Dnes je nedeľa, 26.máj 2019, meniny má: Dušan
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Lúčnica a IMT Smile: Spoločne na jednom pódiu!

september 04, 2014 - 16:31
Netradičné spojenie hudby, tanca, krásy a energie prinášajú predstavenia kapely IMT Smile a umeleckého súboru Lúčnica! Úspešná slovenská kapela spojila svoje sily s legendárnym súborom a spoločne odohrajú v predvianočnom období veľkolepé predstavenia v Bratislave a v Košiciach. Upútavkám na toto výnimočné podujatie prepožičala svoj hlas Nora Beňačková.
Lúčnica a IMT Smile sa už v decembri predstavia spoločne na jednom pódiu, a to všetko pod taktovkou režiséra Jána Ďurovčíka, ktorý bol v minulosti taktiež členom Lúčnice. Známa slovenská kapela IMT Smile nepracuje s folklórnym súborom po prvýkrát. Už v minulosti obsadili do svojho videoklipu k skladbe S.O.S. práve krásne tanečnice z Lúčnice.
 
 
Na spoluprácu sa teší aj niekdajšia televízna hlásateľka Nora Beňačková. V uplynulých dňoch nahrávala práve ona upútavky na toto jedinečné podujatie. “Folklór a ľudová hudba, jednoducho umenie je moja srdcovka. Závidí nám ho celý svet. Mala som tu niekoľko priateliek zo zahraničia a ony samy hovoria, že také umenie, aké máme my, nemá nik. Každý region má svoj kroj, hudbu, je to vynikajúce, úžasné… Mám veľký vzťah k folklóre, bola som v Lúčnici ako konferencierka. Z každého zájazdu, nácviku, na ktorom som sa zúčastňovala mi zostalo v niečo silné. Prežili sme nádherné chvíle,” zaspomínala si Nora Beňačková. 
 
 
Reportáž z nahrávania upútavok nájdete na Ženskom webe! Pozrite si rozhovor s niekdajšou televíznou hlásateľkou Norou Beňačkou a vedúcim umeleckého súboru Lúčnica Štefanom Nosáľom.
 
Autor: Z. Valovičová
Foto: autorka, Lenka Imrichová v priestoroch Art hotela Kaštieľ v Tomášove
 
 

- - Inzercia - -