img
Horoskop na 21.09.2014
Baran
Baran
Baran
Baran
Luna je vo vašom dome zábavy a tvorivosti, lebo je v Levovi. Podľa postavenia planét vás čaká príjemný deň, v ktorom sa môžete venovať práci i rodine, a pritom by ste mali všetko zvládnuť v poriadku. Buďte však nad vecou a nepresadzujte si svoje názory za každú cenu. Večer vstupuje Luna do Panny, upriamte svoju pozornosť na detaily a svoje zdravie. Ak si budete robiť účes, mal by vám dobre držať.
späť
Býk
Býk
Býk
Býk
Vieme, že raňajší štart je dôležitý, lebo si často ťaháme za sebou náladu, ktorú sme mali hneď po zobudení. Cez deň sa nenechajte opantať projekciou, čiže intenzívnym myslením na to, že to bude nanič deň. Mesiac v Levovi vám často prináša zmenu nálady. Dnes večer si sami sebe predpíšte relax, ktorý máte v obľube. Môže to byť aj zábava v pravom zmysle slova, napríklad i pri burčiaku. Luna už bude v Panne, to je pre vás ...
späť
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Ak budete mať už k večeru zlú náladu, môže za to aj Luna v Panne. Často si za veľa veci môžeme aj my sami, už len preto, že sme si pripustili k sebe nervozitu. Ak sa to už stane, berte tieto situácie ako skúšky a výzvy, dokonca i priam nevyhnutnosť, aby ste boli opatrní nielen v styku s druhými ľuďmi, ale aj niečo so sebou robili. Nasledujúce dva dni sa držte vedome v pokoji, a tešte sa na tie ešte ďalšie, kedy už bude Slnko vo ...
späť
Rak
Rak
Rak
Rak
Máte teraz nepriaznivo postaveného Merkúra, a to vo Váhach. Onedlho vojde do tohto znamenia aj Slnko. Počas týždňa bude pre vás dosť kritický aj nov mesiaca. Dnes je však ešte nedeľa a celkom pohodová, ak sa zdržíte kritických poznámok na svojich blízkych. Možno sa zabavíte pozeraním niektorých zábavných súťažných programov, zájdete na operu či divadla, alebo si prečítate zopár zaujímavých článkov na nete.
späť
Lev
Lev
Lev
Lev
Netreba sa báť nepríjemných pocitov, ale je dobre ich vnímať, prečo a kedy prichádzajú. Ak niečo podobné prežívate, alebo neviete odkiaľ pramení nepríjemné napätie, spýtajte sa samých seba. Predsa len nemá človek väčšieho nepriateľa, ako samého seba! Značiť si heslovite pohyb či sínusoidu nálad pomáha, lebo sa nachystáte, alebo to aspoň prijmete s pokojom, ako nezvratný fakt.
späť
Panna
Panna
Panna
Panna
Panna má svoju prioritnú úlohu byť služobníkom, myslím tým oduševnenie za správnu vec či ideu. Aj tu si netreba mýliť a zamieňať pojem z dojmom. Služba v tomto zmysle neznamená, aby ste boli ostatným ľuďom poníženými slúžkami. Naopak, je to vážna a dôležitá funkcia, na ktorú máte práve vy predpoklady. Možno vás tieto riadky naladia v tomto duchu, a vy porozmýšľate aspoň o nejakej malej službe, kedy pomôžete inému človeku.
späť
Váhy
Váhy
Váhy
Váhy
Málokto vie, že Váhy sú tiež svojim spôsobom neoblomné. Diplomaciu využívajú na to, aby napokon dosiahli svoje. Dnešný deň by pre vás ale nemal byť problematický. Luna sa na vás usmieva z priateľského Leva. Večer sa utiahnite do pokojnej autonómie, kedy si spracujete vaše emócie z tohto víkendu. Onedlho vstúpi Slnko do vášho znamenia. Pred novým štartom sa treba zharmonizovať.
späť
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Vaše znamenie má dar, a to vedieť nazrieť priam jasnovidným pohľadom do rôznych problémov. V tomto období si však dávajte pozor, aby ste neboli netrpezliví milí Škorpióni! Dnešný deň je pre mnohých z vás skúškou nervov. Luna je ešte počas dňa v Levovi, s ktorým máte doživotný kvadrát, čo znamená výzvu statočne zdolávať problémy. Na sklonku dňa by napätie malo poľaviť, to už bude Mesiac v Panne.
späť
Strelec
Strelec
Strelec
Strelec
Možno to vyčerpanie, ktoré teraz cítite, pochádza z nevhodného zloženia stravy. Delená strava a veľa živej potravy, robia zázraky. Zamerajte sa aj na duchovnú oblasť. Skúste v tomto období menej sedieť pred počítačom a obrazovkou televízora. Je vhodné počúvať pokojnú hudbu, najlepšie vážnu. Upokojí vás a naladí do vyšších sfér, v ktorých mnohí Strelci, zverenci múdreho Jupitera, radi prebývajú.
späť
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Panna, s ktorou máte príjemný aspekt v horoskope, odovzdá v utorok svoje žezlo Váham. Nezabúdajte na váš príslovečný humor, ktorý radi podfarbíte intelektuálnou hádankou. Dnes večer sa venujte hľadaniu odpovedí na problémy, ktoré už dlhšie behajú vašou mysľou. Luna je pre vás priaznivo naklonená, možno naštartuje aj vašu intuíciu správnym smerom a vy tak lepšie zvládnete nasledujúce obdobie.
späť
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Intuícia u ľudí vášho znamenia je väčšinou veľmi dobrá. Preto by ste sa mali držať teraz práve nej. Iste už máte vyskúšaný pocit, kedy je to to pravé orechové! Cítime to v srdci. Vypočujte si názory iných respektíve ich rady, ale nechoďte proti svojej intuícii! Počas dňa je Mesiac ešte v Levovi, preto sa nenechajte emočne vyviesť z miery. Večer vstupuje Luna do vášho domu transformácie, kedy môžete zúročiť vaše pocity k ...
späť
Ryby
Ryby
Ryby
Ryby
Ryby, ktoré mali presne pred pol rokom narodeniny cítia asi dosť veľké napätie prameniace z opozície Slnka. Dajte si pozor na to, čo teraz robíte a hovoríte. Večer vstupuje do opozície i Mesiac, čiže aj vaše emócie budú preverované. Ak ste už pokročili a viete prijať veci, ktoré sú úplne iného razenia ako ste vy, môžete sa milo prekvapiť a prežijete peknú nedeľu. Chce to dávku pokory.
späť
horoskop od moneo.sk
 

