image Slovenka - Zensky Web

.

27. februára 2024

Prežiť celé roky po boku polovičky je jedna vec, avšak prežiť ich spokojne a naplnene je už ťažšie. Udržať si stav zamilovanosti, naučiť sa milovať toho druhého aj s jeho chybami a hlavne neočakávať zmenu čarovným prútikom, nie je úplne jednoduché. Milovať partnera je umenie, ktoré treba vzájomne pestovať. Pozrite si najznámejšie celebritné páry, ktorým sa to aj po rokoch podarilo.

Nech zdvihne ruku ten, kto nemá rád palacinky. Isto iste sa medzi nami nájde zopár jedincov. Táto sladká dobrôtka má však slušnú základňu svojich verných fanúšikov naprieč krajinami. Napríklad v Anglicku či vyhľadávanom Francúzsku. Vyslúžila si i svoj deň – 13. február. Ako inak ho osláviť, než prípravou lahodných kúskov na rôzne spôsoby? Inšpiráciu nájdete aj u cukrárky Kuchyne Lidla Veroniky Bušovej.

Hrdý dedo Maroš Kramár sa už tretí mesiac teší z vnučky Noelani. Nezvyčajné meno má havajský pôvod a je obľúbené na ostrovoch pre svoju harmóniu, znamená “nebeská hmla” alebo “krásne dievča z neba”. Kramár junior sa v tomto smere na herca nepodal, keďže sa stal otcom už v 22 rokoch. Timur Kramár začal svoju kariéru herca sľubne.

Vo vyrovnávaní sa medzi časovými posunmi je už majster s čiernym pásom. Ročne nalieta takmer tisíc-päťsto hodín po svete a budiť sa o tretej ráno a ísť spať o druhej poobede je preňho úplne bežné.

Chodiaca encyklopédia našej kultúry Juraj Čurný je doma takmer všade. Keď sa postaví na štadión, dokáže si na ňom rovnako užiť parádny koncert, aj napínavý zápas. V živote si prešiel ťažkými skúškami, ktoré mu natisli pokoru a nadhľad. On ich prijal a dnes je z neho všestranne orientovaný mediálny špecialista. Najnovšie aj v role dídžeja.

Sociálne siete

Obdobie jari je u mnohých veľmi obľúbeným časom v roku. Okrem teplejších dní a dlhšieho denného svetla pozorujeme sezónu rastu a sviežeho života v prírode. Na mnohých však dolieha únava, ktorá sa nedá ignorovať. Všetko čo máme na jari radi, môže byť v skutočnosti spúšťačom tohto vyčerpania.

Obrovské negatívne reakcie vyvolalo skrátenie premlčacej doby pri trestnom čine znásilnenia. Poslanci NR SR v rámci novely Trestného zákona schválili aj výraznú zmenu v premlčacej dobe za tento skutok, a to z dvadsať na desať rokov. Ak niekto znásilní ženu, a súdy do desiatich rokov páchateľa neodsúdia, po novom bude jeho čin premlčaný.

Šokujúce zistenia v reedukačných centrách nemožno len tak zamiesť pod koberec. My sme dali možnosť vyjadriť sa riaditeľkám RC Trstín i RC Zlaté Moravce, no obe to odmietli. Oslovili sme preto odborníka zvonku – PhDr.Radoslav Tóth, PhD. pôsobí ako sociálny pedagóg na strednej škole v Leviciach, pričom v jeho kompetencii je aj prevýchova študentov.

Okrem čokolády, bonboniéry a kvetov sú mnohé dámy rady, keď na Valentína dostanú krásnu bielizeň. Ešte lepšie, ak im partner dovolí, aby si samy vybrali vytúženú podprsenku, či celý set. My sme sa však pozreli na to, ako to bolo v minulosti. Čo skrývali dámy pod šatami?

Moderátorka RTVS a Dámskeho klubu Karin Majtánová oslávila životné jubileum 50 rokov. Na svoju prácu hľadí s rovnakým záujmom a nadšením, ako keď v nej pred rokmi začínala. Medzi tým stihla vychovať dve deti bez ich otcov a teší sa z ich úspechov. Po narodení dcérky to veru ružovo vôbec nevyzeralo. Dnes už s úsmevom vymetá tanečné parkety spoločne s ďalšími kolegyňami a manželom za ktorého sa vydala po ôsmich rokoch vzťahu.