img
Horoskop na 20.12.2014
Baran
Baran
Baran
Baran
Dnešnú sobotu dostanete návrh, za ktorý sa oplatí zabojovať. V decembri vás čaká aj veľmi aktívne sexuálne obdobie. Pamätajte si však, že sex nie je všetko. Ešte stále sa veľa planét nachádza v hornej polovici zverokruhu, čo je i pre vás pozitívne. Vaša vládnuca planéta sa bude nachádzať vo vašom 10. astrologickom dome sociálneho postavenia a kariéry až do 26.decembra. Zdravie a energia sa zlepšia.
späť
Býk
Býk
Býk
Býk
Dnešnú sobotu, čiže 20. decembra vytvorí vaša planéta Venuša kvadratúru s Uránom v znamení Barana. Vytvorí to veľkú a nečakanú hádavosť za maličkosti. I vianočné darčeky sa môžu stať predmetom sporu. Ženská, ale aj ľudská márnivosť môže pokaziť dnešný deň. Je potrebná mimoriadna opatrnosť v medziľudských vzťahoch. Stúpne totiž aj riziko stretnutia sa s podvodníkmi a ich lákavými ponukami.
späť
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Otvorte oči a snažte sa zhlboka dýchať príjemnú atmosféru. Slnko opustí váš 7. astrologický dom, dom partnerstva až zajtra, 21. decembra, ale Merkúr, vaša vládnuca planéta a Venuša sú v tomto dome už od 16.decembra, takže vás čaká príjemný a aktívny zvyšok decembra, hlavne čo sa týka lásky a všetkého s ňou spojeného. Toto postavenie planét bude veľmi pozitívne. Pocítite dôsledky zmien, o ktoré ste sa sami pričinili.
späť
Rak
Rak
Rak
Rak
Mesiac včera v noci vstúpil do znamenia Strelca o 22.55 hod. a je v konjunkcii so Saturnom a v kvadráte s Jupiterom. Vládca znamenia Strelca, v ktorom je i dnešná energia Luny, je Jupiter nachádzajúci sa v ohnivom živle a vplýva na cestovanie, poznávanie a dobrodružstvo. Ešte aj dnes cítite dôsledky napätia v zamestnaní. Mali by ste sa snažiť rozšíriť okruh svojich známych o zaujímavých ľudí, ktorí vás budú v mnohom inšpirovať.
späť
Lev
Lev
Lev
Lev
Mesiac ubúda. Planetárna konštelácia sa snaží uhladiť spory. V dobrej nálade nesľubuje modré z neba. Čo sa týka financií, chce to trpezlivosť. Nepríjemnostiam môžete predísť iba tak, ak nebudete preceňovať reči ľudí a budete pokojne reagovať na ich prípadné provokácie. Slnko je v znamení Strelca a je v konjunkcii s Merkúrom, ktorý je tiež v Strelcovi a obe planéty sú v trigóne s Jupiterom vo vašom znamení Leva.
späť
Panna
Panna
Panna
Panna
Časová tieseň je jedným z najhorších faktorov v tomto predvianočnom čase. Nenechávate život len tak bežať. Nemyslite negatívne, lebo v tomto období máte tú schopnosť, že do seba nasajete všetky energie, s ktorými prídete do styku. V citových otázkach možno zaváhate. Výsledok vašej práce je pre vašu spokojnosť veľmi dôležitý. Ak viete, kam svojou prácou smerujete, máte pocit zadosťučinenia.
späť
Váhy
Váhy
Váhy
Váhy
Dnešnú sobotu, čiže 20. decembra, vytvorí vaša planéta Venuša kvadratúru s Uránom v znamení Barana. Vrtošivosť, i týmto vplyvom môže byť veľmi zosilnená. Najlepším riešením, ako odstrániť podráždenosť, je práca spojená s fyzickou námahou. Chcete byť obletovaní. Ste, žiaľ nie takými ľuďmi, o ktorých by ste až tak veľmi stáli. Nekupujte to, čo sa vám páči na prvý pohľad. Buďte však opatrní pri utrácaní, držte sa ...
späť
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Dnešnú sobotu sa môžete úspešne venovať aktivitám, súvisiacim s rodinou a domácnosťou. Navštívte rodičov, ak nebývajú s vami, potešia sa. Nie je práve vhodné príliš často sa vracať do minulosti a žiť len zo spomienok. Inšpiráciu sa snažte využiť na udržiavanie rovnováhy a minimalizovanie extrémnych reakcií. Lezú vám na nervy povrchné typy ľudí, ktoré si vás vyhľadávajú, aby od vás pričasto niečo chceli.
späť
Strelec
Strelec
Strelec
Strelec
Problémy prestanú byť neriešiteľné a nájdete dosť síl v sebe, aby ste im dokázali čeliť. Náhoda vám pomôže presvedčiť partnera o svojich názoroch. Dnešnú sobotu vám niekto pripomenie dlh z minulosti. S peniazmi to vyzerá veľmi dobre v decembri. Hlavne do 21. decembra pokiaľ je vaša energia financií a Luna v znamení Strelca. Upravte svoju životosprávu a hneď sa budete lepšie cítiť.
späť
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Mesiac včera v noci vstúpil do znamenia Strelca a je v konjunkcii s vaším Saturnom a v kvadráte s Jupiterom. Môže to vo vás vyvolať rôzne citové rozpoloženie. Vaši rodinní príslušníci potrebujú viac vašej priazne a nehy. Pozerajte sa na veci v širších súvislostiach. Strážili ste si financie a dobre ste robili. Na rozdiel od ostatných, ktoré trápia dlhy, máte pokojné spanie a do budúcnosti hľadíte bez väčších obáv.
späť
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Vodnár
V týchto dňoch sa vám pravdepodobne ozvú nejakí starí známi a vy by ste ich mali vypočuť. Vec, ktorá sa vám doteraz zdala problematická, sa ukazuje ako riešiteľná. Budete mať dobrú rétoriku a vyjednávači talent. Vaše vnímanie lásky preorientujete na praktickú a komunikačnú úroveň. So ženami však dnes veľmi opatrne. Planéta Venuša ich provokuje k vrtochom. Ametyst podporuje jasné myslenie.
späť
Ryby
Ryby
Ryby
Ryby
Dnešnú sobotu budete mať dojem, že nechápete niekoho z rodiny. To je aj vplyv kvadratúry Venuše s planétou Urán. Nečakané zmeny nálad a požiadaviek, zvlášť žien, budú pre vás dosť nepríjemné. Práve teraz sa aj vy môžete niečomu priučiť. Objavte čaro trochu iného prístupu k ľuďom. Netrápte sa nad svojim životom a neporovnávajte ho s inými. Každý človek a následne preto aj každý život, je iný. Nepoznáte pozadie.
späť
horoskop od moneo.sk
 

