Dnes je štvrtok, 18.júl 2019, meniny má: Kamila
Čas čítania
6 minutes
Zatiaľ prečítané

Božie mlyny, ktoré melú pomaly...

apríl 06, 2011 - 12:08
Vedeli ste, že celulitídu spôsobuje lipnutie na neúspechoch z minulosti a neschopnosť napredovať, kým za bežnou alergiou je sebaodmietanie? Zdá sa vám to absurdné? Teória duševných príčin chorôb je presne opačného názoru. Podľa nej všetky zdravotné problémy má na svedomí ľudská duša a karmické pôsobenie.
Známy scenár: Keď ochoriete, zájdete k lekárovi, ten vám predpíše lieky, vyliečite sa a tým je všetko vyriešené. Až kým sa symptómy neobjavia opäť. Čo to znamená? Realita je žiaľ taká, že súčasné lekárstvo má skôr tendenciu liečiť dôsledky ako skutočné príčiny chorôb. A pritom je to celkom jednoduché. Človek má schopnosť vyliečiť sa aj bez liekov. Naše zdravie totiž závisí predovšetkým od toho, aké čisté máme srdce a aké ťarchy si nesieme z minulých i zo súčasného života.

Nepriechodnosť životnej sily
Tento odborný názov nie je ničím iným ako pomenovaním pre negatívne ľudské pocity, ako je strach, obavy, neistota, nedôvera v seba i druhých, závisť, zlosť, nedostatok lásky alebo neschopnosť odpúšťať. A práve prostredníctvom týchto síl si človek blokuje priechod neutrálnej tvorivej sily, takže ju nedokáže odovzdávať ďalej cez šľachetné skutky. Ľútosť nad vlastným osudom a chorobou je takisto veľkou brzdou. Nikam nás neposúva a spôsobuje zhoršenie celkového zdravotného stavu. Nie je dobré ani, aby sme ľutovali toho, kto trpí a ani sa o neho starali. Tým mu nepomôžeme. Naopak, môžeme mu dodať sily láskyplným prístupom.

Vplyv karmy
Karma na človeka pôsobí ako trest za chyby a hriechy, ktorých sa dopustil počas svojich životov. Dnes však už skôr prevláda názor, že karma nie je zameraná na to, čo sme vykonali v minulých životoch, ale viaže sa na prítomnosť. Človek trpí za to, aký je tu a teraz. Ak neodstránil príčiny zlej karmy a opakovane spravil tú istú chybu, choroba sa mu takisto bude stále vracať. Je to trest nie za minulé hriechy, ale za to, že je schopný robiť ich znova a znova a nepoučiť sa.

Ako funguje karma?
O karme hovoril už Ježiš, ale používal pre ňu iné výrazy. Vravel napríklad, že ak človek zaseje bodľačie, nemôže zbierať olivy a rôzne iné podobenstvá. V praktickom jazyku sa dá povedať, že karma funguje na princípe akcie a reakcie. Ak niekomu pomôžete a spravíte to úprimne a s čistou mysľou, vytvárate si dobrú karmu, ktorá nedovolí žiadnym negatívnym silám, aby vás ovládli. Ale v prípade, že činíte dobro z vypočítavosti, aby ste sa zapáčili okoliu alebo niečo získali, síce vytvárate vôkol seba príjemné vibrácie a dobrú karmu, ale tá k vám nikdy neprenikne cez temný obal, ktorý vzniká vďaka vašim nečistým zámerom. Ak pomáhate svojej starkej len preto, lebo viete, že po nej zdedíte všetok majetok, nikdy vám to neprinesie šťastie. Naopak, ak ju opatrujete s čistou mysľou a srdcom, vytvárate vôkol seba ochranný štít, pred ktorým účinky zlej karmy nemajú šancu.

