img

Horoskop na 09.02.2016
Baran
Baran
Baran
Baran
Dnešný utorok dostanete príležitosť ukázať, čo vo vás je, zvlášť vo vzťahoch. Budete, i pod dnešným vplyvom Luny, miernejší a citlivejší. Kolegovia si spoluprácu s vami budú pochvaľovať. Ak ste mali pocit, že dokončíte ešte jednu úlohu a budete mať pokoj, mýlili ste sa. Čaká vás ešte aj niečo príjemné, takmer romantické. Viera v strážnych anjelov má dnes veľmi silný terapeutický význam.
späť
Býk
Býk
Býk
Býk
Na krivých útočníkov je treba útočiť priamo. Len taká strela ich prekvapí a zaženie. Dnešný utorok sa spoliehajte aj na jednoduché recepty, budú sa dať použiť, ale len na tých citlivejších ľudí. Pre vašu povahu bude teraz najlepšie, keď sa na určitý čas stiahnete z bojového poľa. Nechajte priestor iným ľuďom. Spomeňte si na bájne čierne hodinky našich predkov, a skúste si nájsť viac času na rozprávanie s deťmi a rodinou.
späť
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Veľká snaha ešte neznamená veľký výsledok. Snažte sa menej, a môžete dosiahnuť viac. Dnešný utorok bude pre vás dobré to, čo je dobré pre ostatných. Pomôžte im, ale zvažujte, či to už nie je pre vás zbytočne zaťažujúce. Okolo vás bude rušno, dostanete sa do centra diania. Využite to pre seba. V domácej ekonomike si zopakujte, čo je potrebné urobiť, či dokúpiť. Uspokojte sa s tým, čo teraz funguje.
späť
Rak
Rak
Rak
Rak
Dávajte si pozor na ľudí, ktorí od vás bočia. Môžu mať výčitky svedomia. V niečom podstatnom by ste sa mali zobudiť, aby ste neprepásli viac dobrých príležitostí. Asi bude rozumné chvíľu počkať, až potom niečo riešiť. Partner bude mať čas na premýšľanie. S trochou šťastia príde dnešný utorok úspech. Luna je v príjemnom živle Vody, ktorý je i váš. Nemá s ostatnými planétami zlé postavenie.
späť
Lev
Lev
Lev
Lev
Doma nebude problém s partnerom, ale s vami. Musíte si to však najskôr uvedomiť. Neuzatvárajte sa do seba. Niektoré problémy sa lepšie riešia kolektívne. Dávajte si pozor na to, čo hovoríte. Nie nadarmo sa vraví, že aj steny majú uši. Dnešný utorok sa stretne oheň a ľad na jednom mieste, ale dokážu spolu vydržať. Netrvajte na svojom, keď sa črtá lepšie riešenie. Nie je podstatné, či je vaše, alebo niekoho iného.
späť
Panna
Panna
Panna
Panna
Niekedy vás zabrzdia vlastné zábrany. Často sa skrývate za rôzne pravidlá, ktoré vyhovujú vašej vysokej morálke. Ceníte si čestnosť a spoľahlivosť. Dnešný utorok nemá Luna negatívne aspekty. Budete však citlivejší, preto si dajte pozor, nech vaše dobré srdce nezneužijú. Pripravte si vhodné argumenty. Dnes sa vám potvrdí to, čo ste už tušili. Znamenie Panny máva aj krásne nechty.
späť
Váhy
Váhy
Váhy
Váhy
Ak chcete s vecami pohnúť, musíte konať. Dnešný utorok prekvapíte najskôr partnera, potom aj seba. Pochvalu však nečakajte. Nespoliehajte sa len na svoju pamäť, môže vás zradiť. Všetko, čo poviete, by ste mali mať podložené faktami. Podstatná je vaša iniciatíva, nemusíte čakať na ostatných. Jedlo si rozdeľte na viac menších dávok, aby ste si nezaťažovali žalúdok, ani žlčník.
späť
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Doma potrebujete pokoj, ale partner vám ho nedožičí. Budete sa s tým musieť vyrovnať. Na vašich pleciach bude aj to, čo len ťažko zvládate. Budete sa s tým musieť nejako vyrovnať. Dnešný utorok spravíte všetko na jednotku. Ani energie Luny vám nebudú dodávať pochmúrnejšie nálady. Nevyhýbajte sa žiadnej debate, nebude nepríjemná. Niektoré veci si treba prediskutovať. S Lunou v znamení Rýb vám to pôjde hravo.
späť
Strelec
Strelec
Strelec
Strelec
Dnešný utorok bude všetko takmer dokonalé. Mali by ste si to vychutnať. Bude málo negatívnych emócií. Mali by ste to poriadne rozbehnúť. Morálne povzbuďte partnera, a ľudí, na ktorých vám záleží. Ak vás partner vás zahrnie komplimentmi, tak mu ich vráťte. Začiatok rozhodne o tom, aký bude koniec. Dnes však skúste ohúriť partnera aj inak, než rečami. Tých sa napočúval dosť.
späť
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Po tieto dni rátajte nielen s nadhľadom, presvedčivosťou a erotickým vyžarovaním, ale i s obmedzeniami, ilúziami a nesprávnymi rozhodnutiami. Niektoré vaše slová môžu byť hra s ohňom. Viacerých ľudí dokážu dostať do varu. Dnešný utorok budete na križovatke, ale riešenie bude jasné na prvý pohľad. Nehovorte len o sebe, mohlo by sa to obrátiť proti vám. Ostatní chcú tiež svoje miesto na výslní.
späť
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Vodnár
V dnešku sa skrýva drobný problém, ktorý budete musieť skôr či neskôr vyriešiť. V partnerstve robte všetko spoločne, len tak to vydrží. Dvaja dokážu oveľa viac ako jeden. Dnešný utorok budete vedieť viac, než ostatní. Je zbytočné vyhovárať sa na nedostatok informácií. Budete musieť hľadať alternatívy ku svojim plánom. Niekedy býva náhrada lepšia ako originál. Podporte návrhy, ak sú mimoriadne racionálne.
späť
Ryby
Ryby
Ryby
Ryby
Dnešný utorok budete musieť pozmeniť stratégiu. Pôvodná nemusí byť zlá, ale je potrebné niečo nové. Dnes je od rána Luna vo vašom znamení. Nepodliehajte ilúziám, partner takúto chybu neurobí. Bude oveľa pragmatickejší. Slová stačiť nebudú, musíte niečo urobiť. Môže to byť namáhavé, ale v konečnom dôsledku úspešné. Podporte každého, kto je na vašej strane. Oddych je prvoradý, mali by ste mu častejšie podriadiť všetko, ...
späť
horoskop od moneo.sk
 

