Strelcovi vás v tom dnes podporí. Majte svoju bojovnú energiu teda pod kontrolou. Vyplatí sa vám to, budete spokojní i na duši.
späť
Strelec
Strelec
Strelec
Strelec
Možno by ste mali začať vyhadzovať staré veci, a to nielen z domu ale aj v práci. V tomto čase potrebujete dobre pridať v pracovnom tempe. Ak vám chýba energia, alebo sa jednoducho neviete pohnúť ďalej, často pomôže práve spomínané vyhadzovanie starých vecí. Ak vás trápi niečo z minulosti na duši, treba aj s tým urobiť rázny poriadok. Sloboda, ktorú pocítite sa nedá ničím zaplatiť.
späť
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Škoda by bola, nechať si ujsť chvíľky so svojim podvedomím, ktoré vám môžu priniesť veľa inšpiratívnych návrhov do budúcnosti. Keď je Luna v Strelcovi, deje sa tak často. Týždeň bude ďalej pokračovať v celkom dobrom duchu, hoci je Slnko s vami v nepríjemnejšom postavení. Zajtra už vstúpi Luna k vám, skúste teda aj vy urobiť jesenné upratovanie spôsobom, kedy sa zbavíte mnohých prebytočných vecí.
späť
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Vy sa asi ani veľmi nečudujete veciam, ktoré sa okolo vás dejú. Tak akosi ich dopredu cítite, ak ste sa sami v sebe nezablokovali. Ste pred mnohými ľuďmi o dobrý krok vpredu. Netreba to zneužívať. Priaznivé postavenie Slnka vo Váhach vám trochu brzdí Merkúr, lebo spolu s vašim znamením začali nedávno tvoriť kvadrát. Buďte preto opatrí vo vzťahoch i v práci, aspoň teda čo sa týka komunikácie.
späť
Ryby
Ryby
Ryby
Ryby
Kvadrát Mesiaca, vám môže dnes spôsobiť problémy hlavne vo vašej kariére. Preto ak si myslíte, že v niečom nie ste takí super ako by ste mali byť, nechoďte do toho ako s bubnom na zajace. Väčšinou sa úspech dosiahne tvrdou prácou. Opatrní buďte i vo vzťahoch. Ak ste si už niečo pekné vybudovali, škoda by bola, aby ste to zničili jedným nepríjemným a nepremysleným činom.
späť
horoskop od moneo.sk
 

Ladislav Mikloš (52), Malý Horeš

Zdielať tento článok

Ktorá by ma chcela so štyrmi deťmi?

Ladislav Mikloš (52), Malý Horeš

 

Skromného otca Ladislava sme stretli pred Spojenou školou internátnou Pavla Sabadoša v Prešove. Sem vedú jeho kroky každý piatok popoludní, aby vyzdvihol svojho štrnásťročného syna Rolanda, ktorý nepočuje a nehovorí, a cestoval s ním stotridsať kilometrov domov do dediny Malý Horeš v okrese Trebišov. V nedeľu si pravidelne cestu zopakujú.
„Cestujeme niekoľko hodín. Najprv autobusom z Malého Horeša do Trebišova. Potom z Trebišova do Košíc a odtiaľ do Prešova vlakom. Ale nesťažujem sa, chlapec sa má v škole dobre a prospieva,“ pragmaticky skonštatoval otec, ktorého práve riaditeľka tejto školy navrhla na titul Otec roka.
Ladislav Mikloš je milý sympaťák. Aj keď je už dva roky vdovcom, nerád sa ľutuje a len málokedy mu zmizne úsmev z tváre. V rodinnom domčeku žije so svojimi štyrmi deťmi a osemdesiatdvaročným otcom. „Najstarší Tomáš má osemnásť a je vyučený kuchár. Potom mám trojčatá – Rolanda, Ladislava a Lídiu. Všetci sú zdraví, len Roland sa narodil s postihnutím. Či sa mu to zlepší, neviem, ale verím, že sa v živote nestratí,“ dodáva.
Deťom sa venoval už za života svojej ženy. Zomrela na srdcové ochorenie a Ladislav s ňou bol doma do poslednej chvíle. On sám pracoval ako prekladový robotník vo Vranove nad Topľou, ale pred siedmimi rokmi pri oprave antény spadol zo strechy a komplikovane si zlomil nohu. Odvtedy je na invalidnom dôchodku a k patáliám s nohou sa pridala i astma. „Je to nepríjemné, nohu mi už niekoľkokrát operovali, ale stále ma pobolieva.“
Keďže pohybovo je obmedzený, najviac času trávi doma. „Starám sa o záhradu, pestujeme zemiaky, zeleninu, ovocné stromčeky a chováme sliepky. Rád varím a pečiem. Ešte kým žila manželka, začal som si zbierať recepty a teraz vypekám. Často robím pudingy, pečiem chlieb, bábovky a vždy skúšam niečo nové. Začal som robiť aj domáce cestoviny,“ pochváli sa. I keď ma málo peňazí, usiluje sa čo-to ušetriť: „Musím. Deti sú už v puberte a stále niečo chcú. Už mi aj hovoria: oco ty sa už v ničom nevyznáš, si zastaraný. Sú už múdrejšie ako ja,“ smeje sa. Kvôli nim prestal aj fajčiť. „Bola to moja jediná neresť. Do krčmy nechodím, len som veľa fajčil. Ale potom som si povedal, že ak nechcem dávať deťom len suchý chlieb bez masla, tak musím cigarety zahodiť, a tak sa stalo. Už niekoľko rokov nefajčím.“

Pán Laco je síce veselý, ale priateľov má málo, pretože všetok svoj čas venuje deťom. Nehľadá si ani ženu, ale ako tvrdí, zišla by sa mu. Veľmi rád by sa s niekým zoznámil, no skepticky dodáva: „Kto by už chcel vdovca so štyrmi deťmi ?“ Nuž, my Ladislavovi Miklošovi želáme, aby si v budúcnosti tú spriaznenú dušu našiel. Zaslúži si to. Autor: Ľudmila Grodovská, Eva Mikulová, Anna Bočková
Foto: Dušan Kittler, Eva Mikulová, Tv Markíza, archív

© 2014 STAR production s.r.o. | Odkazy Created by ActivIT