img

Horoskop na 30.03.2015
Baran
Baran
Baran
Baran
Mesiac je vo vašom piatom dome potešenia, zábavy a detí. Máte ozaj peknú vyhliadku na celý deň. Počas dňa sa potešte s vašimi ratolesťami alebo miláčikmi, a večer sa venujte svojmu partnerovi. Nezabudnite na dobrú náladu! Slnko je vo vašom znamení. Ak ste ešte nemali narodeniny, naplánujte si ich oslavu ako sa patrí! Pozor si však dajte na unáhlené jednanie a poučte sa z chýb, ktoré ste urobili v minulosti.
späť
Býk
Býk
Býk
Býk
Nedobrá skúsenosť, a možno aj osamelosť, vám nastavujú zrkadlo, ukazujú kde ste schybili. Bude potrebné pozerať na okolie inými očami. Zamyslite sa nad sebou, čo ste vo vašom živote pokazili, nie nad tým čo vám zbabrali rodičia, že vám niečo v mladších rokoch nedovolili. Pokiaľ človek žije, má šancu vytvoriť si aspoň z časti svet podľa svojich predstáv, len tomu treba veriť a niečo pre to aj urobiť.
späť
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Mali by ste byť vo svojej koži. Venujte sa komunikácii a vašim priateľom. Možno vám budú teraz dlhodobejšie chodiť inšpirácie zhora na zlepšenie vzťahov medzi ľuďmi, ktoré budú umocnené múdrosťou a láskou k životu. Využite toto obdobie na realizáciu vašich plánov v rôznych oblastiach života. Ak pritom nezabudnete aj na iných, iste vám to bude pripočítané k dobru. Spokojný spánok spravodlivých tiež nebude na zahodenie.
späť
Rak
Rak
Rak
Rak
Vaše znamenie by si malo teraz dávať pozor na konflikty s druhými ľuďmi, ktorí majú k vám blízko, a to hlavne v práci. Uvedomte si, koho ste sa dotkli a čo ste nezvládali. Pri pravdivom spytovaní svedomia prídete na nejaký háčik, ktorý bráni vášmu pokojnému a plodnému životu, kedy by ste si mohli vychutnávať úspechy. Ste veľmi citliví. Keď vám niekto brnkne na vašu citlivú strunku, viete byť dlho nepríjemní.
späť
Lev
Lev
Lev
Lev
Ste priaznivo osvietení Slnkom v Baranovi a Mesiac žiari priamo z vášho znamenia. Možno budete mať náladu na nejakú exotickú cestu, ktorú si budete plánovať ležiac pohodlne na pohovke. Sny sa vám môžu splniť napríklad v lete. Niektorí z vás si radšej pustia dobrý cestopisný film. Ak sa u vás už vyčasilo, nezabudnite na jarné vychádzky. Ak chodíte do práce autom, o to viac tieto pešie túry potrebujete.
späť
Panna
Panna
Panna
Panna
Jarné, dlhšie dni nám núkajú aj viac chvíľ len pre seba. Nájdite si takú aj teraz. Tak ako medveď na zimu vojde do jaskyne a na jar sa prebudí ako znovuzrodený, aj nám tieto chvíle pohrúženia sa do hlbín duše, môžu priniesť odpovede na rôzne životné otázky. Na každú otázku treba hľadať odpoveď najprv v sebe. Proti vlastnej intuícii sa nemá chodiť, hlavne ak ste ju už viackrát neposlúchli.
späť
Váhy
Váhy
Váhy
Váhy
Ak riešite ľúbostné záležitosti, vyjdite konečne úprimne von s farbou. Táto dobrá vlastnosť človeka musí byť však na obidvoch stranách. Láska potrebuje čas, nehu, porozumenie a hlavne jasnosť. Zahrávanie sa s citmi toho druhého sa môže nečakane obrátiť voči vám. Luna v Levovi vám dodá potrebný oheň, ktorý vám pomôže rozbehnúť sa dopredu a objaviť sa v novej podobe.
späť
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Obdobie pôstu využívajú mnohí ľudia k tomu, aby sa odľahčili od balastu. Nielen na tele, ale aj na duši. Zbavili ste sa už nepodstatných vecí z vášho života? Môže ísť o hmotné veci, ale najmä o záležitosti, ktoré vás brzdili v raste vašej osobnosti. Dnešná Luna v Levovi vám žiari na dom kariéry a Slnko dlhodobejšie na dom práce. Urobte si poriadok na vašom pracovisku a skúste striedmejšie jesť.
späť
Strelec
Strelec
Strelec
Strelec
Znamenie Barana, v ktorom je teraz Slnko je ohnivého živlu ako i vaše znamenie. Mesiac je tiež v tom istom živle, a to v Levovi. Mali by ste sa cítiť príjemne a psychicky vyrovnaní. Samozrejme záleží to aj od ostatných aspektov. Denné výklady sú len malým posolstvom na zamyslenie. Sledujeme v nich hlavne pohyb Mesiaca, lebo ten ide znameniami najrýchlejšie. Zajtra večer vstúpi Luna do kvadratickej Panny, sledujte, čo sa bude s vami diať.
späť
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Darí sa vám, ak máte chuť a chcete prepojiť svoje pocity s činmi. Zachovajte si svoju osobitosť, ale nevnucujte ju iným. Viet byť vážni, tam kde treba, ale dokážete byť aj múdri a vtipní. Hovorí sa, že čím starší Kozorožec, tým šarmantnejší. Platí to aj o vašom vnímaní seba samého? Ako sa stíhate pasovať s kvadrátom mnohých planét, ktoré vám dávajú na to šancu, aby ste sa zmenili k lepšiemu?
späť
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Opozícia Luny na vaše znamenie, neveští priaznivý deň, myslím po citovej stránke. Je to však na vás, ako vezmete do svojich rúk tieto výzvy životných situácii i konfrontácie s inými ľuďmi či dokonca so samými sebou. Ak to človek vie, môže prejsť napäté aspekty relatívne s pokojom. Večer sa venujte tomu, čo ste zameškali v partnerstve, ale ešte si dajte pozor, aby ste sa nedali svojou polovičkou nečakane vytočiť.
späť
Ryby
Ryby
Ryby
Ryby
Každý deň nám dáva šancu, aby sme na sebe pracovali a vytvárali hodnoty, ktoré za nami ostanú. Tentoraz myslím na tie nefyzické, neviditeľné, ktoré sú možno dôležitejšie ako tie materiálne. Schopnosť stať sa nezaujatým pozorovateľom, nám ponúka šancu, ako zlepšiť tento svet. Hmoty je tu dosť, lásky medzi ľuďmi menej. Oslovte dnes aspoň jednu osamelú dušu a povedzte jej niečo povzbudivé.
späť
horoskop od moneo.sk
 

