img
Horoskop na 18.12.2014
Baran
Baran
Baran
Baran
Vzťahy vo vašej rodine nie sú ideálne, a preto práve teraz by ste sa mali pokúsiť o ich vyrovnanie. Mesiac je v kvadráte s vaším Marsom. Napätie vo vás bude, i preto, citeľné. Buďte milší na blízkych. Dodajte im pocit istoty skôr, než bude neskoro. Zbytočne sa stresujete maličkosťami, ktoré v živote nie sú dôležité. Viac ako tony drahých darčekov, našich blízkych potešia pekné a príjemne strávené okamihy plné lásky.
späť
Býk
Býk
Býk
Býk
Šťastie praje vytrvalým. Buďte vzornými rodičmi a svojim potomkom venujte všetok čas a energiu. Aj keď to nedajú najavo, túži po vašom uznaní a rešpekte. Urobte si čas na vlastný výrobok, ktorý ľuďom, vášmu srdcu blízkym, darujete. Ak to bude od srdca, tak určite každého poteší. To, čo teraz vybudujete, to, do čoho teraz vložíte životnú silu, to bude žiť veľmi dlho. Ak nie stále.
späť
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Planéty Saturn a Pluto sú vo veľmi pozitívnom postavení voči sebe a to zabezpečí dobré zdravie i energiu. Odteraz sa tento vplyv ešte znásobí. Planéta ovplyvňujúca vašu kariéru, Neptún, začala napredovať a naďalej sa posúva dopredu. Nastáva čas sústrediť sa na prácu. Doteraz ste mali čas prehodnotiť svoje ambície a plány a teraz je čas na realizáciu. Nebojte sa, úspech je zaručený.
späť
Rak
Rak
Rak
Rak
Váš Mesiac je teraz v sextile s Plutom i Venušou. Sú to dobré energie pre medziľudské i pracovné vzťahy. Tam, kde nemožno oceniť výkon, treba oceniť aspoň ochotu. To by ste si mali uvedomiť nielen pri partnerovi, kolegoch, ale zvlášť pri deťoch. Na Vianoce sa už veľmi tešia. Narastá vám bohatstvo, či už je materiálneho alebo vzťahového rázu. Nerozdávajte fotografie hocikomu, vždy zvážte dôveryhodnosť dotyčného.
späť
Lev
Lev
Lev
Lev
Spravte si poriadok v záležitostiach, aby ste začali Nový rok s čistým kontom. Všetko, čo robíte, by malo dávať zmysel. V pracovnej oblasti sa budú zaznamenávať isté úspechy alebo uznanie, ale aj pribúdajúca nervozita, stres alebo hektickosť. Všade sa teraz riešia vzťahy a city. Máte tendenciu si vyriešiť veci a dať im rámcovo nejakú spoľahlivú podobu. Sami viete, ku komu vlastne patríte.
späť
Panna
Panna
Panna
Panna
Máte šancu sa aj zamilovať, alebo vyvolať tento milý pocit u niekoho iného. Tento mesiac je dôležité, aby ste sa cítili dobre a citovo vyrovnaní. Snažte sa mať a dať pohodovú atmosféru vo vzťahoch, kde sa hovorí o citoch a pocitoch. Rodinné vzťahy by mohli narušiť skôr zdravotné ťažkosti vaše alebo blízkych. Oslabená je oblasť zažívania, črevá, prípadne i slepé črevo.
späť
Váhy
Váhy
Váhy
Váhy
Je možné, že vám k nejednému rozhodnutiu dopomohol niekto zaujímavý vo vašom okolí. Zrejme okolo 18.12. budete oveľa viac rozumní, než citliví, ale to neznamená, že by ste boli necitliví. Budete len viac hovoriť, a konať, ako snívať. To je dobre. Môžete tak predísť nečakanej a nepríjemnej situácii, ktorá vám môže odniesť niečo, na čom vám záleží a do budúcnosti by prinieslo úradné problémy.
späť
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Urán (vaša planéta rodiny, domova) začne konečne napredovať a situácia sa vyjasní. Venujte svoju pozornosť aj rodine. Slnko vstúpilo do vášho domu financií a zostane tam až do 21.decembra. Ľudia sa vo vás ťažko vyznajú. Vyžarujte spokojnosť a sebavedomie. To sú vlastnosti, ktoré druhých priťahujú ako magnet. Predvianočný zhon a stres sa na stave hrubého čreva tiež negatívne podpisujú.
späť
Strelec
Strelec
Strelec
Strelec
Slnko je v znamení Strelca a je v konjunkcii s Merkúrom, ktorý je tiež v Strelcovi a obe planéty sú v trigóne s Jupiterom, planétou šťastia. I z toho dôvodu, máte dosť energie, dosť chuti a elánu a máte tiež príťažlivosť a potenciál v citovej oblasti. Možno sa niekde hlboko vo vnútri bojíte každej zmeny a na svojom životnom štýle lipnete, aby ste prežili. Pozor na zápaly všetkého druhu a úrazy z neopatrnosti!
späť
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Vo financiách sa vďaka Merkúru budete síce držať späť, ale zase by vám túto oblasť mohol ohroziť Urán a tiež Saturn, ktorí často prinášajú veci, ktoré sa rozumom ovplyvniť nedajú. Aj Venuša prešla do vášho znamenia. Budete nielen myslieť na domov, prácu, peniaze a hmotné statky a tie sa budete prioritne snažiť zabezpečiť, ale tiež bude chcieť, aby všetko čo sa dialo dovtedy po citovej rovine, vzalo na seba nemennú, trvalú ...
späť
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Dnešný štvrtok je planéta Mars v znamení Vodnára a je aj v sextile s Uránom. Sú to podnetné energie. Ak vás bude baviť práca, vynaložíte značné úsilie, aby váš život fungoval podľa vašich predstáv aj s primeraným ohodnotením. Ľudia potrebujú vašim prostredníctvom energický impulz, aby dokázali zmeniť svoje skostnatené názory či postoje. Kompromisy sú nevyhnutné. Zdravotne: Všetko, čo súvisí s močovými cestami.
späť
Ryby
Ryby
Ryby
Ryby
Planéta Venuša je v sextile s vaším Neptúnom v znamení Rýb. Vaše zorné pole získa optimistickejší výhľad. Ak si budete na veci vytvárať len čiernobiele názory, môžete prepásť niektoré zaujímavé zážitky. Váš strach zo zmeny vám môže zabarikádovať cestu k vašim snom. Využite dar trpezlivosti a hlbokú túžbu uspieť vo mnohých oblastiach svojho života, nielen v materiálnej. Oslabená je teraz u vás krčná chrbtica a nervy.
späť
horoskop od moneo.sk
 

