img

Horoskop na 02.04.2015
Baran
Baran
Baran
Baran
Tieto dni sú rušné, ale chvíľu pre seba si treba nájsť vždy. Ráno si zapáľte sviečku a skúste chvíľu meditovať. Ak to pre zhon s deťmi nejde, nájde sa taká chvíľa večer, keď stíchne ruch v dome. Podobne je to s ostatnými činnosťami, ktoré sú síce bežné, ale vám nejako nejdú od ruky. Ak ich budete robiť v určitom rytme, stanú sa vám bežnými a príjemnými.
späť
Býk
Býk
Býk
Býk
Ak cítite únavu z predchádzajúceho obdobia, nebude hanbou si viac oddychovať. Jedzte veľa živej stravy a myslite viac na seba. Slnko je vo vašom dvanástom dome. Urobte si pekný deň. Venujte sa svojmu telu, a to hlavne tráveniu. Zeleninové jedlo sa dnes veľmi hodí, prečo by ste si ho nemohli dať? Ak si potrebujete upraviť vlasy, je na to vynikajúci termín. Účes vám vydrží dlhšie. Pred spaním skúste meditovať.
späť
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Vaše spoločenské ambície majú svoj priestor. Je tu však podmienka, zvládnuť napätie, ktoré je vo vás. Vyvoláva ho Mesiac v Panne, ktorý je vaším „krížom“. Nemohli by ste to prijať a mať radi aj tie problémy, ktoré u vás vyvolávajú vnemy Panny? Možno nájdete spoločné znaky, ktoré máte. Veď váš patrón Merkúr je patrónom aj Panny. Vy ste povrchnejší, preto vás irituje puntičkárstvo, ktoré dostalo do vienka toto znamenie.
späť
Rak
Rak
Rak
Rak
Emocionálna transformácia je pre vás teraz pojem, s ktorým sa asi stretávate častejšie. Kvadratické obdobie Barana núka pre statočných, inak povedané pre tých, ktorí nechcú stáť na jednom mieste, premenu. Veď na jar sa deje veľká zmena v prírode a my sme jej súčasťou. Čo na tom, že so zmenou prichádzajú aj straty a problémy? Pohyb je potrebný, stagnovanie ešte nikoho nepriviedlo k výšinám.
späť
Lev
Lev
Lev
Lev
Užite si terajšie dobré pôsobenie Slnka a nakoniec i Luny v Panne, ktorá vám žiari na dom hmoty a hodnôt. Pripútanie sa k majetku však prináša rôzne riziká. Na druhý svet si nič zo svojho majetku neodnesiete. Trochu smutné vyjadrenie, ale pre toto obdobie príznačné. Preto netreba lipnúť na týchto veciach. Na druhej strane, ak je vám dnes smutno, obklopte sa známymi vecami, ktoré vám prinesú pocit istoty.
späť
Panna
Panna
Panna
Panna
Máte teraz snahu viac sa presadzovať, ale aj vstúpiť do svojho vnútorného sveta. Nežijeme v dobe, kedy človek nemá právo na svoju osobnú slobodu, no vy si asi budete niečo vydobýjať, ako dieťa u svojej matky. Je jedno, koľko máte rokov. Skúste sa však zamyslieť, či je to vhodný spôsob. Inak už máte celkom dobré obdobie, až na niektoré drobné nepríjemnosti. Využite ho na vyššie ciele, pri ktorých sa vieme povzniesť nad ...
späť
Váhy
Váhy
Váhy
Váhy
Opozícia Slnka má svoju úlohu, ktorá môže byť rôznorodá. Iste máte dobrých priateľov, na ktorých ste nemali čas. Možno bude vhodné i osobné stretnutie, nielen prostredníctvom mailov či telefonátov. Nezabúdajte ani na partnerské vzťahy. Možno bude dobre, ak predstavíte vašu polovičku tým, ktorí ho ešte nepoznajú. Voľné Váhy možno stretnú nádejnú lásku medzi priateľmi svojich priateľov.
späť
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Slnko a Luna sú vám celkom priaznivo naklonené, treba sa toho držať. Je pred Veľkou nocou, naplánujte si stretnutie so súrodencami a rodinou, ak ich máte ďalej ako vo vašom bydlisku. Krátka jarná dovolenka by tiež nezaškodila. Šibačku môžete zažiť aj na nej, ak teda dodržujete staré tradície. Dnes si aj vy doprajte povestný zelený špenát, alebo niečo iné zeleninové. Navyše, Luna v Panne je citlivá na trávenie.
späť
Strelec
Strelec
Strelec
Strelec
Duchovno a ďaleké cesty, to je doména Strelcov, ktorí pochopili, ako sa vraví, že kde je sever. Je jedno, či to je náboženstvo, filozofia či naozaj cestovanie za hranice všedných dní. Každý z vás je v niečom filozof i v kútiku duše kočovník. Možno vám tieto riadky pomohli pochopiť samého seba. Skúste si naplánovať zahraničnú dovolenku, ktorú zrealizujete možno v lete. Ak máte chuť na exotiku, pozrite si dnes cestopisný film.
späť
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Odložte nepodstatné veci a venujte sa len tomu, čo je naozaj dôležité. Kvadrát Slnka v Baranovi vám môže posvietiť na oblasti, v ktorých máte nedostatky. Od vašich narodenín uplynuli cca tri mesiace. Iste ste si dali ročný plán, ktorý chcete splniť. Preto sa netreba hnevať, ak vám niekto naznačí, že schádzate z cesty. Ešte že je Luna v Panne, ktorá vás podporí v zdravom sedliackom uvažovaní. Aj pre vás bude dobré, ak si dáte dnes ...
späť
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Dnešná Luna v zemskej Panne vás bude asi krotiť i pomáhať, aby ste sa držali striedmejšie v stravovaní. Aká je tá vaša norma jedla? Máte svoju slobodnú vôľu, sami si ju určite! Dnes to platí viacnásobne. Dajte si niečo zdravšie na obed i večer. Neskôr budete na seba hrdí, že ste sa držali v norme. S malými pokrokmi sa nevychvaľujte, veď to aj tak bude vidieť. Venujte sa aj tým, na ktorých vám záleží. Pozor na vnucovanie vašej ...
späť
Ryby
Ryby
Ryby
Ryby
Panna, v ktorej je Mesiac vás dopĺňa. Má to, čo vám možno chýba, i keď vás irituje niekedy až prepytujem, do amoku. Ste veľmi intuitívne a empatické znamenie. Často cítite dopredu, čo bude, tak sa podľa toho zariaďte. Nemá každý taký dar, ktorý treba aj využiť. Na druhej strane vám potom vzniká dlh, ktorý máte voči ostatným ľuďom. Veru, všetci sme prepojení a potrebujeme jeden druhého.
späť
horoskop od moneo.sk
 

