img
Horoskop na 30.01.2015
Baran
Baran
Baran
Baran
Dnešný piatok je Mesiac v kvadráte s vaším Marsom. Budete, i preto, veľmi nervózni a neprispôsobiví. Podeľte sa preto o znalosti v každom prostredí. Prispôsobte vôľu iným záujmom, aby vás nebrzdila v určenom postupe. Všeličo vás môže psychicky ničiť a navonok sa prejavovať ako telesné, teda somatické ťažkosti. Otvorte srdce a zatvorte peňaženku, ak nových známych naozaj dobre nepoznáte.
späť
Býk
Býk
Býk
Býk
Dnešný piatok je Mesiac v kvadráte s Marsom. Konštelácia podporuje fanatizmus a vytvára nervozitu. V najbližšom období vám však nehrozia žiadne problémy, ani prekážky, s ktorými by si vy, analytické a precízne bytosti, nevedeli poradiť. Rozlíšte osoby, ktoré sú pre vás potrebné. Tí druhí by vás mohli ešte predpoludním zneužiť. Čokoľvek sa deje, život ide ďalej a treba veriť, že zajtra to bude možno lepšie.
späť
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Blíženci
Možnosť napredovania. Dnešný piatok je Mesiac v trigóne so Slnkom a aj vaším Merkúrom. Pookrejete. Pokušenie dopriať si a míňať budete mať určite neobmedzené. Niečo pekné si ale aj naozaj kúpite. Otvorené rozhovory so životným partnerom u zadaných pomôžu zažehnať aj väčšiu krízu. Niekedy sa aj vy musíte ”uzemniť“, naučiť sa vyčkať na príležitosť a nepresadzovať sa na úkor niekoho iného.
späť
Rak
Rak
Rak
Rak
Ak budete dostatočne rýchli, získate pre seba nové možnosti a tie vás posunú ešte viac vpred. Dnešný piatok je totiž váš Mesiac síce v kvadráte s Marsom, ale aj v trigóne so Slnkom a Merkúrom. Násilnejšie energie Marsu využite vo svoj prospech. Slnko i Merkúr, planéta kontaktov, vás podporia. Vaša intuícia zasa vie, čoho sa vyvarovať a ako treba veci plánovať! Horčiny v bylinkách pomáhajú pri trávení.
späť
Lev
Lev
Lev
Lev
Dnešný piatok je Mesiac v trigóne s vaším Slnkom. Vyzdvihne to vaše možnosti a uplatnenie. Budete spokojnejší so sebou, i životom. Zvládnete i problémy, ktorými vás zahrnú iní, lebo dokážete nájsť vhodné riešenie. City sa nedajú merať, ani kontrolovať. Ste už v období, keď pociťujete výraznú túžbu po niekom blízkom, nechcete byť sami a opustení. Buďte oporou i staršiemu človeku z rodiny.
späť
Panna
Panna
Panna
Panna
Ak nebudete opatrní a prezieraví, tak nie niekto zvonku, ale vy sami a zvnútra, narušíte svoje smerovanie. Dnešný piatok je Mesiac v kvadráte s Marsom a v trigóne so Slnkom a aj vaším Merkúrom. Pokiaľ máte deti v pubertálnom veku, vydiskutujte si mantinely s nimi hneď. Mnohí budú pre vás mať pochopenie, priestor na vypočutie vašich starostí, ktoré obyčajne potláčate do seba.
späť
Váhy
Váhy
Váhy
Váhy
Trpezlivosťou dosiahnete ústupky u tých, s ktorými spolupracujete na rovnakom probléme. Rovnako ako vy, aj oni sú presvedčení, že majú pravdu. Spojte svoje sily. Ak si všetko vydiskutujete, určite nájdete ten problémový faktor, čo je zodpovedný za vaše nedorozumenie. Vy, ako vzdušné znamenie, si v tomto období, kedy je Slnko vo vzdušnom živle, skúste trochu zariskovať.
späť
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Škorpión
Teraz máte Slnko a pár planét vo vašom treťom astrologickom dome. Ten symbolizuje komunikáciu, vzdelávanie, cestovanie na krátke vzdialenosti i blízke medziľudské kontakty. Vaše Pluto je v Kozorožcovi a v kvadráte s Uránom. Budete mať pocit, že sa mnohé spoločenské veci zdržujú, alebo sú zablokované. Myslenie máte na výške, tak tomu prispôsobte i stravovanie a životný režim.
späť
Strelec
Strelec
Strelec
Strelec
Dnešný piatok sa vám do vzťahu môže pripliesť niekto tretí, kto vám ho môže mierne naštrbiť. I taký môže byť dnešný vplyv Saturna v znamení Strelca. Popremýšľajte, či to nie je varovanie vyšších, múdrejších síl. Hoci vo vašom živote sú vzruchy a zmeny, prežívajte ich v pohode. Nebojte sa, vy budete stále fit, keď to budete sami chcieť. Pivovarské kvasnice pomáhajú pacientom chorým na infekčnú žltačku či cirhózu ...
späť
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
Kozorožec
V práci teraz prebieha priveľa interných bojov. Máte energiu a túžbu po nových aktivitách. Dnešný piatok je deň planéty Venuše, bude vás to provokovať o to viac. Máte schopnosť duchovne sa vyjadrovať, potrebu vzdelanosti, sebazdokonaľovania, zanietenosť, vycibrené filozofické predstavy. Obdobie je pre vás ideálnejšie i na služobné cesty a rozširovanie svojej pracovnej pôsobnosti.
späť
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Vodnár
Možno vás dnešný piatok otrávi niečia nečakaná požiadavka. Slobodnú vôľu človek má a astrológia to nespochybňuje. Naznačuje len, že slobodná vôľa má svoje hranice. Verte v seba, vo svoje schopnosti a svoje sny. Máte stále nové nápady a neposednosť. Nech ich v tomto čase, pod vplyvom Slnka, výhodne uplatníte aj vo finančnej sfére. V láske môžete zostať takými, ako ste, temperamentní, neodolateľní a vtipní.
späť
Ryby
Ryby
Ryby
Ryby
Váš Neptún je dnešný piatok v konjunkcii s Marsom v znamení Rýb a obe planéty sú v kvadráte so Saturnom. Planéty naznačujú oslabenú skutočnosť dňa. Opatrnosť je matkou múdrosti. Vaša usilovnosť sa vám vyplatí a môžete očakávať prosperitu a pomalý rast v dlhodobých projektoch. Čaj obsahuje teín, ktorý v spojení s tráviacimi šťavami posilňuje imunitný systém a znižuje riziko infarktu.
späť
horoskop od moneo.sk
 

