img
Horoskop na 01.10.2014
Baran
Baran
Baran
Baran
Vstupom Slnka do Váh nastalo pre vás postupne kritickejšie obdobie. Najprv ho môžu pocítiť Barani, ktorí sa narodili v prvej polovici znamenia, lebo Slnko na nebi je oproti nim. Astrologicky sa tomu hovorí opozícia. Prichádzajú ňou výzvy od života, kedy budete skúšaní, či si viete veci, ktoré ste rozbehli pred polrokom obhájiť. Luna v Kozorožcovi vám môže k týmto skúškam pridať náladovosť, či nevôľu ísť ďalej.
späť
Býk
Býk
Býk
Býk
Mesiac je od rána v priateľskom Kozorožcovi, ktorý je zemským znamením, tak ako vy. Vyjdite si do prírody s rodinou či priateľmi. Zabavte sa ako deti, tak spontánne! Merkúr je síce v opozičnom Škorpiónovi, ale to neznamená, že počas jeho pôsobenia v tomto znamení treba hľadať problémy u ľudí, ktorí sú opačného zmýšľania ako vy. Ak máte práve takých okolo seba, hľadajte medzi sebou určitý kompromis.
späť
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Dariť by sa vám malo v umeleckej činnosti, láske a tvorbe. Oddychujte a kontaktujte sa s tými, ktorých máte radi. Ak teraz veľa pracujete, lebo vás tlačia termíny, nájdite si aj tak pokojnú chvíľu pre seba. Vaše znamenie oddychuje rado aktívne, teraz seba samého nájdete najviac pri umeleckej činnosti. Ak ste športovo založení, na veľké výkony však nemáte vhodne postavený Mars, lebo je v opozičnom Strelcovi.
späť
Rak
Rak
Rak
Rak
Zamyslite sa nad svojim stravovaním, ktoré netreba podceňovať. Možno to vyčerpanie, ktoré teraz pociťujete, pochádza z nesprávneho zloženia stravy. Delená strava a veľa živej potravy, robia zázraky, len treba vydržať a nenechať sa znechutiť tými, ktorí sú skeptickí. Skúste teraz menej sedieť pred počítačom i obrazovkou televízora, aby vás nebolela hlava. Je vhodné počúvať pokojnú hudbu a chodiť viac do prírody.
späť
Lev
Lev
Lev
Lev
Nové záležitosti v práci neodkladajte, aby nezatvrdli. Hľadajte svoj zdroj sily, ktorý je na dosah, len sa treba za ním natiahnuť, veriť a chcieť! Nech vám v tom pomáha aj znalosť postavenia planét. Ohnivý Mars, planéta boja sa na vás usmieva zo znamenia Strelca. Dodáva vám silu bojovať za seba, ale aj za tých slabších. Nezneužite však jeho silu proti ostatným, ktorí vás napríklad vždy nechvália.
späť
Panna
Panna
Panna
Panna
Ak ešte máte dojem, že chvíľu pretrváva napätie minulých dní, zamerajte svoju pozornosť na niečo iné. Počasie sa trochu umúdrilo, snáď príde i babie leto. Ak máte čas, zavolajte a zorganizujte príjemné domáce stretnutie s rodinnými príslušníkmi. Skúste napríklad urobiť posedenie pod holým nebom. Ak nemáte záhradu, urobte si piknik v prírode. Nezabudnite aj na pohyb a vhodné cvičenie, hlavne na chrbticu.
späť
Váhy
Váhy
Váhy
Váhy
Ľudia sa vám môžu javiť nervóznejší a nepriateľskí voči vám. Uvedomte si, že to je možno len váš subjektívny pocit, lebo oni vám vlastne ukazujú zrkadlo. Máte však v budúcich dňoch vynikajúce vyhliadky na štartovanie a uskutočňovanie vašich plánov, ktoré si zvykneme dávať počas návratu Slnka. Pomáhať vám v tom bude aj vaša vládkyňa Venuša, ktorá v pondelok večer vstúpila k vám.
späť
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Určité veci jednoducho cítime, ale o nich nehovoríme. Vidíme napríklad počas dňa niečo až priam tajomné v obrazoch. Niekedy je to také zvláštne, že si myslíme, že nám snáď preskočilo. Tieto vnemy si treba zapisovať. Zvyknú sa opakovať. Iné je, ak vás niekto prekvapí tým, že do vás vidí. Nesie vám určité posolstvo, preto ho nezahriakujte. Chce to sebazaprenie, lebo holú pravdu neradi počúvame!
späť
Strelec
Strelec
Strelec
Strelec
Zberáme úrodu zo záhrad a myslime aj na tú inú. Je čas, kedy sa treba zamyslieť, čo sme si od jari vybudovali po duchovnej stránke. Postupne ukladajte a spracujte v sebe všetko dobré, aby ste na budúcu jar mali čo zasadiť. Nech sú vaše semienka zdravé. Ďalej môžete načrieť do problémov, do ktorých sa vám nechcelo. Vybavte si ich, pokiaľ môžete do dôsledkov. Húževnatá Luna v Kozorožcovi vás v tejto práci posilní.
späť
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Počas obeda si dajte pozor, aby ste nekonali príliš subjektívne, alebo dokonca z pozície sily. Postupne napätie opadne. V strehu však buďte aj tak, lebo vás tlačia viaceré planéty k múru. Ak vás bude prenasledovať utkvelá myšlienka, venujte jej pozornosť, alebo si ju aspoň zapíšte. Pozor na majetnícke správanie k svojmu partnerovi. Žiarlivosť v malej miere môže byť príjemná, dávkujte si ju len po kvapkách.
späť
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Nedávno vstúpila do Váh Venuša, planéta lásky. Využite to v dennom živote. Často napríklad nevieme používať jemnosť ducha a nežnosť v správaní. Nikdy nie je neskoro uvedomiť si tú zázračnú moc, ktorá nikomu neublíži. Ba naopak, uzdravuje rany a zaceľuje jazvy po ublížení. Prestaňte sa snažiť, aby sa vaše okolie zmenilo. Zmeňte sa radšej vy. Človek sa môže zmeniť aj v staršom veku k lepšiemu.
späť
Ryby
Ryby
Ryby
Ryby
Nalaďte sa na pozitívnu strunku, ktorú vám prináša Merkúr, ktorý je už v Škorpiónovi a Luna, ktorá vám vplýva na dom priateľstva. Ak by ste sa však teraz chceli venovať akčným športom, vyhnite sa tomuto pokušeniu. Mars, planéta boja je voči vám nepríjemne naladená. Nezabúdajte na svoje partnerstvo a potreby, ktoré si vyžaduje. Slnko vám totiž svieti na dom sexu, nech sa nemusíte hanbiť za lenivosť...
späť
horoskop od moneo.sk
 