Medovníčky ma spájajú s domovom

Zdielať tento článok

Košičanka Karolína si splnila sen. Už deväť rokov žije s rodinou vo Veľkej Británii a živí sa tým, čo ju baví. Venuje sa cukrárskemu dizajnu. Má päť hviezdičiek, čo je najvyšší rating kvality a všíma si ju aj odborná cukrárska tlač. O jej výtvoroch písali v USA aj v Británii. Anglický farmársky vidiek miluje, no občas by ho najradšej presťahovala na Slovensko.

Medovníčky ma spájajú s domovom

Cukrárka – podnikateľka a mama nápor v predvianočnom čase zvláda aj vďaka tomu, že si dokázala určiť tempo. „Keďže do rodiny pribudli dve deti, rozhodla som sa spomaliť. Teraz pečiem len jednu tortu za týždeň. Tohtoročné predvianočné obdobie sa trošku zintenzívnilo, nabrala som si na seba prípravu tort aj medovníkov naraz,“ prezrádza. Aby nebol doma zhon, detailnejšiu prácu si odkladá na večer, keď deti zaspia. V tichu sa jej pracuje oveľa lepšie. „Moje deti však milujú, keď pečiem. Len čo zapnem mixér, nastúpia s miskami a lyžičkami v ruke. Sú neustále pri mne, lebo kým sú malinké, potrebujú mamu. Nie opatrovateľku, susedku, ale mamku. Keď mám veľa práce, snažím sa zapájať deti do všetkého, čo robím, a starší Daniel je vďaka tejto praxi v modelovaní veľmi dobrý,“ prezrádza sympatická absolventka Hotelovej akadémie v Košiciach. Cukrárske remeslo ju očarilo vďaka šikovnej majsterke, ktorá nádherne stáčala marcipánové ruže. Od začiatku vymýšľala netypické kreácie. 
 
