img
Horoskop na 30.08.2014
Baran
Baran
Baran
Baran
Karta madam Lenormand: Faloš: Možné nedorozumenie. Každý vytýka druhým to, nad čím by si mal zamyslieť sám. Dnešnú sobotu to bude platiť dvojnásobne. Falošnosti je stále dosť okolo nás i v nás. Až príliš sa snažíte a to nemusí byť vždy dobré. Základ vašich úspechov môžu vybudovať aj iní, blízki ľudia. Poďakovali ste sa im niekedy? Najšťastnejší je ten, kto má najmenej žiadostí.
späť
Býk
Býk
Býk
Býk
Karta madam Lenormand: List: Komunikujte veľa a všetkými možnými prostriedkami, veď sa ľudia potrebujú i vyrozprávať. I internet dáva veľmi veľa príležitostí. Získajte vlastnou snahou uznanie, úspechy. V citovom živote prídu nové aktivity, zlepší sa zdravie. Nervozita je aj priveľkého prísunu fosfátov, napríklad v coca cole. Podráždenosť bude dnes obojstranná. Prečítajte si na upokojenie zaujímavú knihu.
späť
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Karta madam Lenormand: Myšlienky: Máte stále hlavu v oblakoch. Myšlienky sú nad realitou. Niekedy viete vymyslieť niečo svetové, inokedy nie. Nedajte sa nikdy odradiť nemysliacim okolím. Síl, elánu a nových plánov máte dosť a tak sa snažte realizovať svoje predsavzatia čo najskôr! Nejedzte rýchlo a hltavo, ani keď je to výborný sobotný obed. Aj žalúdku je ľahšie, keď má menej práce.
späť
Rak
Rak
Rak
Rak
Karta madam Lenormand: Cesta: Peniaze prídu. Pokoj v rodine a v práci bude spojený s financiami. Okolie vám dôveruje, čo je vždy cenná devíza. Chcete pomôcť viac, ako vládzete. Nevyužívajú vás? Pocit zodpovednosti vás príliš zaväzuje a vyčerpáva. Skúste sa potešiť aspoň krátkou cestou. Na zálety radšej zabudnite. Dnešný sobotný deň máte povzbudivý. Viac sa snažte využívať talent a zmysel pre umelecké cítenie.
späť
Lev
Lev
Lev
Lev
Karta madam Lenormand: Milenka: Ženská krása, múdrosť, vytrvalosť a kombinatorika žien tohto znamenia je neprekonateľná. Vedia pomôcť a poradiť v núdzi. Malé problémy nie sú podstatné, aby ste sa nimi zaoberali. Na svete sú aj iné hodnoty a z toho vychádzajte! Blíži sa váš čas. Náladovosť a zdravotné problémy sú aj z vplyvu okolia, počasia a postavenia planét. Vaše vitálnejšie energie Leva ešte len prídu.
späť
Panna
Panna
Panna
Panna
Karta madam Lenormand: Šťastie: Mali by ste chytiť svoje šťastie aspoň za kraj kabáta. Úspechy nie sú len zisky. Niekedy sa to len na prvý pohľad tak zdá. Šťastie praje pripraveným. Všetko svoje nosíte stále so sebou. Nepresadzujte svoje názory za každú cenu a proti väčšine, či rodine. Mohli vypuknúť malicherné hádky. Náladovosť členov rodiny, by sa pohla preniesť aj na vás a pokaziť vám dnešný pekný sobotný deň.
späť
Váhy
Váhy
Váhy
Váhy
Karta madam Lenormand: Stálosť – božie oko. Udržujte si svoju zodpovednosť. Aspoň občas počúvajte aj hlas svojej intuície, podvedomia, inštinktov, šiesteho zmyslu. Logika a rozum sa niekedy môžu stiahnuť do úzadia. Pozor na nepremyslené reči a poznámky na cudzí účet. Snažte sa, nech hlavne každý pochopí vaše slová tak, ako ich naozaj myslíte. Nechtiac blízkemu neublížte nevhodným slovom.
späť
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Karta madam Lenormand: Kotva. Znamená to hlavne prácu a pracovisko. Pripomeňte sa starému kamarátovi. Potešený hlas priateľa vám dodá silu a znovu nájdete chuť do života. Asi teraz stratíte zábrany, túžbam necháte voľný priebeh a niekde zakotvíte. Všetko je relatívne a možné. Škorpióni majú dobrú odolnosť organizmu voči chorobám. Potrebujú však veľa spánku a relaxu. Citlivejšie reagujete i na odchýlky súvisiace s vylučovaním.
späť
Strelec
Strelec
Strelec
Strelec
Karta madam Lenormand: Vernosť: Dôveryhodnosť je dobrá vlastnosť, ktorú ocenia hlavne dôveryhodní partneri. Spolupráca s nimi je na obzore. Väčšine z vás obezita nehrozí, preto si doprajte aj dobré jedlá. Radosť zo života je pre dušu najlepší liek. Vzťah nie je o násilných zmenách charakteru, ale skôr o láske a tolerancii. Ak sa ľudia skutočne majú radi, znesú aj svoje nedostatky.
späť
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Karta madam Lenormand: Správa: Príjemné správy prichádzajú hlavne vtedy, keď ich čakáte najmenej. Plánujte všetko včas. Robte to, na čo máte a čo viete robiť. Úspechy nenechajú na seba dlho čakať. Osoby iného pohlavia sú vám naklonené. Vydaria sa hlavne staré, dôkladne premyslené akcie. Dnešnú sobotu dvojnásobne, i pre vás platí, aby ste v realite, či aspoň v mysli, vyšli za hranice všedných dní.
späť
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Karta madam Lenormand: Smútok: Vodnár sa v živote riadi svojimi ideálmi, pokojom, nádejou a krásou. Na smútok je najideálnejší liek, dobré jedlo. Melanchólie potrebujú veľa energie. Nie vždy sa plány vydaria. Veď život nekončí. Budú aj pre vás zaujímavé existenčné ponuky. Porozmýšľajte, ako na to. Múdrosti máte dosť. Váš archanjel Gabriel vám podsúva zaujímavé, tvorivé nápady, nabáda, aby sme konali podľa svojho srdca.
späť
Ryby
Ryby
Ryby
Ryby
Karta madam Lenormand: Hora: Zjemňujte komplikovanosť a pripomína stabilitu a liečivú silu prírody. Pristupovať k živým, objavovať ich vnútorný svet a silu môžeme jedine pomocou lásky. Až sa dá, nájdite si nejaký azyl. Snažte sa prekonať zlé návyky, čím skôr, tým je to pre vás lepšie. Reťaz je len taká silná ako jej najslabší článok. Zádrapčivosť ľudí dokážete závideniahodným spôsobom dnešnú sobotu presmerovať.
späť
horoskop od moneo.sk
 

