img
Horoskop na 24.09.2014
Baran
Baran
Baran
Baran
Zabudnite na krivdu. Dnešnú stredu Luna v nove vplýva hlavne na nehmotné umenie, krásu, tvorbu, lásku a taktnosť. Niektorým, zvlášť tým podráždeným, to však môže spôsobovať čierne myšlienky, alebo náročné a ťažšie sny. Prenasledovanie diablom v sne znamená, že utekáte pred nejakým problémom, ktorý neviete alebo nechcete riešiť. Napriek tomu, že vás dlhodobo ťaží. Môže vám to oslabiť obličky.
späť
Býk
Býk
Býk
Býk
Slnko je dnešnú stredu v konjunkcii s vašou planétou Venušou v znamení Váh, čiže vo vzdušnom, myšlienkovom živle. Vyčistite si, i preto, myseľ a s chladnou hlavou zanalyzujte situácie, zvlášť tie čo sa týkajú vzťahov, do ktorých ste sa dostali. Sústreďte sa vždy skôr na svoje ako cudzie správanie. Bazalka pravá obsahuje éterické oleje, vitamíny a triesloviny. Stimuluje a vraj aj spestruje sexuálny život.
späť
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Osudom človeka je jeho povaha. Mesiac dnešnú stredu v nove a vo vzdušnom živle. Veľmi vám to podporí chuť na nové začiatky. Skvelé plány sa vydaria, len ak budete jednať čestne a maximálne opatrne. V každom prípade sa však diplomaticky snažte uzavrieť čo najviac starých nedorozumení, či dokonca sporov. Dnes vám to pôjde oveľa ľahšie, ako inokedy. Možné kontakty s cudzinou alebo úradmi.
späť
Rak
Rak
Rak
Rak
Váš Mesiac dnešnú stredu v nove a vo vzdušnom živle. Pri každom rozhodnutí starostlivo zvažujete všetky za a proti. Napriek tomu však zostávate často neistí. Dnes sa môžu vyjasniť staré spory a doriešiť úradné záležitosti. Neodkladajte to, len kvôli predčasným obavám. Človek pochopí až po absolvovaní cesty trápenia, čo vlastne stratil. Novolunie je najideálnejšia doba na nový začiatok a zmenu k lepšiemu.
späť
Lev
Lev
Lev
Lev
Slnko je v konjunkcii s planétou Venušou v znamení Váh. Saturn je v kvadráte s Jupiterom v znamení Leva. Sú to pre vás veľmi povzbudzujúce a posilňujúce energie. Dnes by ste nemali zaváhať, veď i nov dáva veľa príležitostí uzavrieť jednu kapitolu a začať novú, lepšiu. Zlepšujte vzťahy. Robte malé krôčiky po vašej rozplánovanej ceste a rozhodne viac používajte i diplomaciu.
späť
Panna
Panna
Panna
Panna
Dnešnú stredu dáva novolunie silu začať niečo nové, perspektívne a progresívne všetkým ľuďom, ktorí túžia po spravodlivosti a doteraz ju, z rôznych dôvodov, nemohli dosiahnuť. Uistite sa, že to, čo uvediete do života, bude schopné zvládnuť akékoľvek kontroly a previerky. Neskresľujte si pohlaď na pravdu. Vaša rastúca, ale potláčaná nervozita k tomu nevedomky smeruje. Nehazardujte so sebou. Aj vy máte svoje limity.
späť
Váhy
Váhy
Váhy
Váhy
Telo je domovom duše. Slnko včera vstúpilo do vášho znamenia Váh. Dnes je tam i Luna. Vaše Venuša je v sextile so Saturnom v znamení Škorpióna. Vplyv Luny vám dáva šancu prehodnotiť, čím ste prešli a čoho sa teraz už máme vzdať, než budete môcť začať niečo nové s novom Mesiaca vo Váhach. Dlhotrvajúce spory vás stoja veľa síl. Dnešnú stredu ich môžete ľahšie doriešiť.
späť
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Dnešnú stredu je planéta Venuša v sextile, dobrom postavení so Saturnom, ktorý je vo vašom znamení Škorpióna. Upozorňuje na chyby, ktoré robíte vo svojom okolí. Ani sebe, nieto ešte iným, často nedokážete odpustiť drobné slabosti. Nepodceňujte malé psychické závislosti a zlozvyky. Dôležitejšie je, ako človek osud prijíma, než to, aký ten osud je v skutočnosti. Urovnajte spory, dnes to pôjde ľahšie.
späť
Strelec
Strelec
Strelec
Strelec
I vám veľmi dobré a aktívne energie poskytnú dnešnú stredu planéty Urán v trigóne s vaším Jupiterom. Než však niekomu odomknete dvere do vášho srdca, mali by ste mať oči otvorené. Pomsta len tak ľahko nevyrieši problémy, a už vonkoncom neuspokojí natrvalo. Niekedy ju človek vykonáva podvedome. Prostriedkami, ktoré regenerujú a aktivujú telesné i duševné funkcie sú med, materská kašička a propolis.
späť
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Vaša planéta, Saturn, je dnešnú stredu v kvadráte s Jupiterom v znamení Leva. Je to silná energia, ktorá vám dá priestor na nové možnosti, uplatnenie sa v spoločnosti a vyskúšanie si vlastných síl pri realizácii vašich plánov. Vyskúšajte si hlavne diplomatickú cestu, ku ktorej vedie i dnešná energia Luny v nove. Včelie produkty povzbudzujú aj zmyselnosť. Sú i afrodiziaká.
späť
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Váš Urán je v trigóne s Jupiterom. To vám dnešnú stredu veľmi osvetľuje novú, doteraz nepoznanú, alebo neschodnú cestu k realizovaniu vašich aktivít. Zmysel pre spravodlivosť vás predurčuje na úlohu zmierovateľa pri sporoch. Padne vám však zaťažko, keď sa musíte rozhodnúť len pre jednu stranu. Dnešná podpora Luny v nove vám zmysel pre spravodlivosť veľmi posilní. Osud vedie toho, kto chce, kto nechce, toho ťahá.
späť
Ryby
Ryby
Ryby
Ryby
Dnešnú stredu Mesiac dosahuje nov a je v konjunkcii so Slnkom. Sú to pre vás a vaše snaženie veľmi podporné energie, ktoré vám budú pomáhať zvládať psychické i reálne problémy. Mesiac sa nachádza vo vzdušnom živle, ovplyvňuje i javy neviditeľné a nehmotné. Dnes môžete plne využiť tvorbu, zmysel pre spravodlivosť, láskavosť, taktnosť i diplomaciu. Aj Venuša, planéta lásky, je vám naďalej naklonená.
späť
horoskop od moneo.sk
 

