image Praktická Slovenka - Zensky Web

.

29. mája 2024Nech zdvihne ruku ten, kto nemá rád palacinky. Isto iste sa medzi nami nájde zopár jedincov. Táto sladká dobrôtka má však slušnú základňu svojich verných fanúšikov naprieč krajinami. Napríklad v Anglicku či vyhľadávanom Francúzsku. Vyslúžila si i svoj deň – 13. február. Ako inak ho osláviť, než prípravou lahodných kúskov na rôzne spôsoby? Inšpiráciu nájdete aj u cukrárky Kuchyne Lidla Veroniky Bušovej.

V dnešnej dobe, keď sa o šetrení, či už energiou, financiami alebo vlastným časom, hovorí stále častejšie, je dobré venovať pozornosť aj na prvý pohľad nedôležitým veciam. Reč je o domácich spotrebičoch, konkrétne o práčke – jej správne používanie a pravidelná starostlivosť vám totiž ušetria nielen nemalé financie, ale aj množstvo prípadných starostí. Prečítajte si naše tipy, ako na to.

Svieži vzduch a viac slnečných dní naznačujú, že jar už je naozaj tu. V mnohých domácnostiach tak nastáva ideálny čas pustiť sa do poriadneho upratovania. Na rad sa dostávajú aj miesta, ktorým sa bežne vyhýbame. Skúste teda teraz vziať upratovanie naozaj od podlahy a myslite na svojich domácich pomocníkov. Aj tí si zaslúžia rovnakú starostlivosť ako zvyšok vašej domácnosti.

Tiež milujete ten pocit, keď sa ubytujete v hotelovej izbe a otvoríte dvere kúpeľne, kde je všetko zladené do posledného detailu? Kúpeľnú ako z romantického filmu môžete mať aj u vás doma. Postačí ak siahnete po správnych kúskov, ktoré vášmu príbytku dodajú pomyselnú čerešničku. Zabúdať by ste nemali ani na kvalitnú kúpeľňovú sanitu, ktorá vám bude slúžiť roky.

Sociálne siete

Posledná epizóda Let’s Dance nás nechala nadšených nielen svojím tanečným umením, ale aj ohromujúcimi módnymi kreáciami na červenom koberci. Finále tejto populárnej televíznej show vždy prináša niečo výnimočné, a tento rok to nebolo inak. Okrem ohromujúcich výkonov sme mali tú česť obdivovať aj štýlové modely a oblečenie, ktoré si tanečníci, moderátori a hostia vybrali na posledné priamy prenos v tejto sezóne. Kto sa toho podľa vás chopil najlepšie?

„V zdravom tele zdravý duch“ – tento výrok len potvrdzuje, že aktívny pohyb prospieva nielen nášmu fyzickému, ale aj psychickému zdraviu. Pokiaľ chcete v tomto nastavení pokračovať, zaraďte do svojej dennej rutiny aj vhodné výživové doplnky, a podporte tak zdravie svojho organizmu.