img

Horoskop na 26.04.2015
Baran
Baran
Baran
Baran
Dnešnú nedeľu, ale aj zvyšok apríla, budete mať nabitú energiou. Výbušné konštelácie budú priamo úmerné udalostiam, ktoré vy Barani budete prežívať. Nie vždy bude váš nápad dobrý. Z hľadiska lásky a ľudských vzťahov bude najpríjemnejší koniec mesiaca. Nezasuňte do úzadia svoje potláčané problémy, inak vám hrozia choroby vnútorných orgánov. Ovocie, šaláty, bylinkové čaje, tým nič nepokazíte.
späť
Býk
Býk
Býk
Býk
Dnešnú nedeľu nič, zvlášť nie domáce diskusie, nežeňte na doraz. Či už budete s partnerom riešiť čokoľvek, nikdy by ste nemali zabúdať na tolerantné rokovanie a vzájomné pochopenie. Bolo by lepšie, keby ste sa zamerali skôr na spoločné prežívanie zábavy a neutrálnych tém, ako na riešenie oblastí, kde hrozí, že do seba narazíte. Najlepšie bude, ak sa ani jeden z vás nebude pretvarovať.
späť
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Mesiac je v prvej štvrti. Vám by nemalo robiť až také problémy, zvládnuť dnešnú nedeľu čokoľvek, ak si k tomu nájdete správnu motiváciu. Kvôli blízkemu človeku ide všetko ľahšie. Venujte sa aj deťom, potrebujú vás. Možno sa súčasnosť odrazí na vašej budúcnosti, keď budete zas potrebovať vy ich. Trochu zmenené pH na kyslé likviduje mnohé baktérie v ústach, vo vagíne, či na pokožke.
späť
Rak
Rak
Rak
Rak
Ak spolu budete menej hovoriť, nič tým nepokazíte, ale nesmie z toho vzniknúť nepríjemná atmosféra, alebo pocit odcudzenia. Niekedy je totiž lepšie riziku sporov predchádzať. Prípadný deficit rétorických kontaktov si dokážete dostatočne vynahradiť aj inokedy. Múdri ľudia dlhodobo pracujú na tom, aby mali väčšiu imunitu, aby vyzerali lepšie. Aforizmus na pousmiatie: Manžel nikdy nemá chodiť prvý spať, ani sa posledný prebúdzať.
späť
Lev
Lev
Lev
Lev
Dnešnú nedeľu je Luna vo vašom znamení Leva a vládca dňa je Slnko. Pýcha často zvádza k chybným úsudkom. Mohli by ste si lepšie kontrolovať svoje reči, aby ste neublížili milovanej osobe len preto, lebo vás niekde neberú. Treba si vážiť to, čo máte, lebo o to môžete aj prísť. Častejšie si prečesávajte vlasy. Zhŕňate tým zo seba negatívnu energiu usadenú na hlave.
späť
Panna
Panna
Panna
Panna
Zamerajte sa hlavne na vašu psychiku, pretože práve vnútorné rozpoloženie bude mať na zdravie najväčší vplyv. Urobte čas sami pre seba a skúste relaxovať, či už formou meditácie alebo akokoľvek, kedy si vaša myseľ, city i duše odpočinú. Dobrú náladu môžete získať aj čítaním alebo z návštevy milých ľudí. Ak napätie včas obrátite na humor, nič katastrofálne sa dnešnú nedeľu neudeje.
späť
Váhy
Váhy
Váhy
Váhy
U niektorých sa dnešná aprílová nedeľa ponesie pod taktovkou nervozity a rôznych nečakaných situácií, s ktorými nebude jednoduché sa popasovať. Venovať sa rozvoju vzťahov musí byť vždy aspoň trochu možné. Vytiahnete polovičku do kina alebo na výlet. Potom sa všetko začne zdať ružovejšie. Až sa dá, opláchnite si často tvár. Takto sa aspoň trochu zbavíte negatívnych síl z vonku na nej ”nalepených“.
späť
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Mesiac pribúdal a prvú štvrť dosahuje dnešnú nedeľu. Je v konjunkcii s Jupiterom, v kvadráte so Slnkom a Marsom. Prekvapíte svojich blízkych tým, že sa pustíte do tém, pred ktorými ste doteraz skôr utekali. Je dôležité, aby ste v sebe našli dostatok pokoja a nepodliehali nervovým impulzom a stresu. Ak to dokážete, nemali by hroziť väčšie zdravotné komplikácie. Celkovo dnešok nie je zlý, ak v sebe nájdete viac pokoja.
späť
Strelec
Strelec
Strelec
Strelec
Nervozita môže narásť dnešnú nedeľu do neprimeraných rozmerov, preto robte všetko preto, aby ste sa kontrolovali. Väčšina túži mať šťastný partnerský vzťah. Bohužiaľ zápasíme s mnohými problémami a nedorozumeniami, ktoré sú vlastne mimo nás, ale by mohli viesť k rozchodom. Každá myšlienka môže byť trochu vytvarovaná okolím. Ak radi riskujete, alebo stavíte na šťastie, robte to radšej až v poslednom týždni mesiaca.
späť
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Zvoľnite tempo, to sa odrazí aj na vašom zdraví. Vnútorné disharmónie sa môže začať premietať do silných a opakovaných bolestí hlavy. Nenechajte sa vtiahnuť do špirály sporov a vzájomných nedorozumení, ktoré by neviedli k ničomu inému, než že by ste si s partnerom povedali niečo škaredé, čoho by ste neskôr ľutovali. Niečo nepôjde hladko. Zvlášť, ak máte tvorivého koníčka, vymýšľate alebo píšete.
späť
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Spôsob, ako uzavrieť a žiť v dlhotrvajúcom a nezlomnom vzťahu, je učiť sa zo vzájomných predností, ale ignorovať vzájomné nedostatky. Slušnosť a tolerancia sú základné hodnoty vášho spolužitia. Menej je niekedy viac. Popoludní sa niektorým skomplikujú aj susedské vzťahy, nuž radšej na nič nereagujte. Aforizmus na pousmiatie: Nikdy never mládencovi, keď je ti blízko a manželovi, keď je ďaleko.
späť
Ryby
Ryby
Ryby
Ryby
Dnešnej nedeli vládne Slnko, nachádzajúce sa v ohnivom živle. Vplýva na nadšenie, netrpezlivosť a hrdosť. Bežné nedeľné povinnosti narýchlo vybavíte, len aby bolo viac času na televízor, kávu alebo maškrty. Vaše okolie to bude mlčky tolerovať, ale len dotiaľ, dokiaľ nebudú musieť robiť za vás. Inak všetko pôjde podľa plánu. Po zdravotnej stránke si dávajte pozor na srdce, krvný tlak a tepny.
späť
horoskop od moneo.sk
 