Čo s obnoseným šatstvom?

Zdielať tento článok

Ak ste chceli darovať obnosené oblečenie, ešte prednedávnom to v Petržalke nebolo jednoduché. Čakalo vás zdĺhavé hľadanie organizácie, ktorá aktuálne ponúknuté veci berie. Mužské oblečenie ste napríklad mohli odovzdať Sestrám Matky Terezy na Rovniankovej, detské ponúknuť na burze v materskom centre, prípadne ste mohli skúsiť šťastie v inej mestskej časti.

Čo s obnoseným šatstvom?

Uľahčiť obyvateľom zbaviť sa starších vecí, ktoré už nepotrebujú, sa rozhodla mestská časť v spolupráci s medzinárodnou organizáciou Humana People to People.  V rámci projektu zberu starého oblečenia tak majú podľa slov starostu Milana Ftáčnika možnosť urobiť to rozumným a sociálne prínosným spôsobom.

Začiatkom augusta boli  na 23 miestach rozmiestnené špeciálne kontajnery na odkladanie starého oblečenia, obuvi i domáceho textilu.  Sú zabezpečené proti vniknutiu zvonku, ich obsluha však nie je zložitá. Oblečenie, najlepšie zabalené do igelitovej tašky, sa vloží do vrchnej časti kontajnera a jednoduchým zdvihnutím držadla sa presunie dovnútra. Prevádzku nádob zabezpečujú pracovníci organizácie, ktorí vyzbierané oblečenie roztriedia. Časť  potom predávajú v rámci siete svojich second handov, časť zasielajú priamo do Afriky a oblečenie, ktoré sa nedá použiť, posielajú na recykláciu. Peniaze z predaja používa Humana People to People na financovanie svojich rozvojových projektov v krajinách Afriky a Ázie. Sú zamerané najmä na vzdelávanie, hygienu, ochranu pred HIV a AIDS a potravinovú bezpečnosť. 

