image

.

Peter Pellegrini, ako vtedajší premiér, ešte za stranu Smer, sedel v bagri a symbolicky v roku 2019 začal búrať Rázsochy. Vo februári 2020 prišla nová vláda a Pellegrini sa ocitol v opozícii a po nejakom čase aj v novozaloženej strane Hlas. Zuzany Dolinkovej, odborníčky na zdravotníctvo z Hlas-u, sme sa teda opýtali na problém nemocnice Rázsochy.

Nemocnica s nekonečným príbehom, alebo najdlhšie stavaná nemocnica u nás. Aj tak by sa dala opísať stavba legendárneho zdravotníckeho zariadenia v Bratislave. Všetko mal zmeniť Plán obnovy, ktorý na výstavbu Národnej univerzitnej nemocnice Rázsochy „priklepol“ 281 miliónov eur.

Sociálne siete

Obdobie rodičovstva je obzvlášť citlivé. Mama a otec sa denne stretávajú s výzvami, o ktorých pred deťmi ani neuvažovali. Jednou z nich sú aj detské choroby. Jeden z rodičov, zväčša matka, musí v týchto prípadoch ostať s deťmi doma a flexibilne vymyslieť ako zvládnuť svoje ostatné povinnosti popri starostlivosti o chorých potomkov.

Slovenská medicína si tohto roku pripomína významný medzník. V marci 1998 – teda presne pred dvadsiatimi piatimi rokmi, sa u nás uskutočnila prvá úspešná transplantáciu srdca.

Hrdili sa statusom, ktorý by im sotva niekto závidel. Viete, čo spája Annu Eleanor Roosveltovú, Clementine Churchillovú, Hanu Benešovú a Olenu Zelenskú? Tušíte správne, je to vojna. A práve v ťažkých časoch boli ženské hlasy odjakživa potrebné na pozdvihnutie ducha a morálky národa.