image Jubilanti roku 2023 - Zensky Web

.

Ako každý rok, aj tento prinesie radosti, starosti, šťastie, tragédie, odchody, príchody a v neposlednom rade i oslavy. Komu sa bude v 2023 vek guľatiť? Pozrite sa s nami, ktoré zo známych tvárí čoskoro sfúknu na torte okrúhly počet sviečok.

40

Táňa Pauhofová, herečka

Filmová a divadelná herecká hviezda Táňa Pauhofová v roku 2023 oslávi štyridsiatku. Štúdium herectva na Vysokej škole múzických umení v Bratislave ukončila v roku 2005. Už počas študentských čias hosťovala v Činohre SND v inscenáciách Katarína, Alica v krajine zázrakov a Manon Lescaut. A veruže si tam taký obrovský talent aj nechali, a tak nám dodnes na jej doskách každoročne prináša množstvo bravúrne zahraných rôznorodých postáv. Hosťovala aj v iných slovenských divadlách – v Divadle Astorka Korzo’90, Aréna, v Štátnom divadle Košice. Ako jedenásťročná stála pred kamerou v televíznom seriáli Škriatok, odvtedy účinkovala v mnohých televíznych filmoch a seriáloch na Slovensku i v Česku, pričom právom patrí medzi naše najviac obsadzované herečky. Momentálne si však viac ako kariérny život užíva ten rodinný, po boku manžela Jonatána Pastirčáka sa stala mamou dcérky Míly a materstvo jej mimoriadne pristane.

Daniela Hantuchová, tenistka

Daniela Hantuchová / Zdroj: Profimedia
Daniela Hantuchová / Zdroj: Profimedia

Naša dlhoročná tenistka Daniela Hantuchová sa dostala počas kariéry do finále všetkých Grand Slamov. Bývalá svetová päťka v rebríčku WTA v dvojhre, ktorej sa darilo aj v štvorhre a zmiešanej štvorhre je rodáčkou z Popradu. Kariéru ukončila v roku 2017, no v športovej oblasti naďalej zostala. Ujala sa totiž komentovania televíznych prenosov z tenisu pre zahraničné športové kanály. Jej kariérne štatistiky sú však o čosi viac zaujímavé ako informácie zo súkromného života, ktoré si prísne stráži. Budúca štyridsiatnička zatiaľ nenašla toho pravého, avšak získala si uznanie mnohých tenisových fanúšikov, ktoré si udržala aj po ukončení profesionálnej kariéry.

Matej Tóth, atlét

Matej Tóth / Zdroj: Profimedia
Matej Tóth / Zdroj: Profimedia

Slovenská pýcha, chodec Matej Tóth si čoskoro taktiež k štvorke pripíše nulu. Náš najznámejší atlét v roku 2015 získal v Pekingu premiérovú zlatú medailu na majstrovstvách sveta v chôdzi na 50 km. Z tej istej disciplíny priniesol v roku 2016 z olympiády v Riu de Janeiro domov opäť zaslúžené zlato. Počas svojej aktívnej kariéry čelil najťažšej životnej skúške – obvineniu z dopingu. O svojich najťažších okamihoch sa zveril v knihe Odchýlka. Napokon si vybojoval naspäť svoju česť a bol zbavený nepravdivého obvinenia. Málokto vie, že vyštudoval žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa vo svojom rodnom meste Nitra. S manželkou Lenkou sú rodičmi dvoch dcér Niny a Emmy.  Budúci štyridsiatnik je šéfom Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica a venuje sa mladým talentom na svojej športovej akadémii, kde im odovzdáva svoje dlhoročné bohaté skúsenosti.

Mila Kunis, herečka

Na štyridsať rokov rozhodne nevyzerá pôvodom ukrajinská herečka Mila Kunis, ktorej stále vidíme v tvári tínedžerku Jackie Burkhart zo seriálu That ’70s Show, vďaka ktorému sa stala známym menom v Hollywoode. Je šťastne vydatá za herca Ashtona Kutchera, ktorému priviedla na svet dve deti. 

Ondřej Brzobohatý, hudobník

Keď sa mladučký talentovaný hudobník Ondřej rozhodol prvýkrát oženiť, otec, známy herec Radek Brzobohatý, krútil hlavou, prečo vraj musí byť rovnaký blbec ako on. Neposlúchol. Pri rozvode sa otcova reakcia opakovala. Keď nečakane zomrel, Ondřej sa len ťažko vyrovnával s jeho smrťou. Osud synovi Hany Gregorovej však prihral do cesty najkrajšiu Češku Taťánu Kuchařovú, ktorú však otec nestihol poznať. Aj tejto rozprávke však už odzvonilo. Zatiaľ čo Táňa je stále sama, Ondřej si lásku už našiel. Svoje okrúhliny tak zrejme oslávi po boku novej partnerky – moderátorky Daniely Písařovicovej.

