Po požiari v bani v Novákoch evidujú deväť zranených, z čoho sú štyria ťažko zranený v kritickom stave a štyria stredne ťažko zranení. Na mieste boli štyri posádky rýchlej zdravotnej pomoci a rýchlej lekárskej pomoci a v úvode dva vrtuľníky, ktoré sa starali o ťažko zranených. Informoval o tom štátny tajomník Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Michal Palkovič na dnešnej tlačovej besede.
„Od prvého okamihu sme v kontakte s riaditeľmi všetkých nemocníc. Pacienti boli transportovaní prioritne v nemocniciach, kde sú popáleninové oddelenia. V nemocnici Bratislava – Ružinov sú hospitalizovaní dvaja pacienti s ťažkými poraneniami na umelej pľúcnej ventilácii na oddelení ARO. Dvaja pacienti sú hospitalizovaní v Košickej nemocnici – Šaca, taktiež na pľúcnej ventilácii s ťažkými zraneniami,“ informovala štátna tajomníčka MZ SR Lenka Družkovská a dodala, že následne boli piati pacienti ošetrení v nemocnici v Bojniciach. V nemocnici bol ošetrený aj jeden stredne ťažko zranený pacient, ktorý je momentálne hospitalizovaný na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny a je pri vedomí. „Ošetrení boli aj traja pacienti s ľahšími poraneniami a sú hospitalizovaní na traumatologickom oddelení,“ dodala Družkovská.
Ako informoval riaditeľ Univerzitnej nemocnice Alexander Mayer, dvaja pacienti boli trasportovaní leteckou záchrannou službou do nemocnice v Bratislave. Pri požiari v bani utrpeli popáleniny na 30 až 40 percentách tela. „Kolegovia pracujú na tom, aby im poskytli čo najkomplexnejšiu starostlivosť. Veľmi by som si prial, aby všetko dopadlo dobre a ubezpečujem príbuzných, že urobíme všetko, čo je v našich silách, aby sme im pomohli a dostali ich z vážnej situácie, do ktorej sa týmto nešťastím dostali,“ uviedol Mayer. „Úzka kooperácia s nemocnicami a s ministerstvom zdravotníctva mala za účel čo najrýchlejšie presunúť pacientov do správneho zdravotníckeho zariadenia. V priebehu dvoch hodín a desiatich minút sa nám podarilo v rámci spolupráce všetkých zložiek dopraviť pacientov spod zeme až do zdravotníckych zariadení,“ uzavrel riaditeľ Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Július Pavčo.