• Umením spájame ľudíUmením spájame ľudíV čase, keď deviatakovi PETROVI SOLEJOVI z Medzilaboriec vyšla jeho prvá kniha o ...
  • Hubové variácieHubové variácieZ potuliek po lesoch sa konečne vraciame s košíkmi plnými húb. Začali hojne ...
img
Horoskop na 19.09.2014
Baran
Baran
Baran
Baran
Tvorivosť a umenie ide ruka v ruke s fantáziou. Slúžia nám k tomu, aby sme sa lepšie spoznali, prebudili a utvorili zo seba rovnovážneho človeka. Koľkokrát ste sa skoro nespoznali, a to podľa svojich reakcií na cudzie umelecké výtvory! Možno by ste dnes mali navštíviť nejaký umelecký stánok, kde by ste sa inšpirovali k tvorbe. Ak nie ste umelecky založení, môžete tvoriť napríklad v byte, kde niečo zmeníte.
späť
Býk
Býk
Býk
Býk
Dnes od skorého rána je Luna v Levovi. Pre vás to môže znamenať vynesenie určitých skrytých emócií na povrch. Ak sa má teraz niečo nepríjemné doriešiť, tak to doriešte. Skúste byť pri tom pokojní, ale na druhej strane aj úprimní. Vyvyšovanie sa nad protivníka by nedonieslo osoh obidvom stranám. V tomto období vás dlhodobejšie drží priaznivé pôsobenie Slnka v Panne, tak to snáď dnes zvládnete na výbornú.
späť
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Nejako to ide tým kopcom, ktorý ste si vybrali tentoraz na svoju túru, ťažšie zvládnuť. Kde je chyba? Najlepšie ju bude hľadať najprv v sebe, až potom u druhých. Seba totiž pretvoríte ľahšie ako iných. Tlačí na vás, a to dosť nepríjemne pôsobenie Slnka v Panne, ktorá je s vami v kvadratickom spojení. Snažte sa tento malý kríž niesť statočne, hlavne Blíženci narodení v tretej dekáde znamenia.
späť
Rak
Rak
Rak
Rak
Planéty sú vo všeobecnosti k vám celkom priaznivo naklonené. Trochu sa na vás ešte mračí Merkúr zo znamenia Váh, ale to by ste mali zvládnuť dnes ľavou zadnou. Riskovať na cestách však nemusíte. Skúste zahladiť za sebou tú nepríjemnosť z nedávna. Myslím tú s partnerom. Tam, kde je problém, môžu za to obe strany. Na koľko percent kto urobil chybu, to už teraz netreba riešiť, ale jednoducho si odpustiť.
späť
Lev
Lev
Lev
Lev
Tešte sa zo svojej existencie na Zemi. Sme tu na návšteve a dobre vieme, že nemôže byť každý deň nedeľa. Veď by sme si to asi ani nevážili, keby tak bolo. Za dobré veci treba každý večer pred spaním poďakovať a z tých nepríjemnejších sa poučiť. Skúste aj vy dnes obdarovať svojich blízkych i kolegov milým slovom a srdečným úsmevom. Bude to pekný začiatok mesiaca pre vás a potešenie na oboch stranách.
späť
Panna
Panna
Panna
Panna
Je to vážna vec, vedieť si uvedomiť svoje postavenie tu a teraz. Nemyslím teraz bujarú oslavu narodenín, ale fakt, že vám na rozdiel od Levov, ktorým dnes začína len nový mesiac, začína alebo začalo niečo ako nový rok. Návrat Slnka k vám si pýta plánovanie. Naplánujte si dobrú náladu, lebo ako na nový rok, tak po celý rok! Dajte vedieť svetu, že ste tu, milé Panny! Vykročte smelšie do nových dní!
