img
Horoskop na 21.08.2014
Baran
Baran
Baran
Baran
Prežívate obdobie zmien a nového revolučnejšieho pohľadu na filozofiu života, vierovyznanie i duchovné či vyššie vzdelanie, ako máte doteraz. Možno práve teraz prídete na to, že sa dajú niektoré veci skĺbiť dokopy, lebo ste sa na ne pozreli z iného uhla pohľadu. Veru, je načase ísť s dobou! Zapíšete sa do nejakého kurzu alebo začnete študovať? Dnešná Luna vám ešte nepraje, tak si dajte pohov od ruchu a v tichosti plánujte.
späť
Býk
Býk
Býk
Býk
V tomto období môžete mať lepšieho obchodného ducha. Dajte si však pozor v ľúbostných záležitostiach. Nemýľte si kamarátstvo s priateľstvom, zvaným chodenie spolu. Hneď na začiatku si vymedzte mantinely odkiaľ pokiaľ bude kamarátstvo a kde už začína vážny vzťah. Predídete tak mnohým nedorozumeniam i sklamaniam, ktoré často vznikajú z toho, že dvaja spolu nekomunikujú o istých veciach. Vám komunikačný Merkúr praje, lebo je v ...
späť
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Je pravdou, že teraz žijeme inak ako pred sto rokmi alebo bližšie, inak ako žili naši prarodičia a napokon i rodičia. Nebojte sa zmien vo vzťahoch či názoroch na život v partnerstve. Veď vzdušné znamenia majú bystrý intelekt! Ľahko prídete na to, že prekvapenie či určité vzrušenie zo zmien, je korením života. Nikto vám však neradí vyskúšať neveru! Spoznávať originálne osobnosti formou kamarátstva, to obohatí život každého ...
späť
Rak
Rak
Rak
Rak
Všeobecne vám Urán už dlhodobejšie bliká na dom kariéry i pohľadu na verejné dianie okolo vás. Nemusíte sa obávať, ak nechcete nič meniť. Je to vaša slobodná vôľa, ako sa s touto šancou na zmenu vyrovnáte. Neskôr by ste však mohli ľutovať. Luna je ešte dnes u vás, presvietila vám vašu osobnosť, a možno vám našepkala, ktorá zo zmien by bola pre vás najvhodnejšia.
späť
Lev
Lev
Lev
Lev
Máte vo svojom znamení Venušu a v jej blízkosti je Jupiter, planéta šťastia. Pozor však, lebo Mars na ňu vrhá nepríjemný uhol. Je to tak, vždy sa niečo nájde, čo nás uzemní, alebo lepšie povedané vyleje na nás vedro vody. Dovolila som si toto prirovnanie, lebo je Mars vo vodnom Škorpiónovi. Ak vás teda niečo nemilo prekvapí, otraste sa a choďte ďalej za svojimi snami a túžbami!
späť
Panna
Panna
Panna
Panna
Nárast síl budú teraz cítiť všetky Panny postupne, ale najprv tie, ktoré sa narodili v auguste. Spolu s Uránom, ktorý je všeobecne v magickom dome transformácie a majetku iných, máte šancu veľa zmeniť v názoroch na otázky života, smrti i sexu. Zmeny môžu nastať prekvapivo i v oblasti peňazí, ktoré by ste mohli zdediť. Nikdy neviete, či váš partner niekde nemal bohatého strýčka, alebo otec zabudnuté pozemky niekde v cudzine.
späť
Váhy
Váhy
Váhy
Váhy
Pre spokojnosť so svojim fyzickým telom, skúste pozmeniť svoje každodenné zvyklosti, aby ste dosiahli zlepšenie zdravotného stavu. Ak chcete urobiť veľmi zásadné zmeny a mali ste už nejaké zdravotné problémy, poraďte sa s odborníkmi. Nezaškodí si preštudovať účinok prírodných liekov a preventívne si očistiť vnútorné orgány. Literatúry a článkov na webe je dostatok. Vyberajte si ich však pozorne.
späť
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Niekedy sa vyplatí správať trochu tajomne, nenápadne, priam ako špión, ale pritom čestne. Ste silné znamenie, netreba to ale zneužívať. Ak to pôjde konajte pragmaticky, to nie je nikdy na škodu. Uzemnite sa teda do reality, ale jedným očkom buďte ešte v strehu. Slnko odchádza v sobotu z Leva, pocítite úľavu. To, čo ste zažili počas jeho kvadratického pôsobenia berte ako výzvu, aby ste sa pohli ďalej.
späť
Strelec
Strelec
Strelec
Strelec
Zmena v partnerstve je vítaná, ale skúste ju plánovať spolu so svojou polovičkou. Škoda by bola pre malé dobrodružstvo stratiť dlhé roky spoločného života. Svojim spôsobom fungovanie a dobrý chod partnerstva je poriadny kus práce! Nenechajte sa nahovoriť ani na špekulácie vo finančnej oblasti. Merkúr vám nepraje, tvorí s vašim znamením kvadrát od Panny. Dajte sa do toho, až keď si všetko dobre preveríte.
späť
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Pluto je vo vašom znamení a bude tam ešte dlho. Postupne to cítia všetci Kozorožci. Na ľudí pôsobíte teraz dlhodobejšie magickejšie, ale netreba to zneužívať! Nakoniec by ste dostali prezývku diktátora. Pozor si dajte na hádky v rodine, ktoré môžu vzniknúť. Táto nepohoda by sa mohla odraziť aj na vašom zdraví, či zdraví niekoho blízkeho. Veru, keď niekoho stratíme, až vtedy si uvedomíme, že už nejde poprosiť o prepáčenie.
späť
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Vy zvládate zmeny zo všetkých znamení zverokruhu najviac. Dvakrát meraj a raz strihaj platí však aj tentokrát. Povzbudzujúca správa pre vás, obdobie kvadrátu Slnka v sobotu ráno končí. Vydýchnete si, ale nič nepodceňujte. Na vzťahy a búrlivé prekračovanie vašich kompetencií si však dávajte pozor. Ak si myslíte, že na všetko viete dať dobrú radu alebo odpoveď, môžete sa poriadne mýliť.
späť
Ryby
Ryby
Ryby
Ryby
Iste vás v budúcnosti čakajú zmeny, preto nebuďte ľahostajní k výzvam, ktoré k vám pomaly ale isto prichádzajú. Uvedomte si, že sa treba niekedy prispôsobiť realite v spoločnosti a urobiť aj kompromis. V tomto období si však asi viete povedať, čo máte na srdci, a ak nie skúste sa to naučiť. Najhoršie je začať, potom nastane úľava. Podotýkam, že pravdepodobne na oboch zúčastnených stranách.
späť
horoskop od moneo.sk
 

