img
Horoskop na 22.08.2014
Baran
Baran
Baran
Baran
Slnko vám ešte dnes žiari na dom potešenia. Zajtra ráno vstúpi do domu zdravia a práce. Venuša ešte ostáva v dome potešenia, zvládate aj náročné veci, a to hravou formou. Kúpte partnerovi niečo pekné. Veď vy viete najlepšie, čo má rád! Počúvajte častejšie vedome, čo vám hovorí. Často sú to veci len v náznakoch, ale o to viac treba načúvať druhému, a pritom i hlasu srdca! Je to základ dlhodobého spolunažívania.
späť
Býk
Býk
Býk
Býk
Máte veľa darov, ktoré ste dostali do vienka, a možno ich ani nevyužívate. Skúšaní môžete byť aj rôznymi lekciami či pokušeniami o výstrednosť, povýšenosť, preceňovanie svojich síl a dokonca nezákonnosťou. Jupiter je totiž v kvadráte na vaše znamenie, takže aspoň jednu spomínanú záležitosť môžete pocítiť aj na svojej koži. Pri vedomí, že je aj Venuša, vaša vládkyňa nepríjemne aspektovaná, dajte si naozaj pozor.
späť
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Máte chuť sa zabávať, nevyhýbate sa cestám po okolí a stretnutiam so súrodencami, či blízkymi ľuďmi. Čo vás asi trápi, sú zmeny v práci. Ste v tomto asi trochu konzervatívni. Nemusíte však meniť miesto! Stačí, ak budete pristupovať k práci inak. Kurz asertívneho správania vám nezaškodí, alebo si kúpte o tejto problematike knihu. Je jedno, na ktorej strane stojíte, či ste utiahnutí alebo máte sklony k agresivite. Najlepšia je ...
späť
Rak
Rak
Rak
Rak
Luna vás aktivizuje, aby ste začali niečo so sebou robiť. Veru, kto sa dlhšie pozoruje a vníma Mesiac ako prechádza jednotlivými znameniami, vidí v tom zákonitosti. Vie sa potom v rôznych fázach Luny aj dobre orientovať a nič ho veľmi nepríjemne neprekvapí. V tomto období, keď už zajtra bude Slnko v Panne, by ste sa mohli viac venovať svojim priateľom a lásku brať aj trochu duchovnejšie ako doteraz.
späť
Lev
Lev
Lev
Lev
Nabrali ste zo Slnka dosť síl a dnes neskoro večer k vám vstupuje Luna. Večer si pustite nejaký dobrý film. Zamyslite sa aj nad vašimi financiami ako by ste ich navýšili, ale aj hodnotami života, na ktorých budete nasledujúci mesiac viac rozmýšľať. Pre mnohých, ktorí počas týždňa pracovali začína zaslúžený víkend, kedy by sme sa nemali nudiť, ale ísť za kultúrou. Luna vo vašom znamení ju bude viacej podporovať.
späť
Panna
Panna
Panna
Panna
Nezaškodí sa chvíľami utiahnuť do samoty. Slnko v horoskope človeka stelesňuje jeho samého, aký je a čo vôbec od života očakáva. Máme sa naučiť vychádzať s okolím, chápať ho ako súčasť spoločenstva. Potrebujeme bytostne vzťahy, aby sme sa to naučili. Váš čas, aby ste začali niečo po novom pomaly prichádza. Dnes pouvažujte čo ste robili počas roka a na základe toho si urobte plány do nového návratu Slnka.
späť
Váhy
Váhy
Váhy
Váhy
Buďte opatrní, ako budete dnes vystupovať v zamestnaní. Ak máte dovolenku, dajte si pozor na autoritatívne ženy, alebo vôbec na to, aby ste vy sami tak nekonali. Neskoro večer vstúpi Mesiac do vášho domu priateľov, čo je dobrý aspekt na tento víkend, ak si potrebujete s nimi porozprávať o svojich pocitoch. Slnko vám vstúpi zajtra do vášho domu podvedomia, potom asi budete viac vyhľadávať tichú spoločnosť.
späť
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Zamerajte sa dnes hlavne na súvislosti s priateľmi a spoločnými činnosťami v blízkom okolí. Nemajte však príliš veľké očakávania a ideály. Zažili by ste možno malé sklamania. Pri bdelom vcítení, sa však budete vedieť zariadiť správne. Luna je ešte po celý deň v priaznivom postavení voči vám, lebo je a až do neskorého večera v Rakovi. Spolu so sextilom Merkúra na vaše znamenie môžete čakať aj nejaké potešujúce správy.
späť
Strelec
Strelec
Strelec
Strelec
Máte viacero planét v dome filozofie a ďalekých ciest. Dnes sa vám nepatrí sedieť niekde v kútiku, ale vyraziť za dobrodružstvom, poznaním a exotikou. Ak ste už po dovolenke, nezabudnite aj tak denne oddychovať. Do čoho sa dnes pustíte, malo by vám ísť od ruky. Môžete spojiť duchovnú prácu na sebe spolu so zábavou! Luna bude počas dňa v Rakovi, neskôr vstúpi do Leva, núka vám teda pekný večer!
späť
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Za zmienku stojí fakt, že mnohokrát má viac peňazí ten, ktorý sa vie v práci ozvať. Tu sa nechajte viesť skúsenosťami a okolnosťami, ktoré máte z minulosti. Ak ste šéfom vy, nezabúdajte na to, že aj vy ste voľakedy začínali! Merkúr je k vám priaznivo naklonený, pošepká ako na to, aby bol aj vlk sýty i ovca celá. Po práci nezanedbávajte rodinný a partnerský život. Vybehnite na bicykle alebo na kúpalisko.
späť
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Nemusíte hneď cestovať za hranice, ale skúste sa nebrániť novým myšlienkam a cudzincom. V láske ste skúšaní, preto si dajte pozor, aby ste na svojho partnera v náhlivosti nevybuchli, či nedajbože nepoužili vulgárne slová. Ak je váš partner jemnocitný, asi by vám to len tak rýchlo neodpustil. Opozičné postavenie Venuše radšej použite na lepšie spoznávanie sa navzájom, aby ste boli jeden druhému doplnkom a nie opozíciou.
späť
Ryby
Ryby
Ryby
Ryby
Ak ste voľní, skúste nadviazať známosť aj prostredníctvom internetu. Ak sa stretnete prvýkrát spolu na neutrálnej pôde, napríklad vo veľkom obchodnom centre, nemôže sa vám nič zlé stať. No viete ako sa vraví: Kto sa bojí, nech nejde do lesa. Ak nemáte starosti so samotou, venujte sa tvorbe a krátkym cestám za malebnými krásami našej krajiny. Nakoniec, človek nikdy nevie, kde ho postretne šťastie!
späť
horoskop od moneo.sk
 

