img
Horoskop na 01.10.2014
Baran
Baran
Baran
Baran
Vstupom Slnka do Váh nastalo pre vás postupne kritickejšie obdobie. Najprv ho môžu pocítiť Barani, ktorí sa narodili v prvej polovici znamenia, lebo Slnko na nebi je oproti nim. Astrologicky sa tomu hovorí opozícia. Prichádzajú ňou výzvy od života, kedy budete skúšaní, či si viete veci, ktoré ste rozbehli pred polrokom obhájiť. Luna v Kozorožcovi vám môže k týmto skúškam pridať náladovosť, či nevôľu ísť ďalej.
späť
Býk
Býk
Býk
Býk
Mesiac je od rána v priateľskom Kozorožcovi, ktorý je zemským znamením, tak ako vy. Vyjdite si do prírody s rodinou či priateľmi. Zabavte sa ako deti, tak spontánne! Merkúr je síce v opozičnom Škorpiónovi, ale to neznamená, že počas jeho pôsobenia v tomto znamení treba hľadať problémy u ľudí, ktorí sú opačného zmýšľania ako vy. Ak máte práve takých okolo seba, hľadajte medzi sebou určitý kompromis.
späť
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Dariť by sa vám malo v umeleckej činnosti, láske a tvorbe. Oddychujte a kontaktujte sa s tými, ktorých máte radi. Ak teraz veľa pracujete, lebo vás tlačia termíny, nájdite si aj tak pokojnú chvíľu pre seba. Vaše znamenie oddychuje rado aktívne, teraz seba samého nájdete najviac pri umeleckej činnosti. Ak ste športovo založení, na veľké výkony však nemáte vhodne postavený Mars, lebo je v opozičnom Strelcovi.
späť
Rak
Rak
Rak
Rak
Zamyslite sa nad svojim stravovaním, ktoré netreba podceňovať. Možno to vyčerpanie, ktoré teraz pociťujete, pochádza z nesprávneho zloženia stravy. Delená strava a veľa živej potravy, robia zázraky, len treba vydržať a nenechať sa znechutiť tými, ktorí sú skeptickí. Skúste teraz menej sedieť pred počítačom i obrazovkou televízora, aby vás nebolela hlava. Je vhodné počúvať pokojnú hudbu a chodiť viac do prírody.
späť
Lev
Lev
Lev
Lev
Nové záležitosti v práci neodkladajte, aby nezatvrdli. Hľadajte svoj zdroj sily, ktorý je na dosah, len sa treba za ním natiahnuť, veriť a chcieť! Nech vám v tom pomáha aj znalosť postavenia planét. Ohnivý Mars, planéta boja sa na vás usmieva zo znamenia Strelca. Dodáva vám silu bojovať za seba, ale aj za tých slabších. Nezneužite však jeho silu proti ostatným, ktorí vás napríklad vždy nechvália.
späť
Panna
Panna
Panna
Panna
Ak ešte máte dojem, že chvíľu pretrváva napätie minulých dní, zamerajte svoju pozornosť na niečo iné. Počasie sa trochu umúdrilo, snáď príde i babie leto. Ak máte čas, zavolajte a zorganizujte príjemné domáce stretnutie s rodinnými príslušníkmi. Skúste napríklad urobiť posedenie pod holým nebom. Ak nemáte záhradu, urobte si piknik v prírode. Nezabudnite aj na pohyb a vhodné cvičenie, hlavne na chrbticu.
späť
Váhy
Váhy
Váhy
Váhy
Ľudia sa vám môžu javiť nervóznejší a nepriateľskí voči vám. Uvedomte si, že to je možno len váš subjektívny pocit, lebo oni vám vlastne ukazujú zrkadlo. Máte však v budúcich dňoch vynikajúce vyhliadky na štartovanie a uskutočňovanie vašich plánov, ktoré si zvykneme dávať počas návratu Slnka. Pomáhať vám v tom bude aj vaša vládkyňa Venuša, ktorá v pondelok večer vstúpila k vám.
späť
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Určité veci jednoducho cítime, ale o nich nehovoríme. Vidíme napríklad počas dňa niečo až priam tajomné v obrazoch. Niekedy je to také zvláštne, že si myslíme, že nám snáď preskočilo. Tieto vnemy si treba zapisovať. Zvyknú sa opakovať. Iné je, ak vás niekto prekvapí tým, že do vás vidí. Nesie vám určité posolstvo, preto ho nezahriakujte. Chce to sebazaprenie, lebo holú pravdu neradi počúvame!
späť
Strelec
Strelec
Strelec
Strelec
Zberáme úrodu zo záhrad a myslime aj na tú inú. Je čas, kedy sa treba zamyslieť, čo sme si od jari vybudovali po duchovnej stránke. Postupne ukladajte a spracujte v sebe všetko dobré, aby ste na budúcu jar mali čo zasadiť. Nech sú vaše semienka zdravé. Ďalej môžete načrieť do problémov, do ktorých sa vám nechcelo. Vybavte si ich, pokiaľ môžete do dôsledkov. Húževnatá Luna v Kozorožcovi vás v tejto práci posilní.
späť
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Počas obeda si dajte pozor, aby ste nekonali príliš subjektívne, alebo dokonca z pozície sily. Postupne napätie opadne. V strehu však buďte aj tak, lebo vás tlačia viaceré planéty k múru. Ak vás bude prenasledovať utkvelá myšlienka, venujte jej pozornosť, alebo si ju aspoň zapíšte. Pozor na majetnícke správanie k svojmu partnerovi. Žiarlivosť v malej miere môže byť príjemná, dávkujte si ju len po kvapkách.
späť
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Nedávno vstúpila do Váh Venuša, planéta lásky. Využite to v dennom živote. Často napríklad nevieme používať jemnosť ducha a nežnosť v správaní. Nikdy nie je neskoro uvedomiť si tú zázračnú moc, ktorá nikomu neublíži. Ba naopak, uzdravuje rany a zaceľuje jazvy po ublížení. Prestaňte sa snažiť, aby sa vaše okolie zmenilo. Zmeňte sa radšej vy. Človek sa môže zmeniť aj v staršom veku k lepšiemu.
späť
Ryby
Ryby
Ryby
Ryby
Nalaďte sa na pozitívnu strunku, ktorú vám prináša Merkúr, ktorý je už v Škorpiónovi a Luna, ktorá vám vplýva na dom priateľstva. Ak by ste sa však teraz chceli venovať akčným športom, vyhnite sa tomuto pokušeniu. Mars, planéta boja je voči vám nepríjemne naladená. Nezabúdajte na svoje partnerstvo a potreby, ktoré si vyžaduje. Slnko vám totiž svieti na dom sexu, nech sa nemusíte hanbiť za lenivosť...
späť
horoskop od moneo.sk
 