50

Zuzana Čaputová, prezidentka Slovenskej republiky

Prezidentka Zuzana Čaouttová / Zdroj: SITA
Prezidentka Zuzana Čaouttová / Zdroj: SITA

V júni bude Slovensko oslavovať päťdesiate narodeniny prvej ženy zvolenej do funkcie prezidentky a zároveň najmladšej hlavy štátu v histórii Slovenska – Zuzany Čaputovej. Svoje jubileum určite oslávi aj doma s milujúcimi dcérami Leou a Emmou a partnerom Jurajom Rizmanom, ktorý je jej neustálou oporou v súkromnom živote i na pracovných cestách. Zuzana Čaputová si svojimi principiálnymi postojmi získala priazeň, uznanie a rešpekt medzi občanmi. Jej pôsobenie, presadzovanie slobody, tolerancie, ochrany menšín, je oceňované aj na medzinárodnej scéne. Nedávno si prevzala významnú Cenu slobody Nadácie Friedricha Naumanna.

Gabriela Dzuríková, herečka

Aj keď na verejnosti pôsobí prísnym, priam autoritatívnym dojmom a v niektorých situáciách reaguje tak prudko, že ju ľudia z jej okolia musia krotiť, ona sa stále považuje za „šialenú Gabu“, ktorá sa rada smeje aj blázni, a pritom jej nechýba empatia a ochota vždy pomáhať tým, ktorí o to stoja. V televízii herečka Gabriela Dzuríková s ľahkosťou zvláda zahrať úplné protiklady – od bláznivej Pipiny, cez serióznu Majku až po psychopatickú Magorku. Prvoradé je však pre ňu, a vždy bolo, divadlo. V tomto roku oslávi päťdesiatku a nebude sama. So sestrou – dvojčaťom – síce išli v živote každá odlišným smerom, jedna sa zasvätila herectvu a druhá sa uchytila vo farmaceutickom priemysle, čo sa však nebude nikdy líšiť je rovnaký dátum narodenia a najnovšie i významné okrúhliny.

Heidi Klum, modelka

Heidi Klum počas svojej kariéry dlhé roky kraľovala svetovým módnym priečkam ako jedna z najlepšie zarábajúcich modeliek. Navyše sa stala prvou nemeckou modelkou, ktorá sa zaradila medzi anjelikov Victoria’s Secret. V roku 2004 priviedla na svet dcéru Leni, ktorej otcom je bývalý šéf Formuly 1 miliardár Flavio Briatore. Rozišli sa však skôr, ako sa Leni narodila, nakoľko jej bol neverný. Heidi ešte ako tehotná začala chodiť so Sealom, ktorého si zobrala za muža. Ten si Leni adoptoval a časom k nej pribudli aj traja súrodenci.  So Sealom však oslavovať svoje jubileum Heidi istotne nebude. Štafetu manžela po boku ikony ženskej krásy prevzal gitarista Tokio Hotel Tom Kaulitz, ktorý sa považuje „za otca“ všetkých štyroch detí. „Máme v dome pravidlá,“ prezradila supermodelka zahraničným médiám: „Pravidlo číslo 1 je vždy vyzerať cool a pravidlo č. 2 je nezabudnúť na pravidlo č. 1,“ zažartovala, no my musíme naozaj uznať, že Heidi aj okolo päťdesiatky toto pravidlo dodržuje.

60

Johnny Depp, herec

Do leta vstúpi tento rok ako šesťdesiatnik aj megahviezda Johnny Depp. A objaví sa aj na Slovensku! Začiatkom novembra uplynulého roka sme sa dozvedeli, že najznámejší pirát sveta, hollywoodska ikona Johnny Depp dorazí v júli so svojou kapelou Holly­wood Vampires do malej dediny v srdci Banskobystrického kraja – do Zvolenskej Slatiny, ktorá síce nemá ani tritisíc obyvateľov, no na blízkom desaťhektárovom trávnatom poli sa môžu udiať aj zázraky. Meno amerického herca sa naposledy skloňovalo najmä v súvislosti so súdnym sporom s exmanželkou Amber Heardovou, ktorý sme mohli sledovať verejne šesť týždňov. Stratil kvôli nemu renomé, roly i milióny. Svoje meno očistil až vo finále, keď zo súdnej siene odišiel ako víťaz. „Po šiestich rokoch mi porota vrátila život,“ reagoval herec po všetkých opletačkách a patrične to oslávil. Do šesťdesiatky tak vstupuje s čistým štítom.

