img
Horoskop na 04.03.2015
Baran
Baran
Baran
Baran
Dnešné pôsobenie Mesiaca, ktorý najviac vplýva na denný všeobecný výklad, je najprv o vnímaní srdcom. Poobede sa treba postaviť pevnými nohami na zem. Zemská Panna, v ktorej už bude Luna, sa sústreďuje na detaily. Všetkým nám odkazuje, že život je o prežívaní drobných maličkostí, s ktorých sa vlastne skladá celý život. Ak sme spokojní v drobnostiach, vieme robiť aj veľké veci, o ktoré vám možno teraz ide.
späť
Býk
Býk
Býk
Býk
Dobrá nálada, ktorou treba aspoň občas obšťastňovať aj druhých, môže mať pokračovanie aj ďalšie dva dni. Trochu humornejšieho filozofovania nad bežnými vecami spestrí ovzdušie i na pracovisku. Pozor však, aby ste neboli ako veľká voda. Držte sa tých, ktorí sú vaša krvná skupina. Vy nemáte radi kritiku, preto druhých nekritizujte ani zo žartu! Vrátili by vám to, a to práve vtedy, keď by ste to nečakali.
späť
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Luna už dnes poobede vchádza do Panny, čo je pre vás nepríjemnejšie. Obe znamenia ste komunikatívne, ale zaujímajú vás odlišné veci. Ak ste akurát v práci, vedzte, že vaši kolegovia majú právo na svoj názor, aj keby ten váš bol najlepší pre vašu firmu. Dávajte si pozor hlavne na už spomínané Panny, Ryby a Strelcov s ktorými tvoríte kríž vo zverokruhu. Ak sa navzájom pochopíte, môžete dokázať spolu veľa.
späť
Rak
Rak
Rak
Rak
Niekto šťastie ráta na peniaze, iný viac uznáva duchovné hodnoty. Záleží na človeku a jeho úrovni vnímania sveta. Ak máte s tým doma problém, skúste kompromis. Slnko máte priaznivo postavené, preto by nemal byť problém u vás ustúpiť. Veď nakoniec sa pravda aj tak ukáže. Ak by ste ju nemali, aspoň sa nebudete hanbiť, pokiaľ teraz zachováte diplomatické jednanie. Večer by ste mali mať ale celkom príjemný.
späť
Lev
Lev
Lev
Lev
Na povrch môže vyjsť nejaký z vašich komplexov. Máme ich každý. Kto vraví, že nie, nechce ich vidieť. Vtedy môžu vzniknúť problémy v práci i v súkromí. Zamyslite sa nad tým, či svojim postojom a správaním netrápite vašich blízkych. Luna je od poobedia vo vašom druhom dome, čiže dome peňazí, ale aj všeobecných hodnôt. Štartujte preto vedome nasledujúce dni priaznivo, aj keď máte obchodníka Merkúra v opozícii.
späť
Panna
Panna
Panna
Panna
V dňoch pôsobenia Luny vo vašom znamení, dostávate tú vzácnu striebornú mesačnú niť, ktorá vás povzbudí emocionálne. Zúročte to tak po vašom! Využite vašu silu, ktorú dostávate aj od vášho patróna Merkúra, a to pre blaho všetkých. Nech vám v tom pomôže afirmácia: Úprimne prajem sebe i všetkým ostatným len to najlepšie! Nezabúdajte však na vnútorný úsmev a nehu k ľuďom okolo!
späť
Váhy
Váhy
Váhy
Váhy
Dnes sa budete asi chcieť s dôvernou osobou vážnejšie porozprávať o tom, čo vás trápi. Nikde sa však neponáhľajte, nerobte rýchle rozhodnutia. Dobre viete, že občas máte aj vy k tomu dispozície. Dnešná už odpoludňajšia Luna v Panne nás učí trpezlivosti, precíznej práci na detailoch a spoľahlivosti. Nebolo by zlé sa utiahnuť na chvíľu do samoty a dumať, ako ďalej. Teraz sú pre vás dôležité niektoré záležitosti v práci a ...
späť
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Zamyslite sa, čo je pre vás teraz najviac podstatné a dôležité. Nakoľko využívate svoj čas, svoje talenty a schopnosti? Viete štedro rozdávať to, čo ste sa naučili, alebo si to nechávate len pre seba? Ľudová múdrosť hovorí, že ak dáš, aj dostaneš. Pridávam, že treba dávať úprimne, od srdca. Kto zažil úprimnú radosť z dávania, bude v tejto milej činnosti určite pokračovať aj na budúce.
späť
Strelec
Strelec
Strelec
Strelec
Mesiac v Panne je pre vás prísnym a kritickým učiteľom. Učí nás vedieť sa sústrediť na detaily a postaviť sa pevnými nohami na zem. Je už na vás, či sa dáte dnešnými pocitmi tvarovať, a tým sa učiť niečo nové aj o sebe, alebo si ukryjete hlavu do piesku ako pštros. Je to pohodlnejšie a príjemnejšie, ale tak sa ďalej nepohnete. Ak teda chcete postúpiť ďalej, neurážajte sa, ak vám niečo vytknú, ale poďakujte.
späť
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Luna odíde z Leva do Panny, čo je pre vás vynikajúce. Dnes si budete možno chcieť porozprávať s priateľmi na tému, ktorá sa bude týkať duchovnejších vecí, ale zároveň pekne pristanete na zemi. Tak to má byť. Ak sú vaše ciele reálne, vaša pozícia medzi ľuďmi sa upevní a vy začnete systematicky zhmotňovať svoje sny na skutočnosť. Iste viete, že mnohé veci sa daria len v tíme, preto neodmietajte pomoc priateľov, ktorí vám chcú ...
späť
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Ľudia vášho razenia vedia intenzívne prežívať prítomnosť, len si netreba idealizovať budúcnosť. Radšej sa v dobrom nechajte prekvapiť, než si nasadzovať príliš ružové okuliare. Vám to však väčšinou nehrozí. Máte dvoch rozdielnych vládcov: planétu Urán, ale i prísneho Saturna, ktorý vás nasmeruje na triezvy pohľad na svet. Ráno je ešte pre vás kritické, poobede by ste sa mali upokojiť. Večer vám dobre padne chvíľa v dvojici.
späť
Ryby
Ryby
Ryby
Ryby
Priaznivé obdobie vplyvu Slnka u vás, vám od dnes poobedia môže trocha narušiť opozícia Luny v Panne. Ak ste v minulosti niečo nepríjemnejšie riešili, a pritom máte pocit, že ste mierne zlyhali, poučili ste sa? Niektoré veci sa totiž nedajú vziať späť. Venujte sa aj svojej domácnosti a hlavne svojmu milovanému, na ktorého pre návaly práce zabúdate. Luna svojim prísnym zrakom svieti práve najviac na dom partnerstva.
späť
horoskop od moneo.sk
 

