image Slovenka - Zensky Web

.

22. apríla 2024

Liga proti rakovine (LPR)sa už po druhýkrát rozhodla spojiť Deň narcisov, ktorý bude tohto roku 18. apríla, s Bratislavskými módnymi dňami, teda s akciou, ktorú organizuje naše vydavateľstvo. S riaditeľkou Ligy proti rakovine, Evou Kováčovou, hovoríme o výnimočnej zbierke, ale aj o postavení onkologického pacienta na Slovensku.

Nech zdvihne ruku ten, kto nemá rád palacinky. Isto iste sa medzi nami nájde zopár jedincov. Táto sladká dobrôtka má však slušnú základňu svojich verných fanúšikov naprieč krajinami. Napríklad v Anglicku či vyhľadávanom Francúzsku. Vyslúžila si i svoj deň – 13. február. Ako inak ho osláviť, než prípravou lahodných kúskov na rôzne spôsoby? Inšpiráciu nájdete aj u cukrárky Kuchyne Lidla Veroniky Bušovej.

Výlety po Slovensku ponúkajú množstvo obdivuhodných miest a aktivít, ktoré si môžete užiť s celou rodinou. Veľkonočné prázdniny sú skvelou príležitosťou, stráviť viac času so svojimi deťmi, s partnerom alebo len so sebou.

Sociálne siete

Stretáva sa s mnohými našimi umelcami, historikmi, či kultúrnymi organizáciami zo Slovenska, ktoré prídu do Poľska prezentovať našu krajinu. Riaditeľa Slovenského inštitútu vo Varšave Milana Novotného sme sa opýtali, ako vníma výstavu o slovenskom kroji?

Mincovňa Kremnica a Česká mincovňa predstavili 9. apríla na slávnostnom evente v Bratislave pri príležitosti 20. výročia spoločného vstupu Slovenskej republiky a Českej republiky do EÚ novú sériu obehových mincí v oboch menách.

Krásne a elegantné priestory a medzi nimi ľudia cítiaci hudbu. Takí, ktorí ňou doslova žijú. To je len čiastočka z fascinujúceho kolosu Slovenskej filharmónie. Za jej bránami sa odohráva mnohé. Silné priateľstvá, prirodzená konkurencieschopnosť a aj okamihy, ktoré v živote potrebujeme najviac. Keď sa rozozvučia srdcia.