Neuveriteľné príbehy čitateľov: Stretnutie s anjelom a zubatou

Zdielať tento článok

Bdejú nad nami anjeli strážni a ako nás presviedčajú o svojej existencii? Ako vyzerá zubatá s kosou a možno ju stretnúť aj vtedy, keď ešte neprišla naša hodina? Odpovede na tieto otázky sa dajú nájsť aj v listoch našich čitateľov.

Neuveriteľné príbehy čitateľov: Stretnutie s anjelom a zubatou

Len krok od smrti
Čitateľka Petra Patkóšová z Nýroviec má dvoch psíkov, s ktorými často chodieva na prechádzky do prírody. Pred časom sa vybrala na kratšiu túru do okolia, ale nepoznanou trasou. „Okolie bolo krásne, užívali sme si pekný slnečný deň,“ spomína Petra. So psíkmi vyšla až na vrchol kopca, z ktorého bol pekný výhľad. „Kochala som sa pohľadom a rozjímala. Bolo to skutočne pokojné a malo to svoje čaro,“ opisuje čitateľka. Nadšená príjemným zážitkom a nabitá pozitívnou energiou sa rozhodla, že prechádzku zrýchli a z kopca pobeží. „Utekali sme teda dolu kopcom šialenou rýchlosťou, bláznili sme sa a ja som vôbec nedávala pozor. A zrazu som sa zastavila – nedokážem to vysvetliť, ale nohy mi zrazu samy zastali,“ vzrušene vysvetľuje aj po čase Petra. To, čo uvidela, ju šokovalo. „Predo mnou stála kovová konštrukcia, ktorú som predtým nevidela, pretože bola zakrytá krovím, a z nej trčala kovová tyč. Ak by som nebola zastavila, tyč by mi prepichla lebku,” hovorí čitateľka. Na smrť sa vydesila, ale od toho dňa je presvedčená o existencii anjelov strážnych.

Postava bez očí

Minulý rok čitateľka Ružena Biháriová zo Starej Turej absolvovala vážnu operáciu v nemocnici v Trenčíne. Tri dni a tri noci prežívala skutočné peklo, ale po týždni sa jej stav začal zlepšovať a pomaly mohla zájsť do kúpeľne aj na toaletu. Problém však nastal, keď na vedľajšiu voľnú posteľ v nemocničnej izbe priviezli asi štyridsaťročnú paniu po operácii. Bola na tom veľmi zle, celý lekársky tím chodil okolo nej. Namiesto dýchania len chrčala, veľmi smrdela, takže pani Ružena nemohla zaspať. Na tretí deň o jedenástej večer ju spolupacientka zobudila s tým, že má veľké bolesti, aby zazvonila na lekársku službu. Pribehli dve sestričky aj lekár, pani dostala injekciu, lieky a teplý čaj. Upokojila sa a zaspala.

