img

Horoskop na 12.02.2016
Baran
Baran
Baran
Baran
Dnešný piatok bude dopoludnie naladené pracovne a relatívne pokojne. Až popoludní sa môže spustiť vlna nervozity a nepokoja. Buďte opatrnejší, lebo aj v pracovnej oblasti prichádzajú aj náhle zvraty. Viac na svetlo budú vyliezať intrigy a faloš, hektickosť, či stres. To môže dobré rozhodnutie zatlačiť. Tento deň môže byť vydarený, ale musíte aspoň kúsok zľaviť zo svojich nárokov.
späť
Býk
Býk
Býk
Býk
Dajte si pozor, aby ste sa dnešné popoludnie nedostali do negatívnej fázy, že nebudete vedieť čo so sebou, a svojím životom. Budete mať pocit, že sa prejavujú skryté, alebo staré rany a ťažkosti. Potrebujete aj spoločenský rast. Chcete byť úspešní. Ochotne obetujete pre to veľa z osobného voľna. Na skutočný úspech vám zatiaľ bude chýbať niečo, čo víťazi mávajú. Ťažko to definovať, musí to prísť samo, a aj to časom príde.
späť
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Potrebujete mať pokoj, aby ste mohli ukuť taktiku na víkend a ďalší týždeň. Nenechajte sa ničím vyrušovať. Dnešný piatok sa angažujte len v tom, čo vám prinesie niečo navyše. V láske sa budú striedať emócie jedna za druhou. Prinášajú to i energie troch dvojok v dnešnom dátume. Bude to mať v ľudských pocitoch naozaj spád. So slzami sa z človeka vyplavujú negatívne pocity, bolesť a smútok.
späť
Rak
Rak
Rak
Rak
Čím pokojnejší bude tento dnešný piatok, tým viac energie sa vám podarí pred víkendom nazbierať. Nepúšťajte sa do náročných aktivít. Nájdite si múdrych ľudí, ktorí majú zdravý úsudok, a držte sa ich. Nerobte partnerovi napriek. Bolo by to hlúpe a zbytočné. Rozumné návrhy prídu aj zo strany, z ktorej by ste to neočakávali. Vezmite ich do úvahy. Nechajte aj náhodu robiť si svoju prácu. Urobí ju veľmi dobre.
späť
Lev
Lev
Lev
Lev
Dajte šancu každému, kto sa o ňu bude dnešný piatok uchádzať. Môžete zažiť zaujímavé veci. Vo financiách sa rýchlo dostanete hore, ale môžete odtiaľ aj rýchlo spadnúť. V láske neodvrávajte. Partner by to zobral ako zámienku. Najdôležitejšia je psychická rovnováha. Ako si zaistiť, aby nám bolo dobre? Aby ste si udržali svoju psychiku v rovnováhe, relaxujte, nerozčuľujte sa a nenechajte sa vyprovokovať ku konfliktu.
späť
Panna
Panna
Panna
Panna
Znížiť budete musieť aj zo svojich nárokov. Odpútavajte sa zo svojej vnútornej izolovanosti, a do života sa vám vráti aj elán. Popoludní bude veľa kriku pre nič. Priveľa dvojok v dnešnom dátume môže mať vplyv aj na zvýšenú citlivosť, zvlášť vo vzťahoch. Viac by sa mali venovať pohybu. Pod kontrolou by ste mali mať aj svoj krvný tlak. Problémy sa môžu objaviť aj s črevami alebo žlčníkom.
späť
Váhy
Váhy
Váhy
Váhy
Niektoré udalosti by ste si mali uložiť do pamäti. Čoskoro sa zopakujú v mierne zmenenej podobe. Dnešný piatok sa bude situácia meniť rýchlo, ale dá sa to zvládnuť. V niečom urobíte rovnakú chybu ako minule. Tentoraz to však dopadne inak než vtedy. Niektorým ľuďom na chvíľu prestanete rozumieť. Až neskôr pochopíte, čo je za ich konaním. Nedajte sa zmanipulovať názormi tých s ktorými sa zoznámite.
späť
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Nakoniec sa zmení len to, čo sa dalo očakávať. Vaše snahy viac spolupracovať s ľuďmi, s ktorými vás spája spoločný tímový duch, sú zaujímavé a obohacujúce. Dokážete lepšie pôsobiť na svoje deti i partnera a dokázať im, ako ich máte radi a že si ich ceníte. Stále vás bude čakať veľa práce vo svojej domácnosti, ale to je treba. Dnešný piatok máte v rukách všetko podstatné.
späť
Strelec
Strelec
Strelec
Strelec
Vaše odhady budú dnešný piatok trochu nepresné. Na všetko by ste si mali rezervovať viac času, než predpokladáte. Na pracovisku budú platiť pravidlá len pre niekoho. Vy to tentoraz asi nebudete. Problém bude jasný, no neriešiteľný. Radšej ho odložte na neskôr. Urobte všetko pre to, aby ste sa dohodli. Ak sa vám to nepodarí teraz, neskôr to bude ťažšie. Nehrajte na moralistov, každý sleduje hlavne vlastné záujmy.
späť
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Nechajte sa ovplyvniť atmosférou okolo seba. Spontánne rozhodnutia budú rovnako dobré, ako plánované. Dnešný piatok si hranice len naznačte, aby ste ich mohli neskôr prekročiť. V partnerstve by ste niektoré veci mali vrátiť späť. Fungovali veľmi dobre. Síce sa sťažujete na bolesti hlavy, ale pri pohybe v prírode budete mať pocit sily, aj dosť sebavedomia na zvládnutie problémov, ktoré sa vás týkajú.
späť
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Kladiete na seba príliš veľké nároky, z toho môže prameniť vaša nespokojnosť. Dnes sa uspokojte aj s priemerom. Vo financiách sa zastavíte, aj keby ste sa nemuseli. Dnešný piatok budete mať z partnera zmiešané pocity. Niektoré veci by vám mal vysvetliť. Ak chcete niečo zmeniť, začnite od seba. Ukážte ostatným, že sa to dá. Dnes neodmietnite ponuku, ktorú dostanete. Dobre si ju však preverte.
späť
Ryby
Ryby
Ryby
Ryby
V partnerstve nehľadajte logiku. Skrýva sa pod nánosom emócií. Veľa úsilia venujete tomu, čo je tentoraz naozaj zbytočné. Nechajte to radšej tak. Síce potrebujete zmeny, ale nie také, ktoré by zmazali to, čo ste už dosiahli. Spomaľte svoje tempo. Nič sa nemá preháňať, tobôž nie koncom pracovného týždňa. Porozumiete cudzím úmyslom, ale vaše zostanú nečitateľné. V láske sa vždy hodí vytiahnuť niečo veľmi romantické, čomu ...
späť
horoskop od moneo.sk
 