Kde nájdete kontajnery?
Pri predajni Coop Jednota Jasovská ul., chodník Jasovská ul. pri Modrej kolibe, trhovisko Braník, zdravotné stredisko Strečnianska ul., terasa Holíčska ul. 13,15, kostol Sv. rodiny, Dom kultúry Zrkadlový háj, Hrobákova ul.-Osuského ul., chodník pri parkovisku taxi, dostihová dráha Starohájska pri vchode, pošta Mamateyova ul., terasa Mlynarovičova ul. 24 , chodník vedľa parkoviska LIDL v Ovsišti, Coop Jednota Ovsište, Tesco Expres Blagoevova ul, roh Černyševského a Farského ul., Vlastenecké nám., Billa Zadunajská cesta, samoobsluha Vilová ul., Zberný dvor Čapajevova ul., zdravotné stredisko Fedinova ul., Cik-Cak centrum Jiráskova ul., Ševčenkova ul. 21, Nám. Hraničiarov - parkovisko pod terasou.

Kontajnery Humana sú aj v iných mestských častiach Bratislavy : v Záhorskej Bystrici pri pošte na Gbelskej ulici, v Devíne pri miestnom úrade, v Jarovciach pri miestnom úrade a samoobsluhe, V MČ Ružinov na Dulovom námestí a na Herlianskej ulici pri Tatra banke, v Dúbravke na Švantnerovej, Drobného a Lipského ulici

Pribudne sklad solidarity
V septembri plánuje v Petržalke na Jasovskej ulici otvoriť sklad solidarity Slovenská katolícka charita. Bude sem možné priniesť nielen oblečenie, ale aj domáce spotrebiče, nábytok, hračky, potreby pre školákov a čokoľvek, čo nepotrebujete, ale dá sa to ešte použiť. Zároveň by tu malo byť aj distribučné miesto, kde si záujemcovia budú môcť prísť veci vyzdvihnúť.   „Uvažujeme aj o vytvorení predajne, kde by sa časť vecí predávala a výťažok potom použil na ďalšie prevádzkovanie skladu,“ hovorí  Radovan Gumulák, generálny sekretár SKCH a dodáva, že podobný sklad funguje aj vo Viedni. „Zamestnávajú v ňom ľudí, ktorí sú telesne alebo mentálne postihnutí a inde by ťažko našli uplatnenie. Takúto chránenú dielňu by sme radi zriadili aj v našom sklade.“

Zberný dvor
Nie všetky veci z domácnosti, ktoré vyhadzujeme, sa však dajú „odovzdať ďalej“.  Rozbitý nábytok, staré pneumatiky či nefunkčné spotrebiče nie je možné odhodiť ani do bežných kontajnerov na smeti, hoci často končia pohodené v ich blízkosti. Fyzickej osobe môže byť za takéto konanie uložená pokuta do výšky 166 eur, právnickej do  6.638 eur a v blokovom konaní, ak je Petržalčan prichytený pri čine, môže dostať pokutu 16,59 eur.  Čo teda s týmto odpadom?

Na celoročné bezplatné umiestnenie odpadu z  domácností slúži zberný dvor na Čapajevovej ulici. V apríli 2009 ho spustila do prevádzky mestská časť a odvtedy prijal viac ako štyritisíc ton odpadu. Tento rok už naplnili Petržalčania 60 kontajnerov stavebným odpadom a 200 veľkokapacitných nádob objemným odpadom. Povolený je stavebný, objemný odpad, elektrospotrebiče, šatstvo, obuv , ale zakázané je odkladanie lístia, trávy, konárov stromov s uhynutých zvierat.

Spoplatnené je odkladanie odpadu podnikateľskými subjektmi a odovzdávanie použitých pneumatík – 1,5 € za kus.  Zberný dvor je otvorený denne okrem nedele od 8:00 do 18:00 hod. Mimo prevádzkových hodín umožní uloženie vecí do kontajnera stála strážna služba.

Autor: ĽUDMILA GRODOVSKÁ a IVA KHRAPUNOVÁ
Foto: I.K.

© 2014 STAR production s.r.o. | Odkazy Created by ActivIT