späť
Váhy
Váhy
Váhy
Váhy
Tvoríme už len tým, ako sa ukazujeme každý deň svetu, ako sa rozhodneme konať, hovoriť k ľuďom, ako cítime a čo zo seba vyžarujeme. To všetko treba robiť vedome, s láskou k svetu a všetkému živému okolo. Vám sa to väčšinou darí, lebo nemáte radi nerovnováhu. Ste v očakávaní vstupu Slnka do vášho znamenia. Robte si plány, ktoré budú dnes smelšie, lebo sme všetci pod vplyvom Luny v Levovi. Veď si ich potom trochu okrešete.
späť
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Niečo sa vám môže vrátiť z minulosti. Hlavne ak vás niekto urazil či nahneval, môže to vo vás ešte niekde skryto rezonovať a teraz sa to pýta von. Najlepšie bude sa nad to povzniesť. Ostaňte však sami sebou. O vás väčšinou nepochybujem, že by ste sa nechali ovplyvňovať inými ľuďmi, ale vybuchnúť za svoju pravdu, to viete. Dnes ste už pod vplyvom Luny v Levovi, čo je pre vás nepríjemný aspekt.
späť
Strelec
Strelec
Strelec
Strelec
Pri kávičke alebo čaji, kedy sa väčšinou číta všeobecný horoskop, vám náladu nechcem pokaziť. Dnes ani nie je prečo, lebo vám k nálade nahráva Mesiac v Levovi. Ak sme v pokoji, sme harmonizovaní aj kdesi zvnútra. Prekonáme i kvadratické obdobia, ktoré zákonite prichádzajú. Vám pomaly končí kvadrát Slnka. S dobrým naladením vnímajte výzvy, ktoré vám počas Slnka v Panne život pripravil. Poučte sa na chybách a poďakujte za ...
späť
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Buďte svojou podstatou v centre, teda v sebe samom. Skúste dotvárať určitú časť ktorú treba meniť tak, aby ste tvorili s ostatnými jeden celok. Niekedy je to ťažké a hlavne, pre rohaté znamenia, akým ste aj vy. Je to údel, ktorý treba prijať. Nech vás k tomu vedie láska a vaši anjeli strážni. Slnko je k vám ešte pár dní priaznivo naklonené. Praje hlbokým vnemom, ďalekým cestám a filozofovaniu.
späť
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Opozícia Luny na vaše znamenie si od dnes rána bude asi žiadať svoje. Neodmietajte bez rozmyslu výzvy týchto dní. Niekto vám asi nastaví zrkadlo. Môže to byť človek, ktorý vás dnes rozčúlil. Uvoľnite sa, poďakujte za lekciu, mali ste ju prežiť. Ak dnešný deň prebieha bez výkyvov nálad, asi máte už za sebou poriadny kusisko práce na sebe. Pozor na pýchu, predchádza pád! Iste by ste sa nechceli vrátiť o pár krokov späť.
späť
Ryby
Ryby
Ryby
Ryby
Počúvajte svoje srdce, ktoré je v čase pôsobenia Luny v Levovi citlivejšie. Mali ste dosť napäté obdobie a tento váš neúnavný sval to iste cítil, ale si ďalej vykonával svoju prácu. Doprajte si tento víkend dostatok oddychovania. Ak sa počasie u vás už umúdrilo, môže to byť aktívny oddych v prírode, ktorá začína hrať všetkými farbami. Ak budete mať potrebu väčšieho spánku, doprajte si ho.
späť
horoskop od moneo.sk
 

