img
Horoskop na 22.12.2014
Baran
Baran
Baran
Baran
Dajte si pozor, aby ste veľmi nepresadzovali svoju vôľu a nenútili niekoho robiť to, čo on akurát nechce. Priznajme si, robíme to občas všetci. Hovorí sa, že človek, ktorý nalieha silou na iného alebo musí kričať, je vlastne slabý. Máte svoju pravdu a chcete o nej presvedčiť toho druhého? Ktovie akou skúškou má dotyčný prejsť. Vy mu vlastne prekazíte jeho karmický plán.
späť
Býk
Býk
Býk
Býk
Pozitívne myslenie ešte nikomu neublížilo. Záleží totiž aj od uhlu vášho pohľadu na daný problém. Hľadajte cestičku pre vaše sny. Je to dovolené, len vy pre vašu zodpovednosť často pracujete a neoddychujete tak, ako by ste mali. Urobte si aspoň časť dnešného dňa tzv. pyžamový. Ostaňte čo najdlhšie v nočnej košeli a venujte sa sebe. Inšpirácie, ktoré vám budú prichádzať pri vašom ničnerobení môžu byť veľmi zaujímavé.
späť
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Pravdepodobne ste si počas minulých dní užili určité citové trápenie. Všetci občas kritizujeme, nielen druhých, no dokonca i seba. Niekedy to doženieme až do seba zničujúcich situácií. Snáď teraz pochopíte, že sa máte mať radi. Nemyslím sebecky či dokonca až narcisticky, ale tak ľudsky. Prijmite sa práve takí akí ste! Pochopte na druhej strane, prečo sa vám diali nepríjemné záležitosti. V čom vám nastavili zrkadlo?
späť
Rak
Rak
Rak
Rak
Nenechajte si znechutiť predsviatočnú atmosféru niektorými ľuďmi. Ak oni hľadajú podmienky na škriepky, otočte sa im chrbtom. Opozícia Luny na vaše znamenie bude trvať až do stredy. Pozor preto, aby ste to neboli vy, ktorí ste urobili nepríjemnú atmosféru tam, kde sa práve nachádzate. Možno vám pomôže zamyslieť sa, čo bude o pár mesiacov z tej záležitosti, ktorá vás zlostí práve v tomto čase.
späť
Lev
Lev
Lev
Lev
Máte asi kopu plánov, ako prežiť tieto nadchádzajúce sviatočné dni. Ste vo svojom živle, len keby tých peňazí bolo viac. Možno šéf pustí perie alebo doma objavíte skryté rezervy. Všetko by malo klapať podľa vašich predstáv. Povedzte si, že ste pokojný človek, ktorého nič nerozhodí. Nezabúdajte, že máte všetko vo svojich rukách: je na vás, či budete hráčom alebo figúrkou dnešného dňa. Poučte sa aj z minulosti.
späť
Panna
Panna
Panna
Panna
Slnko odišlo zo Strelca, čo je priaznivý aspekt pre vás. Ak si však v niečom neveríte a nevychádzajú vám presne plány tak ako chcete, prečo sa neporadíte s odborníkom? Možno vám pomôže urobiť poslednú bodku za minulosťou. Nebojte sa pravdy! Ak ju už viete, vyneste ju na svetlo. Uľaví sa vám. Na druhej strane si uvedomte, či ste nemali aj vy aspoň malý podiel na tom, keď sa vám diali nepríjemné veci.
späť
Váhy
Váhy
Váhy
Váhy
Merkúr, planéta, ktorá zodpovedá za komunikáciu, je v znamení Kozorožca, s ktorým tvoríte kvadrát. Pri fakte, že je v tomto znamení viac planét netreba to radšej podceňovať. Ak si však dáte pozor, za toto obdobie sa veľa naučíte, a to hlavne o sebe! Odporúča sa malý súkromný denník, ku ktorému je dobre sa často vrátiť, hlavne ak stojíme dlho na jednom bode. Veru, človek si najviac môže pomôcť sám, a to svojou vôľou.
späť
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Ak je to len trochu možné, bude dobre, aby ste celé sviatky nepresedeli doma. Nemusíte ísť do veľkej spoločnosti, ale dobré sú malé rodinné návštevy, kedy si dávate navzájom úctu a láskavé slová. Ak často meditujete alebo sa venujete svojmu vnútornému svetu, zamerajte sa dnes hlavne na matku či starú matku. Zájdite v spomienkach až do detstva. Z nepríjemných zážitkov sa poučte. Skúste odpustiť, ak vám v minulosti ublížili.
späť
Strelec
Strelec
Strelec
Strelec
Môže sa vám teraz prihodiť, že niekto z vášho okolia, vás môže požiadať o pomoc alebo bude citovo vydierať. Budete skúšaní trpezlivosťou, ale tej vy predsa máte dosť. Ak ste na tom dobre finančne, pomôžte, ale predsa len si preverte, komu práve požičiavate. Počkajte však zopár dní, kým sa pevne rozhodnete otvoriť peňaženku. Nezaškodí napísať zmluvu o vrátení, i keď ide o menšiu sumu peňazí.
späť
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Možné negatívne pocity vo vás pozorujte, ale pritom ich hneď presvetľujte v mysli slnečnými lúčmi, hoci je už dávno po lete. Nechajte sa viesť svojou intuíciou, kreativitou a nápadmi, ktoré teraz posilňuje kladné vyžarovanie archanjela Michaela. Obklopte sa priateľmi, ktorí majú radi kultúru a tvorte spolu niečo nové i zmysluplné. Nezabudnite na tých, ktorí sú osamelí. Predstavte si seba na ich mieste. Čo by vás potešilo?
späť
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Zlá skúsenosť, a možno osamelosť vám možno práve nastavujú zrkadlo. Ukazujú teda kde ste schybili. Bude asi potrebné teraz pozerať na okolie inými očami. Zamyslite sa nad sebou, čo ste vo vašom živote pokazili vy a nie nad tým, čo vám zbabrali rodičia. Napríklad, že vám v mladších rokoch niečo nedovolili. Pokiaľ človek žije, má šancu vytvoriť si svet podľa svojich predstáv.
späť
Ryby
Ryby
Ryby
Ryby
Pracujte na svojich plánoch, ale zatiaľ nič nové nasilu nezačínajte. Máte však veľa planét v dome priateľov. Venujte sa radšej im, dokonca by ste sa mohli spolu vybrať na potulky prírodou, a to hneď po štedrom dni. Ak máte stabilného partnera, nezabudnite ho vziať so sebou. Možno na to práve čaká. Kto je voľný, môže svoju lásku nájsť práve medzi kamarátmi, preto neseďte stále doma.
späť
horoskop od moneo.sk
 