Ladislav Mikloš (52), Malý Horeš

Zdielať tento článok

Ktorá by ma chcela so štyrmi deťmi?

Ladislav Mikloš (52), Malý Horeš

 

Skromného otca Ladislava sme stretli pred Spojenou školou internátnou Pavla Sabadoša v Prešove. Sem vedú jeho kroky každý piatok popoludní, aby vyzdvihol svojho štrnásťročného syna Rolanda, ktorý nepočuje a nehovorí, a cestoval s ním stotridsať kilometrov domov do dediny Malý Horeš v okrese Trebišov. V nedeľu si pravidelne cestu zopakujú.
„Cestujeme niekoľko hodín. Najprv autobusom z Malého Horeša do Trebišova. Potom z Trebišova do Košíc a odtiaľ do Prešova vlakom. Ale nesťažujem sa, chlapec sa má v škole dobre a prospieva,“ pragmaticky skonštatoval otec, ktorého práve riaditeľka tejto školy navrhla na titul Otec roka.
Ladislav Mikloš je milý sympaťák. Aj keď je už dva roky vdovcom, nerád sa ľutuje a len málokedy mu zmizne úsmev z tváre. V rodinnom domčeku žije so svojimi štyrmi deťmi a osemdesiatdvaročným otcom. „Najstarší Tomáš má osemnásť a je vyučený kuchár. Potom mám trojčatá – Rolanda, Ladislava a Lídiu. Všetci sú zdraví, len Roland sa narodil s postihnutím. Či sa mu to zlepší, neviem, ale verím, že sa v živote nestratí,“ dodáva.
Deťom sa venoval už za života svojej ženy. Zomrela na srdcové ochorenie a Ladislav s ňou bol doma do poslednej chvíle. On sám pracoval ako prekladový robotník vo Vranove nad Topľou, ale pred siedmimi rokmi pri oprave antény spadol zo strechy a komplikovane si zlomil nohu. Odvtedy je na invalidnom dôchodku a k patáliám s nohou sa pridala i astma. „Je to nepríjemné, nohu mi už niekoľkokrát operovali, ale stále ma pobolieva.“
Keďže pohybovo je obmedzený, najviac času trávi doma. „Starám sa o záhradu, pestujeme zemiaky, zeleninu, ovocné stromčeky a chováme sliepky. Rád varím a pečiem. Ešte kým žila manželka, začal som si zbierať recepty a teraz vypekám. Často robím pudingy, pečiem chlieb, bábovky a vždy skúšam niečo nové. Začal som robiť aj domáce cestoviny,“ pochváli sa. I keď ma málo peňazí, usiluje sa čo-to ušetriť: „Musím. Deti sú už v puberte a stále niečo chcú. Už mi aj hovoria: oco ty sa už v ničom nevyznáš, si zastaraný. Sú už múdrejšie ako ja,“ smeje sa. Kvôli nim prestal aj fajčiť. „Bola to moja jediná neresť. Do krčmy nechodím, len som veľa fajčil. Ale potom som si povedal, že ak nechcem dávať deťom len suchý chlieb bez masla, tak musím cigarety zahodiť, a tak sa stalo. Už niekoľko rokov nefajčím.“

Pán Laco je síce veselý, ale priateľov má málo, pretože všetok svoj čas venuje deťom. Nehľadá si ani ženu, ale ako tvrdí, zišla by sa mu. Veľmi rád by sa s niekým zoznámil, no skepticky dodáva: „Kto by už chcel vdovca so štyrmi deťmi ?“ Nuž, my Ladislavovi Miklošovi želáme, aby si v budúcnosti tú spriaznenú dušu našiel. Zaslúži si to. Autor: Ľudmila Grodovská, Eva Mikulová, Anna Bočková
Foto: Dušan Kittler, Eva Mikulová, Tv Markíza, archív

© 2014 STAR production s.r.o. | Odkazy Created by ActivIT