Neuveriteľné príbehy čitateľov: Stretnutie s anjelom a zubatou

Zdielať tento článok

Bdejú nad nami anjeli strážni a ako nás presviedčajú o svojej existencii? Ako vyzerá zubatá s kosou a možno ju stretnúť aj vtedy, keď ešte neprišla naša hodina? Odpovede na tieto otázky sa dajú nájsť aj v listoch našich čitateľov.

Neuveriteľné príbehy čitateľov: Stretnutie s anjelom a zubatou

Len krok od smrti
Čitateľka Petra Patkóšová z Nýroviec má dvoch psíkov, s ktorými často chodieva na prechádzky do prírody. Pred časom sa vybrala na kratšiu túru do okolia, ale nepoznanou trasou. „Okolie bolo krásne, užívali sme si pekný slnečný deň,“ spomína Petra. So psíkmi vyšla až na vrchol kopca, z ktorého bol pekný výhľad. „Kochala som sa pohľadom a rozjímala. Bolo to skutočne pokojné a malo to svoje čaro,“ opisuje čitateľka. Nadšená príjemným zážitkom a nabitá pozitívnou energiou sa rozhodla, že prechádzku zrýchli a z kopca pobeží. „Utekali sme teda dolu kopcom šialenou rýchlosťou, bláznili sme sa a ja som vôbec nedávala pozor. A zrazu som sa zastavila – nedokážem to vysvetliť, ale nohy mi zrazu samy zastali,“ vzrušene vysvetľuje aj po čase Petra. To, čo uvidela, ju šokovalo. „Predo mnou stála kovová konštrukcia, ktorú som predtým nevidela, pretože bola zakrytá krovím, a z nej trčala kovová tyč. Ak by som nebola zastavila, tyč by mi prepichla lebku,” hovorí čitateľka. Na smrť sa vydesila, ale od toho dňa je presvedčená o existencii anjelov strážnych.

Postava bez očí

Minulý rok čitateľka Ružena Biháriová zo Starej Turej absolvovala vážnu operáciu v nemocnici v Trenčíne. Tri dni a tri noci prežívala skutočné peklo, ale po týždni sa jej stav začal zlepšovať a pomaly mohla zájsť do kúpeľne aj na toaletu. Problém však nastal, keď na vedľajšiu voľnú posteľ v nemocničnej izbe priviezli asi štyridsaťročnú paniu po operácii. Bola na tom veľmi zle, celý lekársky tím chodil okolo nej. Namiesto dýchania len chrčala, veľmi smrdela, takže pani Ružena nemohla zaspať. Na tretí deň o jedenástej večer ju spolupacientka zobudila s tým, že má veľké bolesti, aby zazvonila na lekársku službu. Pribehli dve sestričky aj lekár, pani dostala injekciu, lieky a teplý čaj. Upokojila sa a zaspala.

Pani Ružena sedela na posteli a všetko sledovala. „Keď som si ľahla aj ja, zhasli veľké svetlo a ostalo svietiť len malé. Nemohla som zaspať, a tak som sa asi po hodine posadila na posteľ a napila minerálky,“ opisuje čitateľka. A vtedy si všimla, že pri posteli tej panej stojí osoba. „Prekvapilo ma to. Bolo už po polnoci, dvere sa neotvorili, tak kde sa tu vzala,“ pýtala sa v duchu pani Ružena a svoj pohľad zamerala na tú postavu. Zaujal ju najmä jej plášť, ktorý mal citrónovú farbu. Ruky mala skrížené na prsiach, z ľavej strany mala kyticu kvetov. Boli to biele živé ľalie, ktoré boli veľmi špinavé, a postava bola vysoká a chudá. Ružena sa opýtala: „Pani, idete sem ležať?“ Ona pokrútila hlavou, že nie. Svoju tvár stále otáčala k stene, aby na ňu nebolo vidieť. „Vtedy som vstala z postele, išla na toaletu s tým, že na spiatočnej ceste si ju obzriem,“ opisuje čitateľka.