S rodinkou
 
Čipky na zjedenie
Karolína žije v krajine, ktorá má bohatú cukrársku tradíciu. Zaujímalo ma, či sa snaží obohatiť ju aj o niečo naše. „Je to paradox. Kým som žila na Slovensku, lákalo ma všetko cudzie, americké, írske. Keď teraz žijem na tom západe, nadovšetko obdivujem našu vlastnú kultúru. Klobúk dolu pred všetkými čipkárkami, medovnikárkami, chlebovými pekárkami a každým, kto udržiava naše prastaré slovenské remeslá pri živote. Na každom trhu, aj na internete, vždy spomeniem Slovensko a reprezentujem nás tým najlepším, čo dokážem vykúzliť. Našťastie na anglickom farmárskom vidieku je pre takéto veci veľké pochopenie a obdiv,“ hovorí a jej slová potvrdzujú nádherne zdobené medovníky s filigránsky prepracovanými vzormi. „Pri reprodukcii gerlachovskej čipky som sa zapotila oveľa viac ako pri všetkých ostatných prácach,“ dodáva. Inšpirácie hľadá zakaždým inde. „Ako mi povedala jedna úžasná slovenská „medulienka“ Mafka, medovník sa dá vidieť všade a vo všetkom. Ja ho vidím v košieľke, dečke, výšivke, architektúre, ale aj v objektoch, prírode, zvieratkách. Celý život je jednou veľkou inšpiráciou, stačí mať oči a srdce otvorené.“ Otec, umelecký fotograf, je na dcérine úspechy hrdý. „Vidí, že do cukrárstva prenášam svoje umelecké cítenie. A pre moju mamku je dôležité, že sme zdraví a máme sa radi.“ Z tradičných anglických cukroviniek si obľúbila korpus Madeira. „Je ako bábovka, základom je maslo. Vždy krásne narastie a tortu pekne podrží. A musím spomenúť aj anglickú chuť pre horkú čokoládu a ich sýty čokoládový korpus.“
 
Medovníky od výmyslu sveta
 
Fórum slovenských medulienok
V začiatkoch jej pomáhali bežné stránky o pečení, no dnes namiesto sledovania návodov si vymýšľa vlastné motívy a postupy práce. „Samozrejme, mám pár skvelých kamarátok cukrárok a v jednom malom fóre si navzájom vymieňame skúsenosti, ale každá dobrá tortová či medovníková dizajnérka vie, aké je dôležité byť originálna a sama sebou. Preto nikoho nekopírujem. A čo sa medovníčkov týka, slovenská stránka medovnikárok je taký môj kútik pokoja, do ktorého sa vraciam často a rada. Medovníky, ktoré tam vidím, sú odrazom vnútorne krásnych ľudí, ktorí ich tvoria.“ Medzi horúce cukrárske novinky patrí napríklad želatínová technika, ktorá dokáže napodobniť číre sklo. Sú také vážky na vode vôbec na zjedenie? „Zjesť sa dajú, ale chutia ako neochutená želatína. Pri objednávke svadobnej torty nevesta spomenula, že miluje vážky, tak som počas voľnejšieho týždňa experimentovala so surovinami. Konečný výsledok, vrátane vodopádu, bol realistický,“ spomína si. Ako prezrádza, že nie všetko, čo vytvorí sa dá zjesť. „Dlho som sa vyhýbala použitiu drôtikov. Pri menšej torte sa vždy snažím, aby bola stopercentne jedlá. Avšak pri posledných projektoch som už ustúpila. Jazdca na koni, stojaceho na zadných nohách, s vytaseným mečom bez drôtikov a špiliek neurobíte.“ Pri prezeraní Karolíninho portfólia ma zaujala torta s párikom skautov. Už na prvý pohľad mala svoj príbeh. A toto je vraj začiatok každého podobného projektu. „Ľudia majú radi exkluzivitu. Moja práca je vždy šitá na mieru podľa želaní ľudí. Tento pár chcel sošku, ktorá sa nedá zjesť a ktorá by im ostala naveky. Tak som po prvý raz siahla po polymérovej hline, ktorá sa dá vypáliť doma v rúre, a pomaľovať akrylovými farbami.“ K najúspešnejším projektom patrí Karolínina torta O Janíčkovi a Marienke, ktorú nedávno uverejnil americký časopis Cake Central. „To bol pre mňa veľký úspech, pretože som premenila obrázok z klasickej zbierky rozprávok Bratov Grimmovcov do torty. A že som medovnikárka, téma perníkovej chalúpky ma neskutočne bavila.“
  
 
Viac sa dočítate v SLOVENKE!
 
Autor: MILOSLAVA HRIADELOVÁ
Foto: Thinkstock, archív
Kľúčové slová: 
medovníky, cukrárstvo, Vianoce, Karolína

6 fotografií
© 2014 STAR production s.r.o. | Odkazy Created by ActivIT