Neuveriteľné príbehy čitateľov: Stretnutie s anjelom a zubatou

Zdielať tento článok

Bdejú nad nami anjeli strážni a ako nás presviedčajú o svojej existencii? Ako vyzerá zubatá s kosou a možno ju stretnúť aj vtedy, keď ešte neprišla naša hodina? Odpovede na tieto otázky sa dajú nájsť aj v listoch našich čitateľov.

Neuveriteľné príbehy čitateľov: Stretnutie s anjelom a zubatou

Len krok od smrti
Čitateľka Petra Patkóšová z Nýroviec má dvoch psíkov, s ktorými často chodieva na prechádzky do prírody. Pred časom sa vybrala na kratšiu túru do okolia, ale nepoznanou trasou. „Okolie bolo krásne, užívali sme si pekný slnečný deň,“ spomína Petra. So psíkmi vyšla až na vrchol kopca, z ktorého bol pekný výhľad. „Kochala som sa pohľadom a rozjímala. Bolo to skutočne pokojné a malo to svoje čaro,“ opisuje čitateľka. Nadšená príjemným zážitkom a nabitá pozitívnou energiou sa rozhodla, že prechádzku zrýchli a z kopca pobeží. „Utekali sme teda dolu kopcom šialenou rýchlosťou, bláznili sme sa a ja som vôbec nedávala pozor. A zrazu som sa zastavila – nedokážem to vysvetliť, ale nohy mi zrazu samy zastali,“ vzrušene vysvetľuje aj po čase Petra. To, čo uvidela, ju šokovalo. „Predo mnou stála kovová konštrukcia, ktorú som predtým nevidela, pretože bola zakrytá krovím, a z nej trčala kovová tyč. Ak by som nebola zastavila, tyč by mi prepichla lebku,” hovorí čitateľka. Na smrť sa vydesila, ale od toho dňa je presvedčená o existencii anjelov strážnych.

Postava bez očí

Minulý rok čitateľka Ružena Biháriová zo Starej Turej absolvovala vážnu operáciu v nemocnici v Trenčíne. Tri dni a tri noci prežívala skutočné peklo, ale po týždni sa jej stav začal zlepšovať a pomaly mohla zájsť do kúpeľne aj na toaletu. Problém však nastal, keď na vedľajšiu voľnú posteľ v nemocničnej izbe priviezli asi štyridsaťročnú paniu po operácii. Bola na tom veľmi zle, celý lekársky tím chodil okolo nej. Namiesto dýchania len chrčala, veľmi smrdela, takže pani Ružena nemohla zaspať. Na tretí deň o jedenástej večer ju spolupacientka zobudila s tým, že má veľké bolesti, aby zazvonila na lekársku službu. Pribehli dve sestričky aj lekár, pani dostala injekciu, lieky a teplý čaj. Upokojila sa a zaspala.