Neuveriteľné príbehy čitateľov: Stretnutie s anjelom a zubatou

Zdielať tento článok

Bdejú nad nami anjeli strážni a ako nás presviedčajú o svojej existencii? Ako vyzerá zubatá s kosou a možno ju stretnúť aj vtedy, keď ešte neprišla naša hodina? Odpovede na tieto otázky sa dajú nájsť aj v listoch našich čitateľov.

Neuveriteľné príbehy čitateľov: Stretnutie s anjelom a zubatou

Len krok od smrti
Čitateľka Petra Patkóšová z Nýroviec má dvoch psíkov, s ktorými často chodieva na prechádzky do prírody. Pred časom sa vybrala na kratšiu túru do okolia, ale nepoznanou trasou. „Okolie bolo krásne, užívali sme si pekný slnečný deň,“ spomína Petra. So psíkmi vyšla až na vrchol kopca, z ktorého bol pekný výhľad. „Kochala som sa pohľadom a rozjímala. Bolo to skutočne pokojné a malo to svoje čaro,“ opisuje čitateľka. Nadšená príjemným zážitkom a nabitá pozitívnou energiou sa rozhodla, že prechádzku zrýchli a z kopca pobeží. „Utekali sme teda dolu kopcom šialenou rýchlosťou, bláznili sme sa a ja som vôbec nedávala pozor. A zrazu som sa zastavila – nedokážem to vysvetliť, ale nohy mi zrazu samy zastali,“ vzrušene vysvetľuje aj po čase Petra. To, čo uvidela, ju šokovalo. „Predo mnou stála kovová konštrukcia, ktorú som predtým nevidela, pretože bola zakrytá krovím, a z nej trčala kovová tyč. Ak by som nebola zastavila, tyč by mi prepichla lebku,” hovorí čitateľka. Na smrť sa vydesila, ale od toho dňa je presvedčená o existencii anjelov strážnych.

Postava bez očí

Minulý rok čitateľka Ružena Biháriová zo Starej Turej absolvovala vážnu operáciu v nemocnici v Trenčíne. Tri dni a tri noci prežívala skutočné peklo, ale po týždni sa jej stav začal zlepšovať a pomaly mohla zájsť do kúpeľne aj na toaletu. Problém však nastal, keď na vedľajšiu voľnú posteľ v nemocničnej izbe priviezli asi štyridsaťročnú paniu po operácii. Bola na tom veľmi zle, celý lekársky tím chodil okolo nej. Namiesto dýchania len chrčala, veľmi smrdela, takže pani Ružena nemohla zaspať. Na tretí deň o jedenástej večer ju spolupacientka zobudila s tým, že má veľké bolesti, aby zazvonila na lekársku službu. Pribehli dve sestričky aj lekár, pani dostala injekciu, lieky a teplý čaj. Upokojila sa a zaspala.