Ladislav Mikloš (52), Malý Horeš

Zdielať tento článok

Ktorá by ma chcela so štyrmi deťmi?

Ladislav Mikloš (52), Malý Horeš

 

Skromného otca Ladislava sme stretli pred Spojenou školou internátnou Pavla Sabadoša v Prešove. Sem vedú jeho kroky každý piatok popoludní, aby vyzdvihol svojho štrnásťročného syna Rolanda, ktorý nepočuje a nehovorí, a cestoval s ním stotridsať kilometrov domov do dediny Malý Horeš v okrese Trebišov. V nedeľu si pravidelne cestu zopakujú.
„Cestujeme niekoľko hodín. Najprv autobusom z Malého Horeša do Trebišova. Potom z Trebišova do Košíc a odtiaľ do Prešova vlakom. Ale nesťažujem sa, chlapec sa má v škole dobre a prospieva,“ pragmaticky skonštatoval otec, ktorého práve riaditeľka tejto školy navrhla na titul Otec roka.
Ladislav Mikloš je milý sympaťák. Aj keď je už dva roky vdovcom, nerád sa ľutuje a len málokedy mu zmizne úsmev z tváre. V rodinnom domčeku žije so svojimi štyrmi deťmi a osemdesiatdvaročným otcom. „Najstarší Tomáš má osemnásť a je vyučený kuchár. Potom mám trojčatá – Rolanda, Ladislava a Lídiu. Všetci sú zdraví, len Roland sa narodil s postihnutím. Či sa mu to zlepší, neviem, ale verím, že sa v živote nestratí,“ dodáva.
Deťom sa venoval už za života svojej ženy. Zomrela na srdcové ochorenie a Ladislav s ňou bol doma do poslednej chvíle. On sám pracoval ako prekladový robotník vo Vranove nad Topľou, ale pred siedmimi rokmi pri oprave antény spadol zo strechy a komplikovane si zlomil nohu. Odvtedy je na invalidnom dôchodku a k patáliám s nohou sa pridala i astma. „Je to nepríjemné, nohu mi už niekoľkokrát operovali, ale stále ma pobolieva.“
Keďže pohybovo je obmedzený, najviac času trávi doma. „Starám sa o záhradu, pestujeme zemiaky, zeleninu, ovocné stromčeky a chováme sliepky. Rád varím a pečiem. Ešte kým žila manželka, začal som si zbierať recepty a teraz vypekám. Často robím pudingy, pečiem chlieb, bábovky a vždy skúšam niečo nové. Začal som robiť aj domáce cestoviny,“ pochváli sa. I keď ma málo peňazí, usiluje sa čo-to ušetriť: „Musím. Deti sú už v puberte a stále niečo chcú. Už mi aj hovoria: oco ty sa už v ničom nevyznáš, si zastaraný. Sú už múdrejšie ako ja,“ smeje sa. Kvôli nim prestal aj fajčiť. „Bola to moja jediná neresť. Do krčmy nechodím, len som veľa fajčil. Ale potom som si povedal, že ak nechcem dávať deťom len suchý chlieb bez masla, tak musím cigarety zahodiť, a tak sa stalo. Už niekoľko rokov nefajčím.“

Pán Laco je síce veselý, ale priateľov má málo, pretože všetok svoj čas venuje deťom. Nehľadá si ani ženu, ale ako tvrdí, zišla by sa mu. Veľmi rád by sa s niekým zoznámil, no skepticky dodáva: „Kto by už chcel vdovca so štyrmi deťmi ?“ Nuž, my Ladislavovi Miklošovi želáme, aby si v budúcnosti tú spriaznenú dušu našiel. Zaslúži si to. Autor: Ľudmila Grodovská, Eva Mikulová, Anna Bočková
Foto: Dušan Kittler, Eva Mikulová, Tv Markíza, archív

© 2014 STAR production s.r.o. Created by ActivIT