Dnes je piatok, 05.jún 2020, meniny má: Laura
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Lucka Bílá chystá veľkolepú šou na počesť jej 50. narodenín!

september 19, 2015 - 10:29
Česká spevácka legenda Lucie Bílá sa pri príležitosti životného jubilea púšťa do príprav jedinečnej šou, v rámci ktorej odznejú jej najväčšie hity i nové piesne. Po boku českej divy sa na jednom pódiu predstaví Robotická kapela, skupiny Mirror Family a Big Names, tanečné formácie The Pastels a Ladylicious, výtvarník Alex Dowis, akrobati z Vertigo a český klavirista Petr Malásek. Speváčku bude počas koncertu zároveň sprevádzať symfonický orchester.
„Teším sa a považujem za veľkú príležitosť urobiť niečo ešte lepšie a väčšie ako Čierno-biele turné. Pán režisér Jeffo Minařík mi oznámil a ja tomu verím, že tento koncert bude taký veľký, že oproti nemu bolo Čierno-biele turné detská besiedka v Otvoviciach. Skutočne chystáme niečo nevídané. Máme tam geniálnych hostí, máme na to veľkú chuť a sme obklopení tými najlepšími z najlepších. Myslím, že mi potom už bude len ľúto, že oslávim päťdesiatku len raz,“ zasmiala sa Bílá. 
 
Pôjde o dva špeciálne koncerty, z príprav ktorých plánujú tvorcovia nakrútiť i dokumentárny film. „Nie je to pre nás biznis, sú to len dva srdcové koncerty, ktoré sa už v živote nezopakujú, lebo sú ekonomicky absolútne likvidujúce, je to niečo absolútne nerentabilné, je to proste darček pre Lucku a dlho tu nikto niečo také neurobí. Bude to prierez Luckiným životom, kompletne celou jej tvorbou,“ poznamenal režisér Jeffo Miňárik. 
 
 
K šou chystajú špeciálny album. „Komponuje ho Martin Šrámek v spolupráci s Katkou Knechtovou a Ľubom Priehradníkom a celý bude postavený na dokonalosti Luckinho spevu. Skladby, ktoré zatiaľ vytvorili, sú úplne úžasné, na prvý dojem ma veľmi milo prekvapili, nebudete to čakať. Piesne z neho chceme špeciálne zaranžovať do veľkého hollywoodskeho symfonického orchestra a do nového soundu prearanžujeme samozrejme aj všetky Luckine najväčšie hity,“ dodal. 
 
Z nových skladieb má Bílá obrovskú radosť. „Musím povedať, že Martin Šrámek je na mňa strašne prísny, no dostáva zo mňa veci, ktoré sú aj pre mňa prekvapením. Ja som sa nikdy nemala veľmi rada, väčšinou sa nechcem počuť a keď niečo počujem, premýšľam, že to určite nie som ja, ale toto CD, z ktorého máme zatiaľ hotových sedem vecí, počúvam veľmi rada. Stojí to za to, ten album bude veľmi zaujímavý,“ povedala Bílá. „Veľmi sa teším. Možno za to bude ešte nejaký Slávik - sedemnásť je málo, to sa mi zle počíta,“ poznamenala slávna speváčka. 
 
 
Tanečnú zložku šou zverili do rúk choreografa Miňa Kereša. „Dobrovoľne sa hlásim do tejto partie megalomanov. Je to veľká výzva a veľká česť každého choreografa, aby mohol spolupracovať na niečom takomto. Prinesieme novú dimenziu, novú formu pohybového umenia, nebude to len o tanečníkoch, ale aj o akrobatoch, o moderných cirkusantoch, o ľuďoch, ktorí sa trošku vymykajú tomuto lokálnemu štandardu, sú úspešní a sú headlinermi v rámci šou po celom svete. Na tom stagei bude okolo Lucky dreamteam,“ povedal Kereš. „Koncert plánujeme rozdeliť na dve časti, prvá bude taká lyrická, viac menej melodická a druhá bude rytmická. Martin Šrámek sa bude snažiť hudobne a ja vizuálne a pohybovo dostať Lucku tam, kde ju diváci ešte nevideli,“ dodal Kereš. 
 
Veľkolepú šou Lucie Bílej si budú môcť fanúšikovia vychutnať 9. apríla v Bratislave a 30. apríla v Prahe. 
 
SITA, Foto: SITA

- - Inzercia - -