Pani Ružena sedela na posteli a všetko sledovala. „Keď som si ľahla aj ja, zhasli veľké svetlo a ostalo svietiť len malé. Nemohla som zaspať, a tak som sa asi po hodine posadila na posteľ a napila minerálky,“ opisuje čitateľka. A vtedy si všimla, že pri posteli tej panej stojí osoba. „Prekvapilo ma to. Bolo už po polnoci, dvere sa neotvorili, tak kde sa tu vzala,“ pýtala sa v duchu pani Ružena a svoj pohľad zamerala na tú postavu. Zaujal ju najmä jej plášť, ktorý mal citrónovú farbu. Ruky mala skrížené na prsiach, z ľavej strany mala kyticu kvetov. Boli to biele živé ľalie, ktoré boli veľmi špinavé, a postava bola vysoká a chudá. Ružena sa opýtala: „Pani, idete sem ležať?“ Ona pokrútila hlavou, že nie. Svoju tvár stále otáčala k stene, aby na ňu nebolo vidieť. „Vtedy som vstala z postele, išla na toaletu s tým, že na spiatočnej ceste si ju obzriem,“ opisuje čitateľka.

Keď sa po pár minútach vracala, jej pohľad zablúdil k posteli. Pani už nedýchala, bola mŕtva. Postava sa pohla k dverám, jednu ruku mala tak, aby jej pani Ružena nevidela tvár. „Keď však urobila krok, plášť sa jej otvoril až po brucho a ja som uvidela len holé kosti,“ spomína čitateľka. Zamrazilo ju, navyše, keď postava prichádzala ku dverám, tie sa samy otvorili. „Vtedy sa otočila, pozrela sa na mňa a ja som ucítila, ako sa mi na hlave ježia vlasy. Stáli ako klince a ja som sa triasla po celom tele. Nemohla som dýchať, pred očami sa mi zatmelo a cítila som, ako padám,“ hovorí pani Ružena o tom, na čo si ešte pamätá. Ráno okolo nej stál celý lekársky tím. „Konečne, čo sa vám stalo? Kto vás prepadol?“ pýtal sa lekár. „Ja som nič nehovorila, ale jedno viem, že na tú noc, ale najmä na postavu, ktorá nemala oči, nikdy nezabudnem,“ dodáva pisateľka zo Starej Turej.

Kto pomohol s hľadaním?

Mária Zaťková z Bánoviec nad Bebravou a jej sestra sa pred dvomi rokmi vybrali aj so skupinkou veriacich z troch farností na púť k Panne Márii do Medžugoria. Cestovali autobusom. Pani Mária na púti nikdy nebola a aj pre zdravotné ťažkosti zvažovala, či ísť, aby nebola na ťarchu sestre aj ostatným. „Docestovali sme v poriadku, ubytovaní sme boli v Chorvátsku a do Medžugoria sme sa vybrali na druhý deň,“ rozpráva Mária. Autobus zastal pomerne ďaleko, pre množstvo pútnikov sa k Hore zjavenia bližšie nedostal.

V horúcom počasí sa pútnici vybrali na horu pešo. Tá cesta v páľave bola nad sily pani Márie, preto celkom vyčerpaná aj s niekoľkými inými veriacimi, ktorí si netrúfli ísť ďalej, zostali dolu. „Musím priznať, že som bola veľmi sklamaná a nešťastná. Moja sestra išla a sľúbila, že sa pomodlí aj za mňa a prinesie mi aspoň skalku,“ spomína Mária, ako sa nemohla upokojiť a plakala. „Veď cieľom mojej cesty bola práve Hora zjavenia a ja som na dosah, a predsa nevládzem,“ vysvetľuje, prečo tak veľmi plakala. Tí veriaci, čo zostali, ju tíšili, že možno si tú krížovú cestu, ktorú plánovala uskutočniť na Hore zjavenia, spravila už cestou pod horu. K autobusu sa dostala úplne vyčerpaná.

Program pútnikov bol zorganizovaný tak, že každý večer mali s pánom farárom svätú omšu a v čase voľna sa chodili kúpať. „Bohužiaľ, v mori som stratila zlatý prsteň, ktorý mi daroval manžel na päťdesiatku. Všetci mi ho pomáhali hľadať, ale nič,“ spomína čitateľka. Na druhý deň po strate išli opäť do Medžugoria a domáca sľúbila, že jej chlapci budú na pláži hľadať od rána do večera. Aj v ten deň mali po návrate svätú omšu a potom sa strhla veľká búrka – ráno sa však opäť vyjasnilo a pútnici išli poslednýkrát k moru. Samozrejme, opäť hľadali zlatý prsteň. „Ja som sa už vzdávala, keď moja sestra zvolala: Majka, aké mi dáš nálezné?“ opisuje pani Mária. Naozaj! Sestra ten stratený prsteň našla. „Neveriacky som k nej prišla, vystískala ju a veľmi sa mi uľavilo. Až cestou domov sme všetkým povedali, čo sa stalo. Neverili,“ hovorí pani Mária a dodáva, že nemá dôvod si vymýšľať. „Aj v roku 2009 som bola so sestrou v Medžugorí a Horu zjavení som zvládla, aj keď cestu dolu už s pomocou. Myslím, si, že každý, kto sa tam dostane, načerpá vieru a silu,“ dodáva s optimizmom pani Majka.

Pripravila: ZUZANA LAJDOVÁ
Foto: Shutterstock© 2015 STAR production s.r.o. | Odkazy Created by ActivIT