Čo s obnoseným šatstvom?

Zdielať tento článok

Ak ste chceli darovať obnosené oblečenie, ešte prednedávnom to v Petržalke nebolo jednoduché. Čakalo vás zdĺhavé hľadanie organizácie, ktorá aktuálne ponúknuté veci berie. Mužské oblečenie ste napríklad mohli odovzdať Sestrám Matky Terezy na Rovniankovej, detské ponúknuť na burze v materskom centre, prípadne ste mohli skúsiť šťastie v inej mestskej časti.

Čo s obnoseným šatstvom?

Uľahčiť obyvateľom zbaviť sa starších vecí, ktoré už nepotrebujú, sa rozhodla mestská časť v spolupráci s medzinárodnou organizáciou Humana People to People.  V rámci projektu zberu starého oblečenia tak majú podľa slov starostu Milana Ftáčnika možnosť urobiť to rozumným a sociálne prínosným spôsobom.

Začiatkom augusta boli  na 23 miestach rozmiestnené špeciálne kontajnery na odkladanie starého oblečenia, obuvi i domáceho textilu.  Sú zabezpečené proti vniknutiu zvonku, ich obsluha však nie je zložitá. Oblečenie, najlepšie zabalené do igelitovej tašky, sa vloží do vrchnej časti kontajnera a jednoduchým zdvihnutím držadla sa presunie dovnútra. Prevádzku nádob zabezpečujú pracovníci organizácie, ktorí vyzbierané oblečenie roztriedia. Časť  potom predávajú v rámci siete svojich second handov, časť zasielajú priamo do Afriky a oblečenie, ktoré sa nedá použiť, posielajú na recykláciu. Peniaze z predaja používa Humana People to People na financovanie svojich rozvojových projektov v krajinách Afriky a Ázie. Sú zamerané najmä na vzdelávanie, hygienu, ochranu pred HIV a AIDS a potravinovú bezpečnosť. 