Neuveriteľné príbehy čitateľov: Stretnutie s anjelom a zubatou

Zdielať tento článok

Bdejú nad nami anjeli strážni a ako nás presviedčajú o svojej existencii? Ako vyzerá zubatá s kosou a možno ju stretnúť aj vtedy, keď ešte neprišla naša hodina? Odpovede na tieto otázky sa dajú nájsť aj v listoch našich čitateľov.

Neuveriteľné príbehy čitateľov: Stretnutie s anjelom a zubatou

Len krok od smrti
Čitateľka Petra Patkóšová z Nýroviec má dvoch psíkov, s ktorými často chodieva na prechádzky do prírody. Pred časom sa vybrala na kratšiu túru do okolia, ale nepoznanou trasou. „Okolie bolo krásne, užívali sme si pekný slnečný deň,“ spomína Petra. So psíkmi vyšla až na vrchol kopca, z ktorého bol pekný výhľad. „Kochala som sa pohľadom a rozjímala. Bolo to skutočne pokojné a malo to svoje čaro,“ opisuje čitateľka. Nadšená príjemným zážitkom a nabitá pozitívnou energiou sa rozhodla, že prechádzku zrýchli a z kopca pobeží. „Utekali sme teda dolu kopcom šialenou rýchlosťou, bláznili sme sa a ja som vôbec nedávala pozor. A zrazu som sa zastavila – nedokážem to vysvetliť, ale nohy mi zrazu samy zastali,“ vzrušene vysvetľuje aj po čase Petra. To, čo uvidela, ju šokovalo. „Predo mnou stála kovová konštrukcia, ktorú som predtým nevidela, pretože bola zakrytá krovím, a z nej trčala kovová tyč. Ak by som nebola zastavila, tyč by mi prepichla lebku,” hovorí čitateľka. Na smrť sa vydesila, ale od toho dňa je presvedčená o existencii anjelov strážnych.

Postava bez očí

Minulý rok čitateľka Ružena Biháriová zo Starej Turej absolvovala vážnu operáciu v nemocnici v Trenčíne. Tri dni a tri noci prežívala skutočné peklo, ale po týždni sa jej stav začal zlepšovať a pomaly mohla zájsť do kúpeľne aj na toaletu. Problém však nastal, keď na vedľajšiu voľnú posteľ v nemocničnej izbe priviezli asi štyridsaťročnú paniu po operácii. Bola na tom veľmi zle, celý lekársky tím chodil okolo nej. Namiesto dýchania len chrčala, veľmi smrdela, takže pani Ružena nemohla zaspať. Na tretí deň o jedenástej večer ju spolupacientka zobudila s tým, že má veľké bolesti, aby zazvonila na lekársku službu. Pribehli dve sestričky aj lekár, pani dostala injekciu, lieky a teplý čaj. Upokojila sa a zaspala.