Handikapované deti a karma
Aj deti môžu pomôcť svojim rodičom očistiť ich karmu. Podľa parapsychológov ak sa dieťa narodí postihnuté alebo od narodenia trpí dedičnou chorobou,  robí to dobrovoľne, aby pomohlo v duchovnom pokroku svojim rodičom a ich blízkym príbuzným. Dáva im tak príležitosť, aby sa oňho s láskou starali a súcitom a prežívaním všetkých jeho bolestí a starostí zmiernili následky svojej karmy. Ale môže to mať aj iné vysvetlenie. Možno si duch dieťaťa vybral dopredu postihnuté telo, lebo počas predchádzajúceho pozemského života odopieral pomoc ostatným, pretože si myslel, že každý si musí všetko pretrpieť sám a pomoc ostatných si preto nezaslúži. Do handikapovaného tela sa môže narodiť aj duch človeka, ktorý spáchal v minulom živote samovraždu. Ak to nebolo v skratovej situácii, ale ako dôsledok sklonu k sebapoškodzovaniu, rodí sa do „slabšieho“ tela, aby to už nikdy nezopakoval. Handikap mu slúži ako ochrana pred smrťou.

Prípravná príčina chorôb
Choroba nemá vždy karmický pôvod. Niekedy človek ochorie aj dobrovoľne a vedome, aby sám pochopil, aké je to trpieť, čo mu má pomôcť pri plnení svojho budúceho poslania na zemi. Napríklad muž, ktorý si v mladosti prešiel nejakou ťažkou chorobou bude v určitom ohľade lepšie pripravený na povolanie lekára ako ten, ktorý nikdy nepocítil, aké je to byť bezmocný a odkázaný na pomoc druhých. 

Ochranná príčina chorôb
Táto príčina chorôb je síce čiastočne spätá s karmou, ale závisí predovšetkým od slobodnej vôle človeka. Ten môže dobrovoľne prijať chorobu alebo úraz ako ochranu pred duševným  úpadkom. Najtypickejším príkladom je človek, ktorý bol v minulom živote profesionálny športovec a celý svoj život venoval čisto pestovaniu svojho tela. V ďalšom živote je teda jeho úlohou zamerať sa na duchovnú stránku svojej osobnosti a rozvíjať ju. V telesne postihnutom tele na to bude mať priestor. Pokiaľ si uvedomíme, že svet takto funguje, nebude sa nám viac zdať, že „osud“ je nespravodlivý. Všetko, čo sa deje, má svoj význam a príčinu. 

Žiarlivosť ako „kameň úrazu“
Kľúčová kniha, ktorá sa zaoberá karmickým mechanizmom chorôb - DIAGNOSTIKA KARMY od ruského psychológa, liečiteľa a bioenergoterapeuta Sergeja Lazareva, opisuje ako najčastejšiu príčinu všetkých zdravotných neduhov, žiarlivosť. Žiarlivosť je inými slovami nenávisť voči iným a tým aj nenávisť voči sebe samému. Má často na svedomí zhoršenia zraku a sluchu, vyvoláva sklerózu multiplex, úrazy hlavy, cukrovku a zápal kĺbov. Ale sa k tomu pridá ešte nechuť k životu, napadnutý býva aj urogenitálny systém. Ak sa agresia, ktorá sprevádza žiarlivosť prenesie na deti a ich deti, začínajú ich bolieť kolená a kazia sa im predné zuby, pretože tam sa agresia hromadí najviac. Výrazne sa môže zhoršiť aj pamäť.

•    Kožné problémy
Formou nenávisti je aj pohŕdanie ľuďmi, ktoré sa snaží človek blokovať napríklad bolesťami hlavy alebo kožnými chorobami. Ak je žena pyšná a žiarlivá alebo namyslená, kožné problémy sa začínajú na tvári a krku. Ak sa jej dlhodobo nechce žiť, prejavujú sa na bedrách, bruchu a páse.

•    Rakovina
Ťažká povaha, negativizmus a žiarlivosť spôsobujú rakovinu mozgu. Časté ubližovanie blízkym ľuďom zasa rakovinu pečene. Hnev na seba samého a nechuť k životu má na svedomí nádory urogenitálneho systému. Ak žiarlivosťou zabíjame v sebe alebo v inom lásku, je to ten najhorší variant. Napríklad potrat sa podľa Lazareva môže u ženy prejaviť počas života ako rakovina pľúc, urogenitálneho systému, črevného traktu, konečníka, ako astma, celkové zhoršenie zraku či sluchu alebo epilepsia.

