image

.

Hrdili sa statusom, ktorý by im sotva niekto závidel. Viete, čo spája Annu Eleanor Roosveltovú, Clementine Churchillovú, Hanu Benešovú a Olenu Zelenskú? Tušíte správne, je to vojna. A práve v ťažkých časoch boli ženské hlasy odjakživa potrebné na pozdvihnutie ducha a morálky národa.

Sociálne siete

Vedeli ste, že tento strašiak čerstvých rodičov sa týka aj mužského pokolenia? Viac sa o popôrodnej depresii u mužov rozpísala gynekologička MUDr. Lucia Ďurčeková na svojom instagramovom profile mama_gynekologicka.

„Veľakrát sme dostali otázku, prečo už aj u nás nemáme hyperbarickú komoru. Dnes môžeme pacientom odpovedať, že ju už máme,“ hovorí s úsmevom primárka MUDr. Katarína Recabarrenová zo Špecializovaného liečebného ústavu Marína v Kováčovej.

Prelomové rozhodnutie Najvyššieho súdu – vôbec po prvýkrát v histórii slovenský súd rozhodol, že vzdelávanie rómskych detí na čisto rómskej škole je nezákonné a predstavuje segregáciu. A to aj v prípadoch, keď nedošlo k cielenému oddeľovaniu detí.

Rómske deti navštevujúce základnú školu v mestskej časti Stará Ľubovňa-Podsadek sú vo vzdelávaní segregované. Rozhodol o tom Najvyšší súd SR. S advokátkou mimovládnej organizácie Poradňa pre občianske a ľudské práva Vandou Durbákovou hovoríme o téme segregácia na školách.