Lisa Kudrow, herečka

Seriálová Phoebe Bufetová z kultových Priateľov síce patrí k najzábavnejších hercom Hollywoodu, možno vás prekvapí, že pôvodne išla na vysokú školu študovať biológiu. Tento predmet ju priťahoval, pretože jej otec bol lekár. Dokonca bola nejaký čas jeho zamestnancom a podieľala sa na výskume bolesti hlavy. Medzi ďalšie pikošky z Lisinho života patrí, že počas dospievania trpela ako tínedžerka nedostatočným sebavedomím kvôli svojmu nosu. V šestnástich si ho dala preto preoperovať, a aby si to nevšimli spolužiaci, pre istotu zároveň zmenila aj školu. Čo všetko ďalšie si dala do svojej šesťdesiatky, ktorú tento rok oslávi, upraviť, nevieme, no vyzerá výborne a žiari šťastím po boku manžela Michaela Sterna, s ktorým sa najviac tešia zo syna Juliana.

Brad Pitt, herec

Už keď oslavoval 57 rokov, povedal pre svetové médiá, že nemôže uveriť, že sa blíži k šesťdesiatke. A je to tu! Miláčik ženského publika však stále vyzerá mimoriadne skvele a patrí medzi tých mužov, ktorým starnutie doslova prospieva. Oscarový Brad Pitt bol dokonca počas svojej kariéry niekoľkokrát titulovaný ako najpríťažlivejší muža roka. Hviezda v polovici minulého decembra oslávila posledné narodeniny po boku o polovicu mladšej partnerky – krásky Ines de Ramon, do ktorej je vraj beznádejne zamilovaný. Či pri nej bývalý partner Angeliny Jolie či Jennifer Aniston sfúkne sviečky aj tento rok, je otázkou, na ktorú spoznáme odpoveď až v decembri, keď dovŕši svoje jubileum.

70

Dušan Rapoš, režisér

Láska ako svet! Tak by sa dal opísať vzťah slovenského režiséra Dušana Rapoša a hviezdnej herečky z jeho Fontány pre Zuzanu – Evy Vejmělkovej, ktorí spečatili svoju lásku v roku 2000 a dodnes tvoria jeden z najstabilnejších párov nášho šoubiznisu. Tohtoročný jubilant sa môže pochváliť nielen stále krásnou manželkou, ale aj vydarenými dcérkami Ritou a Tarou.

Cyndi Lauper, speváčka

Cyndi Lauper  / Zdroj: Profimedia
Cyndi Lauper / Zdroj: Profimedia

V lete čaká oslava sedemdesiatky aj svetovú ikonu Cyndi Lauperovú. Za viac ako 30 rokov kariéry sa zapísala do našich životov ako popová ikona. Jej zaslúžený úspech má korene vo veľmi tvrdom detstve a mladosti, keďže ako sedemnásťročná utiekla z domu pred násilníckym nevlastným otcom. Vždy bola spoločenským vyvrheľom a mala neukojiteľnú túžbu vzbúriť sa proti tomu, čo sa považuje za konvenčné. Práve toto myslenie ju neskôr definovalo ako umelkyňu, ako aj odkaz jej hudby. Pripisuje sa jej zásluha za to, že dostala punkovú hudbu do popredia amerického popu. Roky driny a stovky koncertov sa zúročili a Cyndi bola uvedená do Siene slávy skladateľov a zaradená na Hollywoodsky chodník slávy. Jej album She’s So Unusual je zaradený medzi 500 najlepších albumov všetkých čias.

80

Robert De Niro, herec

Legendárne úlohy v rôznych ikonických filmoch urobili z Roberta De Nira jedného z najuznávanejších hercov svojej éry. Od účinkovania v Godfather II. až po svoju poslednú rolu vo filme The Irishman dokázal De Niro zaujať publikum nevídanou dávkou najvýraznejšieho talentu, aký kedy zdobil veľké plátno. Patrí k najuznávanejším hercom svojej doby. O tom, že rád oslavuje svoje narodeniny, svedčia minuloročné snímky paparazzi fotografov, ktoré ho zachytili v deň svojho sviatku prechádzať sa po ulici New Yorku vysmiateho s farebným balónom, na ktorom sa vynímal nápis Všetko najlepšie! Tento rok ho čaká krásne jubileum 80 rokov, ktoré s ním oslávia najmä milujúce deti Helen a Elliot.

ZDIEĽAŤ

KOMENTOVAŤ