Dnes je piatok, 05.jún 2020, meniny má: Laura
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Vaša domáca galéria

október 26, 2010 - 15:45
Pablo Picasso kedysi povedal, že „umenie zmýva z duše ťažobu každodenného života“. Zrelaxujte po stresujúcom a ťažkom dni pri jedinečnej encyklopédii UMENIE, ktorá vám doma vytvorí vlastnú galériu so 700 umelcami významných období dejín umenia. Na viac ako 600 stranách obsahuje vyše 2 500 umeleckých diel za posledných 30 000 rokov, od jaskynného umenia až po súčasnosť.
UMENIE rozoberá kľúčové výtvarné diela veľmi dôkladne, aby uľahčili pochopenie umelcových zámerov, jeho štýlu a postupov. Unikátnu prehliadku dopĺňajú tematické galérie zasväcujúce do spôsobu, ako umelci rozličných období a geografických oblastí narábali s tým istým námetom, napríklad s krajinou, aktom či so zvieracím motívom.  

Mnohé detaily umeleckých diel boli zakúpené exkluzívne pre túto publikáciu a nazrieť do nich môžete aj na stránke www.mudreknihy.sk. Kniha sa začína krátkym úvodom, v ktorom sa rozoberá spôsob, akým umelci pri uskutočňovaní svojich myšlienok narábajú s farbou, kompozíciou,  svetlom a tieňom, s perspektívou a s rozličnými technikami. Grafické doplnky vysvetľujú kroky nevyhnutné na analýzu diel, čím ešte umocňujú pôžitok z každého umeleckého výtvoru.

Nechýbajú životopisné medailóny stoviek umelcov, množstvo obrázkov, doplnkových informácií a 22 kľúčových artefaktov. Od Poslednej večere Leonarda da Vinci až po Vreštiaceho pápeža od Francisa Bacona. Všetko ako na dlani: kompozícia, námet, technika.

Publikácia UMENIE prináša tie najkvalitnejšie reprodukcie umeleckých diel, preto vznikla v spolupráci s Bridgeman Art Library, najrozsiahlejšou studnicou obrazového materiálu týkajúceho sa kultúrnej histórie a dejín umenia.

Zalistujte si v jedinečnej encyklopédii UMENIE.

Ikar

- - Inzercia - -