Neuveriteľné príbehy čitateľov: Stretnutie s anjelom a zubatou

Zdielať tento článok

Bdejú nad nami anjeli strážni a ako nás presviedčajú o svojej existencii? Ako vyzerá zubatá s kosou a možno ju stretnúť aj vtedy, keď ešte neprišla naša hodina? Odpovede na tieto otázky sa dajú nájsť aj v listoch našich čitateľov.

Neuveriteľné príbehy čitateľov: Stretnutie s anjelom a zubatou

Len krok od smrti
Čitateľka Petra Patkóšová z Nýroviec má dvoch psíkov, s ktorými často chodieva na prechádzky do prírody. Pred časom sa vybrala na kratšiu túru do okolia, ale nepoznanou trasou. „Okolie bolo krásne, užívali sme si pekný slnečný deň,“ spomína Petra. So psíkmi vyšla až na vrchol kopca, z ktorého bol pekný výhľad. „Kochala som sa pohľadom a rozjímala. Bolo to skutočne pokojné a malo to svoje čaro,“ opisuje čitateľka. Nadšená príjemným zážitkom a nabitá pozitívnou energiou sa rozhodla, že prechádzku zrýchli a z kopca pobeží. „Utekali sme teda dolu kopcom šialenou rýchlosťou, bláznili sme sa a ja som vôbec nedávala pozor. A zrazu som sa zastavila – nedokážem to vysvetliť, ale nohy mi zrazu samy zastali,“ vzrušene vysvetľuje aj po čase Petra. To, čo uvidela, ju šokovalo. „Predo mnou stála kovová konštrukcia, ktorú som predtým nevidela, pretože bola zakrytá krovím, a z nej trčala kovová tyč. Ak by som nebola zastavila, tyč by mi prepichla lebku,” hovorí čitateľka. Na smrť sa vydesila, ale od toho dňa je presvedčená o existencii anjelov strážnych.

Postava bez očí

Minulý rok čitateľka Ružena Biháriová zo Starej Turej absolvovala vážnu operáciu v nemocnici v Trenčíne. Tri dni a tri noci prežívala skutočné peklo, ale po týždni sa jej stav začal zlepšovať a pomaly mohla zájsť do kúpeľne aj na toaletu. Problém však nastal, keď na vedľajšiu voľnú posteľ v nemocničnej izbe priviezli asi štyridsaťročnú paniu po operácii. Bola na tom veľmi zle, celý lekársky tím chodil okolo nej. Namiesto dýchania len chrčala, veľmi smrdela, takže pani Ružena nemohla zaspať. Na tretí deň o jedenástej večer ju spolupacientka zobudila s tým, že má veľké bolesti, aby zazvonila na lekársku službu. Pribehli dve sestričky aj lekár, pani dostala injekciu, lieky a teplý čaj. Upokojila sa a zaspala.