Keď sa po pár minútach vracala, jej pohľad zablúdil k posteli. Pani už nedýchala, bola mŕtva. Postava sa pohla k dverám, jednu ruku mala tak, aby jej pani Ružena nevidela tvár. „Keď však urobila krok, plášť sa jej otvoril až po brucho a ja som uvidela len holé kosti,“ spomína čitateľka. Zamrazilo ju, navyše, keď postava prichádzala ku dverám, tie sa samy otvorili. „Vtedy sa otočila, pozrela sa na mňa a ja som ucítila, ako sa mi na hlave ježia vlasy. Stáli ako klince a ja som sa triasla po celom tele. Nemohla som dýchať, pred očami sa mi zatmelo a cítila som, ako padám,“ hovorí pani Ružena o tom, na čo si ešte pamätá. Ráno okolo nej stál celý lekársky tím. „Konečne, čo sa vám stalo? Kto vás prepadol?“ pýtal sa lekár. „Ja som nič nehovorila, ale jedno viem, že na tú noc, ale najmä na postavu, ktorá nemala oči, nikdy nezabudnem,“ dodáva pisateľka zo Starej Turej.

Kto pomohol s hľadaním?

Mária Zaťková z Bánoviec nad Bebravou a jej sestra sa pred dvomi rokmi vybrali aj so skupinkou veriacich z troch farností na púť k Panne Márii do Medžugoria. Cestovali autobusom. Pani Mária na púti nikdy nebola a aj pre zdravotné ťažkosti zvažovala, či ísť, aby nebola na ťarchu sestre aj ostatným. „Docestovali sme v poriadku, ubytovaní sme boli v Chorvátsku a do Medžugoria sme sa vybrali na druhý deň,“ rozpráva Mária. Autobus zastal pomerne ďaleko, pre množstvo pútnikov sa k Hore zjavenia bližšie nedostal.

V horúcom počasí sa pútnici vybrali na horu pešo. Tá cesta v páľave bola nad sily pani Márie, preto celkom vyčerpaná aj s niekoľkými inými veriacimi, ktorí si netrúfli ísť ďalej, zostali dolu. „Musím priznať, že som bola veľmi sklamaná a nešťastná. Moja sestra išla a sľúbila, že sa pomodlí aj za mňa a prinesie mi aspoň skalku,“ spomína Mária, ako sa nemohla upokojiť a plakala. „Veď cieľom mojej cesty bola práve Hora zjavenia a ja som na dosah, a predsa nevládzem,“ vysvetľuje, prečo tak veľmi plakala. Tí veriaci, čo zostali, ju tíšili, že možno si tú krížovú cestu, ktorú plánovala uskutočniť na Hore zjavenia, spravila už cestou pod horu. K autobusu sa dostala úplne vyčerpaná.

Program pútnikov bol zorganizovaný tak, že každý večer mali s pánom farárom svätú omšu a v čase voľna sa chodili kúpať. „Bohužiaľ, v mori som stratila zlatý prsteň, ktorý mi daroval manžel na päťdesiatku. Všetci mi ho pomáhali hľadať, ale nič,“ spomína čitateľka. Na druhý deň po strate išli opäť do Medžugoria a domáca sľúbila, že jej chlapci budú na pláži hľadať od rána do večera. Aj v ten deň mali po návrate svätú omšu a potom sa strhla veľká búrka – ráno sa však opäť vyjasnilo a pútnici išli poslednýkrát k moru. Samozrejme, opäť hľadali zlatý prsteň. „Ja som sa už vzdávala, keď moja sestra zvolala: Majka, aké mi dáš nálezné?“ opisuje pani Mária. Naozaj! Sestra ten stratený prsteň našla. „Neveriacky som k nej prišla, vystískala ju a veľmi sa mi uľavilo. Až cestou domov sme všetkým povedali, čo sa stalo. Neverili,“ hovorí pani Mária a dodáva, že nemá dôvod si vymýšľať. „Aj v roku 2009 som bola so sestrou v Medžugorí a Horu zjavení som zvládla, aj keď cestu dolu už s pomocou. Myslím, si, že každý, kto sa tam dostane, načerpá vieru a silu,“ dodáva s optimizmom pani Majka.

Pripravila: ZUZANA LAJDOVÁ
Foto: Shutterstock© 2014 STAR production s.r.o. | Odkazy Created by ActivIT