Neuveriteľné príbehy čitateľov: Stretnutie s anjelom a zubatou

Zdielať tento článok

Bdejú nad nami anjeli strážni a ako nás presviedčajú o svojej existencii? Ako vyzerá zubatá s kosou a možno ju stretnúť aj vtedy, keď ešte neprišla naša hodina? Odpovede na tieto otázky sa dajú nájsť aj v listoch našich čitateľov.

Neuveriteľné príbehy čitateľov: Stretnutie s anjelom a zubatou

Len krok od smrti
Čitateľka Petra Patkóšová z Nýroviec má dvoch psíkov, s ktorými často chodieva na prechádzky do prírody. Pred časom sa vybrala na kratšiu túru do okolia, ale nepoznanou trasou. „Okolie bolo krásne, užívali sme si pekný slnečný deň,“ spomína Petra. So psíkmi vyšla až na vrchol kopca, z ktorého bol pekný výhľad. „Kochala som sa pohľadom a rozjímala. Bolo to skutočne pokojné a malo to svoje čaro,“ opisuje čitateľka. Nadšená príjemným zážitkom a nabitá pozitívnou energiou sa rozhodla, že prechádzku zrýchli a z kopca pobeží. „Utekali sme teda dolu kopcom šialenou rýchlosťou, bláznili sme sa a ja som vôbec nedávala pozor. A zrazu som sa zastavila – nedokážem to vysvetliť, ale nohy mi zrazu samy zastali,“ vzrušene vysvetľuje aj po čase Petra. To, čo uvidela, ju šokovalo. „Predo mnou stála kovová konštrukcia, ktorú som predtým nevidela, pretože bola zakrytá krovím, a z nej trčala kovová tyč. Ak by som nebola zastavila, tyč by mi prepichla lebku,” hovorí čitateľka. Na smrť sa vydesila, ale od toho dňa je presvedčená o existencii anjelov strážnych.

Postava bez očí

Minulý rok čitateľka Ružena Biháriová zo Starej Turej absolvovala vážnu operáciu v nemocnici v Trenčíne. Tri dni a tri noci prežívala skutočné peklo, ale po týždni sa jej stav začal zlepšovať a pomaly mohla zájsť do kúpeľne aj na toaletu. Problém však nastal, keď na vedľajšiu voľnú posteľ v nemocničnej izbe priviezli asi štyridsaťročnú paniu po operácii. Bola na tom veľmi zle, celý lekársky tím chodil okolo nej. Namiesto dýchania len chrčala, veľmi smrdela, takže pani Ružena nemohla zaspať. Na tretí deň o jedenástej večer ju spolupacientka zobudila s tým, že má veľké bolesti, aby zazvonila na lekársku službu. Pribehli dve sestričky aj lekár, pani dostala injekciu, lieky a teplý čaj. Upokojila sa a zaspala.

