img

Horoskop na 18.04.2015
Baran
Baran
Baran
Baran
Neskoro večer je nov, ktorý má svoj dosah aj tri dni, čiže budete ho cítiť aj zajtra. Prejavuje sa nutkaním začať niečo nové a optimistické. Začiatkom budúceho týždňa odíde Slnko z vášho znamenia. Pokojne si premietnite v mysli a precíťte v srdci, čo sa dialo, keď vám svietilo na vašu cestu a vy ste sa mohli cítiť aspoň chvíľu ako králi. Je teraz načase niečo začať robiť. Ak hľadáte prácu, vydajte sa na cesty za ňou. Malo ...
späť
Býk
Býk
Býk
Býk
Doteraz ste neoplývali prílišnou aktivitou. Nikto vám to nezazlieva, veď všetko na svete má svoj čas. Ak ste boli v ústraní, dokonca to bolo aj vhodné. Riadili ste sa svojou intuíciou, a možno ste aj snívali, čo by bolo keby... Slnko vstúpi v pondelok do vášho znamenia. Čaká ho tam Merkúr i Mars, ktorí vám pomôžu, aby sa vám sny stali skutočnosťou. Veru, sny sa občas plnia do bodky. Preto si treba dávať pozor na to, čo si želáte.
späť
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Iste sa dobre poznáte v rôznych situáciách. Vyvarujte sa v tom to období nepremysleným rozhodnutiam. Keď už kliknete na „enter“, veľa vecí sa nedá vziať späť. Týka sa to hlavne oblasti komunikácie a obchodov. Zamerajte sa teraz viac na umenie a vzťahy so svojimi blízkymi. Tí vás poznajú. Vedia, že ak vybuchnete, je to len tá prebytočná energia, ktorú dávate von.
späť
Rak
Rak
Rak
Rak
V tomto období môžete zažívať určitú krízu. Vyvoláva ju kvadrát Slnka na vaše znamenie. Pociťujú to postupne všetci Raci. Buďte opatrní na vaše autority. Pamätáte si na obdobie, kedy ste si chceli ako deti presadiť svoje zlosťou? Niektorým to ostalo aj do dospelosti. Iné je ak sa hnevá dieťa, a iné ak dospelý človek. Uvedomte si, že tým môžete raniť aj nevinných. Ak ste mali problém s vašou matkou, odpustite jej.
späť
Lev
Lev
Lev
Lev
Vaše minulé cesty za poznaním, či aj vzdelávaním, môžete teraz zúročiť vo vašom zamestnaní. Niečo vás bude posúvať dopredu o stupienok vyššie. Hoci sa vám nebude chcieť, lebo sa objavia prekážky v postupe, skúste to preklenúť usilovnosťou. Dnes večer je nov. Povzbudí vás do nasledujúcich náročnejších dní, ktoré vy iste zvládnete.
späť
Panna
Panna
Panna
Panna
Chyťte si osud do svojich rúk! Minulé dni vás naučili, pozrieť sa hlbšie do seba a svojho doterajšieho života. Niektoré veci si asi budete chcieť ešte naštudovať. Je toľko vecí, ktoré túžite spoznať! Je pritom jedno, koľko máte rokov. Zájdite si do knižnice, alebo ak si radi značíte do kníh, urobte si radosť a kúpte si knihu o problematike, ktorá vás teraz najviac zaujíma.
späť
Váhy
Váhy
Váhy
Váhy
Ak si potrebujete odpočinúť od stresov v práci, najlepšie bude, ak sa vyberiete na výlet do prírody. Čím menej ľudí bude okolo vás, tým ľahšie si odpočiniete. Mobil si vypnite a nemajte pocit viny, že vás nezastihnú. Pri veľkom pracovnom tempe, ktorý sa nedá odložiť, pomáha aj malá pešia túra. Nevyhovárajte sa, že nemáte čas. Zaparkujte auto o ulicu ďalej, alebo vystúpte z autobusu o dve zástavky skôr.
späť
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Počas dnešného dňa novu v Baranovi by ste mali byť v pohode. Ak dávate väčší dôraz na tvorivosť, robíte dobre. Kreativita je dobrým liekom na stres, ktorého si dnešný človek zažije nadmieru. Večer sa utiahnite radšej do autonómie, hlavne ak nemáte úplne čisté svedomie. Každý deň robíme nejaké chyby. Ak si ich však uvedomíme, sme o hodný kus ďalej ako tí, ktorí sa považujú za neomylných.
späť
Strelec
Strelec
Strelec
Strelec
Deň je pre vás ako stvorený pre lásku, umenie a kreatívne práce či hry. Často nám v takých priaznivých dňoch ide i práca od ruky. Je pre nás vlastne zábavou. Ak to tak nie, skúste sa naladiť na tieto pozitívne slová, aby to bolo skutočnosťou. Hviezdy sú k vám naklonené všeobecne priaznivo, len sa za nimi treba načiahnuť. Večer si urobte pohodlie pri dobrej knihe, alebo choďte do divadla.
späť
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Berte nepríjemné aspekty dnešného novu ako výzvu, kedy sa môžeme pohnúť ďalej. Počas dňa vás bude trápiť Luna v Baranovi, ktoré je vašim karmickým znamením. Je to pre vás len informácia, aby ste sa nenechali vytočiť niektorými ľuďmi. Ak však budete duchaprítomní, môžete zažiť prekvapujúce chvíle, hlavne s opačným pohlavím. Zajtra už bude Luna v znamení Býka, s ktorým si vychádzate v pohode. Možno zatúžite po niečom ...
späť
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Pre vás bude nasledujúce obdobie poriadnou výzvou, aby ste zvládali veci, ktoré vás trápia hlavne doma. Zájdite si aj vy do knižnice, alebo si rovno kúpte knihu o feng šuej. Možno vám informácie, ktoré si prečítate pomôžu, aby ste si vylepšili bývanie a vzťahy s vašimi spolubývajúcimi. Večer môže byť pre vás zaujímavý, ak dokážete partnerovi tolerovať jeho chyby. Nezabúdajte, má ich každý!
späť
Ryby
Ryby
Ryby
Ryby
Ak sa vám v minulosti nechcelo do štúdia cudzích jazykov, skúste sa naštartovať teraz. Vhodná je pre vás komunikácia a čítanie psychologickej či duchovnej literatúry. Dnes vám dobre padne, ak sa zamyslíte nad svojimi hodnotami života. Keďže žijeme v hmotnom svete, tešia nás veci trvalejšieho charakteru. Preto možno investujete do bytu a konečne vyhodíte tú starú sedaciu súpravu.
späť
horoskop od moneo.sk
 