Pani Ružena sedela na posteli a všetko sledovala. „Keď som si ľahla aj ja, zhasli veľké svetlo a ostalo svietiť len malé. Nemohla som zaspať, a tak som sa asi po hodine posadila na posteľ a napila minerálky,“ opisuje čitateľka. A vtedy si všimla, že pri posteli tej panej stojí osoba. „Prekvapilo ma to. Bolo už po polnoci, dvere sa neotvorili, tak kde sa tu vzala,“ pýtala sa v duchu pani Ružena a svoj pohľad zamerala na tú postavu. Zaujal ju najmä jej plášť, ktorý mal citrónovú farbu. Ruky mala skrížené na prsiach, z ľavej strany mala kyticu kvetov. Boli to biele živé ľalie, ktoré boli veľmi špinavé, a postava bola vysoká a chudá. Ružena sa opýtala: „Pani, idete sem ležať?“ Ona pokrútila hlavou, že nie. Svoju tvár stále otáčala k stene, aby na ňu nebolo vidieť. „Vtedy som vstala z postele, išla na toaletu s tým, že na spiatočnej ceste si ju obzriem,“ opisuje čitateľka.

Keď sa po pár minútach vracala, jej pohľad zablúdil k posteli. Pani už nedýchala, bola mŕtva. Postava sa pohla k dverám, jednu ruku mala tak, aby jej pani Ružena nevidela tvár. „Keď však urobila krok, plášť sa jej otvoril až po brucho a ja som uvidela len holé kosti,“ spomína čitateľka. Zamrazilo ju, navyše, keď postava prichádzala ku dverám, tie sa samy otvorili. „Vtedy sa otočila, pozrela sa na mňa a ja som ucítila, ako sa mi na hlave ježia vlasy. Stáli ako klince a ja som sa triasla po celom tele. Nemohla som dýchať, pred očami sa mi zatmelo a cítila som, ako padám,“ hovorí pani Ružena o tom, na čo si ešte pamätá. Ráno okolo nej stál celý lekársky tím. „Konečne, čo sa vám stalo? Kto vás prepadol?“ pýtal sa lekár. „Ja som nič nehovorila, ale jedno viem, že na tú noc, ale najmä na postavu, ktorá nemala oči, nikdy nezabudnem,“ dodáva pisateľka zo Starej Turej.

Kto pomohol s hľadaním?

Mária Zaťková z Bánoviec nad Bebravou a jej sestra sa pred dvomi rokmi vybrali aj so skupinkou veriacich z troch farností na púť k Panne Márii do Medžugoria. Cestovali autobusom. Pani Mária na púti nikdy nebola a aj pre zdravotné ťažkosti zvažovala, či ísť, aby nebola na ťarchu sestre aj ostatným. „Docestovali sme v poriadku, ubytovaní sme boli v Chorvátsku a do Medžugoria sme sa vybrali na druhý deň,“ rozpráva Mária. Autobus zastal pomerne ďaleko, pre množstvo pútnikov sa k Hore zjavenia bližšie nedostal.

V horúcom počasí sa pútnici vybrali na horu pešo. Tá cesta v páľave bola nad sily pani Márie, preto celkom vyčerpaná aj s niekoľkými inými veriacimi, ktorí si netrúfli ísť ďalej, zostali dolu. „Musím priznať, že som bola veľmi sklamaná a nešťastná. Moja sestra išla a sľúbila, že sa pomodlí aj za mňa a prinesie mi aspoň skalku,“ spomína Mária, ako sa nemohla upokojiť a plakala. „Veď cieľom mojej cesty bola práve Hora zjavenia a ja som na dosah, a predsa nevládzem,“ vysvetľuje, prečo tak veľmi plakala. Tí veriaci, čo zostali, ju tíšili, že možno si tú krížovú cestu, ktorú plánovala uskutočniť na Hore zjavenia, spravila už cestou pod horu. K autobusu sa dostala úplne vyčerpaná.

Program pútnikov bol zorganizovaný tak, že každý večer mali s pánom farárom svätú omšu a v čase voľna sa chodili kúpať. „Bohužiaľ, v mori som stratila zlatý prsteň, ktorý mi daroval manžel na päťdesiatku. Všetci mi ho pomáhali hľadať, ale nič,“ spomína čitateľka. Na druhý deň po strate išli opäť do Medžugoria a domáca sľúbila, že jej chlapci budú na pláži hľadať od rána do večera. Aj v ten deň mali po návrate svätú omšu a potom sa strhla veľká búrka – ráno sa však opäť vyjasnilo a pútnici išli poslednýkrát k moru. Samozrejme, opäť hľadali zlatý prsteň. „Ja som sa už vzdávala, keď moja sestra zvolala: Majka, aké mi dáš nálezné?“ opisuje pani Mária. Naozaj! Sestra ten stratený prsteň našla. „Neveriacky som k nej prišla, vystískala ju a veľmi sa mi uľavilo. Až cestou domov sme všetkým povedali, čo sa stalo. Neverili,“ hovorí pani Mária a dodáva, že nemá dôvod si vymýšľať. „Aj v roku 2009 som bola so sestrou v Medžugorí a Horu zjavení som zvládla, aj keď cestu dolu už s pomocou. Myslím, si, že každý, kto sa tam dostane, načerpá vieru a silu,“ dodáva s optimizmom pani Majka.

Pripravila: ZUZANA LAJDOVÁ
Foto: Shutterstock© 2014 STAR production s.r.o. | Odkazy Created by ActivIT