18. spôsobov ako si pestovať karmu podľa Dalajlámu
Nasledujúce princípy a múdrosti svetovo uznávaného duchovného vodcu Tibetu, vám pomôžu brániť sa proti negatívnemu pôsobeniu okolia a zlepšiť svoje zdravie.
1.    Pamätajte, že veľká láska a veľké činy vždy prinášajú so sebou veľký risk.
2.    Keď prehráte, nezabudnite sa zo svojej prehry poučiť.
3.    Pamätajte, že ak nedostanete v živote, čo chcete, môže to byť vaše veľké šťastie.
4.    Naučte sa všetky pravidlá, aby ste ich vedeli správne porušovať.
5.    Nedovoľte bezvýznamným hádkam, aby zničili ozajstné priateľstvá.
6.    Keď zistíte, že ste spravili chybu, ihneď podniknite kroky na to, aby ste ju napravili.
7.    Každý deň trávte chvíľku v úplnej samote.
8.    Buďte otvorení zmene, ale nevzdávajte sa svojich hodnôt.
9.    Niekedy je ticho najlepšou odpoveďou.
10.    Žite dobrý a hodnotný život. Keď budete starší a budete naň spomínať, vychutnáte si ho druhýkrát.
11.    Láskyplná atmosféra domova je základom vášho života.
12.    Hádky s najbližšími sa týkajú len súčasných problémov. Nevyťahujte v nich nikdy minulosť.
13.    Deľte sa o svoje skúsenosti. Je to cesta ako dosiahnuť nesmrteľnosť.
14.    Buďte nežní k Zemi.
15.     Pamätajte, že najlepší vzťah je taký, v ktorom láska k blížnemu je silnejšia ako to, že ho potrebujete.
16.    Posudzujte svoje úspechy podľa toho, čoho všetkého ste sa pre ne museli vzdať.
17.    Ak chcete, aby boli ostatní šťastní, buďte súcitní.
18.    Ak chcete byť šťastní, buďte súcitní.

Príčiny chorôb na duchovnej úrovni:
L.L.Hayová vo svojej knihe - Miluj svoj život, pripisuje každej chorobe duchovnú príčinu. Tu sú niektoré z nich:
AIDS - zavrhnutie seba samého, sexuálna vina, zakorenené presvedčenie, že nemáte žiadnu hodnotu.
Akné - odmietanie seba samého a odpor voči sebe.
Alzheimerova choroba - túžba opustiť túto planétu a neschopnosť prijímať život aký je.
Celulitída - lipnutie na neúspechoch z minulosti, neschopnosť vyrovnať sa s krivdami z detstva, ťažkosti pri pohybe vpred a strach vybrať si vlastný smer.
Cukrovka – neustále riešenie toho, čo by bolo, keby... a sústavná potreba ovládať iných, silný smútok a zaťatosť.
Ekzém - vnútorné protiklady
Vysoký krvný tlak - dlhodobo nevyriešený citový problém.
Nízky krvný tlak - málo lásky v detstve, prehra, pocit, že nič nemá význam.
Leukémia - násilné ubíjanie inšpirácie, pocit, že nič nemá význam.
Mozgová mŕtvica - kapitulácia, odpor a pocit, že radšej umrieť, ako sa zmeniť
Rakovina - veľká krivda, dlhodobý odpor a nenávisť, skryté tajomstvo alebo zármutok, ktorý vás dlhodobo dusí, utajená nenávisť a pocit, že nič nemá zmysel.
Srdcové ťažkosti - dlhotrvajúce citové problémy, málo radosti, zaťatosť a presvedčenie, že musíte žiť v napätí a strese.
Trombóza - pocit osamelosti a strachu, pocit, že nemáte žiadnu hodnotu, že nerobíte dosť, že nikdy nevládzete.
Žlčové kamene - zatrpknutosť, skostnatené myšlienky, odsudzovanie druhých a pýcha.

Autor: ALEXANDRA OKÁLOVÁ
Foto: Isifa

- - Inzercia - -