Odber noviniek
Nové vydanie
  • Nové číslo v predaji

    01.05.2012
  • Nové číslo v predaji

    07.05.2012
  • Nové číslo v predaji

    21.05.2012
  • Nové číslo v predaji

    21.05.2012
Počasie
 

Doc. RNDr. VANDA REPISKÁ, PhD.
sms: 9957

Zdielať tento článok
07.04.2010, 09:46

MOLEKULÁRNA BIOLOGIČKA, ktorá vyvíja nové postupy na diagnostiku rakoviny

Doc. RNDr. VANDA REPISKÁ, PhD. <br />sms: 9957

Vanda Repiská je zástupkyňou prednostu Ústavu lekárskej biológie, genetiky a klinickej genetiky Lekárskej fakulty UK a FNsP v Bratislave. Bola najmladšou docentkou na Slovensku, je viacnásobnou víťazkou súťaže o najobľúbenejšieho pedagóga na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského – Guru BSM. V rámci pedagogickej činnosti prednáša a vedie praktické cvičenia pre študentov medicíny v slovenskom a anglickom jazyku. Vyvíja nové postupy na diagnostiku rakoviny a mikrometastáz na úrovni DNA, ktoré sa následne využívajú v genetickom laboratóriu a pomáhajú pacientom. Svoje vedeckovýskumné poznatky publikovala v 194 vedeckých článkoch, ktoré boli 99-krát citované inými autormi. Je vydatá, má osemnásťročného syna.


Podobné články

Diskusia
počet príspevkov:
skryť komentáre

Pre Ondreja: Doc.Repiská sa s Vami na te...

Pre Ondreja: Doc.Repiská sa s Vami na tejto stránke z pochopiteľných dôvodov spojiť nemôže,preto jej Vy zavolajte na tel.č. 59357500.Je to veľmi milá a zlatá žienka a ak to bude v jej silách,určite Vám poradí a pomôže.

Som onkologický pacient a zatiaľ mi žiad...

Som onkologický pacient a zatiaľ mi žiaden lekár nenavrhol genetické vyšetrenie mne ani mojim deťom. Ako teda Vaša práca pomôže onkologickým pacientom. Ak môžte mi napísať a zareagovať na tento príspevok budem rád.

Ja som tiez studentka a doc.Repiska je n...

Ja som tiez studentka a doc.Repiska je naozaj zena na spravnom mieste, jej prednasky a cvika boli proste super, tazko sa im hlada konkurencia. Je vesela, vtipna a hlavne odbornicka. Som rada, ze je nominovana na taketo ocenenie a drzim jej palce. Takych ludi ako ona Slovensko potrebuje.

Suhlasim s predoslym prispevkom. Takisto...

Suhlasim s predoslym prispevkom. Takisto osobne poznam doc. Vandu Repisku, bola som jej studentkou a musim povedat, ze taky pristup k studentom, ako ma ona, nema vela vyucujucich na nasej fakulte. Nielen preto by si zasluzila toto ocenenie. Je jednou z mala, ktora velkou castou prispieva k prijemnej a veselej atmosfere na LFUK. Hlasujem za nu, lebo si to naozaj zasluzi! :)

Pekný deň všetkým. Som genetička a mojo...

Pekný deň všetkým.
Som genetička a mojou prácou je takisto genetická diagnostika onkologických pacientov. Som veľmi šťastná, že do podobnej ankety sa dostal niekto z tohto fachu a najmä, že ide o ženu. Ja doc. Vandu Repiskú poznám a ona je skutočne veľmi dobrá odborníčka a najmä správna baba.
Správne baby, hlasujte za ňu. Málokto si to zaslúži tak veľmi ako práve Vanda.

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
CAPTCHA
Táto otázka je kvôli testu, či ste ľudský návštevník, aby sa predišlo automatickým odoslaniam spamu.
Created by ActivIT