Medovníčky ma spájajú s domovom

Zdielať tento článok

Košičanka Karolína si splnila sen. Už deväť rokov žije s rodinou vo Veľkej Británii a živí sa tým, čo ju baví. Venuje sa cukrárskemu dizajnu. Má päť hviezdičiek, čo je najvyšší rating kvality a všíma si ju aj odborná cukrárska tlač. O jej výtvoroch písali v USA aj v Británii. Anglický farmársky vidiek miluje, no občas by ho najradšej presťahovala na Slovensko.

Medovníčky ma spájajú s domovom

Cukrárka – podnikateľka a mama nápor v predvianočnom čase zvláda aj vďaka tomu, že si dokázala určiť tempo. „Keďže do rodiny pribudli dve deti, rozhodla som sa spomaliť. Teraz pečiem len jednu tortu za týždeň. Tohtoročné predvianočné obdobie sa trošku zintenzívnilo, nabrala som si na seba prípravu tort aj medovníkov naraz,“ prezrádza. Aby nebol doma zhon, detailnejšiu prácu si odkladá na večer, keď deti zaspia. V tichu sa jej pracuje oveľa lepšie. „Moje deti však milujú, keď pečiem. Len čo zapnem mixér, nastúpia s miskami a lyžičkami v ruke. Sú neustále pri mne, lebo kým sú malinké, potrebujú mamu. Nie opatrovateľku, susedku, ale mamku. Keď mám veľa práce, snažím sa zapájať deti do všetkého, čo robím, a starší Daniel je vďaka tejto praxi v modelovaní veľmi dobrý,“ prezrádza sympatická absolventka Hotelovej akadémie v Košiciach. Cukrárske remeslo ju očarilo vďaka šikovnej majsterke, ktorá nádherne stáčala marcipánové ruže. Od začiatku vymýšľala netypické kreácie. 
 
