Možno ste si všimli, že spoločnosť nad mladými často zalamuje rukami a nedáva im do života veľký kredit. Na prezentáciách stredných škôl v rámci projektu Veľvyslanectvo mladých sme sa, našťastie, uistili o pravom opaku. Stredoškoláci sa chopili náročných tém s veľkou vervou a vnukli nám nádej na lepšiu budúcnosť.
Študenti stredných škôl sa museli popasovať s témou Skvalitnenie života, životného prostredia a verejného priestoru vo svojom meste, či jeho okolia, pričom centrálna téma 15. ročníka bola “ ESG (Enviro – Social – Governance).“ Inými slovami: “Identifikuj nevyriešené sociálne a environmentálne problémy svojho mesta, regiónu a navrhni riešenie”.

Ako už býva zvykom, deň, keď sa prezentácií zhostili stredné školy, otvorila autorka projektu Mária Reháková. Vo svojom príhovore zdôraznila naliehavú dôležitosť prezentovaných tém, ako aj veľký prínos, ktorý účasť v projekte mladým prinesie.

O kvalite projektov rozhodovala odborná porota, ktorej predsedom sa pre stredoškolské prezentácie stal J.E. Nigel Marcus Baker, veľvyslanec Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Írska na Slovensku, v zastúpení druhým tajomníkom pánom Markom McGuinessom. Odborná porota študentov vo svojich otázkach nešetrila a tak mali všetci možnosť preukázať svoje znalosti anglického jazyka, ako aj kritické myslenie a neľahkú prácu so stresom, ktorý k verejným vystúpeniam patrí.

Víťazným projektom spomedzi neľahkej konkurencie 14 prezentácií sa stala Finančná gramotnosť pre všetkých prezentovaná Máriou Ďuricovou a Sárou Ostrolúckou.
Druhé miesto obsadil Návrh realizácie výstavby mestského trhoviska na sídlisku Sekčov od Fabioly Ráchel Kováčovej.
Tretie miesto si vyslúžili Vedecké záhrady, alebo keď nás učí príroda od Denisy Križanovej.
Keďže rozhodovanie sa bolo veľmi ťažké organizátorka súťaže Mária Reháková udelila aj špeciálnu cenu a to Michalovi Vlčekovi za Zvýšenie čitateľnosti.
Srdečne gratulujeme a už teraz sa tešíme na zajtrajšie pokračovanie v podobe vysokoškolských tém.
Projekt sa realizuje v spolupráci s Bratislavskou organizáciou cestovného ruchu, je spolufinancovaný z dotácií Ministerstva dopravy a výstavby SR „Dovolenka na Slovensku – Dobrý nápad”
Odborným garantom projektu je Mag. Martin Volek, MBA, PhD. podpredseda predstavenstva Bratislavskej organizácie cestovného ruchu, zakladateľ jazykovej školy Volis Academy, digitálnej agentúry Volis International, Google certifikovaný tréner.