Neuveriteľné príbehy čitateľov: Stretnutie s anjelom a zubatou

Zdielať tento článok

Bdejú nad nami anjeli strážni a ako nás presviedčajú o svojej existencii? Ako vyzerá zubatá s kosou a možno ju stretnúť aj vtedy, keď ešte neprišla naša hodina? Odpovede na tieto otázky sa dajú nájsť aj v listoch našich čitateľov.

Neuveriteľné príbehy čitateľov: Stretnutie s anjelom a zubatou

Len krok od smrti
Čitateľka Petra Patkóšová z Nýroviec má dvoch psíkov, s ktorými často chodieva na prechádzky do prírody. Pred časom sa vybrala na kratšiu túru do okolia, ale nepoznanou trasou. „Okolie bolo krásne, užívali sme si pekný slnečný deň,“ spomína Petra. So psíkmi vyšla až na vrchol kopca, z ktorého bol pekný výhľad. „Kochala som sa pohľadom a rozjímala. Bolo to skutočne pokojné a malo to svoje čaro,“ opisuje čitateľka. Nadšená príjemným zážitkom a nabitá pozitívnou energiou sa rozhodla, že prechádzku zrýchli a z kopca pobeží. „Utekali sme teda dolu kopcom šialenou rýchlosťou, bláznili sme sa a ja som vôbec nedávala pozor. A zrazu som sa zastavila – nedokážem to vysvetliť, ale nohy mi zrazu samy zastali,“ vzrušene vysvetľuje aj po čase Petra. To, čo uvidela, ju šokovalo. „Predo mnou stála kovová konštrukcia, ktorú som predtým nevidela, pretože bola zakrytá krovím, a z nej trčala kovová tyč. Ak by som nebola zastavila, tyč by mi prepichla lebku,” hovorí čitateľka. Na smrť sa vydesila, ale od toho dňa je presvedčená o existencii anjelov strážnych.

Postava bez očí

Minulý rok čitateľka Ružena Biháriová zo Starej Turej absolvovala vážnu operáciu v nemocnici v Trenčíne. Tri dni a tri noci prežívala skutočné peklo, ale po týždni sa jej stav začal zlepšovať a pomaly mohla zájsť do kúpeľne aj na toaletu. Problém však nastal, keď na vedľajšiu voľnú posteľ v nemocničnej izbe priviezli asi štyridsaťročnú paniu po operácii. Bola na tom veľmi zle, celý lekársky tím chodil okolo nej. Namiesto dýchania len chrčala, veľmi smrdela, takže pani Ružena nemohla zaspať. Na tretí deň o jedenástej večer ju spolupacientka zobudila s tým, že má veľké bolesti, aby zazvonila na lekársku službu. Pribehli dve sestričky aj lekár, pani dostala injekciu, lieky a teplý čaj. Upokojila sa a zaspala.

