image Slovenka - Zensky Web

.

23. apríla 2024

Po menšej pauze vám opäť prinášame obľúbený projekt Zmenáreň, vďaka ktorému môžu dámy, na ktoré sa v tomto kole usmialo šťastie, zažiť premenu smerom k najlepšej verzii seba. Vraví sa, že krása je márna, je pominuteľná a nemá zmysel snažiť sa ju uchopiť. Je to však naozaj tak? Možno práve vďaka Zmenárni pocítime, aké hlboké účinky môže mať vonkajšie skrášlenie na vnútorné prežívanie…

Nech zdvihne ruku ten, kto nemá rád palacinky. Isto iste sa medzi nami nájde zopár jedincov. Táto sladká dobrôtka má však slušnú základňu svojich verných fanúšikov naprieč krajinami. Napríklad v Anglicku či vyhľadávanom Francúzsku. Vyslúžila si i svoj deň – 13. február. Ako inak ho osláviť, než prípravou lahodných kúskov na rôzne spôsoby? Inšpiráciu nájdete aj u cukrárky Kuchyne Lidla Veroniky Bušovej.

„Také pekné dievčatko, ale taká nezbednica,“ zvykla jej hovorievať mama, kým ešte žila. Janka bola ako chalan. Všade jej bolo veľa a svet naokolo sa v jej spoločnosti usmieval. A taká aj ostala. Napriek všetkému, čo ju v živote stretlo, si nenechala vziať svoje šťastie.

Výlety po Slovensku ponúkajú množstvo obdivuhodných miest a aktivít, ktoré si môžete užiť s celou rodinou. Veľkonočné prázdniny sú skvelou príležitosťou, stráviť viac času so svojimi deťmi, s partnerom alebo len so sebou.

Stretáva sa s mnohými našimi umelcami, historikmi, či kultúrnymi organizáciami zo Slovenska, ktoré prídu do Poľska prezentovať našu krajinu. Riaditeľa Slovenského inštitútu vo Varšave Milana Novotného sme sa opýtali, ako vníma výstavu o slovenskom kroji?

Mincovňa Kremnica a Česká mincovňa predstavili 9. apríla na slávnostnom evente v Bratislave pri príležitosti 20. výročia spoločného vstupu Slovenskej republiky a Českej republiky do EÚ novú sériu obehových mincí v oboch menách.

Krásne a elegantné priestory a medzi nimi ľudia cítiaci hudbu. Takí, ktorí ňou doslova žijú. To je len čiastočka z fascinujúceho kolosu Slovenskej filharmónie. Za jej bránami sa odohráva mnohé. Silné priateľstvá, prirodzená konkurencieschopnosť a aj okamihy, ktoré v živote potrebujeme najviac. Keď sa rozozvučia srdcia.