img

Horoskop na 09.02.2016
Baran
Baran
Baran
Baran
Dnešný utorok dostanete príležitosť ukázať, čo vo vás je, zvlášť vo vzťahoch. Budete, i pod dnešným vplyvom Luny, miernejší a citlivejší. Kolegovia si spoluprácu s vami budú pochvaľovať. Ak ste mali pocit, že dokončíte ešte jednu úlohu a budete mať pokoj, mýlili ste sa. Čaká vás ešte aj niečo príjemné, takmer romantické. Viera v strážnych anjelov má dnes veľmi silný terapeutický význam.
späť
Býk
Býk
Býk
Býk
Na krivých útočníkov je treba útočiť priamo. Len taká strela ich prekvapí a zaženie. Dnešný utorok sa spoliehajte aj na jednoduché recepty, budú sa dať použiť, ale len na tých citlivejších ľudí. Pre vašu povahu bude teraz najlepšie, keď sa na určitý čas stiahnete z bojového poľa. Nechajte priestor iným ľuďom. Spomeňte si na bájne čierne hodinky našich predkov, a skúste si nájsť viac času na rozprávanie s deťmi a rodinou.
späť
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Veľká snaha ešte neznamená veľký výsledok. Snažte sa menej, a môžete dosiahnuť viac. Dnešný utorok bude pre vás dobré to, čo je dobré pre ostatných. Pomôžte im, ale zvažujte, či to už nie je pre vás zbytočne zaťažujúce. Okolo vás bude rušno, dostanete sa do centra diania. Využite to pre seba. V domácej ekonomike si zopakujte, čo je potrebné urobiť, či dokúpiť. Uspokojte sa s tým, čo teraz funguje.
späť
Rak
Rak
Rak
Rak
Dávajte si pozor na ľudí, ktorí od vás bočia. Môžu mať výčitky svedomia. V niečom podstatnom by ste sa mali zobudiť, aby ste neprepásli viac dobrých príležitostí. Asi bude rozumné chvíľu počkať, až potom niečo riešiť. Partner bude mať čas na premýšľanie. S trochou šťastia príde dnešný utorok úspech. Luna je v príjemnom živle Vody, ktorý je i váš. Nemá s ostatnými planétami zlé postavenie.
späť
Lev
Lev
Lev
Lev
Doma nebude problém s partnerom, ale s vami. Musíte si to však najskôr uvedomiť. Neuzatvárajte sa do seba. Niektoré problémy sa lepšie riešia kolektívne. Dávajte si pozor na to, čo hovoríte. Nie nadarmo sa vraví, že aj steny majú uši. Dnešný utorok sa stretne oheň a ľad na jednom mieste, ale dokážu spolu vydržať. Netrvajte na svojom, keď sa črtá lepšie riešenie. Nie je podstatné, či je vaše, alebo niekoho iného.
späť
Panna
Panna
Panna
Panna
Niekedy vás zabrzdia vlastné zábrany. Často sa skrývate za rôzne pravidlá, ktoré vyhovujú vašej vysokej morálke. Ceníte si čestnosť a spoľahlivosť. Dnešný utorok nemá Luna negatívne aspekty. Budete však citlivejší, preto si dajte pozor, nech vaše dobré srdce nezneužijú. Pripravte si vhodné argumenty. Dnes sa vám potvrdí to, čo ste už tušili. Znamenie Panny máva aj krásne nechty.
späť
Váhy
Váhy
Váhy
Váhy
Ak chcete s vecami pohnúť, musíte konať. Dnešný utorok prekvapíte najskôr partnera, potom aj seba. Pochvalu však nečakajte. Nespoliehajte sa len na svoju pamäť, môže vás zradiť. Všetko, čo poviete, by ste mali mať podložené faktami. Podstatná je vaša iniciatíva, nemusíte čakať na ostatných. Jedlo si rozdeľte na viac menších dávok, aby ste si nezaťažovali žalúdok, ani žlčník.
späť
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Doma potrebujete pokoj, ale partner vám ho nedožičí. Budete sa s tým musieť vyrovnať. Na vašich pleciach bude aj to, čo len ťažko zvládate. Budete sa s tým musieť nejako vyrovnať. Dnešný utorok spravíte všetko na jednotku. Ani energie Luny vám nebudú dodávať pochmúrnejšie nálady. Nevyhýbajte sa žiadnej debate, nebude nepríjemná. Niektoré veci si treba prediskutovať. S Lunou v znamení Rýb vám to pôjde hravo.
späť
Strelec
Strelec
Strelec
Strelec
Dnešný utorok bude všetko takmer dokonalé. Mali by ste si to vychutnať. Bude málo negatívnych emócií. Mali by ste to poriadne rozbehnúť. Morálne povzbuďte partnera, a ľudí, na ktorých vám záleží. Ak vás partner vás zahrnie komplimentmi, tak mu ich vráťte. Začiatok rozhodne o tom, aký bude koniec. Dnes však skúste ohúriť partnera aj inak, než rečami. Tých sa napočúval dosť.
späť
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Po tieto dni rátajte nielen s nadhľadom, presvedčivosťou a erotickým vyžarovaním, ale i s obmedzeniami, ilúziami a nesprávnymi rozhodnutiami. Niektoré vaše slová môžu byť hra s ohňom. Viacerých ľudí dokážu dostať do varu. Dnešný utorok budete na križovatke, ale riešenie bude jasné na prvý pohľad. Nehovorte len o sebe, mohlo by sa to obrátiť proti vám. Ostatní chcú tiež svoje miesto na výslní.
späť
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Vodnár
V dnešku sa skrýva drobný problém, ktorý budete musieť skôr či neskôr vyriešiť. V partnerstve robte všetko spoločne, len tak to vydrží. Dvaja dokážu oveľa viac ako jeden. Dnešný utorok budete vedieť viac, než ostatní. Je zbytočné vyhovárať sa na nedostatok informácií. Budete musieť hľadať alternatívy ku svojim plánom. Niekedy býva náhrada lepšia ako originál. Podporte návrhy, ak sú mimoriadne racionálne.
späť
Ryby
Ryby
Ryby
Ryby
Dnešný utorok budete musieť pozmeniť stratégiu. Pôvodná nemusí byť zlá, ale je potrebné niečo nové. Dnes je od rána Luna vo vašom znamení. Nepodliehajte ilúziám, partner takúto chybu neurobí. Bude oveľa pragmatickejší. Slová stačiť nebudú, musíte niečo urobiť. Môže to byť namáhavé, ale v konečnom dôsledku úspešné. Podporte každého, kto je na vašej strane. Oddych je prvoradý, mali by ste mu častejšie podriadiť všetko, ...
späť
horoskop od moneo.sk
 