Neuveriteľné príbehy čitateľov: Stretnutie s anjelom a zubatou

Zdielať tento článok

Bdejú nad nami anjeli strážni a ako nás presviedčajú o svojej existencii? Ako vyzerá zubatá s kosou a možno ju stretnúť aj vtedy, keď ešte neprišla naša hodina? Odpovede na tieto otázky sa dajú nájsť aj v listoch našich čitateľov.

Neuveriteľné príbehy čitateľov: Stretnutie s anjelom a zubatou

Len krok od smrti
Čitateľka Petra Patkóšová z Nýroviec má dvoch psíkov, s ktorými často chodieva na prechádzky do prírody. Pred časom sa vybrala na kratšiu túru do okolia, ale nepoznanou trasou. „Okolie bolo krásne, užívali sme si pekný slnečný deň,“ spomína Petra. So psíkmi vyšla až na vrchol kopca, z ktorého bol pekný výhľad. „Kochala som sa pohľadom a rozjímala. Bolo to skutočne pokojné a malo to svoje čaro,“ opisuje čitateľka. Nadšená príjemným zážitkom a nabitá pozitívnou energiou sa rozhodla, že prechádzku zrýchli a z kopca pobeží. „Utekali sme teda dolu kopcom šialenou rýchlosťou, bláznili sme sa a ja som vôbec nedávala pozor. A zrazu som sa zastavila – nedokážem to vysvetliť, ale nohy mi zrazu samy zastali,“ vzrušene vysvetľuje aj po čase Petra. To, čo uvidela, ju šokovalo. „Predo mnou stála kovová konštrukcia, ktorú som predtým nevidela, pretože bola zakrytá krovím, a z nej trčala kovová tyč. Ak by som nebola zastavila, tyč by mi prepichla lebku,” hovorí čitateľka. Na smrť sa vydesila, ale od toho dňa je presvedčená o existencii anjelov strážnych.

Postava bez očí

Minulý rok čitateľka Ružena Biháriová zo Starej Turej absolvovala vážnu operáciu v nemocnici v Trenčíne. Tri dni a tri noci prežívala skutočné peklo, ale po týždni sa jej stav začal zlepšovať a pomaly mohla zájsť do kúpeľne aj na toaletu. Problém však nastal, keď na vedľajšiu voľnú posteľ v nemocničnej izbe priviezli asi štyridsaťročnú paniu po operácii. Bola na tom veľmi zle, celý lekársky tím chodil okolo nej. Namiesto dýchania len chrčala, veľmi smrdela, takže pani Ružena nemohla zaspať. Na tretí deň o jedenástej večer ju spolupacientka zobudila s tým, že má veľké bolesti, aby zazvonila na lekársku službu. Pribehli dve sestričky aj lekár, pani dostala injekciu, lieky a teplý čaj. Upokojila sa a zaspala.

