image Slovenka - Zensky Web

.

25. júna 2024

Nech zdvihne ruku ten, kto nemá rád palacinky. Isto iste sa medzi nami nájde zopár jedincov. Táto sladká dobrôtka má však slušnú základňu svojich verných fanúšikov naprieč krajinami. Napríklad v Anglicku či vyhľadávanom Francúzsku. Vyslúžila si i svoj deň – 13. február. Ako inak ho osláviť, než prípravou lahodných kúskov na rôzne spôsoby? Inšpiráciu nájdete aj u cukrárky Kuchyne Lidla Veroniky Bušovej.

Je to metropola Šariša – Prešov. S počtom obyvateľov nad 90-tisíc mu patrí označenie najväčšie mesto v regióne. Má bohatú históriu, sídli tu samosprávny kraj, je tu mnoho stredných škôl aj univerzita.

Zdravotným hendikepom trpí mnoho ľudí, ktorí by chceli pracovať a nie je pre nich vôbec jednoduché zamestnať sa. To samozrejme nepridáva ani na vyrovnanej psychike. Sympatický mladý muž Jaroslav Hefka na vlastnej koži zažil problémy s uchádzaním sa o prácu.

Sociálne siete

Hontianska vínna cesta sa uskutoční 21. – 22. júna 2024. O necelé dva týždne odštartuje na strednom Slovensku veľká oslava vína. Od piatka do soboty (21- 22.6) budú môcť návštevníci Hontianskej vínnej cesty degustovať vína od viac ako 30-tich zapojených vinárov.

Šalgočka, malá, ale veľmi krásna dedina v okrese Galanta, sa stala priekopníkom v rámci celého Slovenska. COOP Jednota tu zaviedla svoju pilotnú prevádzku automatizovanej predajne. Teda systém, keď v obchode nie je predavačka a vy si aj tak môžete nakúpiť. Boli sme pri tom, keď ju slávnostne otvorili.