image Slovenka - Zensky Web

.

15. apríla 2024

Stretáva sa s mnohými našimi umelcami, historikmi, či kultúrnymi organizáciami zo Slovenska, ktoré prídu do Poľska prezentovať našu krajinu. Riaditeľa Slovenského inštitútu vo Varšave Milana Novotného sme sa opýtali, ako vníma výstavu o slovenskom kroji?

Nech zdvihne ruku ten, kto nemá rád palacinky. Isto iste sa medzi nami nájde zopár jedincov. Táto sladká dobrôtka má však slušnú základňu svojich verných fanúšikov naprieč krajinami. Napríklad v Anglicku či vyhľadávanom Francúzsku. Vyslúžila si i svoj deň – 13. február. Ako inak ho osláviť, než prípravou lahodných kúskov na rôzne spôsoby? Inšpiráciu nájdete aj u cukrárky Kuchyne Lidla Veroniky Bušovej.

Sociálne siete

Skupina Polemic prichádza s novým albumom 11SKA. Svojej povesti nezostanú nič dlžní, album roztancuje ozaj každého. 11SKA mapuje ich niekoľkoročné tvorivé obdobie, počas ktorého sa kapela sústredila hlavne na jednotlivé single.

V náručí Tatier, v malebnom podtatranskom prostredí, ležia Klimatické kúpele Lučivná. Nachádzajú sa v nadmorskej výške 816 metrov nad morom a celý areál kúpeľov je situovaný do prírodného lesoparku s rozlohou 37 hektárov.  Sú určené pre dospelých aj pre detských pacientov.