image Slovenka - Zensky Web

.

22. júla 2024

Slnečné letné dni máme neodmysliteľne spojené s množstvom druhov šťavnatého ovocia, ktorého sviežu chuť by sme chceli zaradiť do jedálnička v každom ročnom období. Chuť leta dokážu dokonale uchovať lahodné džemy s nízkym obsahom cukru.

Všetky dievčatá a ženy v župných stredných školách v Banskobystrickom samosprávnom kraj majú na toaletách k dispozícii bezplatne menštruačné pomôcky.  Už dva roky beží v kraji projekt zameraný na riešenie menštruačnej chudoby.

Sociálne siete

Patria – Domov dôchodcov v Galante už niekoľko rokov využíva pre svojich klientov bábikoterapiu. O tom, čo táto metóda obsahuje a aké prináša výsledky, sme sa porozprávali s riaditeľkou domova PaedDr. PhDr. Henrietou Maťašovskou Csemezovou.

Najväčšie rodinné klimatické kúpele na Slovensku, Kúpele Lučivná, sú situované priamo pod panorámou Vysokých Tatier v areáli o rozlohe viac než 47 hektárov. Miesto, kde vďaka vysokohorskej klíme každý nádych lieči, umožňuje prostredníctvom svojej veľkorysej rozlohe spájať príjemné s užitočným. Svojou širokou ponukou voľnočasových aktivít mení bežný kúpeľný pobyt na zážitok, z ktorého majú radosť nielen deti, ale aj ich rodičia.

O ryšovláskach sa hovorí, že sú divoké. U Dagmar to platí viacnásobne. So svojim pozitívnym nastavením a šarmantným úsmevom skrášľuje svet od východu na západ. Doslova.