Čo s obnoseným šatstvom?

Zdielať tento článok

Ak ste chceli darovať obnosené oblečenie, ešte prednedávnom to v Petržalke nebolo jednoduché. Čakalo vás zdĺhavé hľadanie organizácie, ktorá aktuálne ponúknuté veci berie. Mužské oblečenie ste napríklad mohli odovzdať Sestrám Matky Terezy na Rovniankovej, detské ponúknuť na burze v materskom centre, prípadne ste mohli skúsiť šťastie v inej mestskej časti.

Čo s obnoseným šatstvom?

Uľahčiť obyvateľom zbaviť sa starších vecí, ktoré už nepotrebujú, sa rozhodla mestská časť v spolupráci s medzinárodnou organizáciou Humana People to People.  V rámci projektu zberu starého oblečenia tak majú podľa slov starostu Milana Ftáčnika možnosť urobiť to rozumným a sociálne prínosným spôsobom.

Začiatkom augusta boli  na 23 miestach rozmiestnené špeciálne kontajnery na odkladanie starého oblečenia, obuvi i domáceho textilu.  Sú zabezpečené proti vniknutiu zvonku, ich obsluha však nie je zložitá. Oblečenie, najlepšie zabalené do igelitovej tašky, sa vloží do vrchnej časti kontajnera a jednoduchým zdvihnutím držadla sa presunie dovnútra. Prevádzku nádob zabezpečujú pracovníci organizácie, ktorí vyzbierané oblečenie roztriedia. Časť  potom predávajú v rámci siete svojich second handov, časť zasielajú priamo do Afriky a oblečenie, ktoré sa nedá použiť, posielajú na recykláciu. Peniaze z predaja používa Humana People to People na financovanie svojich rozvojových projektov v krajinách Afriky a Ázie. Sú zamerané najmä na vzdelávanie, hygienu, ochranu pred HIV a AIDS a potravinovú bezpečnosť. 