Čo s obnoseným šatstvom?

Zdielať tento článok

Ak ste chceli darovať obnosené oblečenie, ešte prednedávnom to v Petržalke nebolo jednoduché. Čakalo vás zdĺhavé hľadanie organizácie, ktorá aktuálne ponúknuté veci berie. Mužské oblečenie ste napríklad mohli odovzdať Sestrám Matky Terezy na Rovniankovej, detské ponúknuť na burze v materskom centre, prípadne ste mohli skúsiť šťastie v inej mestskej časti.

Čo s obnoseným šatstvom?

Uľahčiť obyvateľom zbaviť sa starších vecí, ktoré už nepotrebujú, sa rozhodla mestská časť v spolupráci s medzinárodnou organizáciou Humana People to People.  V rámci projektu zberu starého oblečenia tak majú podľa slov starostu Milana Ftáčnika možnosť urobiť to rozumným a sociálne prínosným spôsobom.

Začiatkom augusta boli  na 23 miestach rozmiestnené špeciálne kontajnery na odkladanie starého oblečenia, obuvi i domáceho textilu.  Sú zabezpečené proti vniknutiu zvonku, ich obsluha však nie je zložitá. Oblečenie, najlepšie zabalené do igelitovej tašky, sa vloží do vrchnej časti kontajnera a jednoduchým zdvihnutím držadla sa presunie dovnútra. Prevádzku nádob zabezpečujú pracovníci organizácie, ktorí vyzbierané oblečenie roztriedia. Časť  potom predávajú v rámci siete svojich second handov, časť zasielajú priamo do Afriky a oblečenie, ktoré sa nedá použiť, posielajú na recykláciu. Peniaze z predaja používa Humana People to People na financovanie svojich rozvojových projektov v krajinách Afriky a Ázie. Sú zamerané najmä na vzdelávanie, hygienu, ochranu pred HIV a AIDS a potravinovú bezpečnosť. 