Pani Ružena sedela na posteli a všetko sledovala. „Keď som si ľahla aj ja, zhasli veľké svetlo a ostalo svietiť len malé. Nemohla som zaspať, a tak som sa asi po hodine posadila na posteľ a napila minerálky,“ opisuje čitateľka. A vtedy si všimla, že pri posteli tej panej stojí osoba. „Prekvapilo ma to. Bolo už po polnoci, dvere sa neotvorili, tak kde sa tu vzala,“ pýtala sa v duchu pani Ružena a svoj pohľad zamerala na tú postavu. Zaujal ju najmä jej plášť, ktorý mal citrónovú farbu. Ruky mala skrížené na prsiach, z ľavej strany mala kyticu kvetov. Boli to biele živé ľalie, ktoré boli veľmi špinavé, a postava bola vysoká a chudá. Ružena sa opýtala: „Pani, idete sem ležať?“ Ona pokrútila hlavou, že nie. Svoju tvár stále otáčala k stene, aby na ňu nebolo vidieť. „Vtedy som vstala z postele, išla na toaletu s tým, že na spiatočnej ceste si ju obzriem,“ opisuje čitateľka.

Keď sa po pár minútach vracala, jej pohľad zablúdil k posteli. Pani už nedýchala, bola mŕtva. Postava sa pohla k dverám, jednu ruku mala tak, aby jej pani Ružena nevidela tvár. „Keď však urobila krok, plášť sa jej otvoril až po brucho a ja som uvidela len holé kosti,“ spomína čitateľka. Zamrazilo ju, navyše, keď postava prichádzala ku dverám, tie sa samy otvorili. „Vtedy sa otočila, pozrela sa na mňa a ja som ucítila, ako sa mi na hlave ježia vlasy. Stáli ako klince a ja som sa triasla po celom tele. Nemohla som dýchať, pred očami sa mi zatmelo a cítila som, ako padám,“ hovorí pani Ružena o tom, na čo si ešte pamätá. Ráno okolo nej stál celý lekársky tím. „Konečne, čo sa vám stalo? Kto vás prepadol?“ pýtal sa lekár. „Ja som nič nehovorila, ale jedno viem, že na tú noc, ale najmä na postavu, ktorá nemala oči, nikdy nezabudnem,“ dodáva pisateľka zo Starej Turej.

Kto pomohol s hľadaním?

Mária Zaťková z Bánoviec nad Bebravou a jej sestra sa pred dvomi rokmi vybrali aj so skupinkou veriacich z troch farností na púť k Panne Márii do Medžugoria. Cestovali autobusom. Pani Mária na púti nikdy nebola a aj pre zdravotné ťažkosti zvažovala, či ísť, aby nebola na ťarchu sestre aj ostatným. „Docestovali sme v poriadku, ubytovaní sme boli v Chorvátsku a do Medžugoria sme sa vybrali na druhý deň,“ rozpráva Mária. Autobus zastal pomerne ďaleko, pre množstvo pútnikov sa k Hore zjavenia bližšie nedostal.

V horúcom počasí sa pútnici vybrali na horu pešo. Tá cesta v páľave bola nad sily pani Márie, preto celkom vyčerpaná aj s niekoľkými inými veriacimi, ktorí si netrúfli ísť ďalej, zostali dolu. „Musím priznať, že som bola veľmi sklamaná a nešťastná. Moja sestra išla a sľúbila, že sa pomodlí aj za mňa a prinesie mi aspoň skalku,“ spomína Mária, ako sa nemohla upokojiť a plakala. „Veď cieľom mojej cesty bola práve Hora zjavenia a ja som na dosah, a predsa nevládzem,“ vysvetľuje, prečo tak veľmi plakala. Tí veriaci, čo zostali, ju tíšili, že možno si tú krížovú cestu, ktorú plánovala uskutočniť na Hore zjavenia, spravila už cestou pod horu. K autobusu sa dostala úplne vyčerpaná.

Program pútnikov bol zorganizovaný tak, že každý večer mali s pánom farárom svätú omšu a v čase voľna sa chodili kúpať. „Bohužiaľ, v mori som stratila zlatý prsteň, ktorý mi daroval manžel na päťdesiatku. Všetci mi ho pomáhali hľadať, ale nič,“ spomína čitateľka. Na druhý deň po strate išli opäť do Medžugoria a domáca sľúbila, že jej chlapci budú na pláži hľadať od rána do večera. Aj v ten deň mali po návrate svätú omšu a potom sa strhla veľká búrka – ráno sa však opäť vyjasnilo a pútnici išli poslednýkrát k moru. Samozrejme, opäť hľadali zlatý prsteň. „Ja som sa už vzdávala, keď moja sestra zvolala: Majka, aké mi dáš nálezné?“ opisuje pani Mária. Naozaj! Sestra ten stratený prsteň našla. „Neveriacky som k nej prišla, vystískala ju a veľmi sa mi uľavilo. Až cestou domov sme všetkým povedali, čo sa stalo. Neverili,“ hovorí pani Mária a dodáva, že nemá dôvod si vymýšľať. „Aj v roku 2009 som bola so sestrou v Medžugorí a Horu zjavení som zvládla, aj keď cestu dolu už s pomocou. Myslím, si, že každý, kto sa tam dostane, načerpá vieru a silu,“ dodáva s optimizmom pani Majka.

Pripravila: ZUZANA LAJDOVÁ
Foto: Shutterstock© 2014 STAR production s.r.o. Created by ActivIT