Pani Ružena sedela na posteli a všetko sledovala. „Keď som si ľahla aj ja, zhasli veľké svetlo a ostalo svietiť len malé. Nemohla som zaspať, a tak som sa asi po hodine posadila na posteľ a napila minerálky,“ opisuje čitateľka. A vtedy si všimla, že pri posteli tej panej stojí osoba. „Prekvapilo ma to. Bolo už po polnoci, dvere sa neotvorili, tak kde sa tu vzala,“ pýtala sa v duchu pani Ružena a svoj pohľad zamerala na tú postavu. Zaujal ju najmä jej plášť, ktorý mal citrónovú farbu. Ruky mala skrížené na prsiach, z ľavej strany mala kyticu kvetov. Boli to biele živé ľalie, ktoré boli veľmi špinavé, a postava bola vysoká a chudá. Ružena sa opýtala: „Pani, idete sem ležať?“ Ona pokrútila hlavou, že nie. Svoju tvár stále otáčala k stene, aby na ňu nebolo vidieť. „Vtedy som vstala z postele, išla na toaletu s tým, že na spiatočnej ceste si ju obzriem,“ opisuje čitateľka.

Keď sa po pár minútach vracala, jej pohľad zablúdil k posteli. Pani už nedýchala, bola mŕtva. Postava sa pohla k dverám, jednu ruku mala tak, aby jej pani Ružena nevidela tvár. „Keď však urobila krok, plášť sa jej otvoril až po brucho a ja som uvidela len holé kosti,“ spomína čitateľka. Zamrazilo ju, navyše, keď postava prichádzala ku dverám, tie sa samy otvorili. „Vtedy sa otočila, pozrela sa na mňa a ja som ucítila, ako sa mi na hlave ježia vlasy. Stáli ako klince a ja som sa triasla po celom tele. Nemohla som dýchať, pred očami sa mi zatmelo a cítila som, ako padám,“ hovorí pani Ružena o tom, na čo si ešte pamätá. Ráno okolo nej stál celý lekársky tím. „Konečne, čo sa vám stalo? Kto vás prepadol?“ pýtal sa lekár. „Ja som nič nehovorila, ale jedno viem, že na tú noc, ale najmä na postavu, ktorá nemala oči, nikdy nezabudnem,“ dodáva pisateľka zo Starej Turej.

Kto pomohol s hľadaním?

Mária Zaťková z Bánoviec nad Bebravou a jej sestra sa pred dvomi rokmi vybrali aj so skupinkou veriacich z troch farností na púť k Panne Márii do Medžugoria. Cestovali autobusom. Pani Mária na púti nikdy nebola a aj pre zdravotné ťažkosti zvažovala, či ísť, aby nebola na ťarchu sestre aj ostatným. „Docestovali sme v poriadku, ubytovaní sme boli v Chorvátsku a do Medžugoria sme sa vybrali na druhý deň,“ rozpráva Mária. Autobus zastal pomerne ďaleko, pre množstvo pútnikov sa k Hore zjavenia bližšie nedostal.

V horúcom počasí sa pútnici vybrali na horu pešo. Tá cesta v páľave bola nad sily pani Márie, preto celkom vyčerpaná aj s niekoľkými inými veriacimi, ktorí si netrúfli ísť ďalej, zostali dolu. „Musím priznať, že som bola veľmi sklamaná a nešťastná. Moja sestra išla a sľúbila, že sa pomodlí aj za mňa a prinesie mi aspoň skalku,“ spomína Mária, ako sa nemohla upokojiť a plakala. „Veď cieľom mojej cesty bola práve Hora zjavenia a ja som na dosah, a predsa nevládzem,“ vysvetľuje, prečo tak veľmi plakala. Tí veriaci, čo zostali, ju tíšili, že možno si tú krížovú cestu, ktorú plánovala uskutočniť na Hore zjavenia, spravila už cestou pod horu. K autobusu sa dostala úplne vyčerpaná.

Program pútnikov bol zorganizovaný tak, že každý večer mali s pánom farárom svätú omšu a v čase voľna sa chodili kúpať. „Bohužiaľ, v mori som stratila zlatý prsteň, ktorý mi daroval manžel na päťdesiatku. Všetci mi ho pomáhali hľadať, ale nič,“ spomína čitateľka. Na druhý deň po strate išli opäť do Medžugoria a domáca sľúbila, že jej chlapci budú na pláži hľadať od rána do večera. Aj v ten deň mali po návrate svätú omšu a potom sa strhla veľká búrka – ráno sa však opäť vyjasnilo a pútnici išli poslednýkrát k moru. Samozrejme, opäť hľadali zlatý prsteň. „Ja som sa už vzdávala, keď moja sestra zvolala: Majka, aké mi dáš nálezné?“ opisuje pani Mária. Naozaj! Sestra ten stratený prsteň našla. „Neveriacky som k nej prišla, vystískala ju a veľmi sa mi uľavilo. Až cestou domov sme všetkým povedali, čo sa stalo. Neverili,“ hovorí pani Mária a dodáva, že nemá dôvod si vymýšľať. „Aj v roku 2009 som bola so sestrou v Medžugorí a Horu zjavení som zvládla, aj keď cestu dolu už s pomocou. Myslím, si, že každý, kto sa tam dostane, načerpá vieru a silu,“ dodáva s optimizmom pani Majka.

Pripravila: ZUZANA LAJDOVÁ
Foto: Shutterstock© 2015 STAR production s.r.o. | Odkazy Created by ActivIT