image Slovenka - Zensky Web

.

29. mája 2024

Nech zdvihne ruku ten, kto nemá rád palacinky. Isto iste sa medzi nami nájde zopár jedincov. Táto sladká dobrôtka má však slušnú základňu svojich verných fanúšikov naprieč krajinami. Napríklad v Anglicku či vyhľadávanom Francúzsku. Vyslúžila si i svoj deň – 13. február. Ako inak ho osláviť, než prípravou lahodných kúskov na rôzne spôsoby? Inšpiráciu nájdete aj u cukrárky Kuchyne Lidla Veroniky Bušovej.

Na hlavu si dajú špeciálne okuliare a do rúk vezmú  ovládače. Takto „vyzbrojení“ seniori využívajú virtuálnu realitu v Zariadení pre seniorov v Trnave už rok. Ako sa táto novinka osvedčila a v čom je jej prínos, hovoríme s riaditeľkou zariadenia Annou Menkynovou.

Dámy, od dneška si nápady, ktoré vám prídu na um vo vani, radšej zapisujte. Nikdy neviete, kedy ich premeníte na skutočnosť a pomôžete nimi nielen sebe a ostatným ľuďom, ale rovno celej planéte. Nápaditej Slovenke Linde sa to už darí…

Sociálne siete

Veronika Vitázková už v mladom veku vyhrávala po bratislavských podnikoch. Práve tvrdé prostredie a priame zážitky s rôznym typom poslucháčov ju prirodzene vyformovalo na muzikantku s otvoreným srdcom a mysľou. 

Bývate vy alebo vaša ratolesť často chorá? Vymeškáva vaše dieťa neustále zo školy a vy preto nemôžete do práce? Rodinné Kúpele Lučivná, situované v srdci tatranskej prírody, majú pre vás efektívne a rokmi preukázané riešenie, ktorým môžete zastaviť neustály kolotoč respiračných ochorení.