img

Horoskop na 30.03.2015
Baran
Baran
Baran
Baran
Mesiac je vo vašom piatom dome potešenia, zábavy a detí. Máte ozaj peknú vyhliadku na celý deň. Počas dňa sa potešte s vašimi ratolesťami alebo miláčikmi, a večer sa venujte svojmu partnerovi. Nezabudnite na dobrú náladu! Slnko je vo vašom znamení. Ak ste ešte nemali narodeniny, naplánujte si ich oslavu ako sa patrí! Pozor si však dajte na unáhlené jednanie a poučte sa z chýb, ktoré ste urobili v minulosti.
späť
Býk
Býk
Býk
Býk
Nedobrá skúsenosť, a možno aj osamelosť, vám nastavujú zrkadlo, ukazujú kde ste schybili. Bude potrebné pozerať na okolie inými očami. Zamyslite sa nad sebou, čo ste vo vašom živote pokazili, nie nad tým čo vám zbabrali rodičia, že vám niečo v mladších rokoch nedovolili. Pokiaľ človek žije, má šancu vytvoriť si aspoň z časti svet podľa svojich predstáv, len tomu treba veriť a niečo pre to aj urobiť.
späť
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Mali by ste byť vo svojej koži. Venujte sa komunikácii a vašim priateľom. Možno vám budú teraz dlhodobejšie chodiť inšpirácie zhora na zlepšenie vzťahov medzi ľuďmi, ktoré budú umocnené múdrosťou a láskou k životu. Využite toto obdobie na realizáciu vašich plánov v rôznych oblastiach života. Ak pritom nezabudnete aj na iných, iste vám to bude pripočítané k dobru. Spokojný spánok spravodlivých tiež nebude na zahodenie.
späť
Rak
Rak
Rak
Rak
Vaše znamenie by si malo teraz dávať pozor na konflikty s druhými ľuďmi, ktorí majú k vám blízko, a to hlavne v práci. Uvedomte si, koho ste sa dotkli a čo ste nezvládali. Pri pravdivom spytovaní svedomia prídete na nejaký háčik, ktorý bráni vášmu pokojnému a plodnému životu, kedy by ste si mohli vychutnávať úspechy. Ste veľmi citliví. Keď vám niekto brnkne na vašu citlivú strunku, viete byť dlho nepríjemní.
späť
Lev
Lev
Lev
Lev
Ste priaznivo osvietení Slnkom v Baranovi a Mesiac žiari priamo z vášho znamenia. Možno budete mať náladu na nejakú exotickú cestu, ktorú si budete plánovať ležiac pohodlne na pohovke. Sny sa vám môžu splniť napríklad v lete. Niektorí z vás si radšej pustia dobrý cestopisný film. Ak sa u vás už vyčasilo, nezabudnite na jarné vychádzky. Ak chodíte do práce autom, o to viac tieto pešie túry potrebujete.
späť
Panna
Panna
Panna
Panna
Jarné, dlhšie dni nám núkajú aj viac chvíľ len pre seba. Nájdite si takú aj teraz. Tak ako medveď na zimu vojde do jaskyne a na jar sa prebudí ako znovuzrodený, aj nám tieto chvíle pohrúženia sa do hlbín duše, môžu priniesť odpovede na rôzne životné otázky. Na každú otázku treba hľadať odpoveď najprv v sebe. Proti vlastnej intuícii sa nemá chodiť, hlavne ak ste ju už viackrát neposlúchli.
späť
Váhy
Váhy
Váhy
Váhy
Ak riešite ľúbostné záležitosti, vyjdite konečne úprimne von s farbou. Táto dobrá vlastnosť človeka musí byť však na obidvoch stranách. Láska potrebuje čas, nehu, porozumenie a hlavne jasnosť. Zahrávanie sa s citmi toho druhého sa môže nečakane obrátiť voči vám. Luna v Levovi vám dodá potrebný oheň, ktorý vám pomôže rozbehnúť sa dopredu a objaviť sa v novej podobe.
späť
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Obdobie pôstu využívajú mnohí ľudia k tomu, aby sa odľahčili od balastu. Nielen na tele, ale aj na duši. Zbavili ste sa už nepodstatných vecí z vášho života? Môže ísť o hmotné veci, ale najmä o záležitosti, ktoré vás brzdili v raste vašej osobnosti. Dnešná Luna v Levovi vám žiari na dom kariéry a Slnko dlhodobejšie na dom práce. Urobte si poriadok na vašom pracovisku a skúste striedmejšie jesť.
späť
Strelec
Strelec
Strelec
Strelec
Znamenie Barana, v ktorom je teraz Slnko je ohnivého živlu ako i vaše znamenie. Mesiac je tiež v tom istom živle, a to v Levovi. Mali by ste sa cítiť príjemne a psychicky vyrovnaní. Samozrejme záleží to aj od ostatných aspektov. Denné výklady sú len malým posolstvom na zamyslenie. Sledujeme v nich hlavne pohyb Mesiaca, lebo ten ide znameniami najrýchlejšie. Zajtra večer vstúpi Luna do kvadratickej Panny, sledujte, čo sa bude s vami diať.
späť
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Darí sa vám, ak máte chuť a chcete prepojiť svoje pocity s činmi. Zachovajte si svoju osobitosť, ale nevnucujte ju iným. Viet byť vážni, tam kde treba, ale dokážete byť aj múdri a vtipní. Hovorí sa, že čím starší Kozorožec, tým šarmantnejší. Platí to aj o vašom vnímaní seba samého? Ako sa stíhate pasovať s kvadrátom mnohých planét, ktoré vám dávajú na to šancu, aby ste sa zmenili k lepšiemu?
späť
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Opozícia Luny na vaše znamenie, neveští priaznivý deň, myslím po citovej stránke. Je to však na vás, ako vezmete do svojich rúk tieto výzvy životných situácii i konfrontácie s inými ľuďmi či dokonca so samými sebou. Ak to človek vie, môže prejsť napäté aspekty relatívne s pokojom. Večer sa venujte tomu, čo ste zameškali v partnerstve, ale ešte si dajte pozor, aby ste sa nedali svojou polovičkou nečakane vytočiť.
späť
Ryby
Ryby
Ryby
Ryby
Každý deň nám dáva šancu, aby sme na sebe pracovali a vytvárali hodnoty, ktoré za nami ostanú. Tentoraz myslím na tie nefyzické, neviditeľné, ktoré sú možno dôležitejšie ako tie materiálne. Schopnosť stať sa nezaujatým pozorovateľom, nám ponúka šancu, ako zlepšiť tento svet. Hmoty je tu dosť, lásky medzi ľuďmi menej. Oslovte dnes aspoň jednu osamelú dušu a povedzte jej niečo povzbudivé.
späť
horoskop od moneo.sk
 