S rodinkou
 
Čipky na zjedenie
Karolína žije v krajine, ktorá má bohatú cukrársku tradíciu. Zaujímalo ma, či sa snaží obohatiť ju aj o niečo naše. „Je to paradox. Kým som žila na Slovensku, lákalo ma všetko cudzie, americké, írske. Keď teraz žijem na tom západe, nadovšetko obdivujem našu vlastnú kultúru. Klobúk dolu pred všetkými čipkárkami, medovnikárkami, chlebovými pekárkami a každým, kto udržiava naše prastaré slovenské remeslá pri živote. Na každom trhu, aj na internete, vždy spomeniem Slovensko a reprezentujem nás tým najlepším, čo dokážem vykúzliť. Našťastie na anglickom farmárskom vidieku je pre takéto veci veľké pochopenie a obdiv,“ hovorí a jej slová potvrdzujú nádherne zdobené medovníky s filigránsky prepracovanými vzormi. „Pri reprodukcii gerlachovskej čipky som sa zapotila oveľa viac ako pri všetkých ostatných prácach,“ dodáva. Inšpirácie hľadá zakaždým inde. „Ako mi povedala jedna úžasná slovenská „medulienka“ Mafka, medovník sa dá vidieť všade a vo všetkom. Ja ho vidím v košieľke, dečke, výšivke, architektúre, ale aj v objektoch, prírode, zvieratkách. Celý život je jednou veľkou inšpiráciou, stačí mať oči a srdce otvorené.“ Otec, umelecký fotograf, je na dcérine úspechy hrdý. „Vidí, že do cukrárstva prenášam svoje umelecké cítenie. A pre moju mamku je dôležité, že sme zdraví a máme sa radi.“ Z tradičných anglických cukroviniek si obľúbila korpus Madeira. „Je ako bábovka, základom je maslo. Vždy krásne narastie a tortu pekne podrží. A musím spomenúť aj anglickú chuť pre horkú čokoládu a ich sýty čokoládový korpus.“
 
Medovníky od výmyslu sveta
 
Fórum slovenských medulienok
V začiatkoch jej pomáhali bežné stránky o pečení, no dnes namiesto sledovania návodov si vymýšľa vlastné motívy a postupy práce. „Samozrejme, mám pár skvelých kamarátok cukrárok a v jednom malom fóre si navzájom vymieňame skúsenosti, ale každá dobrá tortová či medovníková dizajnérka vie, aké je dôležité byť originálna a sama sebou. Preto nikoho nekopírujem. A čo sa medovníčkov týka, slovenská stránka medovnikárok je taký môj kútik pokoja, do ktorého sa vraciam často a rada. Medovníky, ktoré tam vidím, sú odrazom vnútorne krásnych ľudí, ktorí ich tvoria.“ Medzi horúce cukrárske novinky patrí napríklad želatínová technika, ktorá dokáže napodobniť číre sklo. Sú také vážky na vode vôbec na zjedenie? „Zjesť sa dajú, ale chutia ako neochutená želatína. Pri objednávke svadobnej torty nevesta spomenula, že miluje vážky, tak som počas voľnejšieho týždňa experimentovala so surovinami. Konečný výsledok, vrátane vodopádu, bol realistický,“ spomína si. Ako prezrádza, že nie všetko, čo vytvorí sa dá zjesť. „Dlho som sa vyhýbala použitiu drôtikov. Pri menšej torte sa vždy snažím, aby bola stopercentne jedlá. Avšak pri posledných projektoch som už ustúpila. Jazdca na koni, stojaceho na zadných nohách, s vytaseným mečom bez drôtikov a špiliek neurobíte.“ Pri prezeraní Karolíninho portfólia ma zaujala torta s párikom skautov. Už na prvý pohľad mala svoj príbeh. A toto je vraj začiatok každého podobného projektu. „Ľudia majú radi exkluzivitu. Moja práca je vždy šitá na mieru podľa želaní ľudí. Tento pár chcel sošku, ktorá sa nedá zjesť a ktorá by im ostala naveky. Tak som po prvý raz siahla po polymérovej hline, ktorá sa dá vypáliť doma v rúre, a pomaľovať akrylovými farbami.“ K najúspešnejším projektom patrí Karolínina torta O Janíčkovi a Marienke, ktorú nedávno uverejnil americký časopis Cake Central. „To bol pre mňa veľký úspech, pretože som premenila obrázok z klasickej zbierky rozprávok Bratov Grimmovcov do torty. A že som medovnikárka, téma perníkovej chalúpky ma neskutočne bavila.“
  
 
Viac sa dočítate v SLOVENKE!
 
Autor: MILOSLAVA HRIADELOVÁ
Foto: Thinkstock, archív
Kľúčové slová: 
medovníky, cukrárstvo, Vianoce, Karolína

6 fotografií
© 2015 STAR production s.r.o. | Odkazy Created by ActivIT