Pani Ružena sedela na posteli a všetko sledovala. „Keď som si ľahla aj ja, zhasli veľké svetlo a ostalo svietiť len malé. Nemohla som zaspať, a tak som sa asi po hodine posadila na posteľ a napila minerálky,“ opisuje čitateľka. A vtedy si všimla, že pri posteli tej panej stojí osoba. „Prekvapilo ma to. Bolo už po polnoci, dvere sa neotvorili, tak kde sa tu vzala,“ pýtala sa v duchu pani Ružena a svoj pohľad zamerala na tú postavu. Zaujal ju najmä jej plášť, ktorý mal citrónovú farbu. Ruky mala skrížené na prsiach, z ľavej strany mala kyticu kvetov. Boli to biele živé ľalie, ktoré boli veľmi špinavé, a postava bola vysoká a chudá. Ružena sa opýtala: „Pani, idete sem ležať?“ Ona pokrútila hlavou, že nie. Svoju tvár stále otáčala k stene, aby na ňu nebolo vidieť. „Vtedy som vstala z postele, išla na toaletu s tým, že na spiatočnej ceste si ju obzriem,“ opisuje čitateľka.

Keď sa po pár minútach vracala, jej pohľad zablúdil k posteli. Pani už nedýchala, bola mŕtva. Postava sa pohla k dverám, jednu ruku mala tak, aby jej pani Ružena nevidela tvár. „Keď však urobila krok, plášť sa jej otvoril až po brucho a ja som uvidela len holé kosti,“ spomína čitateľka. Zamrazilo ju, navyše, keď postava prichádzala ku dverám, tie sa samy otvorili. „Vtedy sa otočila, pozrela sa na mňa a ja som ucítila, ako sa mi na hlave ježia vlasy. Stáli ako klince a ja som sa triasla po celom tele. Nemohla som dýchať, pred očami sa mi zatmelo a cítila som, ako padám,“ hovorí pani Ružena o tom, na čo si ešte pamätá. Ráno okolo nej stál celý lekársky tím. „Konečne, čo sa vám stalo? Kto vás prepadol?“ pýtal sa lekár. „Ja som nič nehovorila, ale jedno viem, že na tú noc, ale najmä na postavu, ktorá nemala oči, nikdy nezabudnem,“ dodáva pisateľka zo Starej Turej.

Kto pomohol s hľadaním?

Mária Zaťková z Bánoviec nad Bebravou a jej sestra sa pred dvomi rokmi vybrali aj so skupinkou veriacich z troch farností na púť k Panne Márii do Medžugoria. Cestovali autobusom. Pani Mária na púti nikdy nebola a aj pre zdravotné ťažkosti zvažovala, či ísť, aby nebola na ťarchu sestre aj ostatným. „Docestovali sme v poriadku, ubytovaní sme boli v Chorvátsku a do Medžugoria sme sa vybrali na druhý deň,“ rozpráva Mária. Autobus zastal pomerne ďaleko, pre množstvo pútnikov sa k Hore zjavenia bližšie nedostal.

V horúcom počasí sa pútnici vybrali na horu pešo. Tá cesta v páľave bola nad sily pani Márie, preto celkom vyčerpaná aj s niekoľkými inými veriacimi, ktorí si netrúfli ísť ďalej, zostali dolu. „Musím priznať, že som bola veľmi sklamaná a nešťastná. Moja sestra išla a sľúbila, že sa pomodlí aj za mňa a prinesie mi aspoň skalku,“ spomína Mária, ako sa nemohla upokojiť a plakala. „Veď cieľom mojej cesty bola práve Hora zjavenia a ja som na dosah, a predsa nevládzem,“ vysvetľuje, prečo tak veľmi plakala. Tí veriaci, čo zostali, ju tíšili, že možno si tú krížovú cestu, ktorú plánovala uskutočniť na Hore zjavenia, spravila už cestou pod horu. K autobusu sa dostala úplne vyčerpaná.

Program pútnikov bol zorganizovaný tak, že každý večer mali s pánom farárom svätú omšu a v čase voľna sa chodili kúpať. „Bohužiaľ, v mori som stratila zlatý prsteň, ktorý mi daroval manžel na päťdesiatku. Všetci mi ho pomáhali hľadať, ale nič,“ spomína čitateľka. Na druhý deň po strate išli opäť do Medžugoria a domáca sľúbila, že jej chlapci budú na pláži hľadať od rána do večera. Aj v ten deň mali po návrate svätú omšu a potom sa strhla veľká búrka – ráno sa však opäť vyjasnilo a pútnici išli poslednýkrát k moru. Samozrejme, opäť hľadali zlatý prsteň. „Ja som sa už vzdávala, keď moja sestra zvolala: Majka, aké mi dáš nálezné?“ opisuje pani Mária. Naozaj! Sestra ten stratený prsteň našla. „Neveriacky som k nej prišla, vystískala ju a veľmi sa mi uľavilo. Až cestou domov sme všetkým povedali, čo sa stalo. Neverili,“ hovorí pani Mária a dodáva, že nemá dôvod si vymýšľať. „Aj v roku 2009 som bola so sestrou v Medžugorí a Horu zjavení som zvládla, aj keď cestu dolu už s pomocou. Myslím, si, že každý, kto sa tam dostane, načerpá vieru a silu,“ dodáva s optimizmom pani Majka.

Pripravila: ZUZANA LAJDOVÁ
Foto: Shutterstock© 2016 STAR production s.r.o. | Odkazy Created by ActivIT
Tento web používa súbory cookies. Viac informácií TU.