Šebestová predstavila finalistky Miss Slovensko 2014

Zdielať tento článok

Riaditeľka súťaže Miss Slovensko Magdaléna Šebestová dnes na tlačovej konferencii predstavila dvanásť finalistiek. "Vážim si všetky dievčatá, ktoré na kasting Miss Slovensko prišli a pokúsili sa vo svojom živote o niečo nové. Výber finálovej dvanástky je pre mňa každý rok cťou, hoci je to ťažká a potom niekoľko mesiacov ostro sledovaná úloha. Keď sa ale na finalistky pozerám aj dnes, viem, že sme vybrali dobre," uviedla Šebestová.

Šebestová predstavila finalistky Miss Slovensko 2014

Do finálovej dvanástky sa tento rok dostali Lucia Semanková (22 rokov) z Bardejova, Petra Pochabová (20) z Nitrianskych Hrnčiaroviec, Lucia Uhrinova (21) z Košíc, Laura Longauerová (18) z Detvy, Michaela Franková (21) z Matejoviec nad Hornádom, Dominika Pernišová (23) z Betlanoviec, Barbora Olejníková (19) z Košíc, Jana Slačková (19) z Banskej Bystrice, Zuzana Hercegová (18) zo Spišskej Novej Vsi, Simona Lipovská (19) z Nitry, Diana Kušmíreková (20) z Kežmarku a Michaela Nguyenová (18) zo Žiaru nad Hronom. 
 
Semifinálový kasting 19. ročníka súťaže Miss Slovensko sa konal 2. februára a porota posunula do užšieho výberu 13 dievčat a finalistku súťaže Miss leta 2013. Tie následne absolvovali dvojdňové sústredenie, z ktorého vzišla finálová dvanástka. V kastingovej porote boli okrem Šebestovej aj Miss Slovensko 2013 Karolína Chomisteková, oficiálny fotograf súťaže Lukáš Kimlička, riaditeľ spoločnosti Oklamčák Production Jozef Oklamčák a jeho manželka, choreograf Peter Varady, hairstylista Peter Sýkora a moderátor Rádia Európa 2 Michal Sabo. 
 
Finálový večer Miss Slovensko 2014 sa uskutoční 12. apríla v priamom prenose TV Joj, pričom víťazka získa postup na Miss World 2014, honorovanú zmluvu od produkčného domu Forza, automobil, mezonetový byt na jeden rok a ďalšie zaujímavé ceny. Okrem toho pôjdu všetky finalistky na spoločnú dovolenku do Turecka.
 
Zdroj a foto: SITA
Kľúčové slová: 
Miss Slovensko 2014, finalistky

2 fotografie
fotogaleria snimokfotogaleria snimok
© 2014 STAR production s.r.o. | Odkazy Created by ActivIT