image Slovenka - Zensky Web

.

29. novembra 2023

Sídlia v priestoroch niekdajšej parnej elektrárne a náramne si to pochvaľujú. Tatranská galéria v Poprade napĺňa výstavný priestor o rozlohe viac ako tisíc metrov štvorcových kvalitným umením.

„Kežmarský hrad je výnimočná a ojedinelá pamiatka nielen v rámci Spiša, no dovolím si tvrdiť, že aj v rámci Slovenska a takisto  zahraničia. Výnimočný je tým, že sa nenachádza na kopci. Turisti sú zmätení a prekvapení, keď zistia, že v Kežmarku je nejaký hrad,“ hovorí Erika Cintulová, riaditeľka Múzea Kežmarok – hrad.

Sociálne siete

Zvýšenie životnej energie zahŕňa súbor opatrení a návykov, ktoré môžete zaviesť do svojho života s cieľom zlepšiť svoju fyzickú, duševnú a emocionálnu rovnováhu. Ak sa sústavne cítite, ako po fláme, je najvyšší čas konať.

Trend alebo nezabudnuteľný zážitok? Behom posledných rokov sa oslava známa ako „baby shower párty,“ stala obľúbenou aktivitou budúcich rodičov, ktorí sa tešia na príchod nového člena do rodiny.

„Boli sme od začiatku pritom – už keď sme dostali informáciu, že bager zaryl do akéhosi kusu dreva,“ hovorí riaditeľka Podtatranského múzea Magdaléna Bekessová o objave, z ktorého sa napokon vykľul európsky unikát – hrobka Kniežaťa z Popradu.

Zuzana Roskoványiová pochádza a tvorí v Košiciach. Po viacerých výstavách v rôznych mestách má teraz svoju prvú individuálnu výstavu v hlavnom meste. Do Bratislavy prináša výber svojich obrazov za tento rok. V Galérii Sajado Eurovea mala včera slávnostnú vernisáž.