Kde nájdete kontajnery?
Pri predajni Coop Jednota Jasovská ul., chodník Jasovská ul. pri Modrej kolibe, trhovisko Braník, zdravotné stredisko Strečnianska ul., terasa Holíčska ul. 13,15, kostol Sv. rodiny, Dom kultúry Zrkadlový háj, Hrobákova ul.-Osuského ul., chodník pri parkovisku taxi, dostihová dráha Starohájska pri vchode, pošta Mamateyova ul., terasa Mlynarovičova ul. 24 , chodník vedľa parkoviska LIDL v Ovsišti, Coop Jednota Ovsište, Tesco Expres Blagoevova ul, roh Černyševského a Farského ul., Vlastenecké nám., Billa Zadunajská cesta, samoobsluha Vilová ul., Zberný dvor Čapajevova ul., zdravotné stredisko Fedinova ul., Cik-Cak centrum Jiráskova ul., Ševčenkova ul. 21, Nám. Hraničiarov - parkovisko pod terasou.

Kontajnery Humana sú aj v iných mestských častiach Bratislavy : v Záhorskej Bystrici pri pošte na Gbelskej ulici, v Devíne pri miestnom úrade, v Jarovciach pri miestnom úrade a samoobsluhe, V MČ Ružinov na Dulovom námestí a na Herlianskej ulici pri Tatra banke, v Dúbravke na Švantnerovej, Drobného a Lipského ulici

Pribudne sklad solidarity
V septembri plánuje v Petržalke na Jasovskej ulici otvoriť sklad solidarity Slovenská katolícka charita. Bude sem možné priniesť nielen oblečenie, ale aj domáce spotrebiče, nábytok, hračky, potreby pre školákov a čokoľvek, čo nepotrebujete, ale dá sa to ešte použiť. Zároveň by tu malo byť aj distribučné miesto, kde si záujemcovia budú môcť prísť veci vyzdvihnúť.   „Uvažujeme aj o vytvorení predajne, kde by sa časť vecí predávala a výťažok potom použil na ďalšie prevádzkovanie skladu,“ hovorí  Radovan Gumulák, generálny sekretár SKCH a dodáva, že podobný sklad funguje aj vo Viedni. „Zamestnávajú v ňom ľudí, ktorí sú telesne alebo mentálne postihnutí a inde by ťažko našli uplatnenie. Takúto chránenú dielňu by sme radi zriadili aj v našom sklade.“

Zberný dvor
Nie všetky veci z domácnosti, ktoré vyhadzujeme, sa však dajú „odovzdať ďalej“.  Rozbitý nábytok, staré pneumatiky či nefunkčné spotrebiče nie je možné odhodiť ani do bežných kontajnerov na smeti, hoci často končia pohodené v ich blízkosti. Fyzickej osobe môže byť za takéto konanie uložená pokuta do výšky 166 eur, právnickej do  6.638 eur a v blokovom konaní, ak je Petržalčan prichytený pri čine, môže dostať pokutu 16,59 eur.  Čo teda s týmto odpadom?

Na celoročné bezplatné umiestnenie odpadu z  domácností slúži zberný dvor na Čapajevovej ulici. V apríli 2009 ho spustila do prevádzky mestská časť a odvtedy prijal viac ako štyritisíc ton odpadu. Tento rok už naplnili Petržalčania 60 kontajnerov stavebným odpadom a 200 veľkokapacitných nádob objemným odpadom. Povolený je stavebný, objemný odpad, elektrospotrebiče, šatstvo, obuv , ale zakázané je odkladanie lístia, trávy, konárov stromov s uhynutých zvierat.

Spoplatnené je odkladanie odpadu podnikateľskými subjektmi a odovzdávanie použitých pneumatík – 1,5 € za kus.  Zberný dvor je otvorený denne okrem nedele od 8:00 do 18:00 hod. Mimo prevádzkových hodín umožní uloženie vecí do kontajnera stála strážna služba.

Autor: ĽUDMILA GRODOVSKÁ a IVA KHRAPUNOVÁ
Foto: I.K.

© 2014 STAR production s.r.o. | Odkazy Created by ActivIT