Kde nájdete kontajnery?
Pri predajni Coop Jednota Jasovská ul., chodník Jasovská ul. pri Modrej kolibe, trhovisko Braník, zdravotné stredisko Strečnianska ul., terasa Holíčska ul. 13,15, kostol Sv. rodiny, Dom kultúry Zrkadlový háj, Hrobákova ul.-Osuského ul., chodník pri parkovisku taxi, dostihová dráha Starohájska pri vchode, pošta Mamateyova ul., terasa Mlynarovičova ul. 24 , chodník vedľa parkoviska LIDL v Ovsišti, Coop Jednota Ovsište, Tesco Expres Blagoevova ul, roh Černyševského a Farského ul., Vlastenecké nám., Billa Zadunajská cesta, samoobsluha Vilová ul., Zberný dvor Čapajevova ul., zdravotné stredisko Fedinova ul., Cik-Cak centrum Jiráskova ul., Ševčenkova ul. 21, Nám. Hraničiarov - parkovisko pod terasou.

Kontajnery Humana sú aj v iných mestských častiach Bratislavy : v Záhorskej Bystrici pri pošte na Gbelskej ulici, v Devíne pri miestnom úrade, v Jarovciach pri miestnom úrade a samoobsluhe, V MČ Ružinov na Dulovom námestí a na Herlianskej ulici pri Tatra banke, v Dúbravke na Švantnerovej, Drobného a Lipského ulici

Pribudne sklad solidarity
V septembri plánuje v Petržalke na Jasovskej ulici otvoriť sklad solidarity Slovenská katolícka charita. Bude sem možné priniesť nielen oblečenie, ale aj domáce spotrebiče, nábytok, hračky, potreby pre školákov a čokoľvek, čo nepotrebujete, ale dá sa to ešte použiť. Zároveň by tu malo byť aj distribučné miesto, kde si záujemcovia budú môcť prísť veci vyzdvihnúť.   „Uvažujeme aj o vytvorení predajne, kde by sa časť vecí predávala a výťažok potom použil na ďalšie prevádzkovanie skladu,“ hovorí  Radovan Gumulák, generálny sekretár SKCH a dodáva, že podobný sklad funguje aj vo Viedni. „Zamestnávajú v ňom ľudí, ktorí sú telesne alebo mentálne postihnutí a inde by ťažko našli uplatnenie. Takúto chránenú dielňu by sme radi zriadili aj v našom sklade.“

Zberný dvor
Nie všetky veci z domácnosti, ktoré vyhadzujeme, sa však dajú „odovzdať ďalej“.  Rozbitý nábytok, staré pneumatiky či nefunkčné spotrebiče nie je možné odhodiť ani do bežných kontajnerov na smeti, hoci často končia pohodené v ich blízkosti. Fyzickej osobe môže byť za takéto konanie uložená pokuta do výšky 166 eur, právnickej do  6.638 eur a v blokovom konaní, ak je Petržalčan prichytený pri čine, môže dostať pokutu 16,59 eur.  Čo teda s týmto odpadom?

Na celoročné bezplatné umiestnenie odpadu z  domácností slúži zberný dvor na Čapajevovej ulici. V apríli 2009 ho spustila do prevádzky mestská časť a odvtedy prijal viac ako štyritisíc ton odpadu. Tento rok už naplnili Petržalčania 60 kontajnerov stavebným odpadom a 200 veľkokapacitných nádob objemným odpadom. Povolený je stavebný, objemný odpad, elektrospotrebiče, šatstvo, obuv , ale zakázané je odkladanie lístia, trávy, konárov stromov s uhynutých zvierat.

Spoplatnené je odkladanie odpadu podnikateľskými subjektmi a odovzdávanie použitých pneumatík – 1,5 € za kus.  Zberný dvor je otvorený denne okrem nedele od 8:00 do 18:00 hod. Mimo prevádzkových hodín umožní uloženie vecí do kontajnera stála strážna služba.

Autor: ĽUDMILA GRODOVSKÁ a IVA KHRAPUNOVÁ
Foto: I.K.

© 2016 STAR production s.r.o. | Odkazy Created by ActivIT
Tento web používa súbory cookies. Viac informácií TU.