Pani Ružena sedela na posteli a všetko sledovala. „Keď som si ľahla aj ja, zhasli veľké svetlo a ostalo svietiť len malé. Nemohla som zaspať, a tak som sa asi po hodine posadila na posteľ a napila minerálky,“ opisuje čitateľka. A vtedy si všimla, že pri posteli tej panej stojí osoba. „Prekvapilo ma to. Bolo už po polnoci, dvere sa neotvorili, tak kde sa tu vzala,“ pýtala sa v duchu pani Ružena a svoj pohľad zamerala na tú postavu. Zaujal ju najmä jej plášť, ktorý mal citrónovú farbu. Ruky mala skrížené na prsiach, z ľavej strany mala kyticu kvetov. Boli to biele živé ľalie, ktoré boli veľmi špinavé, a postava bola vysoká a chudá. Ružena sa opýtala: „Pani, idete sem ležať?“ Ona pokrútila hlavou, že nie. Svoju tvár stále otáčala k stene, aby na ňu nebolo vidieť. „Vtedy som vstala z postele, išla na toaletu s tým, že na spiatočnej ceste si ju obzriem,“ opisuje čitateľka.

Keď sa po pár minútach vracala, jej pohľad zablúdil k posteli. Pani už nedýchala, bola mŕtva. Postava sa pohla k dverám, jednu ruku mala tak, aby jej pani Ružena nevidela tvár. „Keď však urobila krok, plášť sa jej otvoril až po brucho a ja som uvidela len holé kosti,“ spomína čitateľka. Zamrazilo ju, navyše, keď postava prichádzala ku dverám, tie sa samy otvorili. „Vtedy sa otočila, pozrela sa na mňa a ja som ucítila, ako sa mi na hlave ježia vlasy. Stáli ako klince a ja som sa triasla po celom tele. Nemohla som dýchať, pred očami sa mi zatmelo a cítila som, ako padám,“ hovorí pani Ružena o tom, na čo si ešte pamätá. Ráno okolo nej stál celý lekársky tím. „Konečne, čo sa vám stalo? Kto vás prepadol?“ pýtal sa lekár. „Ja som nič nehovorila, ale jedno viem, že na tú noc, ale najmä na postavu, ktorá nemala oči, nikdy nezabudnem,“ dodáva pisateľka zo Starej Turej.

Kto pomohol s hľadaním?

Mária Zaťková z Bánoviec nad Bebravou a jej sestra sa pred dvomi rokmi vybrali aj so skupinkou veriacich z troch farností na púť k Panne Márii do Medžugoria. Cestovali autobusom. Pani Mária na púti nikdy nebola a aj pre zdravotné ťažkosti zvažovala, či ísť, aby nebola na ťarchu sestre aj ostatným. „Docestovali sme v poriadku, ubytovaní sme boli v Chorvátsku a do Medžugoria sme sa vybrali na druhý deň,“ rozpráva Mária. Autobus zastal pomerne ďaleko, pre množstvo pútnikov sa k Hore zjavenia bližšie nedostal.

V horúcom počasí sa pútnici vybrali na horu pešo. Tá cesta v páľave bola nad sily pani Márie, preto celkom vyčerpaná aj s niekoľkými inými veriacimi, ktorí si netrúfli ísť ďalej, zostali dolu. „Musím priznať, že som bola veľmi sklamaná a nešťastná. Moja sestra išla a sľúbila, že sa pomodlí aj za mňa a prinesie mi aspoň skalku,“ spomína Mária, ako sa nemohla upokojiť a plakala. „Veď cieľom mojej cesty bola práve Hora zjavenia a ja som na dosah, a predsa nevládzem,“ vysvetľuje, prečo tak veľmi plakala. Tí veriaci, čo zostali, ju tíšili, že možno si tú krížovú cestu, ktorú plánovala uskutočniť na Hore zjavenia, spravila už cestou pod horu. K autobusu sa dostala úplne vyčerpaná.

Program pútnikov bol zorganizovaný tak, že každý večer mali s pánom farárom svätú omšu a v čase voľna sa chodili kúpať. „Bohužiaľ, v mori som stratila zlatý prsteň, ktorý mi daroval manžel na päťdesiatku. Všetci mi ho pomáhali hľadať, ale nič,“ spomína čitateľka. Na druhý deň po strate išli opäť do Medžugoria a domáca sľúbila, že jej chlapci budú na pláži hľadať od rána do večera. Aj v ten deň mali po návrate svätú omšu a potom sa strhla veľká búrka – ráno sa však opäť vyjasnilo a pútnici išli poslednýkrát k moru. Samozrejme, opäť hľadali zlatý prsteň. „Ja som sa už vzdávala, keď moja sestra zvolala: Majka, aké mi dáš nálezné?“ opisuje pani Mária. Naozaj! Sestra ten stratený prsteň našla. „Neveriacky som k nej prišla, vystískala ju a veľmi sa mi uľavilo. Až cestou domov sme všetkým povedali, čo sa stalo. Neverili,“ hovorí pani Mária a dodáva, že nemá dôvod si vymýšľať. „Aj v roku 2009 som bola so sestrou v Medžugorí a Horu zjavení som zvládla, aj keď cestu dolu už s pomocou. Myslím, si, že každý, kto sa tam dostane, načerpá vieru a silu,“ dodáva s optimizmom pani Majka.

Pripravila: ZUZANA LAJDOVÁ
Foto: Shutterstock© 2015 STAR production s.r.o. | Odkazy Created by ActivIT