Pani Ružena sedela na posteli a všetko sledovala. „Keď som si ľahla aj ja, zhasli veľké svetlo a ostalo svietiť len malé. Nemohla som zaspať, a tak som sa asi po hodine posadila na posteľ a napila minerálky,“ opisuje čitateľka. A vtedy si všimla, že pri posteli tej panej stojí osoba. „Prekvapilo ma to. Bolo už po polnoci, dvere sa neotvorili, tak kde sa tu vzala,“ pýtala sa v duchu pani Ružena a svoj pohľad zamerala na tú postavu. Zaujal ju najmä jej plášť, ktorý mal citrónovú farbu. Ruky mala skrížené na prsiach, z ľavej strany mala kyticu kvetov. Boli to biele živé ľalie, ktoré boli veľmi špinavé, a postava bola vysoká a chudá. Ružena sa opýtala: „Pani, idete sem ležať?“ Ona pokrútila hlavou, že nie. Svoju tvár stále otáčala k stene, aby na ňu nebolo vidieť. „Vtedy som vstala z postele, išla na toaletu s tým, že na spiatočnej ceste si ju obzriem,“ opisuje čitateľka.

Keď sa po pár minútach vracala, jej pohľad zablúdil k posteli. Pani už nedýchala, bola mŕtva. Postava sa pohla k dverám, jednu ruku mala tak, aby jej pani Ružena nevidela tvár. „Keď však urobila krok, plášť sa jej otvoril až po brucho a ja som uvidela len holé kosti,“ spomína čitateľka. Zamrazilo ju, navyše, keď postava prichádzala ku dverám, tie sa samy otvorili. „Vtedy sa otočila, pozrela sa na mňa a ja som ucítila, ako sa mi na hlave ježia vlasy. Stáli ako klince a ja som sa triasla po celom tele. Nemohla som dýchať, pred očami sa mi zatmelo a cítila som, ako padám,“ hovorí pani Ružena o tom, na čo si ešte pamätá. Ráno okolo nej stál celý lekársky tím. „Konečne, čo sa vám stalo? Kto vás prepadol?“ pýtal sa lekár. „Ja som nič nehovorila, ale jedno viem, že na tú noc, ale najmä na postavu, ktorá nemala oči, nikdy nezabudnem,“ dodáva pisateľka zo Starej Turej.

Kto pomohol s hľadaním?

Mária Zaťková z Bánoviec nad Bebravou a jej sestra sa pred dvomi rokmi vybrali aj so skupinkou veriacich z troch farností na púť k Panne Márii do Medžugoria. Cestovali autobusom. Pani Mária na púti nikdy nebola a aj pre zdravotné ťažkosti zvažovala, či ísť, aby nebola na ťarchu sestre aj ostatným. „Docestovali sme v poriadku, ubytovaní sme boli v Chorvátsku a do Medžugoria sme sa vybrali na druhý deň,“ rozpráva Mária. Autobus zastal pomerne ďaleko, pre množstvo pútnikov sa k Hore zjavenia bližšie nedostal.

V horúcom počasí sa pútnici vybrali na horu pešo. Tá cesta v páľave bola nad sily pani Márie, preto celkom vyčerpaná aj s niekoľkými inými veriacimi, ktorí si netrúfli ísť ďalej, zostali dolu. „Musím priznať, že som bola veľmi sklamaná a nešťastná. Moja sestra išla a sľúbila, že sa pomodlí aj za mňa a prinesie mi aspoň skalku,“ spomína Mária, ako sa nemohla upokojiť a plakala. „Veď cieľom mojej cesty bola práve Hora zjavenia a ja som na dosah, a predsa nevládzem,“ vysvetľuje, prečo tak veľmi plakala. Tí veriaci, čo zostali, ju tíšili, že možno si tú krížovú cestu, ktorú plánovala uskutočniť na Hore zjavenia, spravila už cestou pod horu. K autobusu sa dostala úplne vyčerpaná.

Program pútnikov bol zorganizovaný tak, že každý večer mali s pánom farárom svätú omšu a v čase voľna sa chodili kúpať. „Bohužiaľ, v mori som stratila zlatý prsteň, ktorý mi daroval manžel na päťdesiatku. Všetci mi ho pomáhali hľadať, ale nič,“ spomína čitateľka. Na druhý deň po strate išli opäť do Medžugoria a domáca sľúbila, že jej chlapci budú na pláži hľadať od rána do večera. Aj v ten deň mali po návrate svätú omšu a potom sa strhla veľká búrka – ráno sa však opäť vyjasnilo a pútnici išli poslednýkrát k moru. Samozrejme, opäť hľadali zlatý prsteň. „Ja som sa už vzdávala, keď moja sestra zvolala: Majka, aké mi dáš nálezné?“ opisuje pani Mária. Naozaj! Sestra ten stratený prsteň našla. „Neveriacky som k nej prišla, vystískala ju a veľmi sa mi uľavilo. Až cestou domov sme všetkým povedali, čo sa stalo. Neverili,“ hovorí pani Mária a dodáva, že nemá dôvod si vymýšľať. „Aj v roku 2009 som bola so sestrou v Medžugorí a Horu zjavení som zvládla, aj keď cestu dolu už s pomocou. Myslím, si, že každý, kto sa tam dostane, načerpá vieru a silu,“ dodáva s optimizmom pani Majka.

Pripravila: ZUZANA LAJDOVÁ
Foto: Shutterstock© 2014 STAR production s.r.o. | Odkazy Created by ActivIT