Čo s obnoseným šatstvom?

Zdielať tento článok

Ak ste chceli darovať obnosené oblečenie, ešte prednedávnom to v Petržalke nebolo jednoduché. Čakalo vás zdĺhavé hľadanie organizácie, ktorá aktuálne ponúknuté veci berie. Mužské oblečenie ste napríklad mohli odovzdať Sestrám Matky Terezy na Rovniankovej, detské ponúknuť na burze v materskom centre, prípadne ste mohli skúsiť šťastie v inej mestskej časti.

Čo s obnoseným šatstvom?

Uľahčiť obyvateľom zbaviť sa starších vecí, ktoré už nepotrebujú, sa rozhodla mestská časť v spolupráci s medzinárodnou organizáciou Humana People to People.  V rámci projektu zberu starého oblečenia tak majú podľa slov starostu Milana Ftáčnika možnosť urobiť to rozumným a sociálne prínosným spôsobom.

Začiatkom augusta boli  na 23 miestach rozmiestnené špeciálne kontajnery na odkladanie starého oblečenia, obuvi i domáceho textilu.  Sú zabezpečené proti vniknutiu zvonku, ich obsluha však nie je zložitá. Oblečenie, najlepšie zabalené do igelitovej tašky, sa vloží do vrchnej časti kontajnera a jednoduchým zdvihnutím držadla sa presunie dovnútra. Prevádzku nádob zabezpečujú pracovníci organizácie, ktorí vyzbierané oblečenie roztriedia. Časť  potom predávajú v rámci siete svojich second handov, časť zasielajú priamo do Afriky a oblečenie, ktoré sa nedá použiť, posielajú na recykláciu. Peniaze z predaja používa Humana People to People na financovanie svojich rozvojových projektov v krajinách Afriky a Ázie. Sú zamerané najmä na vzdelávanie, hygienu, ochranu pred HIV a AIDS a potravinovú bezpečnosť. 

