Dnes je sobota, 04.júl 2020, meniny má: Prokop
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nový hit! Princezná v kroji očami Lavagance

júl 09, 2014 - 15:34
Viete si predstaviť dokonalú symbiózu súčasnej pop music a tradičného folklórneho tanca? Toto zriedkavé spojenie učarovalo skupine LAVAGANCE a SĽUK-u. Výsledkom je nádherná nová a hlavne rýdzo slovenská „PRINCESS OF THE LIGHT“.
Aktuálny singel skupiny LAVAGANCE „Princess of the light“ si stihol len pár dní po premiére podmaniť slovenský rádiový éter. Presne mesiac po svojom uvedení dostala „Princezná“ do vienka novú tvár – unikátny videoklip, ktorý je dôkazom toho, že jediná skladba môže mať nespočetné množstvo podôb. Svoje svetoznáme umenie v novom klipe predstavila pýcha slovenského folklóru, Slovenský ľudový umelecký kolektív, SĽUK. 
 
 
Zatiaľ čo stvárnenie prvej Princeznej – živelnej Kataríny Sido, ženy v neustálom pohybe – zveril LAVAGANCE režisérovi Braňovi Špačkovi, druhý videoklip – obraz tradičnej slovenskej princeznej transponovanej do súčasnosti - je dielom Dušany Mázorovej a jej TWDT tímu. Tá do úloh dvoch hlavných aktérov, zamilovaného slovenského páru, obsadila tanečníkov SĽUK-u  Kamilu Ochabovú a Vladimíra Frištika. „Je to práca odlišných ľudí a tímov, s iným vnímaním, inými predstavami, ideami, iným konceptom, preto je prirodzené, že videá sú úplne iné. Spojenie so SĽUK-om, Dušanou a jej tímom prišlo úplne nečakane, pocitovo zafungovalo úžasne, idea je parádna, práca na úrovni – čo viac si môžeme priať? “ porovnáva Lavagance obe videá, ktoré mu prirástli k srdcu rovnako, hoci sa v mnohom líšia.  
 
 
Nový videoklip k „Princeznej“ vznikal na základe nosnej idey LOVE / Made In Slovakia a pod taktovkou tvorivého kolektívu Dušany Mázorovej a The Wedding Dream Team.  Dušana sa rozhodla ukázať svetu krásu (dnes už paradoxne veľmi ojedinelej) tradičnej slovenskej folklórnej svadby. Zároveň sa odhodlala zastrešiť jej umelecké stvárnenie a ukázať ľuďom, že tradície majú priestor i v dnešnom modernom svete. 
 
FOTO: The Wedding Dream Team/www.theweddingdreamteam.sk, ZDROJ: SOUL FOR SHOW
 

- - Inzercia - -