image Zdravie rodiny - Zensky Web

.

26. mája 2024

Nech zdvihne ruku ten, kto nemá rád palacinky. Isto iste sa medzi nami nájde zopár jedincov. Táto sladká dobrôtka má však slušnú základňu svojich verných fanúšikov naprieč krajinami. Napríklad v Anglicku či vyhľadávanom Francúzsku. Vyslúžila si i svoj deň – 13. február. Ako inak ho osláviť, než prípravou lahodných kúskov na rôzne spôsoby? Inšpiráciu nájdete aj u cukrárky Kuchyne Lidla Veroniky Bušovej.

Osteoporoza a osteopénia sú závažné ochorenia, ktoré ovplyvňujú zdravie kostí a môžu mať vážne následky pre naše telo. Osteoporoza je stav, pri ktorom sa hustota kostí postupne znižuje, čo robí kosti krehkými a zvýšuje riziko zlomenín. Na druhej strane, osteopénia je menej vážnym stavom, ale predstavuje predstupeň osteoporózy, kde hustota kostí je nižšia ako normálne, ale ešte nie tak nízka, aby bola klasifikovaná ako osteoporóza.

Letné grilovačky sú už v plnom prúde a s nimi aj typický problém prejedania sa. Ak sa nám to stane raz, svet sa nezrúti, ale niekoľkodňové obžerstvo dokáže náš systém rozhádzať na dlhé obdobie. Ako sa počas letných večerov dobre najesť, ale pritom sa neprejesť? A čo ak sme to už predsa len prehnali?

Sociálne siete

Posledná epizóda Let’s Dance nás nechala nadšených nielen svojím tanečným umením, ale aj ohromujúcimi módnymi kreáciami na červenom koberci. Finále tejto populárnej televíznej show vždy prináša niečo výnimočné, a tento rok to nebolo inak. Okrem ohromujúcich výkonov sme mali tú česť obdivovať aj štýlové modely a oblečenie, ktoré si tanečníci, moderátori a hostia vybrali na posledné priamy prenos v tejto sezóne. Kto sa toho podľa vás chopil najlepšie?

Obdobie rodičovstva je obzvlášť citlivé. Mama a otec sa denne stretávajú s výzvami, o ktorých pred deťmi ani neuvažovali. Jednou z nich sú aj detské choroby. Jeden z rodičov, zväčša matka, musí v týchto prípadoch ostať s deťmi doma a flexibilne vymyslieť ako zvládnuť svoje ostatné povinnosti popri starostlivosti o chorých potomkov.

Akné tu bolo odjakživa ľudia odpozorovali pár vecí, ktoré môžu pomôcť. Tak ako pri každej prírodnej kúre však platí, že jedna „medicína“ nepomôže všetkým a preto treba spôsobom pokus-omyl nájsť to svoje.