Dnes je štvrtok, 22.august 2019, meniny má: Tichomír
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Návrhár Richard Rozbora získal prestížne ocenenie v Rakúsku

september 04, 2015 - 08:52
Úspešný slovenský návrhár, ktorý sa zúčastňuje aj na Bratislavských módnych dňoch, Richard Rozbora BA(Hons), tvoriaci pod módnou značkou ROZBORA COUTURE, dostal v Rakúsku v júni 2015 exkluzívne a veľmi hodnotné ocenenie – THE AUSTRIAN QUALITY STORE CHECK, ktoré udelil módny magazín STYLE UP YOUR LIFE! Vysoko profesionálni odborníci na módu a trendy, testovali v dlhodobom horizonte od januára do konca októbra 2014 kvalitu dizajnérskych produktov v celom Rakúsku. Na základe dlhodobých vyhodnotení profesionálmi z módy, ktorí mali kompetencie hodnotiť trendové produkty, boli modely a kolekcie dizajnéra s medzinárodným kreditom Richarda Rozboru BA(Hons), ocenené známkou vysokej kvality TEST SIEGER 2015 s právom používať ju spolu s certifikátom.

Richard počas svojej kariéry získal viacero prestížnych medzinárodných ocenení a pracovných ponúk v zahraničí. Jeho Alma Mater v Londýne, po skončení štúdií, ponúkla svojmu talentovanému absolventovi pôsobenie na univerzitnej pôde, ktoré predtým zastával Alexander McQueen.  

Počas pôsobenia Richard Rozbora prezentoval svoju autorskú tvorbu na mnohých zahraničných módnych prehliadkach.  Spolupracoval s viacerými profesionálmi, napríklad s modistom  Nickom Smithom, ktorého klobúkové kreácie nosí aj speváčka Madonna, návrhárom Robertom Carry – Williamsom. Richard Rozbora bol vedúcim jeho ateliéru  na London Fashion Week , kde zodpovedal za kolekciu jar/leto 2002. Navrhoval  oblečenie pre americkú hudobnú skupinu   Fisher Spooner pre jej turné v USA a vo Veľkej Británii. Vytvoril  návrhy kostýmov na živé vystúpenie skupiny So Solid Crew pri príležitosti odovzdávania ceny BRIT AWARDS. Bol členom rôznych hodnotiacich komisií a súťaží .

Na medzinárodnom podujatí DESIGNBLOK 2003 v Prahe,  v rámci Milky Way confrontation design v Jízdárně Pražského hradu predstavil svoje netradičné modely z ručne vyrezávanej kože. Poctou a ocenením aktivít módneho návrhára Richarda Rozboru bola  pozvánka   Veľvyslanectva Spojeného kráľovstva a British Council so sídlom v Bratislave, aby v Londýne reprezentoval  dizajn ako  „vyslanec“ módy.  Dizajnér spolupracoval na projekte KRIŽOVATKY NÁPADOV /Crossroads for Ideas/ a  prijal  ho aj vtedajší premiér Tony Blair s manželkou. Tvorca originálnej dámskej módy sa počas pôsobenia v Prahe zapojil aj do kampane umelcov na pomoc deťom a na podporu očkovacích programov vo svete v rámci UNICEF.

Špičkový módny návrhár aj najnovšou kolekciou pre rok 2016 opäť  potvrdil svoj mimoriadny talent, ktorý objavila jeho Alma Mater - UNIVERSITY OF THE ARTS LONDON CENTRAL ST. MARTIN´S. Rodinná módna značka ROZBORA COUTURE sa opäť predstaví na MQ VFW 2015, ako aj opakovane na Bratislavských módnych dňoch. Módny návrhár Richard Rozbora  vytvoril najnovšiu kolekciu  pre elegantnú mestskú  módu v Slow Fashion štýle. Jednotlivé módne kolekcie sú vyrobené z exkluzívnych látkok - hodváb, vlna, kašmír, čipka úplety z alpaky s hodvábom a lurexom v kombinácii s prepracovanými strihmi a precíznym krajčírstvom. Vyrobené sú vo vlastnom tvorivom ateliéri v Bratislave.

Módna značka ROZBORA COUTURE – to je v prvom rade elegancia, ktorá pristane ženám rôzneho veku,  s s jemnou koketnosťou a  zmyslom pre detail v rôznych dizajnérskych prvkoch.. Čo je potrebné zakryť je zakryté v  nenásilnom, jemne erotickom zvýraznení siluety, pričom pozornému oku neujde inšpiratívny detail, čisté línie, profesionálne spracovanie. Dokonalý strih, ale najmä vysoká kvalita vypracovania, nádherné látky, niektoré z nich s  exkluzívnym poskytovaním pre tvorcu, sú hlavné benefity tejto módnej značky. Precíznosť vypracovania je taká dôsledná, že dáma by najradšej ukázala svoje oblečenia aj z rubu, nielen z líca. Scenéria mesta je akoby stvorená pre módneho návrhára Richarda Rozboru a jeho tvorbu -  mestskú módu so slow fashion filozofiou, ktorá takmer nevýjde z módy . Je zároveň výzvou pre  súčasnú  emancipovanú, modernú ženu, ktorá si je vedomá svojej ženskosti, chce ju ukázať, ale nechce sa predávať vyzývavo, lacno. Jednoducho chce byť elegantná a len v náznakoch predviesť, že je šarmantná, inteligentná, krásna a zmyselná. Taká bola aj kampaň série exkluzívnych fotografií so známou rakúskou herečkou Barbarou Kaudelka, ktorá bola v roku  2014 nominovaná v Rakúsku na Ženu roka..

 
red, foto: Robert Rozbora, archív BMD

- - Inzercia - -