image Slovenka - Zensky Web

.

4. marca 2024

Nech zdvihne ruku ten, kto nemá rád palacinky. Isto iste sa medzi nami nájde zopár jedincov. Táto sladká dobrôtka má však slušnú základňu svojich verných fanúšikov naprieč krajinami. Napríklad v Anglicku či vyhľadávanom Francúzsku. Vyslúžila si i svoj deň – 13. február. Ako inak ho osláviť, než prípravou lahodných kúskov na rôzne spôsoby? Inšpiráciu nájdete aj u cukrárky Kuchyne Lidla Veroniky Bušovej.

Plní párom ich sny o vytúženom dieťatku, keď bocian neprichádza. MUDr. Ladislav Maršík, PhD., z Univerzitného centra reprodukčnej medicíny v Bratislave, je odborníkom na umelé oplodnenie. Zisťovali sme, aké možnosti majú bezdetné dvojice dnes.

Ikonická soška ženy, ktorá je triumfom v rukách víťazky najprestížnejšej čitateľskej ankety – Slovenka roka, nemá len estetickú a umeleckú hodnotu. Svojej majiteľke dáva štatút výnimočnej ženy, ktorá sa svojím životom a prácou stáva inšpiráciou pre celé Slovensko.

Nežné žieňa s prívetivým dojmom sa venuje niečomu veľmi nebvyklému a vzácnemu. Smrti, ktorá sa týka každého z nás a predsa k nej pristupujeme s obrovskou okľukou. Zuzku Kadlec vždy zaujímalo, ako sa dá z tohto sveta dôstojne odísť. Potom, ako odprevadila svojich rodičov sa začala sprevádzaniu venovať na profesionálnej úrovni.

Zvýšenie životnej energie zahŕňa súbor opatrení a návykov, ktoré môžete zaviesť do svojho života s cieľom zlepšiť svoju fyzickú, duševnú a emocionálnu rovnováhu. Ak sa sústavne cítite, ako po fláme, je najvyšší čas konať.

Hrdý dedo Maroš Kramár sa už tretí mesiac teší z vnučky Noelani. Nezvyčajné meno má havajský pôvod a je obľúbené na ostrovoch pre svoju harmóniu, znamená “nebeská hmla” alebo “krásne dievča z neba”. Kramár junior sa v tomto smere na herca nepodal, keďže sa stal otcom už v 22 rokoch. Timur Kramár začal svoju kariéru herca sľubne.

Vo vyrovnávaní sa medzi časovými posunmi je už majster s čiernym pásom. Ročne nalieta takmer tisíc-päťsto hodín po svete a budiť sa o tretej ráno a ísť spať o druhej poobede je preňho úplne bežné.

Chodiaca encyklopédia našej kultúry Juraj Čurný je doma takmer všade. Keď sa postaví na štadión, dokáže si na ňom rovnako užiť parádny koncert, aj napínavý zápas. V živote si prešiel ťažkými skúškami, ktoré mu natisli pokoru a nadhľad. On ich prijal a dnes je z neho všestranne orientovaný mediálny špecialista. Najnovšie aj v role dídžeja.

Obrovské negatívne reakcie vyvolalo skrátenie premlčacej doby pri trestnom čine znásilnenia. Poslanci NR SR v rámci novely Trestného zákona schválili aj výraznú zmenu v premlčacej dobe za tento skutok, a to z dvadsať na desať rokov. Ak niekto znásilní ženu, a súdy do desiatich rokov páchateľa neodsúdia, po novom bude jeho čin premlčaný.