Pani Ružena sedela na posteli a všetko sledovala. „Keď som si ľahla aj ja, zhasli veľké svetlo a ostalo svietiť len malé. Nemohla som zaspať, a tak som sa asi po hodine posadila na posteľ a napila minerálky,“ opisuje čitateľka. A vtedy si všimla, že pri posteli tej panej stojí osoba. „Prekvapilo ma to. Bolo už po polnoci, dvere sa neotvorili, tak kde sa tu vzala,“ pýtala sa v duchu pani Ružena a svoj pohľad zamerala na tú postavu. Zaujal ju najmä jej plášť, ktorý mal citrónovú farbu. Ruky mala skrížené na prsiach, z ľavej strany mala kyticu kvetov. Boli to biele živé ľalie, ktoré boli veľmi špinavé, a postava bola vysoká a chudá. Ružena sa opýtala: „Pani, idete sem ležať?“ Ona pokrútila hlavou, že nie. Svoju tvár stále otáčala k stene, aby na ňu nebolo vidieť. „Vtedy som vstala z postele, išla na toaletu s tým, že na spiatočnej ceste si ju obzriem,“ opisuje čitateľka.

Keď sa po pár minútach vracala, jej pohľad zablúdil k posteli. Pani už nedýchala, bola mŕtva. Postava sa pohla k dverám, jednu ruku mala tak, aby jej pani Ružena nevidela tvár. „Keď však urobila krok, plášť sa jej otvoril až po brucho a ja som uvidela len holé kosti,“ spomína čitateľka. Zamrazilo ju, navyše, keď postava prichádzala ku dverám, tie sa samy otvorili. „Vtedy sa otočila, pozrela sa na mňa a ja som ucítila, ako sa mi na hlave ježia vlasy. Stáli ako klince a ja som sa triasla po celom tele. Nemohla som dýchať, pred očami sa mi zatmelo a cítila som, ako padám,“ hovorí pani Ružena o tom, na čo si ešte pamätá. Ráno okolo nej stál celý lekársky tím. „Konečne, čo sa vám stalo? Kto vás prepadol?“ pýtal sa lekár. „Ja som nič nehovorila, ale jedno viem, že na tú noc, ale najmä na postavu, ktorá nemala oči, nikdy nezabudnem,“ dodáva pisateľka zo Starej Turej.

Kto pomohol s hľadaním?

Mária Zaťková z Bánoviec nad Bebravou a jej sestra sa pred dvomi rokmi vybrali aj so skupinkou veriacich z troch farností na púť k Panne Márii do Medžugoria. Cestovali autobusom. Pani Mária na púti nikdy nebola a aj pre zdravotné ťažkosti zvažovala, či ísť, aby nebola na ťarchu sestre aj ostatným. „Docestovali sme v poriadku, ubytovaní sme boli v Chorvátsku a do Medžugoria sme sa vybrali na druhý deň,“ rozpráva Mária. Autobus zastal pomerne ďaleko, pre množstvo pútnikov sa k Hore zjavenia bližšie nedostal.

V horúcom počasí sa pútnici vybrali na horu pešo. Tá cesta v páľave bola nad sily pani Márie, preto celkom vyčerpaná aj s niekoľkými inými veriacimi, ktorí si netrúfli ísť ďalej, zostali dolu. „Musím priznať, že som bola veľmi sklamaná a nešťastná. Moja sestra išla a sľúbila, že sa pomodlí aj za mňa a prinesie mi aspoň skalku,“ spomína Mária, ako sa nemohla upokojiť a plakala. „Veď cieľom mojej cesty bola práve Hora zjavenia a ja som na dosah, a predsa nevládzem,“ vysvetľuje, prečo tak veľmi plakala. Tí veriaci, čo zostali, ju tíšili, že možno si tú krížovú cestu, ktorú plánovala uskutočniť na Hore zjavenia, spravila už cestou pod horu. K autobusu sa dostala úplne vyčerpaná.

Program pútnikov bol zorganizovaný tak, že každý večer mali s pánom farárom svätú omšu a v čase voľna sa chodili kúpať. „Bohužiaľ, v mori som stratila zlatý prsteň, ktorý mi daroval manžel na päťdesiatku. Všetci mi ho pomáhali hľadať, ale nič,“ spomína čitateľka. Na druhý deň po strate išli opäť do Medžugoria a domáca sľúbila, že jej chlapci budú na pláži hľadať od rána do večera. Aj v ten deň mali po návrate svätú omšu a potom sa strhla veľká búrka – ráno sa však opäť vyjasnilo a pútnici išli poslednýkrát k moru. Samozrejme, opäť hľadali zlatý prsteň. „Ja som sa už vzdávala, keď moja sestra zvolala: Majka, aké mi dáš nálezné?“ opisuje pani Mária. Naozaj! Sestra ten stratený prsteň našla. „Neveriacky som k nej prišla, vystískala ju a veľmi sa mi uľavilo. Až cestou domov sme všetkým povedali, čo sa stalo. Neverili,“ hovorí pani Mária a dodáva, že nemá dôvod si vymýšľať. „Aj v roku 2009 som bola so sestrou v Medžugorí a Horu zjavení som zvládla, aj keď cestu dolu už s pomocou. Myslím, si, že každý, kto sa tam dostane, načerpá vieru a silu,“ dodáva s optimizmom pani Majka.

Pripravila: ZUZANA LAJDOVÁ
Foto: Shutterstock© 2015 STAR production s.r.o. | Odkazy Created by ActivIT