Kde nájdete kontajnery?
Pri predajni Coop Jednota Jasovská ul., chodník Jasovská ul. pri Modrej kolibe, trhovisko Braník, zdravotné stredisko Strečnianska ul., terasa Holíčska ul. 13,15, kostol Sv. rodiny, Dom kultúry Zrkadlový háj, Hrobákova ul.-Osuského ul., chodník pri parkovisku taxi, dostihová dráha Starohájska pri vchode, pošta Mamateyova ul., terasa Mlynarovičova ul. 24 , chodník vedľa parkoviska LIDL v Ovsišti, Coop Jednota Ovsište, Tesco Expres Blagoevova ul, roh Černyševského a Farského ul., Vlastenecké nám., Billa Zadunajská cesta, samoobsluha Vilová ul., Zberný dvor Čapajevova ul., zdravotné stredisko Fedinova ul., Cik-Cak centrum Jiráskova ul., Ševčenkova ul. 21, Nám. Hraničiarov - parkovisko pod terasou.

Kontajnery Humana sú aj v iných mestských častiach Bratislavy : v Záhorskej Bystrici pri pošte na Gbelskej ulici, v Devíne pri miestnom úrade, v Jarovciach pri miestnom úrade a samoobsluhe, V MČ Ružinov na Dulovom námestí a na Herlianskej ulici pri Tatra banke, v Dúbravke na Švantnerovej, Drobného a Lipského ulici

Pribudne sklad solidarity
V septembri plánuje v Petržalke na Jasovskej ulici otvoriť sklad solidarity Slovenská katolícka charita. Bude sem možné priniesť nielen oblečenie, ale aj domáce spotrebiče, nábytok, hračky, potreby pre školákov a čokoľvek, čo nepotrebujete, ale dá sa to ešte použiť. Zároveň by tu malo byť aj distribučné miesto, kde si záujemcovia budú môcť prísť veci vyzdvihnúť.   „Uvažujeme aj o vytvorení predajne, kde by sa časť vecí predávala a výťažok potom použil na ďalšie prevádzkovanie skladu,“ hovorí  Radovan Gumulák, generálny sekretár SKCH a dodáva, že podobný sklad funguje aj vo Viedni. „Zamestnávajú v ňom ľudí, ktorí sú telesne alebo mentálne postihnutí a inde by ťažko našli uplatnenie. Takúto chránenú dielňu by sme radi zriadili aj v našom sklade.“

Zberný dvor
Nie všetky veci z domácnosti, ktoré vyhadzujeme, sa však dajú „odovzdať ďalej“.  Rozbitý nábytok, staré pneumatiky či nefunkčné spotrebiče nie je možné odhodiť ani do bežných kontajnerov na smeti, hoci často končia pohodené v ich blízkosti. Fyzickej osobe môže byť za takéto konanie uložená pokuta do výšky 166 eur, právnickej do  6.638 eur a v blokovom konaní, ak je Petržalčan prichytený pri čine, môže dostať pokutu 16,59 eur.  Čo teda s týmto odpadom?

Na celoročné bezplatné umiestnenie odpadu z  domácností slúži zberný dvor na Čapajevovej ulici. V apríli 2009 ho spustila do prevádzky mestská časť a odvtedy prijal viac ako štyritisíc ton odpadu. Tento rok už naplnili Petržalčania 60 kontajnerov stavebným odpadom a 200 veľkokapacitných nádob objemným odpadom. Povolený je stavebný, objemný odpad, elektrospotrebiče, šatstvo, obuv , ale zakázané je odkladanie lístia, trávy, konárov stromov s uhynutých zvierat.

Spoplatnené je odkladanie odpadu podnikateľskými subjektmi a odovzdávanie použitých pneumatík – 1,5 € za kus.  Zberný dvor je otvorený denne okrem nedele od 8:00 do 18:00 hod. Mimo prevádzkových hodín umožní uloženie vecí do kontajnera stála strážna služba.

Autor: ĽUDMILA GRODOVSKÁ a IVA KHRAPUNOVÁ
Foto: I.K.

© 2015 STAR production s.r.o. | Odkazy Created by ActivIT