Kde nájdete kontajnery?
Pri predajni Coop Jednota Jasovská ul., chodník Jasovská ul. pri Modrej kolibe, trhovisko Braník, zdravotné stredisko Strečnianska ul., terasa Holíčska ul. 13,15, kostol Sv. rodiny, Dom kultúry Zrkadlový háj, Hrobákova ul.-Osuského ul., chodník pri parkovisku taxi, dostihová dráha Starohájska pri vchode, pošta Mamateyova ul., terasa Mlynarovičova ul. 24 , chodník vedľa parkoviska LIDL v Ovsišti, Coop Jednota Ovsište, Tesco Expres Blagoevova ul, roh Černyševského a Farského ul., Vlastenecké nám., Billa Zadunajská cesta, samoobsluha Vilová ul., Zberný dvor Čapajevova ul., zdravotné stredisko Fedinova ul., Cik-Cak centrum Jiráskova ul., Ševčenkova ul. 21, Nám. Hraničiarov - parkovisko pod terasou.

Kontajnery Humana sú aj v iných mestských častiach Bratislavy : v Záhorskej Bystrici pri pošte na Gbelskej ulici, v Devíne pri miestnom úrade, v Jarovciach pri miestnom úrade a samoobsluhe, V MČ Ružinov na Dulovom námestí a na Herlianskej ulici pri Tatra banke, v Dúbravke na Švantnerovej, Drobného a Lipského ulici

Pribudne sklad solidarity
V septembri plánuje v Petržalke na Jasovskej ulici otvoriť sklad solidarity Slovenská katolícka charita. Bude sem možné priniesť nielen oblečenie, ale aj domáce spotrebiče, nábytok, hračky, potreby pre školákov a čokoľvek, čo nepotrebujete, ale dá sa to ešte použiť. Zároveň by tu malo byť aj distribučné miesto, kde si záujemcovia budú môcť prísť veci vyzdvihnúť.   „Uvažujeme aj o vytvorení predajne, kde by sa časť vecí predávala a výťažok potom použil na ďalšie prevádzkovanie skladu,“ hovorí  Radovan Gumulák, generálny sekretár SKCH a dodáva, že podobný sklad funguje aj vo Viedni. „Zamestnávajú v ňom ľudí, ktorí sú telesne alebo mentálne postihnutí a inde by ťažko našli uplatnenie. Takúto chránenú dielňu by sme radi zriadili aj v našom sklade.“

Zberný dvor
Nie všetky veci z domácnosti, ktoré vyhadzujeme, sa však dajú „odovzdať ďalej“.  Rozbitý nábytok, staré pneumatiky či nefunkčné spotrebiče nie je možné odhodiť ani do bežných kontajnerov na smeti, hoci často končia pohodené v ich blízkosti. Fyzickej osobe môže byť za takéto konanie uložená pokuta do výšky 166 eur, právnickej do  6.638 eur a v blokovom konaní, ak je Petržalčan prichytený pri čine, môže dostať pokutu 16,59 eur.  Čo teda s týmto odpadom?

Na celoročné bezplatné umiestnenie odpadu z  domácností slúži zberný dvor na Čapajevovej ulici. V apríli 2009 ho spustila do prevádzky mestská časť a odvtedy prijal viac ako štyritisíc ton odpadu. Tento rok už naplnili Petržalčania 60 kontajnerov stavebným odpadom a 200 veľkokapacitných nádob objemným odpadom. Povolený je stavebný, objemný odpad, elektrospotrebiče, šatstvo, obuv , ale zakázané je odkladanie lístia, trávy, konárov stromov s uhynutých zvierat.

Spoplatnené je odkladanie odpadu podnikateľskými subjektmi a odovzdávanie použitých pneumatík – 1,5 € za kus.  Zberný dvor je otvorený denne okrem nedele od 8:00 do 18:00 hod. Mimo prevádzkových hodín umožní uloženie vecí do kontajnera stála strážna služba.

Autor: ĽUDMILA GRODOVSKÁ a IVA KHRAPUNOVÁ
Foto: I.K.

© 2014 STAR production s.r.o. Created by ActivIT