image Zdravie rodiny - Zensky Web

.

3. októbra 2023

Plynatosť je prirodzená, avšak spoločensky neprijateľná ľudská záležitosť. Nejeden z nás si pred stretnutím či udalosťou láme hlavu s tým, ako sa tejto nepríjemnosti vyhnúť. Nebojte sa, aj tento problém má svoje riešenie a ak sa zamyslíte nad svojimi zvykmi, rozlúsknutie zapáchajúcej hádanky príde samo.

Koncentrácia je schopnosť zamerať sa na jednu úlohu, myšlienku alebo činnosť a udržať si pozornosť bez rozptyľovania. U detí je schopnosť koncentrácie veľmi dôležitá pre efektívne učenie sa, rozvoj kognitívnych schopností a úspešné zvládanie rôznych úloh. V dnešnom modernom, žiaľ v každodennom svete, však koncentráciu detí často ohrozujú rôzne rušivé vplyvy.

Potenie je spôsob, akým telo reguluje svoju teplotu. Keď je nám horúco, potíme sa. Pot sa následne vyparí a ochladí nás. Potenie je úplne prirodzenou súčasťou života, avšak niektorí ľudia ho môžu v určitých spoločenských situáciách považovať za nežiaduce, najmä ak ide o nadmerné potenie, známe tiež ako hyperhidróza.

Sociálne siete

Trend alebo nezabudnuteľný zážitok? Behom posledných rokov sa oslava známa ako „baby shower párty,“ stala obľúbenou aktivitou budúcich rodičov, ktorí sa tešia na príchod nového člena do rodiny.

Jeseň je obdobím, keď sa príroda mení a s ňou aj náš denný rytmus. Síce teploty klesajú a dni sa skracujú, to však neznamená, že by sme sa mali zatvoriť doma a podľahnúť sychravej nálade. Práve naopak, jesenné dni sú ideálnym časom na udržiavanie aktívneho životného štýlu a venovaniu sa nášmu zdraviu.

Všeobecná zdravotná poisťovňa pripravila pre svojich poistencov odmenu za vernosť a dlhodobý vzťah. „Ako prvá poisťovňa na Slovensku prinášame pre našich poistencov, ktorí sú s nami aspoň jeden rok, vernostný program plný zaujímavých benefitov. V rámci programu Vernosť+ môžu poistenci využívať konzultácie s lekárom cez telefón, objednať sa k lekárovi online alebo môžu využívať vstupy do športových, rekreačných alebo kultúrnych zariadení“ povedala Eva Peterová, hovorkyňa Všeobecnej zdravotnej poisťovne.

Záchvat paniky je neočakávaný a intenzívny pocit úzkosti, ktorý môže sprevádzať fyzické príznaky, ako sú rýchly tep srdca, dýchavičnosť, závraty, zimnica, pocit straty kontroly alebo dokonca strach zo smrti. Tieto príznaky sa môžu objaviť náhle a dosť silno, čo môže byť pre osobu veľmi zaťažujúce a desivé.

Používanie technológií na rozhovor s kamarátmi, počúvanie hudby, objavovanie nových záujmov a dokonca ani hranie hier s mierou závislosť na internete nespôsobí. Ak má dieťa dostatok času na všetky ostatné bežné činnosti. Napriek tomu je závislosť na internete veľkou hrozbou aj pre deti a mladých, ktorí trávia online oveľa viac času ako dospelí. Aj o tom sa dozvedeli študenti Detskej univerzity na workshopoch v spoločnosti Lenovo.

Meditácia môže pomôcť zlepšiť váš mentálny stav, koncentráciu a celkový pocit pokoja. Preto nie je na škodu, zaradiť ju do svojej dennej rutiny a pozdvihnúť tak svoje celkové prežívanie. Ak neviete, ako na to, inšpirujte sa našimi tipmi.

Slovensko je domovom mnohých úchvatných kúpeľných destinácií, kde si môžete nielen oddýchnuť a relaxovať, ale aj zlepšiť svoje celkové zdravie a pohodu. Naše kúpele sú známe svojimi unikátnymi liečebnými metódami a minerálnymi prameňmi, ktoré sa cieľavedome zameriavajú na rôzne druhy ochorení.