Ladislav Mikloš (52), Malý Horeš

Zdielať tento článok

Ktorá by ma chcela so štyrmi deťmi?

Ladislav Mikloš (52), Malý Horeš

 

Skromného otca Ladislava sme stretli pred Spojenou školou internátnou Pavla Sabadoša v Prešove. Sem vedú jeho kroky každý piatok popoludní, aby vyzdvihol svojho štrnásťročného syna Rolanda, ktorý nepočuje a nehovorí, a cestoval s ním stotridsať kilometrov domov do dediny Malý Horeš v okrese Trebišov. V nedeľu si pravidelne cestu zopakujú.
„Cestujeme niekoľko hodín. Najprv autobusom z Malého Horeša do Trebišova. Potom z Trebišova do Košíc a odtiaľ do Prešova vlakom. Ale nesťažujem sa, chlapec sa má v škole dobre a prospieva,“ pragmaticky skonštatoval otec, ktorého práve riaditeľka tejto školy navrhla na titul Otec roka.
Ladislav Mikloš je milý sympaťák. Aj keď je už dva roky vdovcom, nerád sa ľutuje a len málokedy mu zmizne úsmev z tváre. V rodinnom domčeku žije so svojimi štyrmi deťmi a osemdesiatdvaročným otcom. „Najstarší Tomáš má osemnásť a je vyučený kuchár. Potom mám trojčatá – Rolanda, Ladislava a Lídiu. Všetci sú zdraví, len Roland sa narodil s postihnutím. Či sa mu to zlepší, neviem, ale verím, že sa v živote nestratí,“ dodáva.
Deťom sa venoval už za života svojej ženy. Zomrela na srdcové ochorenie a Ladislav s ňou bol doma do poslednej chvíle. On sám pracoval ako prekladový robotník vo Vranove nad Topľou, ale pred siedmimi rokmi pri oprave antény spadol zo strechy a komplikovane si zlomil nohu. Odvtedy je na invalidnom dôchodku a k patáliám s nohou sa pridala i astma. „Je to nepríjemné, nohu mi už niekoľkokrát operovali, ale stále ma pobolieva.“
Keďže pohybovo je obmedzený, najviac času trávi doma. „Starám sa o záhradu, pestujeme zemiaky, zeleninu, ovocné stromčeky a chováme sliepky. Rád varím a pečiem. Ešte kým žila manželka, začal som si zbierať recepty a teraz vypekám. Často robím pudingy, pečiem chlieb, bábovky a vždy skúšam niečo nové. Začal som robiť aj domáce cestoviny,“ pochváli sa. I keď ma málo peňazí, usiluje sa čo-to ušetriť: „Musím. Deti sú už v puberte a stále niečo chcú. Už mi aj hovoria: oco ty sa už v ničom nevyznáš, si zastaraný. Sú už múdrejšie ako ja,“ smeje sa. Kvôli nim prestal aj fajčiť. „Bola to moja jediná neresť. Do krčmy nechodím, len som veľa fajčil. Ale potom som si povedal, že ak nechcem dávať deťom len suchý chlieb bez masla, tak musím cigarety zahodiť, a tak sa stalo. Už niekoľko rokov nefajčím.“

Pán Laco je síce veselý, ale priateľov má málo, pretože všetok svoj čas venuje deťom. Nehľadá si ani ženu, ale ako tvrdí, zišla by sa mu. Veľmi rád by sa s niekým zoznámil, no skepticky dodáva: „Kto by už chcel vdovca so štyrmi deťmi ?“ Nuž, my Ladislavovi Miklošovi želáme, aby si v budúcnosti tú spriaznenú dušu našiel. Zaslúži si to. Autor: Ľudmila Grodovská, Eva Mikulová, Anna Bočková
Foto: Dušan Kittler, Eva Mikulová, Tv Markíza, archív

© 2015 STAR production s.r.o. | Odkazy Created by ActivIT