Ladislav Mikloš (52), Malý Horeš

Zdielať tento článok

Ktorá by ma chcela so štyrmi deťmi?

Ladislav Mikloš (52), Malý Horeš

 

Skromného otca Ladislava sme stretli pred Spojenou školou internátnou Pavla Sabadoša v Prešove. Sem vedú jeho kroky každý piatok popoludní, aby vyzdvihol svojho štrnásťročného syna Rolanda, ktorý nepočuje a nehovorí, a cestoval s ním stotridsať kilometrov domov do dediny Malý Horeš v okrese Trebišov. V nedeľu si pravidelne cestu zopakujú.
„Cestujeme niekoľko hodín. Najprv autobusom z Malého Horeša do Trebišova. Potom z Trebišova do Košíc a odtiaľ do Prešova vlakom. Ale nesťažujem sa, chlapec sa má v škole dobre a prospieva,“ pragmaticky skonštatoval otec, ktorého práve riaditeľka tejto školy navrhla na titul Otec roka.
Ladislav Mikloš je milý sympaťák. Aj keď je už dva roky vdovcom, nerád sa ľutuje a len málokedy mu zmizne úsmev z tváre. V rodinnom domčeku žije so svojimi štyrmi deťmi a osemdesiatdvaročným otcom. „Najstarší Tomáš má osemnásť a je vyučený kuchár. Potom mám trojčatá – Rolanda, Ladislava a Lídiu. Všetci sú zdraví, len Roland sa narodil s postihnutím. Či sa mu to zlepší, neviem, ale verím, že sa v živote nestratí,“ dodáva.
Deťom sa venoval už za života svojej ženy. Zomrela na srdcové ochorenie a Ladislav s ňou bol doma do poslednej chvíle. On sám pracoval ako prekladový robotník vo Vranove nad Topľou, ale pred siedmimi rokmi pri oprave antény spadol zo strechy a komplikovane si zlomil nohu. Odvtedy je na invalidnom dôchodku a k patáliám s nohou sa pridala i astma. „Je to nepríjemné, nohu mi už niekoľkokrát operovali, ale stále ma pobolieva.“
Keďže pohybovo je obmedzený, najviac času trávi doma. „Starám sa o záhradu, pestujeme zemiaky, zeleninu, ovocné stromčeky a chováme sliepky. Rád varím a pečiem. Ešte kým žila manželka, začal som si zbierať recepty a teraz vypekám. Často robím pudingy, pečiem chlieb, bábovky a vždy skúšam niečo nové. Začal som robiť aj domáce cestoviny,“ pochváli sa. I keď ma málo peňazí, usiluje sa čo-to ušetriť: „Musím. Deti sú už v puberte a stále niečo chcú. Už mi aj hovoria: oco ty sa už v ničom nevyznáš, si zastaraný. Sú už múdrejšie ako ja,“ smeje sa. Kvôli nim prestal aj fajčiť. „Bola to moja jediná neresť. Do krčmy nechodím, len som veľa fajčil. Ale potom som si povedal, že ak nechcem dávať deťom len suchý chlieb bez masla, tak musím cigarety zahodiť, a tak sa stalo. Už niekoľko rokov nefajčím.“

Pán Laco je síce veselý, ale priateľov má málo, pretože všetok svoj čas venuje deťom. Nehľadá si ani ženu, ale ako tvrdí, zišla by sa mu. Veľmi rád by sa s niekým zoznámil, no skepticky dodáva: „Kto by už chcel vdovca so štyrmi deťmi ?“ Nuž, my Ladislavovi Miklošovi želáme, aby si v budúcnosti tú spriaznenú dušu našiel. Zaslúži si to. Autor: Ľudmila Grodovská, Eva Mikulová, Anna Bočková
Foto: Dušan Kittler, Eva Mikulová, Tv Markíza, archív

© 2016 STAR production s.r.o. | Odkazy Created by ActivIT
Tento web používa súbory cookies. Viac informácií TU.